IRC w miejsce /sb/

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

IRC w miejsce /sb/

Postprzez klawisz w 19 Lut 2016, 23:47

Po latach wracamy na IRCa, kanał #stalker.pl w sieci QuakeNet.

Jutro wstawię webchata na forum, ale w każdej chwili możecie wchodzić przez innego klienta.
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 18:38
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Reklamy Google

Re: IRC w miejsce /sb/

Postprzez KoweK w 20 Lut 2016, 01:06

Cokolwiek niezintegrowanego z forum to gówno dające pożywkę dla trolli i brak ingerencji w jakąkolwiek netykietę i kulturę. Będzie wchodził plebs i robił co chciał.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: IRC w miejsce /sb/

Postprzez Wheeljack w 20 Lut 2016, 01:12

Nomż, przywróć sb jak najszybciej i siupa. :caleb:
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 13 Wrz 2023, 13:49
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: IRC w miejsce /sb/

Postprzez klawisz w 20 Lut 2016, 11:02

Z Kowieszką szkoda czasu na dyskusję bo dla niego "IRC jest dla plebsu", a poza tym "i tak będziesz forsował bo za gówniaka siedziałeś na tym z innymi nerdami". Od lat Tomuś ma jakiś problem z IRCem i stąd ten cały strach przed nieznanym. Naprawdę wolałbym dyskusję na argumenty, a nie na "bo to gówno".

Na obecnym serwerze /sb/ nie dawał rady, stąd cała ta akcja z szukaniem alternatywy. Oczwiście można by kombinować z innym skryptem lub przerabiać obecny, ale skoro już trzeba na to poświęcić czas, to warto zrobić to dobrze.

IRC:
+ dostępność z webchata umieszczonego na forum, a także wielu zewnętrznych klientów (Android, iOS, OSx, Windows, Linux itd.)
+ jeśli jeden kanał nam nie wystarczy, to stworzymy podkanały (np. tematyczne)
+ prywatne wiadomości
+ możliwość postawienia bota z komendami (np. tworzenie quizów, pobieranie danych z forum itd.)
+ zabieranie głosu, kickowanie i banowanie. Na /sb/ mieliście tylko to ostatnie.
+ informacja dźwiękowa/push notification o hajlajcie naszego nicka

- na tę chwilę nie byłoby kolorowania nicków i emotikon. Oczywiście dla webchata będzie można to kiedyś wprowadzić.
- walki o nick. Oczywiście można sobie podpiąć sesję by nick był trzymany.
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 18:38
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Re: IRC w miejsce /sb/

Postprzez klawisz w 20 Lut 2016, 14:24

Odpowiadając na pytania i niepokoje:

- będzie archiwum wiadomości (lepsze niż przy /sb/)
- będzie inny webchat ze starymi emotikonami i być może z kolorwaniem nicków
- statystyki https://stats.quakenet.org/channel/stalker.pl
- Kowek to ch*j.

Za ten post klawisz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Józio.
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 18:38
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Re: IRC w miejsce /sb/

Postprzez Pangia w 20 Lut 2016, 14:27

@klawisz – w zasadzie na plus wymieniłeś wszystko to, co było na /sb/ :P Nie licząc jednak bota kanałowego, który, prawdę mówiąc, wydaje mi się raczej zbędny, bo głównie służy albo do zdalnego sterowania kanałem przez jego właściciela (statystyki, komendy itp.), albo ma jakieś swoje własne funkcje typu kalkulator, podawanie informacji o okresowych wydarzeniach czy rzucanie losowym cytatem z kanału po jego wywołaniu – czyli coś, co nie ma żadnego użytku dla ludzi, dla których to ma być alternatywa dla /sb/, bo wystarczająco dobrze bawią się we własnym gronie lub nie jest im to do niczego potrzebne.
klawisz napisał(a):+ prywatne wiadomości

Po pierwsze, są na forum, po drugie – ci, którzy siedzą na /sb/, i tak w razie konieczności porozumiewają się innymi drogami niż poprzez forum.
klawisz napisał(a):+ jeśli jeden kanał nam nie wystarczy, to stworzymy podkanały (np. tematyczne)

Na te, tak strzelając bez specjalnego liczenia, 20-30 osób, jakie tutaj się w miarę regularnie udzielają, to będzie przerost formy nad treścią.
KoweK napisał(a):Cokolwiek niezintegrowanego z forum to gówno dające pożywkę dla trolli i brak ingerencji w jakąkolwiek netykietę i kulturę. Będzie wchodził plebs i robił co chciał.

Z jednej strony mało prawdopodobne, bo IRC na dzień dzisiejszy jest raczej reliktem przeszłości i jego używanie trochę podchodzi pod vintage, co w miarę skutecznie ogranicza ilość idiotów panoszących się po sieciach (bo większość z nich urodziła się już po powstaniu IRC), niemniej jednak to wciąż względnie popularny i ceniony sposób komunikacji ze względu na swoją prostotę, powszechność, łatwość w użyciu i w zasadzie nieograniczony dostęp (przesył danych jest tak mały, że wystarczy ci dosłownie jakiekolwiek łącze internetowe z jakiegokolwiek urządzenia – skoro ktoś kiedyś odpalił Dooma na drukarce, to pewnie na IRC-u dałoby się pisać nawet z lodówki). Z drugiej jednak strony jest to obawa uzasadniona, bo takie coś rzeczywiście zdarza się na w zasadzie każdym kanale, na którym znajduje się jakakolwiek mniejsza lub większa społeczność skupiona wokół czegokolwiek, a ja osobiście jakoś nie widzę tutaj grupy ludzi, która by siedziała na kanale codziennie i upewniała się, że jest spokojnie (chyba, że Najemnik miałby być operatorem kanału, bo chyba tylko jemu i może Darthowi zdarza się tutaj nonstop siedzieć w jakimś okresie czasu).
klawisz napisał(a):- walki o nick. Oczywiście można sobie podpiąć sesję by nick był trzymany.

No a na freenodzie zarejestrujesz nick i masz spokój. Nie wiem jak w innych sieciach, bo tylko na tej siedziałem (ostatnio dużo rzadziej, żeby nie powiedzieć: wcale).
Nie wspominając już o tym, że ten biały placek na ekranie będący oknem logowania do kanału kompletnie nie pasuje do niczego na tej stronie. Wygląda jak ptasia kupa na masce czarnego samochodu: razi w oczy i źle wygląda.

Także ogółem to sądzę, że nic z tego nie wyjdzie.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: IRC w miejsce /sb/

Postprzez klawisz w 20 Lut 2016, 14:46

Pangia napisał(a):
klawisz napisał(a):+ prywatne wiadomości

Po pierwsze, są na forum, po drugie – ci, którzy siedzą na /sb/, i tak w razie konieczności porozumiewają się innymi drogami niż poprzez forum.

PW na forum to bardziej mail niż czat. Inne formy komunikacji to rozumiem że np. Facebook? I co, mam dodawać do niego każdego użytkownika z którym chcę wymienić dwie wiadomości?

Pangia napisał(a):
klawisz napisał(a):+ jeśli jeden kanał nam nie wystarczy, to stworzymy podkanały (np. tematyczne)

Na te, tak strzelając bez specjalnego liczenia, 20-30 osób, jakie tutaj się w miarę regularnie udzielają, to będzie przerost formy nad treścią.

Jak 20-30 osób to może niech ta grupka sobie stworzy czata na FB i będzie najlepiej.

Pangia napisał(a):
KoweK napisał(a):Cokolwiek niezintegrowanego z forum to gówno dające pożywkę dla trolli i brak ingerencji w jakąkolwiek netykietę i kulturę. Będzie wchodził plebs i robił co chciał.

Z jednej strony mało prawdopodobne, bo IRC na dzień dzisiejszy jest raczej reliktem przeszłości i jego używanie trochę podchodzi pod vintage, co w miarę skutecznie ogranicza ilość idiotów panoszących się po sieciach (bo większość z nich urodziła się już po powstaniu IRC), niemniej jednak to wciąż względnie popularny i ceniony sposób komunikacji ze względu na swoją prostotę, powszechność, łatwość w użyciu i w zasadzie nieograniczony dostęp (przesył danych jest tak mały, że wystarczy ci dosłownie jakiekolwiek łącze internetowe z jakiegokolwiek urządzenia – skoro ktoś kiedyś odpalił Dooma na drukarce, to pewnie na IRC-u dałoby się pisać nawet z lodówki). Z drugiej jednak strony jest to obawa uzasadniona, bo takie coś rzeczywiście zdarza się na w zasadzie każdym kanale, na którym znajduje się jakakolwiek mniejsza lub większa społeczność skupiona wokół czegokolwiek, a ja osobiście jakoś nie widzę tutaj grupy ludzi, która by siedziała na kanale codziennie i upewniała się, że jest spokojnie (chyba, że Najemnik miałby być operatorem kanału, bo chyba tylko jemu i może Darthowi zdarza się tutaj nonstop siedzieć w jakimś okresie czasu).

To, że IRC jest starej daty, to nie znaczy że jest złym rozwiązaniem. O technologii już trochę pisałem - /sb/ był oparty o requesty pobierane AJAXem i to baaardzo zamulało serwer. Może to przez słabo napisany skrypt, ale ogólnie takie rozwiązanie jest zasobożerne. Wyjściem z tego mógłby być czat oparty o sockety, ale nic sensownego (z obsługą multiroomów/kanałów) nie znalazłem. Nie zamykam się na inne pomysły, ale póki co IRC jest najlepszym.

Pangia napisał(a):Nie wspominając już o tym, że ten biały placek na ekranie będący oknem logowania do kanału kompletnie nie pasuje do niczego na tej stronie.

Będzie inny webchat z dostosowanym wyglądem, ten jest tymczasowy.

Pangia napisał(a):Także ogółem to sądzę, że nic z tego nie wyjdzie.

Jak się uprzemy, że nie wyjdzie to tak właśnie będzie.
Zachowujecie się jak leśne dziadki, którym ktoś wymienił fotel na taki, w którego jeszcze nikt nie pierdział...
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 18:38
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Re: IRC w miejsce /sb/

Postprzez Alchemik w 20 Lut 2016, 15:49

Cóż, jeżeli o bota na ircu chodzi, to warto, żeby miał ''to coś'' co by go wyróżniało. Oczywiście powinien się tym zająć ktoś kto to umie :P
Patrzcie jakiego fajnego irc-bota mają futrzaki: https://pl.wikifur.com/wiki/Cyryl
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: IRC w miejsce /sb/

Postprzez Pangia w 20 Lut 2016, 17:03

klawisz napisał(a):PW na forum to bardziej mail niż czat. Inne formy komunikacji to rozumiem że np. Facebook? I co, mam dodawać do niego każdego użytkownika z którym chcę wymienić dwie wiadomości?

Nie ciebie akurat miałem na myśli, bo skoro w temacie jest „IRC w miejsce /sb/”, to rozumiem, że IRC ma (przynajmniej tymczasowo) zastąpić /sb/ i niejako ta informacja kierowana jest do tych, którzy z niego najczęściej korzystali, a ty do tej grupy nie należysz.
I w zasadzie tak to właśnie wygląda w każdym innym miejscu w internecie: jeśli chcesz z kimś wymienić dwie wiadomości, to piszesz na PW.

klawisz napisał(a):To, że IRC jest starej daty, to nie znaczy że jest złym rozwiązaniem. O technologii już trochę pisałem - /sb/ był oparty o requesty pobierane AJAXem i to baaardzo zamulało serwer. Może to przez słabo napisany skrypt, ale ogólnie takie rozwiązanie jest zasobożerne. Wyjściem z tego mógłby być czat oparty o sockety, ale nic sensownego (z obsługą multiroomów/kanałów) nie znalazłem. Nie zamykam się na inne pomysły, ale póki co IRC jest najlepszym.

Nie mówię, że IRC jest zły, bo to naprawdę fajna i przyjazna forma komunikacji. Mówię jedynie, że według mnie tutaj się nie sprawdzi. Gdyby ten kanał był funkcjonalny przez cały czas, to być może byłby sens do niego wracać, bo w sumie to większość istniejących kanałów ma już za sobą jakiś dłuższy okres funkcjonowania i każdy ma grupę stałych użytkowników, którzy się go trzymają. Tutaj tego nie było, a wydaje mi się, że nikomu się już tutaj nie zechce wchodzić w IRC, bo wyda się za mało praktyczny (poza forum, brak stałego nicka, konieczność instalowania klienta w razie, gdyby ktoś chciał się logować np. ze smartfona, brak ochrony nicka). Kolektyw był na /sb/, nieco się on z czasem rozłożył na pomniejsze grupki ludzi, którzy bardziej ze sobą trzymali i tak to sobie wisiało. Takie paczki bliższych znajomych pośród społeczności forumowej.

klawisz napisał(a):Będzie inny webchat z dostosowanym wyglądem, ten jest tymczasowy.

A, to spoko.

klawisz napisał(a):Jak się uprzemy, że nie wyjdzie to tak właśnie będzie.
Zachowujecie się jak leśne dziadki, którym ktoś wymienił fotel na taki, w którego jeszcze nikt nie pierdział...

Wiesz, nie zmusisz ludzi do tego, żeby używali rozwiązania, które im nie odpowiada. I nie mów w liczbie mnogiej, bo raz, że nie należałem do grupy stałych bywalców /sb/, dwa, że nie mam nic przeciwko IRC samemu w sobie, a trzy, poza mną nikt się tu jeszcze w zasadzie nie wypowiedział na ten temat. ;)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: IRC w miejsce /sb/

Postprzez Darth ReX w 20 Lut 2016, 18:15

Moim zdaniem IRC nigdy nie zastąpi normalnego shoutboxa. IRC są słabo zintegrowane z forum. Wolałbym już zwykły shoutbox na te 10 wiadomości czy coś podobnego.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: IRC w miejsce /sb/

Postprzez Dżuz w 20 Lut 2016, 22:04

No to tak. Żonglowanie nickami to totalna kupa, no i nie ma polskich znaków w nickach co mnie osobiście wybitnie wku*wia. Obecny brak forumowych emotek też kupa, choć wyczytałem że da się to zmienić. Ogólny wygląd (kolorystyka) też mocno irytuje. Podobnież jak konieczność dodatkowego logowania się do samego IRCa. No i brak zapamiętywania ostatnich wypowiedzi. Wchodzi człowiek na tego IRCa i nawet nie wie o czym jest rozmowa.

Co na plus? Informacja graficzna gdzie skończyliśmy czytać i powiadomienia dźwiękowe, ale to i tak stanowczo za mało i spokojnie można się bez tego obejść. Podobnie jak średnio są mi potrzebne opcje ignorowania konkretnych użytkowników czy wysyłania prywatnych wiadomości, czy przeglądania statystyk kto jest najbardziej aktywny na czacie bo to sam widzę.

Tak że jak dla mnie stare /sb/ było zdecydowanie lepszym i praktyczniejszym rozwiązaniem :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image

Za ten post Dżuz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kuballa44, Pangia, Wayathin, vandr, CONAN, The Witcher, Darth ReX, dorian.
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: IRC w miejsce /sb/

Postprzez Darth ReX w 21 Lut 2016, 17:48

Wystarczy otworzyć sobie IRC w drugim oknie by zrobić se na nim multikonto. wku*wiające disconnecty jeśli jesteś zalogowany na 2 urządzeniach w tym samym momencie (zalogujcie się z chrome'a na komórce i z laptopa...) Z resztą wtedy nie możesz pisać z tego samego nicka. wku*wia okienko o tym, że wychodzisz z chata po tym, jak wychodzisz ze strony głównej. Jest burdel i tego się nie będzie dało ogarnąć. Wolę już byle jaki shoutbox, nawet ten z przema.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||

Za ten post Darth ReX otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol.
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Następna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości