Surowy fragment "Ołowianego Świtu"

Surowy fragment "Ołowianego Świtu"

Postprzez TomPierwszy w 08 Mar 2014, 13:34

Witam Koledzy Stalkerzy!

Jako, że Meesh wyraził chęć udostępnienia krótkiego, surowego fragmentu z OŚ (1-2 strony), proponuję aby zainteresowani pisali w tym temacie jaki fragment książki chcieliby przeczytać. Dla mnie osobiście nie ma znaczenia, który fragment książki udostępniłby Meesh. Najwyżej, gdy wszyscy będą niezdecydowani, może autor sam coś wybierze. Możecie pisać jakąś konkretną akcję, scenę, fragment rozdziału. Cokolwiek, co pozwoli nam wspólnie przedstawić prośbę do Meesha. Mam nadzieję, że to wypali :)

Mój typ:

Najchętniej bym przeczytał taki fragment lub wątek, który zanim został zaakceptowany przez wydawnictwo, był nieco lub zupełnie inny (o ile taki w ogóle istnieje) niż w wersji ostatecznej.
Awatar użytkownika
TomPierwszy
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 09:54
Ostatnio był: 22 Lip 2016, 19:33
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Surowy fragment "Ołowianego Świtu"

Postprzez Voldi w 08 Mar 2014, 13:52

Sraty-taty, komu to potrzebne? -.-

Kto nie przeczytał, bo nie, to i tak nie przeczyta. Kto jest fanbojem, ten będzie roztrząsał i walczył za Michała. O ile mi się zdaje - własny język w gębie ma :facepalm:

A jak bardzo chcesz, to pizdnij do niego wiadomość na PW. Zaręczam, że prywatnie to spoko koleś i jakbyś ładnie poprosił, to dałby Ci do przeczytania całą książkę na surowo. :facepalm: Tak samo, jak każdemu.

Gimba.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Surowy fragment "Ołowianego Świtu"

Postprzez Meesh w 08 Mar 2014, 15:31

Voldek, ale tu nie chodzi o fanbojowanie, a bardzo słuszne "the making of" - najbardziej soczystą część każdej produkcji.
Poniżej macie najbardziej surowy fragment "Mleczarni", sam początek, bo siłą rzeczy był najbardziej przerabiany (najwięcej zmian po drodze): po lewej fragment w/g stanu na 22 XI 2012, po prawej książka na 26 IV 2013.
Załączniki
OŚ1.jpg
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.

Za ten post Meesh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive TomPierwszy.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Surowy fragment "Ołowianego Świtu"

Postprzez Red Liquishert w 08 Mar 2014, 19:20

Doje*ałeś do pieca niczym proszalny dziad na Boże Narodzenie.

Na cóż komu to? Na razie jedyne co widzę, to to, że wersja surowa jest jednak gorsza od tej po przeróbkach i poprawkach Fabryki. Zresztą, aż tak wiele tych poprawek nie widać - ot, poprawka błędu (trupiosinego - trupio sinego) i wydłużenie jednego ze zdań (dodanie paru słów o tym, że Czarnobyl "umarł" już dwa razy). Po tych wszystkich prośbach i zapowiedziach spodziewałem się bardziej odbiegającej wersji Meesha od wersji "Fabrycznej". Po cóż były więc te prośby części userów i te kilka straconych minut Meesha nad tabelką? Tak naprawdę nic nie zostało udowodnione ani pokazane.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Surowy fragment "Ołowianego Świtu"

Postprzez Soviet w 08 Mar 2014, 20:20

A to ciekawe nawet, z technicznego punktu widzienia :D.

Czy to oznacza, że wydawnictwo dopisało ci całe zdania do książki, a nie robi tylko redakcji i korekty technicznej? Czy w tym po prawej są także poprawki od ciebie?
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Surowy fragment "Ołowianego Świtu"

Postprzez TomPierwszy w 09 Mar 2014, 00:05

Tak z ciekawości dłużej się przelewa myśli na papier czy robi korekty, zmienia zdania, przecinki itp?
Awatar użytkownika
TomPierwszy
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 09:54
Ostatnio był: 22 Lip 2016, 19:33
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Surowy fragment "Ołowianego Świtu"

Postprzez Wiewi0r w 09 Mar 2014, 02:13

Tom, po mojemu - czasem jedno może się niemiłosiernie dłużyć, ale strzelam że korekta będzie gorsza.

Kod: Zaznacz wszystko
-Ale ja sobie to tak umy....
-A wuj mnie to. Popraw.

;)
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Surowy fragment "Ołowianego Świtu"

Postprzez Meesh w 09 Mar 2014, 09:27

Soviet napisał(a):Czy to oznacza, że wydawnictwo dopisało ci całe zdania do książki, a nie robi tylko redakcji i korekty technicznej? Czy w tym po prawej są także poprawki od ciebie?


Nie, to znaczy, że przez kilka miesięcy zdążyłem jeszcze trochę poprawić i doszlifować. Może niejasno się wyraziłem: po lewej jest tekst w wersji, w jakiej go przesłałem do FS w listopadzie 2012. Po prawej jest to, co po moich późniejszych zmianach (treści) oraz redakcji i korekcie FS (styl, interpunkcja) trafiło do druku.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91


Powróć do Ołowiany świt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość