Nowe serie artykułów na stalker.pl

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Które z serii są dla Ciebie najciekawsze, najbardziej interesujące?

Strefa mroku
20
27%
Wschodnie projekty
11
15%
Warsztaty modderskie
10
13%
Zona na papierze
12
16%
Pod ostrzałem
2
3%
Made in USSR
20
27%
 
Razem głosów : 75

Nowe serie artykułów na stalker.pl

Postprzez Glaeken w 28 Mar 2013, 11:56

Wracając do mojego pytania w innym wątku odnośnie potencjalnych propozycji dotyczących forum... delikatnie mówiąc nie takich odpowiedzi się spodziewałem dlatego postanowiłem nieco ograniczyć pole wyboru a nakierować Was na to co o co mi chodziło.
Powyżej macie ankietę z wyborem potencjalnych serii artykułów, które mogłyby być publikowane na stronie. Są to luźne pomysły wynikające z zainteresowań różnych grup użytkowników z forum. Chce poznać ile osób potencjalnie byłaby zainteresowana czytaniem takich artykułów. Poniżej dokładniejszy opis tego o czym by były:

Made in USSR - ciekawostki, propagandowe plakaty, artykuły, filmiki, felietony etc. wszystko to co jest związane z szeroko rozumiana kulturą ZSRR.

Pod ostrzałem - airsoft jako dyscyplina w klimatach stalkera, co to jest, z czym to się je, jak w to się gra, gdzie się kupuje sprzęt, recenzje sprzętu, imprezy airsoftowe etc. etc. ... potrzebna jest do tego osoba która w tym temacie siedzi dość głęboko i zapozna nas z tym "sportem" - z czym to się je. Dla mnie osobiście jest to terra incognita...

Zona na papierze - książki serii literackiej S.T.A.L.K.E.R., ciekawostki o tym w jaki sposób autorzy poszerzyli, zmienili, opisali Zonę, co dodali etc. etc. porównanie uniwersum ze świata gry z uniwersum poszczególnych książek. Nie tyle recenzja każdej z nich ile pewne ciekawostki związane z ich zawartością wraz z fragmentami.

Strefa mroku - ciekawostki o strefie czarnobylskiej, Prypeci i okolicach, reaktorze, promieniowaniu, artykuły, felietony, filmiki, te nowe i te historyczne etc.

Wschodnie projekty - w zasadzie to już jest z tym, że gry takie jak Russia.2028, Nuclear Union, Metro Last Light, Zone-17 etc. objęte będą jedną serią i tagiem, a kolejne podobne projekty będą do niej dołączane. Wywiady, ciekawostki, rysunki, concept-arty, etc. etc. Pod warunkiem, że spełniają podstawowy warunek: są tworzone na wschodzie, kilmat post-apo - post-sowiecki i mają coś wspólnego ze stalkerem... po prostu pod jakimś względem bardzo podobne.

Warsztaty modderskie - odcinkowe filmiki instruktażowe bądź opisy tego jak się modduje, co do tego jest potrzebne, jaki soft jest przydatny, narzędzia etc. etc. krok po kroku, etapowo, każda część opisująca pewien element modowania. Oczywiście fajnie by było gdyby w to się zaangażowali na się forumowi modderzy.

Nazwy serii są na razie robocze. Oczywiście sam wszystkiego nie pociągnę bo na pewnych w/w rzeczach po prostu się nie znam i/lub nie mam na to czasu. Wobec tego potrzebna jest pomoc, zaangażowanie osób które znają się w w/w tematyce i są chętne do współpracy, pisania etc. Zgłoszenia, pomysły, konstruktywna krytyka i Wasze komentarze oraz propozycje mile widziane.

Nie traktujcie tego jak obietnicę i pewność że takie artykuły wogóle powstaną a jedynie jako wybadanie preferencji użytkowników forum. Ilość głosów będzie służyć jedynie dowiedzeniu się ile osób daną tematyką jest zainteresowana i który temat jest dla nich najciekawszy. Oczywiście Wasze propozycje o niewymienionych seriach artykułów również są mile widziane.

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Canthir, Ric.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Reklamy Google

Re: Nowe serie artykułów na stalker.pl

Postprzez Pangia w 28 Mar 2013, 12:05

Ja swój głos oddałem na "Made in USSR", "Strefę mroku" i "Warsztaty modderskie" - z tym, że przy tym ostatnim spodziewałbym się takiej nauki od zera (znaczy nie w sensie "jak wypakowac gejmdate", ale od, powiedzmy, gmerania w plikach po... i tu już sami sobie wyznaczcie górną granicę :))
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Nowe serie artykułów na stalker.pl

Postprzez Meesh w 28 Mar 2013, 12:36

Jakaś współpraca, wymiana? :D
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Nowe serie artykułów na stalker.pl

Postprzez Glaeken w 28 Mar 2013, 12:42

Wymiana czego na co?
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Nowe serie artykułów na stalker.pl

Postprzez Meesh w 28 Mar 2013, 12:48

Rubli na buble :E
Artykułów, felietonów - widzę, że w dużej mierze pokrywają nam się pola zainteresowań, więc StalkerSocho chętnie podejmie wspólne działania bojowe.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Nowe serie artykułów na stalker.pl

Postprzez Kudkudak w 28 Mar 2013, 12:51

Część propozycji jakoś mnie zbytnio nie rusza, oprócz "Strefy mroku". Według mnie to najciekawszy pomysł z przedstawionych - pozwoli nam poznać coś nowego, a osoby które pierwszy raz spotkały się z tą serią gry dowiedzą się czegoś mądrego :) No może jeszcze ten warsztat.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Nowe serie artykułów na stalker.pl

Postprzez StalkerCiastek w 28 Mar 2013, 12:56

Moim zdaniem najciekawsze pomysły to Strefa Mroku i Made in USSR. Przydałaby się taka seria artykułów, bo ostatnio na głównej nie ma nic ciekawego.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Nowe serie artykułów na stalker.pl

Postprzez Realkriss w 28 Mar 2013, 13:08

Mnie najbardziej ciekawią Strefa mroku i Zona na papierze.
W razie rozwinięcia przedsięwzięcia piszę się na pisanie artykułów, albo w przypadku braku czasu - na redagowanie/korekty.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Nowe serie artykułów na stalker.pl

Postprzez Trikster w 28 Mar 2013, 13:17

A może recenzje modów? Każdy początkujący zainteresowany Stalkerem będzie miał problem w zorientowaniu się w co grać, a czego unikać, co mu odpowiada, bo opisy nie oddają wszystkiego. Sam tak miałem, a czasu, żeby grać we wszystko za bardzo nie ma. Takie recenzje zaradzałyby takiemu problemowi, a sprawa jest zacna i chyba warta zachodu, bo w Polsce za bardzo recenzji modów się nie uświadczy.
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: Nowe serie artykułów na stalker.pl

Postprzez Kudkudak w 28 Mar 2013, 13:23

Ja mogę napisać coś jeśli chodzi o recenzje, grałem w masę modów i coś tam wiem ;) Zgłaszam się na ochotnika, jeśli Glaeken się zgodzi...żeby nie było że znów tylko chcemy, a robić nie ma komu :D
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Nowe serie artykułów na stalker.pl

Postprzez Glaeken w 28 Mar 2013, 14:19

Meesh napisał(a):Rubli na buble :E
Artykułów, felietonów - widzę, że w dużej mierze pokrywają nam się pola zainteresowań, więc StalkerSocho chętnie podejmie wspólne działania bojowe.

Ano. De facto wziąłem ten pomysł m. in ze Stalker Socho bo opublikowaliście parę ciekawostek które i tutaj maja rację bytu. Więc jak najbardziej tak :)

O jeszcze jednej rzeczy nie wspomniałem... ekspozycja twórczości forumowiczów - rysunki, video, filmiki, opowiadania etc. etc. na głównej w ramach jakiejś serii. Pod warunkiem, ze są jakościowe DOBRE czyli wyselekcjonowane.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Nowe serie artykułów na stalker.pl

Postprzez Adam w 28 Mar 2013, 14:41

Zagłosowałem na "Made in USSR", gdyż wydaje się to być ciekawa perspektywa dla rusofila i maniaka ZSRR jakim jestem :E

Edit:
Choć "Strefa Mroku" też jest nie lada fajna ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Następna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości