FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez impulse_101 w 23 Paź 2014, 16:12

Moze nie jestem jednym z najaktywniejszych forumowiczów ale odwiedzam forum raz po raz, z tego co pamiętam gdy bylem tutaj 5 lat temu kotem to nie istniała żadna ulga w traktowaniu dla nowoprzybyłych, Soviet wlepiał warny okraszane swoistymi komentarzami, KoweK ścigał mnie za PL znaki, regulaminy etc a pierwszy mój kontakt z SB po kilku dniach skończył sie 24h banem od Atiego który kazały mi zwracając się per Milord iść pofapić i trochę odpocząć... wiec się pytam skąd ten nagły problem "złego traktowania"? Na forum zawsze panowała odmiana w pewnym stopniu 4chanowskiego humoru, wiele razy można było uciąć sobie pogawędkę obrzucając się zgryźliwościami ale nigdy nie poczułem żeby to było na poważnie, humor był kwaśny ale jeśli się miało dystans do siebie i świadomość ze to tylko czat to nie było problemu.
I co teraz po 5 latach okazało się ze ten dystans to był udawany a każdy do każdego ma jakieś ukryte żale tak? Jak to mówił Silny: Albo się umie bawić albo się nie umie a jak się nie umie to się nie zaczyna.
Image

Za ten post impulse_101 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr, Cromm Cruac, The Witcher, Kuballa44, utak3r, Najemnik.
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Reklamy Google

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez scigacz1975 w 23 Paź 2014, 16:37

vandr napisał(a):No, bo jak ktoś ma 70 lat i jest debilem to nie mogę go wyśmiać i tego nie wytknąć. Podobnie jak ktoś ma 70 lat i ma poukładane w głowie to mogę go za to pochwalić i mu to wytknąć. Znam takich i takich. Każdy ma to, na co zasługuje (i nie nawiązuje teraz do nikogo z forum).


Więc jeżeli ktoś się zachowuje jak gówniarz traktuje się go jak na to zasługuje - proste. Osobiście staram się KAŻDEGO traktować równo - uczciwie i z szacunkiem. Niezależnie od jego wieku. Ale jak widzę gówniarskie zagrywki to traktuję go jak na to zasługuje. Ludzi powinno się traktować tak jak sobie zasłużą.

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Adam w 23 Paź 2014, 16:47

impulse_101 napisał(a):Moze nie jestem jednym z najaktywniejszych forumowiczów ale odwiedzam forum raz po raz, z tego co pamiętam gdy bylem tutaj 5 lat temu kotem to nie istniała żadna ulga w traktowaniu dla nowoprzybyłych[/i]


5 lat temu? Wcześniej bywało gorzej, bo dyktatura obejmowała wąską grupę mocna trzymających się ludzi (i to naprawdę sporą grupę), tam dopiero trza było uważać, żeby nie robić za.... parówę :P
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez caleb59 w 23 Paź 2014, 16:50

Wiele osób chyba nadal nie zaskoczyło, że co innego /sb/ a co innego zachowanie w realu/postach - /sb/ to taka odskocznia od rzeczywistości i rządzi się swoimi własnymi prawami dopóki ktoś nie przegina...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Najemnik w 23 Paź 2014, 18:38

Nie wiem, o co taka burza o shoutboxa. Jest to sfera, gdzie po prostu panują ciutkę inne zasady. Nie mówię, że jest dla niego osobny regulamin, ale jest tam trochę luźniej, niż na forum. Także shoutbox prawie w ogóle nie nawiązuje do stalkera, więc jak użytkownicy przychodzą dla forum stricte dla stalkera, to powinni shoutboxa omijać.
Przekleństwa, żarciki, czasem nawet wyzwiska. Owszem, zdarza się to. Jednak nikt na shoutboxa nie zmusza wchodzić. Jak jesteś tu dla stalkera, to masz naprawdę dużą część forum na to poświęconą.
Więc nie wiem po co niektórzy przychodzą na shoutboxa i chcą ustalać własne zasady, obruszają się o zostanie nazwanym starociotą, jeśli ten tekst tu jest od zawsze i w ogóle wszystko im nie pasuje. Jesteście jakimiś psychicznymi masochistami? Macie misję naprawiania świata? To, że na innych stronach, na których siedzicie panują zasady wam odpowiadające nie znaczy, że tutaj nagle wszyscy podporządkują się pod was.
Nie, nie jesteście tu klientami, wokół których mają skakać inni użytkownicy, by wam było jak najlepiej. Jesteście częścią społeczności tego forum, więc nie dziwcie się, że jak wejdzie z postawą czysto roszczącą "szanuj mnie, bo tak mówi regulamin" zamiast "cześć wszystkim, co tam u was?", to nie dziwcie się, że zostaniecie niemiło przyjęci.
I poprzedni akapit nie jest poświęcony dla nowych userów, tylko tych, którzy siedzą tu od dawna i widzieli shoutboxa wiele razy, ale nagle im się odmieniło i włączyła kontrolka "to oburzające, że tu nie jest tak jak na mojej stronie xxx, trzeba to zmienić." Nie pasuje wam ten klimat? Na forum nie uświadczycie takiej postawy od innych użytkowników, tak więc mam dla was dwa rozwiązania:
1. Wróćcie tam, skąd przyszliście.
2. Nie wchodźcie na shoutboxa z postawą czysto roszczącą.
Shoutbox to nie forum. To tylko do niego dodatek.
A, no i do wszystkich, którzy trafili na moje wulgarne wypowiedzi lub obelgi lecące wśród innych userów dłużej przesiadujących na forum- shout- krzyk, box- pudło. Co z tym tłumaczeniem zrobicie, to już nie moja sprawa, ja tylko mam nadzieję, że zrozumiecie aluzję.
I jeszcze takie post scriptum: Nie, nie jestem ciągle wulgarny, ostatni raz było to zainicjowane przez Gizbarusa, który w gorszy dzień mnie wkurzył. Jednak białorycerze rzucili we mnie kamieniami nie zwracając uwagi na fakt, że przeprosiłem go za to.
16:19 Edka: Strach się odezwać, wszystko chu*owe i wszyscy brzydcy.

Za ten post Najemnik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, Szagart, Gizbarus.
Awatar użytkownika
Najemnik
Tropiciel

Posty: 281
Dołączenie: 28 Lut 2009, 02:41
Ostatnio był: 09 Wrz 2023, 18:24
Miejscowość: Gopnikowo
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 261

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Wheeljack w 23 Paź 2014, 20:39

Gorianov, śmieszny i dziwny jest fakt, że wchodzisz raz na ruski rok i piszesz, że jesteś wielce poszkodowany, bo ktoś kiedyś dawno dawno dawno obraził pewne forum a to oznacza, że cała społeczność to od razu jest chamstwo i wogle gnoje. Nie rób gównoburzy podając przeterminowane screeny, nie wchodzisz na sb, więc nie masz pojęcia co tam się dzieje. Nie ma już żadnego chamstwa, a jak się pojawi to wiecie gdzie znaleźć kogoś z ekipy.
I krótkie podsumowanie:
Gorianov napisał(a):Były także przypadki, że użytkownicy stalker.pl znajdowali sobie profil osoby ze stalkerteam, dając link na SB i się z niej naśmiewały.

A potem przyszła pani i powiedziała żebyśmy nie dokuczali kolegom.

Koniec dyskusji, piszcie za jakiś czas jak "reformy" zaczną przynosić jakieś skutki.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 13 Wrz 2023, 13:49
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez scigacz1975 w 23 Paź 2014, 23:52

Z wszystkich wypowiedzi "obrońców" sb wynika jedno - kto nie wchodzi na sb nie ma co się na jego temat odzywać bo sb to "państwo w państwie" - osobny organizm. Nie korzystasz to się nie odzywaj. Jak chcesz korzystać to licz się że Cię zwyzywają - od multikont, starociot (notabene - ciota to pedał, ewentualnie kiedyś tak się potocznie w niektórych rejonach naszego kraju nazywało okres u kobiety - dobrze by było znać znaczenie i pochodzenie używanych określeń) tudzież innych "przyjemnych/przyjaznych" określeń. Bo taki urok, bo swoboda, bo spierda*aj od sb bo my tam sobie rządzimy. Ciekawe :/

Ciekawe jest też to - jeżeli opanowany zostanie przez inną "grupę" inny dział forum i dana grupa wprowadzi tam swój własny "folklor" - też to będzie tolerowane? Czy polecą warny, bany i reszta repertuaru przynależnego administracji? Aż mam ochotę tego spróbować. Bo może wtedy dotrze do paru zakutych łbów że każdy, logując się na forum, ma prawo do pisania i wypowiadania się w każdym dostępnym na tym forum miejscu. I ma prawo wymagać od innych użytkowników tegoż forum w każdym z tych miejsc minimum szacunku i kultury. Bez wycieczek osobistych od bandy rozwydrzonych gówniarzy którym się za dużo pozwoliło. Zastanówcie się. Celowo piszę gówniarzy - bo gówniarskie zachowanie nie ma granic wiekowych.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Wheeljack w 24 Paź 2014, 00:09

Ty w ogóle masz pojęcie o czym piszesz? :facepalm:
Za wyzywanie nowych od multikont itp lecą teraz warny, więc w czym problem? Poza tym jakich starociot? Przecież starociota to określenie stałego bywalca. Drugiej części wypowiedzi w ogóle nie zrozumiałem.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 13 Wrz 2023, 13:49
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez szm w 24 Paź 2014, 00:09

Doskonale znamy znaczenie słowa "ciota". Wytłumaczę Ci drogi ścigaczu skąd wzięło się określenie "starociota/nowociota". Otóż... "ciota" oznacza również w niektórych rejonach naszego kraju przegrywa, nieudacznika, fajtłapę. Na sb siedzą same przegrywy, stąd wzięło się określenie "starociota/nowociota".
Serio. Nie rozumiem Was... Życia nie macie, że przejmujecie się, że ktoś Was "wyzywa na internetach"? Nie widzicie, że "starocioty" z sb ratują to forum? Gdyby nie my* to już dawno średnia postów na tydzień wynosiłaby 1,5 posta, a nowi rejestrowaliby się tylko po to aby zadać jakieś jedno pytanie, i już więcej nigdy by tu nie zaglądneli...

*starocioty
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 29 Sty 2023, 18:48
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez xionc w 24 Paź 2014, 10:05

Kiedys to za takie numery co sie tu teraz wyprawia bylby ban na miecha dla zainteresowanych. Slabe ogarniecie tu widze ogolnie

Wyslane z xiondzofona Tapalkiem 2
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Terminus w 24 Paź 2014, 13:28

Było wałkowane na tym okropnym-i-nieprzyjaznym-nowym-użytkownikom-oraz-pełnym-starociot SB, ale przypomnę tutaj, pytania i sugestie dotyczące zmian, porządków itp.

1. Przemodelowanie działów związanych z twórczością, szczególnie literatury w celu uczynienia tego begginer-user-friendly, czyli żeby nowo wchodzącego witały wątki "polecane na poczatek", "de best of" czy coś podobnego, wprowadzenie jakiegoś systemu rankingowego prac i temu podobne. Jakiegoś drzewka kierującego do prac uznanych userów, poczekalni dla prac początkujących pisarzy.

2. Stworzenie na stronie działów dotyczących twórczości użytkowników, czyli galeria najlepszych prac, wybór polecanych opowiadań, tak żeby strona też zaczęła żyć a nie była tylko dodatkiem do SB.

3. Newsy, newsy, newsy... Prosiłem o umieszczenie newsa o premierze Drogi Donikąd i nic. Newsy pojawiają się losowo i nieregularnie, co znowu umartwia trochę stronę; patrz punkt wyżej.

4. Synergia (ładne słowo; nie?) mediów. Chodzi mi o to, żeby na stronie i pejsbooku pojawiały się nie tylko śmieszne obrazki i rendery z gry ale także newsy, że np. pojawił się nowy odcinek "uznanego autora forumowych opowiadań" labo że pojawił się nawet mało istotny mod lub jego upgrade. Ponieważ to może zainteresować kolejne osoby, niekoniecznie zaciekawione kolejnym screenem. Jak na razie strona obwieszcza tylko wielkie święta i rocznicę zburzenia Bastylii.

Nie chodzi mi o to, żeby się czepiać, tylko spróbować jakoś to ogarnąć. Określić jasno i napisać za co kto na forum odpowiada, do kogo zwrócić się z pomysłami w danej kwesti. Ew. stworzyć robocze wątki w którym dyskutowano by o zmianach, propozycjach. Do tego wypadałoby określić choćby dla względów porządkowych i dyscyplinarnych jakieś "mapy drogowe", czyli co i kiedy będzie robione, zmieniane.
To jest także miejsce, gdzie można np. powiedzieć, że nie mam czasu napisać newsa więc może ktoś ma czas go zrobić a kto inny przejrzeć a admin tylko gotowy "produkt" wrzuci na stronę. Coś takiego, żeby włączyć "bezbarwnych" userów w budowanie stalker.pl
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Soviet, scigacz1975, utak3r, Imienny.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez kaczor_1991 w 24 Paź 2014, 14:44

Poza postem Terminusa ostatnie kilka stron to jest taka akademicka dyskusja która nic nie zmieni a ze względu na jej ton jest bardzo nieprzyjemna w czytaniu i sama w sobie udowadnia (niski) poziom niektórych tu piszących. O poziomie forum decyduje poziom piszących a nie jakieś mniej czy bardziej bzdurne regulaminy. Chcecie kultury osobistej? To niech każdy sam ją zacznie prezentować. To niech każdy zacznie tą kulturę ujawniać w sobie bez względu czy jest to wymuszone regulaminem forum czy nie. Więc skończcie proszę tą dyskusję. I tak nic nią nie osiągniecie a ściągacie poziom forum (o który tak niby walczycie a na którego zbyt niski poziom narzekacie) w dół - i to ostro.
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

PoprzedniaNastępna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości