kołysanie celownika

A na wycieczkę w lecie do Zony? Woland nigdy nie mógł się zdecydować na urlop.

kołysanie celownika

Postprzez Latte w 25 Lut 2017, 12:50

Witam serdecznie.jestem tutaj od niedawna i nurtuje mnie pytanie, co zrobić zeby podczas celowania bronią celownik nie kołysał się w poromieniu 30 cm lewo prawo góra dół. Patrząc jak inni gracze celują to jest to senerwujące. inni celują od razu mają stabilnie ustawiony punkt strzał i się respie na nowo.
Bardzo prosze o odpowiedź
Latte
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 25 Lut 2017, 12:47
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: kołysanie celownika

Postprzez Marcus_Polonus w 25 Lut 2017, 13:43

Jak długo grasz w Survarium? To jest kwestia wprawy.

Jest coś takiego jak "ekstrakt z serdecznika", który zmniejsza kołysanie się, chwyt "potato" do karabinów/ków wyborowych/samopowtarzalnych oraz odpowiednia umiejętność.
Wszystko razem zmniejsza ten efekt o 30% (to jest dużo), ale i tak broń będzie Ci się bujać.

Musisz się do tego przyzwyczaić - wstrzymujesz oddech tylko przed oddaniem strzału i tylko do strzelania precyzyjnego (ja np. tak robię).
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: kołysanie celownika

Postprzez Latte w 25 Lut 2017, 15:15

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Gram jakieś 3 miesiące/a czy któraś z gałęzi rozwoju postaci (strzelanie, trening fizyczny, wiedza o lesie) mają na to bezpośredni wpływ??
pozdrawiam serdecznie
Latte
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 25 Lut 2017, 12:47
Kozaki: 0

Re: kołysanie celownika

Postprzez Marcus_Polonus w 25 Lut 2017, 16:00

czy któraś z gałęzi rozwoju postaci (strzelanie, trening fizyczny, wiedza o lesie) mają na to bezpośredni wpływ??


Tak, jak już powiedziałem wcześniej - w drzewku strzelectwa masz umiejętność na 4 poziomie, która nazywa się chyba "Równy oddech" - ona bezpośrednio zmniejsza efekt kołysania się.

Swoją drogą, kołysanie się celownika jest najbardziej odczuwalne w przypadku karabinów wyborowych. Jeśli częściej grasz automatami, to ten problem nie ma większego znaczenia. Wszystko wymaga odpowiedniej praktyki i czasu - ja się na początku uczyłem grać w to 8 miesięcy, a teraz potrafię strzelać z każdej broni bez wyjątku. :)
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: kołysanie celownika

Postprzez Latte w 26 Lut 2017, 21:08

Dziękuję za zainteresowanie tematem,ale w sumie to mam pytanie. Jak wstrzymać oddech? jest do tego jakiś konkretny klawisz czy coś??
bardzo proszę o odpowiedź
Latte
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 25 Lut 2017, 12:47
Kozaki: 0

Re: kołysanie celownika

Postprzez Marcus_Polonus w 26 Lut 2017, 22:11

Sprawdź sobie klawiszologię - w Survarium jest więcej opcji niż w innych FPS'ach.
By wstrzymać oddech, domyślnie przytrzymaj "Shift" - zabiera to energię potrzebną do biegania więc weź to pod uwagę jeśli chcesz kogoś flankować.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: kołysanie celownika

Postprzez Latte w 27 Lut 2017, 18:52

Dziękuję za odpowiedź, bardzo mi pomogła i upiększyła grę w survarium
Pozdrawiam
Latte
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 25 Lut 2017, 12:47
Kozaki: 0

Re: kołysanie celownika

Postprzez DreyTG w 10 Maj 2017, 11:17

Przede wszystkim nie przejmuj sie ze ktos nie ma odrzutu czy kolysania celownika. "DeathCam" nie pokazuje idealnie strzału przeciwnika. W rzeczywistosci on tez mial odrzut jak strzelal ;)
I always tell them, that I don't remember... I Always Lie...
Awatar użytkownika
DreyTG
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 06 Paź 2016, 20:50
Miejscowość: Samłer In Sowjet Raszja
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron