Survarium - co byście chcieli zobaczyć w grze

Ogólnie rzecz biorąc, porady Beara Gryllsa dotyczące przetrwania można zastosować także w przypadku odwodnienia.

Re: Survarium - co byście chcieli zobaczyć w grze

Postprzez ZiomB w 04 Kwi 2013, 18:30

pan kozaq napisał(a): P.S. Miło by było, gdyby był crafting...

Czytajcie newsy / oglądajcie dzienniki bo to już jest potwierdzone.

Poza tym, jeżeli choć trochę ktoś umie Angielski, może napisać swoje pomysły tutaj:
https://forum.survarium.com/en/viewtopi ... bbcbf6c0e8

Kto wie, może to wasz pomysł ukaże się w grze. :D
By nie było Offtopu:
Przede wszystkim brak oszustów, dobrze zoptymalizowanej grafiki i mało bugów.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Reklamy Google

Re: Survarium - co byście chcieli zobaczyć w grze

Postprzez Szlam w 09 Kwi 2013, 12:39

Co ja bym chciał w grze.

:soviet: Kałacha :soviet: (ale i tak będzie) dobra teraz na poważnie

Mnie najbardziej ciekawi system artefaktów i ich wpływ. Co artefakty będą dawać i jak trudno je będzie znaleźć. Do tego wydaje się że zmieniono sposób działania anomalii. Przedtem było to pole minowe ze skarbem.

Za przykład niech posłuży nam kocioł w zatonie.
Image
Musimy przedrzeć się przez punkty wytrysku pary wytrzymać w wysokiej temperaturze, by zdobyć artefakt: np korale mamy, które ułatwiają gojenie się ran ale są radioaktywne, lub sprzedać go za duże pieniądze.

Image
Jednak wygląda, że te anomalie będą na swój sposób żywe. To już nie będzie pole minowe, tylko ruchome bomby. Wiadomo, że też będą jakieś wykrywacze artefaktów, ciekawe czy też będą różne typy jak echo, niedzwiedź, weles i swaróg.

Jest też kwestia wichury . Wiadomo że będzie tryb gry gdzie trzeba umocnić się przed jej nadejściem.
myślę że pierwsza wichura to był ten atak pyłkowej epidemii o której była mowa w dzienniku developerskim. Myśle że emisja zony to fala radiacyjno-psioniczna, a wichura to podmuch toksycznych zarodników.

Jak widzicie najbardziej ciekawi mnie system artefaktów. Czego bym jeszcze chciał

Klimat
Przejrzysty i sprawny system komunikacji
Akcji
Czarnego PDA :wódka:
Szlam
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 09 Kwi 2013, 11:57
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 2

Re: Survarium - co byście chcieli zobaczyć w grze

Postprzez Iłja w 09 Kwi 2013, 13:53

Szczerze? Chcę zobaczyć wersję finalną Survarium, która nie upadnie po pół roku z powodu problemów finansowych twórców. Cała reszta (anomalie itd.) to dla mnie kwestia drugorzędna.
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: Survarium - co byście chcieli zobaczyć w grze

Postprzez Prohibition w 28 Kwi 2013, 20:29

Ja chciałbym zobaczyć drugie życie w obozie. Nie tylko na zasadzie do handlarza , technika ,po misję i w drogę. Chodzi mi o jakieś dodatkowe rozrywki w obrębie obozu. Nie wiem np walki kogutów, hazard, burdel itp.
A dodatkowo chciałbym ,aby kosmetyka postaci nie ograniczała się do wywołania odpowiedniego panelu i przesuwania suwaków. Na przykład jesteśmy sobie w obozie i idziemy do fryzjera, tatuażysty, albo nawet na siłownię ! Nie muszą to być te konkretne przykłady ,ale mam nadzieję ,że wiecie o co mi chodzi :)

Za ten post Prohibition otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mbwrobel.
Awatar użytkownika
Prohibition
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 04 Mar 2010, 22:44
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 5

Re: Survarium - co byście chcieli zobaczyć w grze

Postprzez Pangia w 29 Kwi 2013, 16:22

Prohibition napisał(a):Chodzi mi o jakieś dodatkowe rozrywki w obrębie obozu. Nie wiem np walki kogutów, hazard, burdel itp.
A dodatkowo chciałbym ,aby kosmetyka postaci nie ograniczała się do wywołania odpowiedniego panelu i przesuwania suwaków. Na przykład jesteśmy sobie w obozie i idziemy do fryzjera, tatuażysty, albo nawet na siłownię ! Nie muszą to być te konkretne przykłady ,ale mam nadzieję ,że wiecie o co mi chodzi :)

No tak, nie było nigdy GTA Online, więc może Vostok Games zrobi. :facepalm:
Z tego wszystkiego tylko hazard ma sens, i to tylko przy założeniu, że będą grali w to normalni ludzie, a nie że np. w karty wygrasz jakąś kiełbaskę czy magazynek do kałacha, a od razu po wyjściu z obozu przegrany cię zaj♥bie nożem.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Survarium - co byście chcieli zobaczyć w grze

Postprzez Markus Grizzly w 13 Maj 2013, 12:03

Wiele moich życzeń zostało już opisane, więc nie będę się powtarzał. Dzięki Survarium chciałbym poczuć, że postapokaliptyczny świat to nie tylko Czarnobyl-Prypeć i fallout'owska preria, ale i reszta świata. Jakaś mapa tropikalna, na pustyni, jeszcze inna gdzieś zagubiona w arktycznej Syberii. Fajnie gdyby pojawiło się naprawdę duże miasto zachodnie, jak Londyn czy Paryż, a nie tylko oklepana Moskwa.

Może fajnym rozwiązaniem byłoby dodanie pojazdów? Nie chodzi mi o szalone buggy, którymi możnaby rozjechać grupę przeciwnika, ale o cywilne transportery gąsienicowe. Np. duże skupisko ocalałych organizuje ekspedycję po jakieś cenne przedmioty, do zniszczonych zakładów zbrojeniowych, RTV/AGD czy do pozostałości metropolii. Albo po prostu żyje jak nomad, podróżując po świecie w miarę bezpiecznymi szlakami, handlując i gromadząc wiedzę.

Bardzo chciałbym zobaczyć urozmaicony ekwipunek. Mundury wojskowe, odzież cywilną i specjalistyczną (skafandry), śpiwory. Co do broni palnej, chciałbym mieć możliwość bardziej realistycznego użytkowania: czyszczenie mechanizmów, ręczne ładowanie magazynków, modyfikacje.

Odpowiedni system poruszania się - aby uniknąć sytuacji z CS'a czy CoD 4: MW'a, gdy przeciwnik wyskakiwał bokiem zza ściany na wysokość 1,5 m, w dodatku przykucnięty i pakował nam magazynek w czoło. Mam nadzieję, że będzie to coś chociaż trochę przypominało pod względem fizyki Battlefielda 3.

Rozumiem, że moje oczekiwania pociągają za sobą zwiększenie wymagań sprzętowych i rozmiarów gry na dysku. Mimo wszystko obstaję przy swoich pomysłach, nawet gdyby miały być wprowadzone w niewielkim stopniu. :)
Awatar użytkownika
Markus Grizzly
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 04 Lut 2008, 13:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 15

Re: Survarium - co byście chcieli zobaczyć w grze

Postprzez ThePolishKnight w 15 Maj 2013, 16:55

Chciałbym by w grze poukrywano różne smaczki ;)
tzn. tajne tunele, różne mechanizmy, i postacie
Awatar użytkownika
ThePolishKnight
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 30 Kwi 2013, 19:12
Miejscowość: Lepsza niż twoja
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 0

Re: Survarium - co byście chcieli zobaczyć w grze

Postprzez Jachu w 15 Maj 2013, 17:13

Dodam jeszcze, że tworzenie klanów w grze powinno być solidnie przemyślane - bądź co bądź, ale dla mnie jest to ważna część gry. W końcu, jak wspomniałem, lepiej się czuję w grupie :)
Lepiej także by było, gdyby gra nie skoncentrowała się na PvP, ale na PvE (tzn. na walce z mutkami). Jest to gra o przetrwaniu ludzkości i powinna spajać ludzkość, a nie dzielić (no, oprócz naturalnie wyrzutków, takich jak bandyci).

ThePolishKnight: grałem we TFW. Mod dobrze zrobiony, ale, niestety, po jakimś czasie się mi znudził. Niemniej potwierdzam zdanie kolegi - jest naprawdę godny polecenia.
«Врагов надо истреблять!»

Za ten post Jachu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kalashnikov.
Awatar użytkownika
Jachu
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 26 Lut 2012, 22:32
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 4

Re: Survarium - co byście chcieli zobaczyć w grze

Postprzez Kalashnikov w 15 Maj 2013, 21:59

Chciałbym poczuć w tej grze prawdziwy klimat apokalipsy. Dosyć sporo pukawek oraz jakieś środki lecznicze i te na promieniowanie. W skrócie poczuć się jak osoba, która naprawdę próbuje przetrwać ;) :+:
Image Image Image
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Stalker

Posty: 173
Dołączenie: 15 Maj 2013, 19:59
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 14

Re: Survarium - co byście chcieli zobaczyć w grze

Postprzez mbwrobel w 15 Maj 2013, 23:18

Duuuuużo przestrzeni - aby nie było ruchu, jak przed nowym salonem MediaMarkt w dniu otwarcia.

Możliwości gry offline - w tym również coop po sieci LAN bez Internetu. Wszechobecne PvP już mi się znudziły.

Serwery dedykowane, random mapy i fabuła - uruchamiamy grę na dedyku, zapraszamy 3 kumpli i uruchamiamy kampanię na (na przykład) 10 godzin. Z botami w roli NPC i możliwością przerywania kampanii z zapisem stanu gry.

O klimat wiele się nie martwię, o grafikę również jestem spokojny (SoC z modem Complete jest dla mnie bardzo mocnym kandydatem na zdobywcę trofeum Gry Wszechczasów w kategorii FPS w obu kryteriach).
mbwrobel
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Gru 2011, 15:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 14

Re: Survarium - co byście chcieli zobaczyć w grze

Postprzez Juhas w 15 Maj 2013, 23:49

Chciałbym, aby ta gra była w klimacie dobrze znanego nam S.T.A.L.K.E.R.A; w, że tak powiem, legendzie bardzo brakowało mi możliwości połączenia się przez sieć z przyjaciółmi i wspólnego eksplorowania świata. Jako, że S.T.A.L.K.E.R. jest dość wyjątkową grą, która dosłownie wciąga mnie w świat Zony (tak, za każdym razem gdy chce mnie użreć jakiś mutant czasami zapominam, że nic mi się nie stanie w świecie realnym), a lokacje w nocy są bardzo straszne (przynajmniej dla mnie), chciałbym móc zwiedzać go z innymi, także po zobaczeniu słowa coop ucieszyłem się. Nie chciałbym jednak, żeby był to coop rodem z CoD'ów itp.. Nie mam zamiaru walczyć z hordami mutantów w jednym pomieszczeniu, wiedząc, że w końcu zginę, wg mnie mija się to z celem. Sam fakt eksploracji z innymi tworzy tak magiczną aurę, że możliwe jest by Survarium stało się kolejną świetną grą w klimatach postapokaliptycznych. Dobrze by było, gdyby mutantów było znacznie więcej. Chodzi mi tu i o duży spawn, ale także o ich różnorodność, przecież w Zonie jest wiele dziwnych miejsc, gdzie takie wybryki mogłyby powstać. Szczerze Wam powiem, że gdyby stworzyli grę osadzoną w realiach zapewne także Wam znanych z powieści Dmitrija Glukhovskiego oraz Uniwersum Metra, która dawałaby możliwość podróżowania po ogromnym, ciemnym metrze, ale również wyjścia na powierzchnię, w specjalnym kombinezonie, w celu poszukiwania skarbów jak i rozprawienia się z rzeszą mutantów -> tak byłbym w siódmym niebie. Byłoby to swoiste połączenie podziemi -> w której żyliby ludzie wraz z powierzchnią -> zniszczoną przez broń biologiczną. Jednak niestety nie ciągnie mnie do robienia gier, a taki projekt zająłby lata; ale mimo wszystko wierzę, że kiedyś takie coś powstanie (ogólnie lubię Metro 2033, ale nie lubię być ograniczony, tzn. iść tylko jedną drogą do wiadomego celu)

Za ten post Juhas otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gertgar.
Awatar użytkownika
Juhas
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 04 Cze 2012, 16:06
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 6

Re: Survarium - co byście chcieli zobaczyć w grze

Postprzez Tajemniczy w 16 Maj 2013, 09:29

1.Brak PvP- Zona to takie miejsce gdzie śmierć można spotkać na każdym kroku więc dla mnie PvP jest bez sensu
2.Wybór frakcji na początku- podział postaci w grze na frakcje jak np w Metinie2 na rasy
3.Możliwość tworzenia własnych kompanii i walki z innymi o np bazy,pola artefaktów itp
4.Lepsze systemy wykrywania cheaterów niż w np SoC-u gdzie gościu wali z obrzyna z 100m jak z Gaussa i skacze na 10 metrów a GSC za przeproszeniem w dupie to ma że psują grę normalnym graczom
5. Czyszczenie broni
6.Brak systemu Pay2Win- myślę że to bardzo ujednolici graczy nie będzie uber-mega-hiper-koksów którzy po 2 tygodniach gry są nie do zabicia
7. Interakcja z przedmiotami- np pustą butelkę lub deskę możemy użyć jako broń albo np możliwość robienia broni z przedmiotów np wilcze doły z palami na mutanty lub koktajle Mołotowa z butelek po Kozaku
To wszystko
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron