Kozaki - forumowy system reputacji

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Kozaki - forumowy system reputacji

Postprzez Alvarin w 12 Sie 2010, 08:54

Kozaki można stawiać już kilka ładnych dni, jestem ciekawy jakie są opinie na temat tej funkcji forumowiczów?

I tak już od dawna jak ktoś napisze coś rozsądnego na forum, to ktoś mu "stawiał kozaka". Jednak dopiero można te kozaki zbierać i liczyć, żeby się móc nimi pochwalić.

Z drugiej strony niektórzy strasznie jęczą o te kozaki, że za prawie wszystko im się należy i żeby im postawić. Najlepszym przykładem tego jest niestety Axideus, który nawet w podpisie ma taki tekst... Lubię gościa i szanuję za sposób wypowiedzi, jednak z tym stary zaczynasz gruububo przeginać:P

Za ten post Alvarin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive DajKamienia.

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Reklamy Google

Re: stawianie kozaków

Postprzez Nyguz w 12 Sie 2010, 09:03

Ja uważam, ze Kozaki to dobry pomysł. Coś jak SOGI na innych forach. Na podstawie ilości kozaków można określić jak pomocny jest forumowicz. Właśnie tego mi brakowało w tym forum :D Pomysł świetny, niech zostanie. :wink:
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.

Za ten post Nyguz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mruk.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: stawianie kozaków

Postprzez von Carstein w 12 Sie 2010, 09:58

Ja osobiście jestem przeciw.
Doświadczenie, "pomocność" można i tak było dość łatwo określić... po aktywności usera w danym temacie i sposobie traktowania go przez innych...

Teraz... tworzą nam się dziwni osobnicy, którzy zabiliby za taki "punkt"... lepiej było przedtem IMO.

Za ten post von Carstein otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: stawianie kozaków

Postprzez StalkerCiastek w 12 Sie 2010, 11:12

von Carstein nie narzekaj. Sam masz 9 kozaków :D . Za dwa tygodnie się uspokoi. Jak dla mnie pomysł świetny. Widać kto pomaga forumowiczom. A ci błagający "kozaka plsssssssss" i tak ich nie dostaną więc w czym problem. Kto mi pomógł - nie widzę powodu by go za to nie nagrodzić.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: stawianie kozaków

Postprzez von Carstein w 12 Sie 2010, 11:22

StalkerCiastek napisał(a):A ci błagający "kozaka plsssssssss" i tak ich nie dostaną więc w czym problem


A skąd mam te 9 kozaków? :P

Nie, tu nie chodzi o to czy dostaną, czy nie (a z tego co widziałem jednak dostają)... Tu chodzi o to, że to bywa czasami wnerwiające (zachowanie) i odbija się niekorzystnie na zdrowiu psychicznym innych.

Może się uspokoi, może moda przeminie... to będzie miło.

:kotek: A dlacego nir kutki? :(
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: stawianie kozaków

Postprzez Scurko w 12 Sie 2010, 11:24

Z czasem się ludziom znudzi i już nie będą błagać o nie. Myślę, że jest to taki wskaźnik pracowitości, który przejawia się pomocą okazywaną wobec innych, mniej doświadczonych użytkowników tegoż właśnie forum. Według mnie pomysł na plus. Na pewno lepszy Kozak niż jakieś tam eurogąbki...

Pozdrawiam
Image

"TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

http://fairview.deadfrontier.com/refer. ... ontier.com
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: stawianie kozaków

Postprzez Terminus w 12 Sie 2010, 11:25

W sumie to jest powtórka z rozrywki. Była kiedyś taka opcja "pomógł". Jak ktoś komuś dał użyteczną poradę na forum to mógł dostać takie coś w ramach podziękowania. Potem to administracja zlikwidowała. "Kozaki" są dość trywialne - każdy każdemu za cokolwiek daje...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: stawianie kozaków

Postprzez Pathetic_Ripper w 12 Sie 2010, 11:53

Myślę że opcja "cofania' przyznanych Kozaków jest nieco nietrafiona - pomogę pięciu userom i dostanę 5 kozaków. Innych pięciu postanowi mi te Kozaki zabrać. I wychodzi na to że mam stan wyjściowy - nikomu nie pomogłem i nikomu nie podpadłem. Lepiej IMO byłoby, żeby Kozaki postawione pozostawały jako świadectwo naszych pozytywnych dokonań na forum, a opinie negatywne stanowiły osobną grupę. Np. "stłuczone Kozaki" czy coś w tym guście.

EDIT:

No i długo trzeba bylo czekać?: :P

Image

@danieldino koło dyda mi lata ile jeszcze kozaków mi odejmiesz, dyletancie :E Zawołaj tu jeszcze resztę rodentów ze spamerteam i wyczyście mi konto do zera :E twoje zdrowie, dzieciaku! :P
Ostatnio edytowany przez Pathetic_Ripper 12 Sie 2010, 17:03, edytowano w sumie 2 razy

Za ten post Pathetic_Ripper otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive jarostalker, szakal208022.
Awatar użytkownika
Pathetic_Ripper
Łowca

Posty: 528
Dołączenie: 12 Lip 2010, 17:51
Ostatnio był: 13 Lis 2010, 09:42
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 64

Re: stawianie kozaków

Postprzez Axideus w 12 Sie 2010, 13:15

Ujmę to tak. Jako że jestem stosunkowo nowy na forach dyskusyjnych może rzeczywiście przeginam z kozakami. Jako ciekawostkę podam że od początku byłem przeciwko tej funkcji. Teraz gdy są minusowe kozaki zaczynają się kłótnie.
Jak dla mnie pomysł jest niestety nietrafiony. Alvarin dla twojego spokoju skasuj tą linijkę z podpisu i upominać się więcej nie zamierzam :wink: . Chyba rzeczywiście zbytnio się na to napaliłem :( .
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: stawianie kozaków

Postprzez MatrixSTR w 12 Sie 2010, 13:24

a ja proponuje rozwiązać to w taki sposób że jak ktoś da minusa i nie powie za co tylko tak sobie postawi to powinien dostać warna. ten kto dostał mówi o tym komuś z władzy (dając odpowiedniego linka) i wtedy powinien być warn
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 16 Wrz 2023, 17:02
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: stawianie kozaków

Postprzez KoweK w 12 Sie 2010, 13:31

Oczywiście będzie odpowiednio napisany regulamin pod kozaki. Nieuzasadnione wstawianie kozaków oraz ich wypijanie (:P) będzie karane. Btw. jest limit co do kozaków, bo jeden na godzinę. Dodatkowo by móc je stawiać trzeba mieć co najmniej jednego posta. ;)

p.s. grafikę jeszcze dodam dzisiaj...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: stawianie kozaków

Postprzez Axideus w 12 Sie 2010, 13:32

MS no cóż ciekawy pomysł nad którym sam myślałem jakiś czas. Ja mam 3 minusy od BJ, Madoxa i Legata. Czyli że na BJ i Madoxa napisać bym mógł a na Legata nie muszę? [no cóż sam mu potem jedną odjąłem za to że on mi odjął :P] Po prostu chcę sie rozeznać jak ten system sprawdzi się w mojej sytuacji :| .
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Następna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości