[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez lehoslav w 29 Sie 2014, 01:26

Przeszedłem LA na pierwszym paczu, teraz gram sobie na ostatnim.
Przy pierwszej grze przy pierwszym wejściu na Bagna panowały proste zasady: jesteś w trzcinie albo pod drzewami - helikopter cię nie widzi. Teraz mam wrażenie, że autorzy nieco "ulepszyli" lokację: przebiegam pomiędzy kępami trzciny, wojskowy mówi najpierw, że mnie widzi, następnie po schowaniu się w następnej kępie stwierdza "straciliśmy go z oczu", po czym po kilku sekundach przebywania w miejscu, "gdzie stracili mnie z oczu", dostaję śmiertelną serię. Ktoś zna na to radę? Bo ja po 100 próbach straciłem trochę motywację do podejmowania kolejnych ;)
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez paintball_0 w 29 Sie 2014, 07:42

Pozostawaj na otwartym terenie jak najkrócej. I wybieraj tylko te trasy gdzie przejście od jednej kępy trzciny do drugiej to kwestia najwyżej kilku metrów. Jak cię zauważą to nie będą strzelać w ciebie, tylko w ostatnie miejsce gdzie cię widzieli. Więc po wlezieniu w trzcinę nie siadaj w miejscu tylko pruj dalej. Nie wiem jak to było wcześniej ale teraz heli daje sobie spokój jak dotrzesz do połowy mapy.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez siersciucho w 29 Sie 2014, 09:07

Tą misję przechodzi się na speedrunie. Jak grałem ją pierwszy raz na patchu 1.3002 to też kombinowałem, a to domki, a to drzewa, a to rury, a to trzcina, ginąłem multum razy podczas moich akcji planowania drogi. A na ta misję trzeba trzymać się tylko trzciny, ze szybkimi przejściami pomiędzy nimi, nawet jeśli mielibyśmy nadrobić drogi. Zatrzymywać się tylko by zregenerować staminę. I często robić twarde zapisy bo możemy sobie zrobić szybki zapis na 1 sekundę przed serią z karabinu i dupa zbita.
Awatar użytkownika
siersciucho
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 20 Lip 2014, 15:11
Ostatnio był: 22 Lis 2015, 13:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 14

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez lehoslav w 29 Sie 2014, 09:45

paintball_0 napisał(a):Pozostawaj na otwartym terenie jak najkrócej. I wybieraj tylko te trasy gdzie przejście od jednej kępy trzciny do drugiej to kwestia najwyżej kilku metrów. Jak cię zauważą to nie będą strzelać w ciebie, tylko w ostatnie miejsce gdzie cię widzieli. Więc po wlezieniu w trzcinę nie siadaj w miejscu tylko pruj dalej.


Tak robiłem. Wybierałem jak najkrótsze odcinki otwartego terenu. Po wejściu w kępę trzciny zmieniałem pozycję. I kupa. Za pierwszym razem przeszedłem bagna bez zapisu takim właśnie sposobem, wczoraj rozwalili mnie 100 razy i zaszedłem kawałeczek.

siersciucho napisał(a):A na ta misję trzeba trzymać się tylko trzciny, ze szybkimi przejściami pomiędzy nimi, nawet jeśli mielibyśmy nadrobić drogi. Zatrzymywać się tylko by zregenerować staminę.


Albo nieuważnie przeczytałeś mojego posta, albo niedokładnie opisałem sprawę. Tak właśnie robię. Przy pierwszym przechodzeniu to działało. Przy drugim (na innym paczu) nie.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez djcycu w 29 Sie 2014, 10:36

A ja zalecam noszenie ze sobą RPG albo liczenie na to że się ten helikopter rozbije. U mnie się rozbił zaraz na początku i miałem z nim spokój. Oczywiście da się przejść tą misję normalnie ale trzeba słuchać co mówią piloci.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Omnibus w 29 Sie 2014, 11:05

Ludzie... ja ekspertem od La nie jestem, grałem na starym paczu, kawał czasu temu, ale jak dla mnie to wystarczyło na początku bagien schować się w takiej budce ceglanej obok startu i stamtąd naparzać czym wola. 3 Magi abakana powinny starczyć. Nie, helikopter w życiu was tam nie zadraśnie nawet.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Brandt w 29 Sie 2014, 19:07

djcycu napisał(a):A ja zalecam noszenie ze sobą RPG albo liczenie na to że się ten helikopter rozbije. U mnie się rozbił zaraz na początku i miałem z nim spokój. Oczywiście da się przejść tą misję normalnie ale trzeba słuchać co mówią piloci.


Święte słowa. U mnie go wciągnęła anomalia ... nie wiem jak, ale przynajmniej miałem spokój.
"Będziesz współpracować albo poznasz świat bólu!"
Brandt
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 20 Lip 2014, 15:32
Ostatnio był: 07 Kwi 2015, 21:47
Miejscowość: Kostnica
Frakcja: Zombie
Kozaki: 1

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez LECH w 29 Sie 2014, 22:08

Sprawdziłem złe zakończenie i co?! "Chcę być bogaty"
Wykonuję wszystkie zadania, wszystkim(oprócz wrogów) pomagam(reputacja: bardzo dobry) i takie żałosne zakończenie. ;)
Ale przy dobrym zakończeniu się wzruszyłem. Lepiej dam to jako SPOILER :)
:

Koniec Zony. Dobrze zrozumiałem, że emisje powinny się skończyć a mutanty stać się neutralne? Emisje są nadal PSI Storm'y i BLOWOUT'y, mutanty wrogie, wszystko tak jak było przedtem(tak jak przypuszczałem). Poleciałem do Generatorów i doznałem szoku: generatory nadal działają, poszedłem do X-2, przeteleportowało do drugiej mapy Generatory, tej, w której było zakończenie i generatory są wyłączone...
Awatar użytkownika
LECH
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Cze 2011, 20:40
Ostatnio był: 21 Sie 2023, 17:50
Miejscowość: Jarocin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 10

Re: Odp: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Poldzer w 30 Sie 2014, 16:41

Offtop: Najpierw grałem w La potem obejrzałem ten http://m.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk teledysk i co? Schowałem się do piwnicy z okrzykiem EMISJA!!

Wysyłane z mojego GT-S5360 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Brandt w 31 Sie 2014, 12:11

LECH napisał(a):Sprawdziłem złe zakończenie i co?! "Chcę być bogaty"
Wykonuję wszystkie zadania, wszystkim(oprócz wrogów) pomagam(reputacja: bardzo dobry) i takie żałosne zakończenie. ;)
Ale przy dobrym zakończeniu się wzruszyłem. Lepiej dam to jako SPOILER :)
:

Koniec Zony. Dobrze zrozumiałem, że emisje powinny się skończyć a mutanty stać się neutralne? Emisje są nadal PSI Storm'y i BLOWOUT'y, mutanty wrogie, wszystko tak jak było przedtem(tak jak przypuszczałem). Poleciałem do Generatorów i doznałem szoku: generatory nadal działają, poszedłem do X-2, przeteleportowało do drugiej mapy Generatory, tej, w której było zakończenie i generatory są wyłączone...


Lepiej być bogatym niż chcieć by zona zniknęła :P

Jak zobaczyłem zakończenie to pomyslałem że trochę zbyt cukierkowe jest. Wyobraziłem sobie taki scenariusz zakończenia:
:

W scenie gdy Naznaczon i Duch trzymają się za ręce a kamera się oddala, pokazuje się na cały ekran twarz doktura z x-2 mówiąca: "Zona jest czymś więcej niż myślisz... stalkerze" albo "Test zakończony. Obiekt 237 przeżył, jego odczyty są zgodne z prognozowanymi. Przechodzimy do następnej tury badań". W ogóle szkoda że fabuła nie skończyła się pojedynkiem z zakapturzonym sinem, bardzo na to liczyłem.
"Będziesz współpracować albo poznasz świat bólu!"
Brandt
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 20 Lip 2014, 15:32
Ostatnio był: 07 Kwi 2015, 21:47
Miejscowość: Kostnica
Frakcja: Zombie
Kozaki: 1

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez djcycu w 31 Sie 2014, 14:25

A to coś ty myślał. Mutanty nigdy nie będą przyjacielskie bo to jakby liczyć że cię lew nie zje jak dasz mu batonika... Mutanty to inaczej dzikie zwierzęta ale nieco inaczej przystosowane do warunków. Emisje i inne pierdoły też zostaną bo to co się wydarzyło to się już nie zakończy za to przerwano dalsze posunięcia i zostawiono resztę ewentualnej reakcji łańcuchowej.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez LECH w 31 Sie 2014, 14:44

Emisje robiły generatory, skoro są wyłączone a Duch wysadził ich sterownię w X-2 jakie jest teraz źródło emisji? Lepiej po zakończeniu skończyć grę, bo to oszustwo. ;)
Nie ważne jest, że myślimy, że i tak nic się nie zmieni - zakończenie mówi co innego.
A jak się głaskało tego pieska to od razu mi się przypomniał ten z Fallout'a ale niestety nie został naszym towarzyszem. :E
Awatar użytkownika
LECH
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Cze 2011, 20:40
Ostatnio był: 21 Sie 2023, 17:50
Miejscowość: Jarocin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 10

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości