Pomówmy o frakcjach

Ogólnie rzecz biorąc, porady Beara Gryllsa dotyczące przetrwania można zastosować także w przypadku odwodnienia.

Re: Pomówmy o frakcjach

Postprzez Szlam w 06 Paź 2013, 17:46

Z tego co wyczytałem między wierszami to ma być podobnie jak w "S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo". Wykonujesz misje i w zamian dostajesz reputacje i pieniądze. Im wyższa reputacja tym lepsze fanty ci sprzedadzą, po za tym im jeśli w ciągu ostatniego czasu twój klan wykonywał głównie misje dla np pograniczników to jego opiekunem zostanie ta frakcja. To da ci dostęp do unikatowych przedmiotów frakcji (nie do zdobycia inną metoda), oprócz tego wpływa na rozmieszczenie sił frakcji na mapie światowej, a im potężniejszy twój opiekun tym więcej dostajesz np. waluty gry.

Coś mi też w ramach pograniczników.

Są frakcją ekologów, trzymając się na uboczu, badają las by go poznać i nauczyć się koegzystencji, ostrożnie przyjmują nowych członków. Tak sobie teraz myślę, że ten opis pasuje do frakcji Czyste niebo ze Stalker'a. W końcu oni też osiedlili się na bagnach i są naukowcami którzy próbowali wyjaśnić koegzystencje ludzi i zony.
Co wy na to?

Za ten post Szlam otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Auric.
Szlam
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 09 Kwi 2013, 11:57
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Pomówmy o frakcjach

Postprzez Auric w 26 Lis 2013, 13:11

Zgadzam się z Tobą. Mi również Pogranicznicy przypominają Czyste Niebo (którego z resztą jestem fanem). Na pewno pomagałbym Włóczęgom, gdyż bandytów (jak ktoś już wyżej powiedział) wolę oglądać przez celownik. Pogranicznicy mogliby liczyć na moją pomoc raczej w formie najemnika.
Awatar użytkownika
Auric
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 14 Lis 2013, 02:04
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Pomówmy o frakcjach

Postprzez BluSpox w 26 Lis 2013, 18:26

Lubisz się powłóczyć i uczciwie zarobić ? Dołącz do włóczęgów !
Masz złe myśli i nie wstydzisz się brudnej roboty ? Dołącz do Czarnego Rynku !
Jestem dobrym cichym zabójcą , a może po prostu nie lubisz otwartej walki Idź do Pograniczników !
Kochasz walkę walkę i jeszcze raz walkę ? Dołącz do Armii Odrodzeniowej !

PS. Jestem w beta testach :) :wódka:
Stalkerze dołącz do powinności.

Za ten post BluSpox otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Geralt15c.
BluSpox
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 18 Lis 2013, 18:08
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 2

Re: Pomówmy o frakcjach

Postprzez Geralt15c w 29 Lis 2013, 18:15

Coś czuję że będę miał trudny wybór między Armią Odrodzenia a Włóczęgami :) Mam nadzieję, że będzie można pomieszać style i zrobić łowcę artefaktów z wyposażeniem żołdaka Armii Odrodzenia :E

Za ten post Geralt15c otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Canthir.
Awatar użytkownika
Geralt15c
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 28 Lis 2013, 16:52
Miejscowość: Kopaczi
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Pomówmy o frakcjach

Postprzez Canthir w 01 Gru 2013, 14:29

Szamanów nie porównywałbym do ekologów-naukowców, raczej do ekologistów, czegoś jak dzisiejsza anarcho-zielenina.

Armia Odrodzenia bardzo przypomina mi Powinność. Jeżeli będą choć w połowie tak fajni to na pewno będą mieli moje wsparcie. Jeśli nie, cóż, Włóczędzy, może inna frakcja jak się pojawi. Jak będzie można mieć więcej postaci w różnych frakcjach to wtedy pewnie jeden będzie za Pogranicznikami, czy jak ich tam zwą.

BTW, majstry z Vostoku mówili, że nie będzie można dołączyć do frakcji, a raczej być wolnym strzelcem robiącym od nich/dla nich jakieś zadania. W takiej sytuacji można (chyba) robić to coś dla jednych, to coś dla drugich i nie wiązać się sztywno. Ciekawe jak to ostatecznie rozwiążą.
Смертельные аномалии, опасные мутанты, анархисты и бандиты, не остановят "Долг", победоносной поступью идущей на помощь мирным гражданам всей планеты!

Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy.
- A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi

Nie da się tu żyć bez gorzałki... Chcę już o wszystkim zapomnieć. Cholera, to samo dzień po dniu. Kiedy to się wszystko skończy? To chyba przeznaczenie... Daj mi spokój! Życie i tak jest do dupy.

zdjęcia Zony
Awatar użytkownika
Canthir
Opowiadacz

Posty: 309
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Miejscowość: Szn
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 193

Re: Pomówmy o frakcjach

Postprzez Szlam w 01 Gru 2013, 20:47

Fakt nie można dołączać do frakcji, ale można z nimi sympatyzować i zdobywać od nich reputacje i kasę wraz z lepszym sprzętem i bronią. Po za tym działania graczy wpływają na balans między frakcjami co szczególnie widać przy wojnach klanowych i bonusach płynących z posiadania danej frakcji jako opiekuna. Po za tym możesz mieszać na sobie sprzęt od różnych frakcji np. buty ochrony chemicznej od włóczęgów i skórzana kurtka od czarnego rynku, ale jak masz na sobie pełen ekwipunek danej frakcji otrzymujesz z tego tytułu bonusy.

Na początku możesz brać robotę tylko od włóczęgów i czarnego rynku. Musisz wyrobić sobie renomę by pracować dla armii odrodzenia lub pograniczników. Zresztą wszystko się zobaczy gdy otworzą grę.
Szlam
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 09 Kwi 2013, 11:57
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 2

Re: Pomówmy o frakcjach

Postprzez Omnibus w 06 Sty 2014, 16:16

Jako fan powinnosci, moją sympatią zostaje AO, ale jako, że nie zaprezentowano nam jakichkolwiek informacji o klasach postaci, to póki co zostaję przy czarnym rynku. Bardziej odpowiadali mi włóczędzy, ale nie podobają mi się ich klasy, bo preferuje średnio-ciężkie wojska: Drabów i Punisherów.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Pomówmy o frakcjach

Postprzez grzesiek1945 w 07 Sty 2014, 00:36

Ja bym wybrał armię odrodzenia, ciężki sprzęt to co lubię ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
grzesiek1945
Stalker

Posty: 125
Dołączenie: 26 Lis 2010, 14:48
Miejscowość: Zagorzyce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Pomówmy o frakcjach

Postprzez Szlam w 10 Sty 2014, 18:49

Hej odwagi sympatycy armii odrodzenia. Według mnie ich klasy to snajper, punisher, zwiadowca i drad. Jednak tylko zgaduje, bo nie mam o nich informacji. Wiemy że mają u siebie AK-74, SVD i RPD.

Jednak w tym kwartale mają wejść do gry wraz z pogranicznikami. Osobiście jestem włóczęgą, choć sympatyzuje nieco z pogranicznikami. Mimo wszystko, jak chcecie iść w kamasze, musicie się wykazać w czarnym rynku lub obozach włóczęgów. Więc jak chcecie cięższy pancerz to na początek czarny rynek.

Mnie ciekawi kwestia ekwipunku. Broni zapewno będzie więcej dla poszczególnych grup. Ciekawe jak będzie z pancerzmi. Na razie frakcje mają po trzy typy pancerza ciekawe czy będą nowe zestawy.
Szlam
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 09 Kwi 2013, 11:57
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 2

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron