Regulamin forum

Każdy zarejestrowany użytkownik forum Stalker.pl akceptuje poniższe zasady. W przypadku ich nie stosowania grożą ostrzeżenia, a w dalszej kolejności banicja. Użytkownik również jest zobowiązany do czytania regulaminów przypiętych do poszczególnych działów, które są w pomarańczowych ramkach oraz stosowania się do innych, osobistych uwag administratorów i moderatorów, których nie ma w poniższym regulaminie.

1. Szacunek dla pozostałych uczestników dyskusji
Nie obrażamy innych użytkowników, szanujemy ich poglądy i uświadamiamy sobie, że każdy ma własne zdanie.
Góra

2. Kultura wypowiedzi pisemnej
W postach staramy się zachować w.w. kulturę oraz elementarne zasady wypowiedzi pisemnej. Nie tłumaczymy się klawiaturą od wujka z Niemiec itp. - pisząc posty używamy polskich znaków; używamy znaków interpunkcyjnych, stawiamy po nich spacje itp.. Jeśli nie wiemy, jak napisać dany wyraz, nawet google potrafi zasugerować nam poprawną formę.
Góra

3. Dublowanie dyskusji
Przed założeniem tematu sprawdzamy, czy ktoś przypadkiem nie udzielił już odpowiedzi na nurtujące nas pytanie w FAQ Cień Czarnobyla, FAQ Czyste Niebo, FAQ Zew Prypeci. Do tego celu służy również opcja SZUKAJ. Za nieprzeczytanie FAQ, użytkownik dostaje od razu ostrzeżenie. Dublowane tematy będą kasowane. Jeżeli widzimy zdublowany temat, to takowy raportujemy, co jest dokładniej opisane w punkcie 6. regulaminu.
Góra

4. Nazwy tematów
Zakładając nowy temat staramy się, aby jego nazwa miała związek z poruszaną kwestią (np.: Pomocy to zła nazwa tematu, Problem z misją xxx za to wygląda na całkiem konkretnie zadane pytanie i pomoże w rozwiązaniu problemu).
Góra

5. Niepotrzebne posty
Nie nabijamy postów. Cyferki w rubryce Posty w naszym profilu to nie wskaźnik popularności, czy sposób na poprawę swojego ego. Dziesięć postów z konkretną treścią = sto postów z bezwartościowym spamem. Nie dublujemy postów. Raz napisany post należy zedytować, jeśli istnieje taka potrzeba - nie robimy niepotrzebnych tzw. double-postów. Jeśli nie mamy nic do powiedzenia - nie wypowiadamy się. Miejmy na uwadze chociażby rosnącą bazę danych. Posty nie wnoszące nic do dyskusji, kłótnie, spam etc. będą kasowane, a ich autorzy karani.
Góra

6. Raportowanie postów
Obowiązkiem każdego użytkownika forum jest raportowanie postów, które łamią regulamin. Służy od tego specjalny przycisk, który znajduje się obok przycisku cytowania wypowiedzi. Administracja Stalker.pl prosi o nie pisanie postów, w których wyłącznie zwracają uwagi użytkownikowi łamiącemu regulamin. W polu "dodatkowe informacje" w przypadku zdublowanego tematu powinien znaleźć się link do oryginalnego tematu.
Góra

7. Cytowanie
Zachowujemy umiar podczas cytowania. Nie cytujemy całych wypowiedzi, a jedynie fragmenty na które odpowiadamy. Kategorycznie nie cytujemy obrazków.
Góra

8. Logi z gry
Zawsze, ale to zawsze, wymagane jest podanie tzw. loga, gdy mamy problem z grą (jej wyłączenie oraz powiadomienie o BugTrapie). Lokalizacje logów podane są w regulaminach poszczególnych działów. Każdy log tagujemy w ten sposób: [code]treść loga[/code].
Góra

9. Adresy stron zewnętrznych
Nie podajemy linków do materiałów mogących naruszać prawa autorskie, warezów, torrentów i innych, co do których nie mamy praw. Zakazane jest również nagminne reklamowanie innych stron (również tych z calkowicie legalną treścią). Każdy link umieszczony w poście powinien być poprzedzony odpowiednim opisem. Posty zawierające wyłącznie linki niepoprzedzone żadnych opisem, co się w nich znajduje, będą usuwane.
Góra

10. Sygnatury
Staramy się aby rozmiary naszych sygnatur nie przekraczały zbytnio rozsądnej wysokości 110 pikseli, treści zawarte w sygnaturze czy avatarze nie mogą zawierać treści rasistowskich, obrażających religię, wulgarnych, nawołujących do przemocy i innych, uznawanych za niestosowane.
Góra

11. Konta
Każdy użytkownik może posiadać tylko jedno konto. Wykrycie podszywania się pod wymyślonych użytkowników będzie karane banicją adresu IP na stałe.
Góra

12. Piractwo
Z racji szacunku do GSC Game World oraz wydawców gier, nie wspieramy w jakikolwiek sposób pirackich wersji gry S.T.A.L.K.E.R.. Będzie to karane z góry banicją na stałe. To samo tyczy się pozostałych gier, aczkolwiek w takich przypadkach konsekwencją będzie tylko ostrzeżenie.
Góra

13. Kozaki - system reputacji
Kozaki to nasz forumowy system reputacji. Stawiamy i wypijamy Kozaki tylko i wyłącznie za posty. Wymagany jest porządnie zargumentowany komentarz, gdy wypijamy komuś Kozaka - bezsensowne i bezpodstawne obniżanie czyjejś reputacji będzie karane. Prosimy również o nieużywanie tagów BBCODE w komentarzach. Jeżeli wg Ciebie jakiś użytkownik odejmie ci niesłusznie reputację, zgłoś się do Głównego Administratora. Użytkownik może postawić/wypić jednego Kozaka na godzinę.
Góra
cron