Karlik

Karlik

Postprzez Dunai w 24 Sie 2014, 15:45

Image

Jest to karzeł przypominający zombi ale w porównaniu do swego większego odpowiednika dość szybko i śmiesznie biega. Raczej rzadko spotykany, ale zauważono go zarówno na powierzchni Zony, jak i w niektórych podziemnych laboratoriach. Jego wzrost jest dla niego atutem, gdyż ma nasze jaja na wysokości ramienia, wielu stalkerów straciło męskość po walce z nim nawet egzoszkielety nie dadzą rady jego ostrym i potężnym łapom, ale na dłuższych odległościach jest zupełnie bezbronny tak jak zombi. Wiele osób twierdzi, że był to zwykły karłowaty naukowiec, który nie znalazł schronienia podczas emisji i wypił duszkiem 13 butelek "Kozaka" więc stał się taki dziwny i silny. Jego słaby żółty kolor prawdopodobnie wziął się stąd, że lubi lizać żółte apteczki naukowców, jest też inna teoria na temat jego koloru, która mówi, że po wypiciu 13 "Kozaków" miał tyle moczu w organizmie, że całkowicie zastąpił on krew i zabarwiło jego skórę a jego zielone oczy świadczą, iż był zielony w sprawie przetrwania w Zonie. Niestety nie można przeczytać nic o nim w encyklopedii.
Ostatnio edytowany przez Dunai 25 Sie 2014, 11:38, edytowano w sumie 3 razy

Za ten post Dunai otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive trolololo, apg2312, ramirez12, Mito, JackoM14, Lenin, levender town.
Awatar użytkownika
Dunai
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 10 Kwi 2014, 20:19
Ostatnio był: 12 Sie 2017, 11:10
Miejscowość: Zona :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 11

Reklamy Google

Re: Skrzat

Postprzez trolololo w 24 Sie 2014, 16:31

Fajny opis, ale jedna uwaga :potwór nazywa się "karlik", poza tym leci kozak
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Skrzat

Postprzez apg2312 w 24 Sie 2014, 16:36

Co najwyżej zmieniłbym
"Można go spotkać w m.in. Kordonie oraz Lab X18"

na
"Raczej rzadko spotykany, ale zauważono go zarówno na powierzchni Zony, jak i w niektórych podziemnych laboratoriach"
Poza tym opis niezły :)
I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?
Awatar użytkownika
apg2312
Tropiciel

Posty: 322
Dołączenie: 28 Wrz 2009, 21:41
Ostatnio był: 18 Wrz 2019, 08:49
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Skrzat

Postprzez filazaf w 24 Sie 2014, 16:45

Ja go na magazynach widziałem, jak atakowałem lumpów na polecenie ducha.
filazaf
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 28 Maj 2008, 02:04
Ostatnio był: 13 Cze 2017, 19:52
Kozaki: 0

Re: Skrzat

Postprzez ramirez12 w 24 Sie 2014, 17:12

Opisik fajny , zabawny. Poza tym co zauważył już trolololo jest ok.
PS w innym temacie napisałem Ci właśnie że to karlik :wódka:
Awatar użytkownika
ramirez12
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 30 Sty 2013, 22:59
Ostatnio był: 07 Gru 2018, 13:14
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 12

Re: Skrzat

Postprzez Mito w 24 Sie 2014, 17:21

Uśmiałem się. Zacznij pisać opowiadania. :wódka:
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Karlik

Postprzez Dunai w 24 Sie 2014, 17:26

Już poprawiłem i cieszę się, że się podobało :D
Awatar użytkownika
Dunai
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 10 Kwi 2014, 20:19
Ostatnio był: 12 Sie 2017, 11:10
Miejscowość: Zona :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 11

Re: Karlik

Postprzez filazaf w 24 Sie 2014, 20:57

Image

Za ten post filazaf otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dunai.
filazaf
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 28 Maj 2008, 02:04
Ostatnio był: 13 Cze 2017, 19:52
Kozaki: 0

Re: Karlik

Postprzez Pilot w 24 Sie 2014, 23:21

To głupstwo które napisałeś w tym temacie najpewniej zakorzeniło się w umysłach nierozgarniętych graczy z problemem ukończenia zadania freeplayowego(zagadka) i zapewne nikomu nie uda się tego wykorzenić. Owszem to jest karlik, ale nie powstał on w wyniku kontaktów burrerów ze śluzem. W ten sposób powstał Karzeł http://stalker.pl/mutanty-cien-czarnobyla/ (Na samym dole strony)

Naprawdę trzeba mieć problem, żeby tego nie wydedukować z gry i to zapewne ze spolszczeniem... Podczas tego zadania grupę Powinnościowców atakują chimery, a odłączoną dwójkę członków tejże frakcji nękają karły. Po pomyślnym wykonaniu questa Woronin opowiada to co jest na screenie w poście wyżej(W nim najprawdopodobniej znajduje się błąd w tłumaczeniu i z karła zrobił się karlik, choć podczas tamtej misji nie użyczyliśmy żadnego karlika).

Czy nie wpadło wam do głowy że burrera bardziej przypomina karzeł, niż karlik? Czy nie wpadło wam do głowy, że każdy burrer łazi w czarnym płaszczu, a karlik jakimś cudem znajduje sobie taki strój? Czy nie wpadło wam do głowy, że skoro Woronin mówił o tym, by stalkerzy trzymali się z daleka od tego mutanta, a karlik jest słabszy od grupy szczurów?

I to właśnie tacy gracze się stali na CoD'ach i innych nowoczesnych gierkach. Gdzie wszystko jest zwięźle opisane i podane na tacy, żeby gracz zbędnie nie wysilał mózgu... Gdzie nie ma interaktywnego przedmiotu, który nie świecił by się jak słońce, by gracze nie musieli za długo szukać. Twórcy LA pewnie nie pomyśleli o tym jak dzisiejsi gracze nie są w stanie niczego zrobić samemu. Dlatego też nowe patche zawierają znaczniki wszystkiego... Szkoda tylko że Kill The Strelok nie ma znacznika, bo ktoś może nie nadążyć za fabułą.

Przynajmniej przy tym opisie wysiliłbyś się na coś śmiesznego jak: Ten mały skurczybyk to niedoszły kulturysta sądząc po umięśnionej klacie... Tak to jest jak się wstrzykuje sterydy mając sześć lat i ledwie metr w kłebie... Zatrzymanie wzrostu, łysienie, odpadanie warg, mamrotanie i zielono oczność, czyli klasyczny zespół bonusa po wstrzykiwaniu krokodila.

Za ten post Pilot otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive SkullDagger, Brandt, Dunai.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Karlik

Postprzez Brandt w 24 Sie 2014, 23:37

... sądziłem że dziwny kolor wziął się od zjedzenia artefaktu Ciastko. Albo od przeterminowanego piwa Prypeć, rozcieńczonego wodą mineralną z ujęcia w X-18. Podobno szczególnie nie cierpią ich monolici z elektrowni, bo im regularnie podkradają chleby kiedy ci udają się na modły.

Tak serio i apropos powyżej to ta historyjka o burerach przeobrażających się po zetknięciu z śluzem jest lekko niedorzeczna, bo karzeł to bardziej jakaś ewolucyjna nadforma burera niż atomówka która spożyła substancję X, wyciekłą z bunkra Sacharowa. Najwyraźniej twórcy tego opisu/tłumaczenia też się nie popisali wyobraźnią.
"Będziesz współpracować albo poznasz świat bólu!"
Brandt
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 20 Lip 2014, 15:32
Ostatnio był: 07 Kwi 2015, 21:47
Miejscowość: Kostnica
Frakcja: Zombie
Kozaki: 1

Re: Karlik

Postprzez Dunai w 25 Sie 2014, 11:39

Pilot napisał(a):To głupstwo które napisałeś w tym temacie najpewniej zakorzeniło się w umysłach nierozgarniętych graczy z problemem ukończenia zadania freeplayowego(zagadka) i zapewne nikomu nie uda się tego wykorzenić. Owszem to jest karlik, ale nie powstał on w wyniku kontaktów burrerów ze śluzem. W ten sposób powstał Karzeł http://stalker.pl/mutanty-cien-czarnobyla/ (Na samym dole strony)

Naprawdę trzeba mieć problem, żeby tego nie wydedukować z gry i to zapewne ze spolszczeniem... Podczas tego zadania grupę Powinnościowców atakują chimery, a odłączoną dwójkę członków tejże frakcji nękają karły. Po pomyślnym wykonaniu questa Woronin opowiada to co jest na screenie w poście wyżej(W nim najprawdopodobniej znajduje się błąd w tłumaczeniu i z karła zrobił się karlik, choć podczas tamtej misji nie użyczyliśmy żadnego karlika).

Czy nie wpadło wam do głowy że burrera bardziej przypomina karzeł, niż karlik? Czy nie wpadło wam do głowy, że każdy burrer łazi w czarnym płaszczu, a karlik jakimś cudem znajduje sobie taki strój? Czy nie wpadło wam do głowy, że skoro Woronin mówił o tym, by stalkerzy trzymali się z daleka od tego mutanta, a karlik jest słabszy od grupy szczurów?

I to właśnie tacy gracze się stali na CoD'ach i innych nowoczesnych gierkach. Gdzie wszystko jest zwięźle opisane i podane na tacy, żeby gracz zbędnie nie wysilał mózgu... Gdzie nie ma interaktywnego przedmiotu, który nie świecił by się jak słońce, by gracze nie musieli za długo szukać. Twórcy LA pewnie nie pomyśleli o tym jak dzisiejsi gracze nie są w stanie niczego zrobić samemu. Dlatego też nowe patche zawierają znaczniki wszystkiego... Szkoda tylko że Kill The Strelok nie ma znacznika, bo ktoś może nie nadążyć za fabułą.

Przynajmniej przy tym opisie wysiliłbyś się na coś śmiesznego jak: Ten mały skurczybyk to niedoszły kulturysta sądząc po umięśnionej klacie... Tak to jest jak się wstrzykuje sterydy mając sześć lat i ledwie metr w kłebie... Zatrzymanie wzrostu, łysienie, odpadanie warg, mamrotanie i zielono oczność, czyli klasyczny zespół bonusa po wstrzykiwaniu krokodila.


Bardzo słuszna uwaga, poza tym nie wiem dokładnie jak tam było z tą misją gdyż tam nawet nie doszedłem bo LA mi nie chce działać, ale poza tym opis ten miałbyć głównie humorystyczny
Awatar użytkownika
Dunai
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 10 Kwi 2014, 20:19
Ostatnio był: 12 Sie 2017, 11:10
Miejscowość: Zona :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 11


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości