Survarium v0.46 w drodze - co sądzice?

Ogólnie rzecz biorąc, porady Beara Gryllsa dotyczące przetrwania można zastosować także w przypadku odwodnienia.

Survarium v0.46 w drodze - co sądzice?

Postprzez Marcus_Polonus w 20 Mar 2017, 00:43

Cześć wszystkim,

Kolejna edycja wersji 0.46 szykuję się na PTS i wypadało by poznać opinię polskich graczy. Choćby tylko by poruszyć tą część forum z śpiączki, ale do rzeczy...

Co o tym sądzicie? Zmiany będą poważne i mocno zmienią stosunek graczy do gry, przynajmniej według mnie.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Reklamy Google

Re: Survarium v0.46 w drodze - co sądzice?

Postprzez Pangia w 20 Mar 2017, 10:27



I tak poza Ruskimi nikt w to gówno nie gra. :u3:

Uwagi moderatora:

No i po co ten post? - kowek
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kałach.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Survarium v0.46 w drodze - co sądzice?

Postprzez Marcus_Polonus w 20 Mar 2017, 11:36

I tak poza Ruskimi nikt w to gówno nie gra.

Może i tak, ale w porównaniu do innych strzelanek F2P, Survarium prezentuje dość wysoki poziom.
Z resztą, zapytanie było do osób realnie w to grających, a nie z jakimś zdaniem bez praktycznego podłoża.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Survarium v0.46 w drodze - co sądzice?

Postprzez PainChiller w 20 Mar 2017, 13:50

Marcus_Polonus napisał(a):Survarium prezentuje dość wysoki poziom.


To jest żart?
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Survarium v0.46 w drodze - co sądzice?

Postprzez Diegtiarov w 20 Mar 2017, 17:46

Wysoki poziom może jedynie oferować w ofercie sklepu Premium. Wszystkie wersje od 0.28 wzwyż, a szczególnie po 0.30 to konkretny ściek.

Jedyną osobą, która może uratować tę grę to Maxim "Shingan", ale najwyraźniej i on uległ ruskim płaczom o tym, że odrzut za duży, że ciężko jest przesunąć suwak czułości myszy o 2 oczka w dół aby w końcu dało radę się celować podczas strzelania (wschodni Rambo zazwyczaj jadą na wartościach rzędu 4000-5000 dpi z tego co widać na killcamie).

TL;DR Wysoki poziom może i trzyma, ale na pewno nie na płaszczyźnie gameplayu czy zdegradowanej już (była lepsza) grafiki. :pogarda:
Awatar użytkownika
Diegtiarov
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 30 Maj 2010, 16:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 16

Re: Survarium v0.46 w drodze - co sądzice?

Postprzez Marcus_Polonus w 20 Mar 2017, 18:07

"Dość wysoki poziom" mam na myśli w kwestii kilku podstawowych rozwiązań, których nawet czasem nie ma w innych grach FPS F2P. Grałem w kilka strzelanek i owszem, na pewno trochę lepiej potraktowano balans i ogólną spójność gry, ale co to za strzelanka internetowa, w której optymalizacja internetowa jest spieprzona.
Mówiąc o wysokim poziomie, mam na myśli właśnie to - gram w strzelanki już prawie 5 lat i Survarium, jak na razie, jest najpewniejszą grą w tej kwestii.

Wielka szkoda, że tak ludzie ją obsmarowują - gra ma wielki potencjał, ale twórcy nie mają już pomysłu, co z tym zrobić. Do wersji 0.45 udało im się stworzyć postapokaliptycznego CoD'a, gdzie zamiast wsparcia ostrzału artylerii, lub z powietrza, masz artefakty.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Survarium v0.46 w drodze - co sądzice?

Postprzez trolololo w 20 Mar 2017, 18:49

. Do wersji 0.45 udało im się stworzyć postapokaliptycznego CoD'a, gdzie zamiast wsparcia ostrzału artylerii, lub z powietrza, masz artefakty.


I to jest problem. Powinien być ten cały tryb swobodny, i fabularny, oba trochę przypominające Day Z. Nawet mutantów nie ma, a mogli by dodać do męczy jako taki utrudniacz.
Poza tym optymalizacja ssie.
Ale z a to grafa dobra...
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Survarium v0.46 w drodze - co sądzice?

Postprzez PainChiller w 20 Mar 2017, 20:51

Problem w tym że charakter rozgrywki to Pay to Win(które czuć tak bardzo, że z czasem zmienia się w Pay to Play).
Po za tym w cholere pieprzonych cheaterów...
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Survarium v0.46 w drodze - co sądzice?

Postprzez Marcus_Polonus w 20 Mar 2017, 21:03

No właśnie o to chodzi, że to nie jest (jeszcze) prawdziwy P2W, a cheaterów nie ma WCALE - zdarzają się tylko ruskie makrosy.

W Survarium zupełnie inaczej się strzela niż w innych FPS'ach, jeśli chodzi o samo zachowanie spluw (do 0.45 włącznie), a ci, którzy to ogarnęli, są niesamowici.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Survarium v0.46 w drodze - co sądzice?

Postprzez Diegtiarov w 20 Mar 2017, 23:15

Trzymanie LPM i lekkie przesuwanie celownika w dół? Nic w tym wyjątkowego. Chyba, że mowa o trybie masochisty w celownikach x4...

Aktywnie grałem w przedziale lat 2014-2015, teraz tylko obserwuję, więc ciężko mnie będzie przekonać, że gra idzie w dobrą stronę.

P2W nadleci w następnym patchu jeśli sytuacja na PTSie się nie zmieni, a wtedy ta gra to oficjalnie trup przeżarty już do szpiku kości. Odnośnie tej sytuacji - nie wygląda kolorowo, więc nie miałbym zbyt dużych nadziei na jakiś przełom.
Pięcioma kolejnymi hotfixami konsekwentnie zawrócili z czegoś co miało ręce i nogi do stanu gorszego niż tego z 0.45.
Następne kilka tygodni ostatecznie przesądzi o stanie gry.
Nie, nie obchodzi mnie, że Ruscy, którzy hapną każde gówno będą nadal w to grać.
Awatar użytkownika
Diegtiarov
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 30 Maj 2010, 16:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 16

Re: Survarium v0.46 w drodze - co sądzice?

Postprzez Wielki Kacpi w 21 Mar 2017, 09:59

A ja powiem, że po dłuższym okresie wróciłem do Survarium i zdecydowanie widać postęp od tamtego czasu.
Po pierwsze moje fpsy wzrosły nieporównywalnie, gdzie zmiana grafiki nie jest szczególnie widoczna. Dodali parę elementów które sprawiają, że chce się zagrać ''jeszcze kolejny meczyk'' jak na przykład modyfikacje broni. Jakiegoś super P2W osobiście nie odczułem, być może jeszcze.

Jeden z minusów tej gry, czyli ruskie które są wszędzie można często przerobić na atut tej gry - nic nie sprawia większej frajdy jak masowe odstrzeliwanie ruskich :pogarda: I to rosnące ego, kiedy ruscy wyzywają Cie od cziterów, a Ty nawet nie kumasz jak pobierać z torrentów :D

Niestety minusem jest połączenie z internetem, co jest rzeczą fundamentalną dla gry przez internety i to na tym powinni się skupić. Ewidentnie gra utknęła w fazie beta, zarażona chyba przypadłością DayZ. Chociaż lepiej niech wpierw się skupią na mechanice meczy i doprowadzą ten element do jak najwyższego poziomu zanim wprowadzą nowe elementy. Być może wolno, lecz nieubłaganie dążą do stworzenia na prawdę zacnego produktu.
Nie wchodź łagodnie do tej dobrej nocy,
Starość u kresu dnia niech płonie, krwawi;
Buntuj się, buntuj, gdy światło się mroczy.
Awatar użytkownika
Wielki Kacpi
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 15 Mar 2017, 23:02
Miejscowość: Żoliborz, Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Re: Survarium v0.46 w drodze - co sądzice?

Postprzez Marcus_Polonus w 21 Mar 2017, 11:17

Potwierdzam, ja również zauważyłem wzrost fps'ów, a jeśli chodzi o połączenie - potrzebne jest po prostu STAŁE, dlatego w grę wchodzi tylko internet przewodowy, na radiu nie da się wytrzymać. Poza tym jest nienajgorzej.

Niestety, VG na PTS'ie zmieniła kilka spluw na premium (na pewno SPAS, RPD i Cyprys), a w dodatku każda rzecz premium jest prawie zawsze we wszystkim lepsza od zwykłej - jeżeli deweloperzy nie zwrócą uwagi na hejty graczy, to 0.46 stanie największym P2W patchem w Survarium.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron