Czy bugi i crashe zniechęcały was do grania?

Czy bugi i crashe zniechęcały was do grania?

Postprzez Dunai w 24 Sie 2014, 16:00

Czy bugi i crashe zniechęcały was do grania? Bo mnie dość często a grałem na trzecim patchu ;)
Awatar użytkownika
Dunai
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 10 Kwi 2014, 20:19
Ostatnio był: 12 Sie 2017, 11:10
Miejscowość: Zona :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 11

Reklamy Google

Re: Czy bugi i crashe zniechęcały was do grania?

Postprzez Mito w 24 Sie 2014, 16:19

Jak zaczynałem grę to crashe na prawdę rzadko mi występowały, ale ostatnio to jakaś katastrofa :/. Crashe na dalszych etapach gry występują co około pół godziny. Nie żebym narzekał, i tak uważam że Dezowave zrobiło kapitalną robotę z LA.
Że niby coś z pamięcią. Że niby brak. Czy 3 Gb pamięci nie wystarczy? Mniejsza o to. Radzę sobie z tym częstym zapisywaniem.
Ale mi to raczej nie przeszkadza. Nie psuje fabuły, nie psuje gry, jest tylko denerwujące :).
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Czy bugi i crashe zniechęcały was do grania?

Postprzez SkullDagger w 24 Sie 2014, 16:23

Ja gram na drugim patchu, bez żadnych innych poprawek (były jakieś?). Jestem już za ucieczka samochodem w dolinie mroku i jak dotąd ani jednego buga. Ogólnie przez te wszystkie lata grania w Stalkery crashe u mnie to na prawde rzadkość.
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 09 Paź 2022, 19:48
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: Czy bugi i crashe zniechęcały was do grania?

Postprzez apg2312 w 24 Sie 2014, 16:27

Jak w każdym Stalkerze - u jednego gracza nie szło w ogóle grać, a inny przeszedł grę prawie bezproblemowo.
Ja akurat przeszedłem ponad połowę Lost Alpha bez patcha, a potem jeszcze całą grę na patchu 1.3001 i 1.3002. Ostatniego patcha jeszcze nie grałem.
I jakichś strasznych bugów uniemożliwiających przejście gry nie uświadczyłem, a wyloty do pulpitu potrafią się zdarzać i w czystym SoC, a co dopiero w niektórych modach ?
A zważywszy na ilość zmian w stosunku do SoC (trudno zresztą LA nazwać modem, to praktycznie jest przecież całkiem nowa gra) to nie można się dziwić, że jakieś błędy się znalazły i raczej dalej będą znajdywać. A zauważ, że Lost Alphy nie robiło żadne profesjonalne studio, tylko grupka zapaleńców (w pozytywnym tego słowa znaczeniu).
Więc nie ma co przesadzać z bugami i wylotami. O wiele bardziej nakląłem się np. przy Soljance. Grać się da bez większych problemów, heh, żeby wszystkie mody były tak stabilne i dopracowane, jak LA...
I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?
Awatar użytkownika
apg2312
Tropiciel

Posty: 322
Dołączenie: 28 Wrz 2009, 21:41
Ostatnio był: 18 Wrz 2019, 08:49
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Czy bugi i crashe zniechęcały was do grania?

Postprzez caleb59 w 24 Sie 2014, 17:48

- crash w Darkscape podczas przyfasolenia w słup samochodem
- crash w Dead City po uwolnieniu Doktorka mało nie uszkodził mi sejwów
- crash na Bagnach podczas rozmowy z Doktorkiem (każdy to miał na 1.3002)
- crashe losowe koło NPP wysiadając z BTR'a
- crashe losowe w X-2 a w treści loga errory związanie z renderem DX 10
- bardzo rzadkie crashe w postaci czarnego ekranu i zastopowaniu gry (xr3da.exe przestał działać)

Na szczęście wymęczyłem i ukończyłem całe LA...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Czy bugi i crashe zniechęcały was do grania?

Postprzez Kacper777 w 24 Sie 2014, 19:11

caleb59 napisał(a):- crash w Darkscape podczas przyfasolenia w słup samochodem
- crash na Bagnach podczas rozmowy z Doktorkiem (każdy to miał na 1.3002)
- crashe losowe w X-2 a w treści loga errory związanie z renderem DX 10
- bardzo rzadkie crashe w postaci czarnego ekranu i zastopowaniu gry (xr3da.exe przestał działać)



Też to miałem. Do grania zniechęcały mnie szczególnie crashe przy uderzeniu w słup samochodem, ale działo się to tylko przy stuningowanym moskwiczu z tej lokacji więc mimo że to taka fajna, szybka, mało paląca i dobrze prowadząca się fura, to przerzuciłem się na o wiele gorszego Uaza, z którym nie miałem takich problemów.
Kilka razy zdarzyło mi się też wywalenie do pulpitu bez loga.
Kacper777


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Czy bugi i crashe zniechęcały was do grania?

Postprzez Dunai w 24 Sie 2014, 21:10

Niestety mi błędy (tym razem graficzne) po raz kolejny zniszczyły podejście do gry a mianowicie odpalam sobie stalkera a tu w menu głównym opcje nowa gra itd. mają rozmazane napisy wogóle grafika jakaś jest skopana (np. kolory) jeśli ktoś chce zobaczyć i pomóc mogę screena zrobić, dodam, że zmiana opcji graficznych skutkuje czarnym ekranem i tylko możliwością restartu kompa :kupa:
Awatar użytkownika
Dunai
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 10 Kwi 2014, 20:19
Ostatnio był: 12 Sie 2017, 11:10
Miejscowość: Zona :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 11

Re: Czy bugi i crashe zniechęcały was do grania?

Postprzez Brandt w 24 Sie 2014, 23:23

Na patchu 1.0013 było problematycznie. Potrafiło wyrzucić człowieka do pulpitu po trafieniu z broni palnej, uderzeniem samochodem o przeszkodę, otwarcie zakładki Kontakty, w czasie spaceru po bezdrożach ... Nie ukrywam że to było irytujące, nie wiem jak to wygląda teraz.
"Będziesz współpracować albo poznasz świat bólu!"
Brandt
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 20 Lip 2014, 15:32
Ostatnio był: 07 Kwi 2015, 21:47
Miejscowość: Kostnica
Frakcja: Zombie
Kozaki: 1

Re: Czy bugi i crashe zniechęcały was do grania?

Postprzez mikew_86 w 26 Sie 2014, 07:49

Przeszedłem wersję 1.3000 czyli bez patchy. Łatałem fixami jak nie było wyjścia, wywalało co 30 minut do windowsa, ale ukończyłem grę i mimo wszystko byłem z niej zadowolony. Później ukończyłem grę w wersji 1.3002 i była ona już znacznie mniej problematyczna (tylko jeden fix przy filmiku na bagnach), poza tym częstotliwość wyrzutów spadła kilkukrotnie. Potrafiłem kilka godzin grać bez wyrzucania.
Born to be wild.
Awatar użytkownika
mikew_86
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 06 Gru 2006, 21:36
Ostatnio był: 28 Sty 2024, 13:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Czy bugi i crashe zniechęcały was do grania?

Postprzez J-J w 26 Sie 2014, 22:52

Bardziej niż bugi i crashe męczą mnie długie wczytywanie się menu i map. Bugi miałem głównie przy przedmieściach Prypeci gdy jechałem samochodem, zdarzało mi się że musiałem z 6 razy powtarzać zanim dojechałem do Nowego Baru...
Awatar użytkownika
J-J
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 17 Mar 2014, 23:57
Ostatnio był: 01 Lut 2021, 21:17
Miejscowość: Zewnętrzne Rubieże
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 8

Re: Czy bugi i crashe zniechęcały was do grania?

Postprzez lintu w 01 Wrz 2014, 17:12

Mnie bardziej niż bezpośrednia styczność z bugami zniechęciła lektura postów na forum z ich opisami. Zabierałem się do LA parę razy, nie bez problemów zaliczałem pierwszych parę godzin gry, a później ukazywał się patch i znów trzeba było zaczynać od nowa. Zabiorę się za grę na poważnie dopiero, kiedy przestanie wisieć w powietrzu widmo kolejnego patcha i konieczności rozpoczęcia gry od zera.
Awatar użytkownika
lintu
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 23 Lip 2010, 15:52
Ostatnio był: 05 Gru 2019, 23:28
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Czy bugi i crashe zniechęcały was do grania?

Postprzez djcycu w 01 Wrz 2014, 18:26

Co za temat... Ja przeszedłem LA po pierwszym patchu bez żadnego problemu. Był bug to szukałem rozwiązania i grałem dalej co wcale mnie nie zniechęcało bo bugów miałem zaledwie dwa. Jeden na radarze kiedy wywalało kiedy szedłem do Patriarchy a drugi kiedy Duch mi nie reagował na Generatorach. Prawdziwe problemy były właśnie na Generatorach gdzie wywracało grą jak chciało wyrzucając na pulpit ale że to było już na końcu to olałem system i skończyłem grę twierdząc że błędów było w wuj mało.

Nie czaję ogólnie. Każdy narzeka na Stalkera od SoC po CoP jaki on zabugowany, że każdy mod zarypany bugami a tak naprawdę trafia się ze trzy błędy na krzyż, parę wylotów i gra jest ukończona a wy wypisujecie jaką wy golgotę nie przechodzicie za każdy raz :E Zbugowana gra? To dalej grajcie w CoD, BF i inne cuda które "nie mają bugów". Jak nie miałem netu to grałem na wersji 1.0 w wanilię SoC! Błąd miałem tylko jeden, nie mogłem nigdy Pogrzebacza zabić bo się nie spawnował i na tym koniec. Jak czytam czasem te bujdy o bugach to mam wrażenie że to gracze mają zbugowane podejście do gry. Z komputerem czy grą jak z samochodem czyli dbaj i używaj odpowiedzialnie a będzie dobrze służyć.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Sivert.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości