Gdzie jakie bronie

Gdzie jakie bronie

Postprzez Lachfe w 04 Maj 2014, 23:32

Każdy zapewne ma jakieś ulubione pukawki, niekiedy ciężko jest znaleźć, niekiedy jeszcze ciężej znaleźć do nich amunicje (np. do takiego rewolwera). Stąd też ten temat: piszcie gdzie znaleźliście jaką broń (szczególnie te rzadsze), lub sterty amunicji do nich, gdzie podziewają się jakieś tłumiki, gdzie walają się sterty samotnych lunet. Myśle że temat o tyle przydatny że raz: w Lost Alpha większość skrytek jest pusta więc szkoda byłoby z braku motywacji ominąć akurat te właściwe, dwa: Lost Alpha jest niesamowicie wielkie i myślę że uganianie się za ukochanymi/potrzebnymi itemami po całych mapach na oślep mogłoby spowodować niepotrzebną frustracje.

Od siebie dodam że w u bandytów w Ciemnej Dolinie jest składzik (za kratami) gdzie jest sporo amunicji do kałasza i strzelby, wódki, żarcie, dynamit (z którym nie wiem co zrobić), granaty (np. dymne) i co najważniejsze REWOLWER. Jeśli zaś doprowadzicie tam do wymiany ognia to przy trupach znalazłem ulepszonego obokana (z zintegrowanym granatnikiem), oraz ulepszonego SPAS-a (ta druga automatyczna strzeba po chaser - nie pamiętam jak się zwała).

A w kordonie przy moście snajper ma bezużytecznego SVD Dragunowa (brak amunicji i celownik lata jak po kozaku).

A i wie ktoś może gdzie są jakieś tłumiki, gdzie Wintar oraz czy można doczepić lunetę od obokana do AS VAL ? Bo u mnie nie da się.
"...dojdę w tym co mam na nogach - a na nogach miałem klapki." ~ Łona opisując utratę pojazdu w darkscape.
Awatar użytkownika
Lachfe
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 03 Maj 2014, 21:15
Ostatnio był: 02 Kwi 2016, 22:46
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: Gdzie jakie bronie

Postprzez n1ck w 05 Maj 2014, 01:08

Nie da się do Vala doczepić lunety, tak samo było w ShoC. Była tam za to unikatowa broń 'Sniper Val' która miała lunetę. Może tutaj też jest i da się ją jakoś upolować.
Przy okazji, ten szturmowy Abakan jest wymagany do jakiegoś zadania, tak jak w ShoC, gdzie był zgubiony przez Powinnościowca?

Za ten post n1ck otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lachfe.
Awatar użytkownika
n1ck
Tropiciel

Posty: 217
Dołączenie: 05 Lis 2011, 09:06
Ostatnio był: 16 Gru 2019, 15:04
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 41

Re: Gdzie jakie bronie

Postprzez Gelal w 05 Maj 2014, 08:10

W Dolinie Mroku prawie na przeciw wejścia do bazy Monolitu, w dolinie pełnej kotów i anomalii stoi zielony wagon, a w nim TRs 301 z granatnikiem i lunetą. U mnie wystawała z podłogi tylko kolba ale dało się podnieść.
Wintara dostaje się przed atakiem na bazę w Magazynach Wojskowych.
Warto posprawdzać trupy po akcjach w Agropromie, Dolinie Mroku i Dead City. W tej ostatniej lokacji zabici przez wojsko najemnicy mają to i owo.
RPG znajdujemy na dachu w Barze w trakcie walki z helikopterami, dodatkowa amunicja do RPG leży na szczycie wieży obok trupa powinnościowca od RPG.
Ostatnio edytowany przez Gelal, 06 Maj 2014, 11:59, edytowano w sumie 1 raz
14!

Za ten post Gelal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive monolit1.
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Sty 2018, 09:29
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: Gdzie jakie bronie

Postprzez Iwaszka w 05 Maj 2014, 11:11

Kilka moich porad, niektóre łatwe i oczywiste, ale może komuś się przydać.

W Darkscape idziemy do portu i w największym budynku jaki widać na mapie siedzą najemnicy - mają przy sobie niezły stuff jak na początek gry więc warto. Do tego na dachu do tego budynku leży z 5 sztuk pocisków RPG, przyda się na zapas.

Jak odwiedzamy bandytów przed misją w x18 i mamy przebranie to warto poszperać. Nie pamiętam gdzie, ale chyba u dzika leży klucz który otwiera skrytkę bandziorów. Dużo tam konserw, wody, apteczek i amunicji.

Po akcji z zabiciem snajpera na wysypisku i po tym jak cutscenka na teleportuje warto wrócić się do trupa mamy tam pierwsze dostępne PSO.

Gdy jesteśmy na jantarze i idziemy po zwoje do naprawy PDA nad wyrwą do laboratorium siedzi jakiś stalker w zwykłum stroju "kota". Bierzemy od niego misję i idziemy do sali ze zwojem, gdy już go mamy to idziemy w głąb tej sali i dalej korytarzem...
:

...czeka na nas może z 7 pijawek, co prawda niby śpią, ale szybko się połapią więc bez szybkostrzelnego szotgana może być trudno. Gdy je położymy to idziemy dalej do sali z wielkim mózgiem pod sufitem. Teraz już powinien być widoczny na minimapie znacznik zadania. Idziemy, bierzemy grozę i wracamy na powierzchnię oddać ją właścicielowi. W zamian dostaniemy nowiusienką SEVE - jak na ten etap gry jest wręcz nieoceniona ;)
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Gdzie jakie bronie

Postprzez Ahmed1109 w 05 Maj 2014, 11:44

Ogólnie z tym rewolwerem kicha, niby Magnum ale amunicji nigdzie nie ma tak samo jak i u handlarzy.
Jak dla mnie to w ogóle bieda z nędzą jest u Sida i Barmana. Niby Barman sprzedaje auta ale paliwa do nich nie ma ... :facepalm:


Co do ciekawych broni: to na dachu w Kompleksie nad X18 jest monolitowiec i posiada Snajperskiego Obokana.
Awatar użytkownika
Ahmed1109
Stalker

Posty: 174
Dołączenie: 28 Lip 2012, 22:04
Ostatnio był: 10 Gru 2017, 15:37
Miejscowość: Wioska kotów
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Gdzie jakie bronie

Postprzez Gizbarus w 05 Maj 2014, 12:08

W Magazynach Wojskowych na wieży ciśnień we wiosce leży Snajperski TRS. Niestety, jak to zawsze z tą bronią jest, posiada żałosne przybliżenie.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Gdzie jakie bronie

Postprzez Iwaszka w 05 Maj 2014, 12:36

Znalazł ktoś F2000?
Ktoś tez wspominał o p90 którego też nigdzie nie uświadczyłem...

W ogóle to czekam na jakąś sensowną paczkę broni pod LA bo brakuje mi kilku modeli które lubię ;)
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Gdzie jakie bronie

Postprzez utak3r w 05 Maj 2014, 12:42

P90 jest zespawnowane tylko jako ozdoba.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Gdzie jakie bronie

Postprzez zaid w 05 Maj 2014, 14:46

Ja w darkspace znalazłem 3 GP37 (z czego jeden calkiem nowy) od monoliciarzy ,oraz ich pancerz (o wiele lepszy od naszego stalkerskiego z aprogromu) ,na dobrą sprawę GP37 to chyba najlepszy karabin (no zaraz po FT2000) ,optyka,szybkostrzelność,dmg,stabilność,łatwa dostepność lekkiej ammunicji i rzadko się zacina ,normalnie miodzio :DDD
Awatar użytkownika
zaid
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 02 Maj 2010, 13:19
Ostatnio był: 05 Maj 2014, 15:20
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Gdzie jakie bronie

Postprzez Ahmed1109 w 05 Maj 2014, 14:56

zaid napisał(a):Ja w darkspace znalazłem 3 GP37 (z czego jeden calkiem nowy) od monoliciarzy ,oraz ich pancerz (o wiele lepszy od naszego stalkerskiego z aprogromu) ,na dobrą sprawę GP37 to chyba najlepszy karabin (no zaraz po FT2000) ,optyka,szybkostrzelność,dmg,stabilność,łatwa dostepność lekkiej ammunicji i rzadko się zacina ,normalnie miodzio :DDD


W Dolinie Mroku też można zdobyć sobie GP 37, w Kompleksie nad X18, mają go monoliciarze w exoszkieletach
Awatar użytkownika
Ahmed1109
Stalker

Posty: 174
Dołączenie: 28 Lip 2012, 22:04
Ostatnio był: 10 Gru 2017, 15:37
Miejscowość: Wioska kotów
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Gdzie jakie bronie

Postprzez zaid w 05 Maj 2014, 15:06

Ops pomyliłem się ,chodziło mi właśnie o dolinę mroku
Awatar użytkownika
zaid
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 02 Maj 2010, 13:19
Ostatnio był: 05 Maj 2014, 15:20
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Gdzie jakie bronie

Postprzez Iwaszka w 05 Maj 2014, 16:58

utak3r napisał(a):P90 jest zespawnowane tylko jako ozdoba.

Szkoda :C
Co do F2000, to pewnie jest tylko kilka i na najdalszych levelach?
Ja do X2 żadnego nie spotkałem :C
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości