[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Anthony w 04 Kwi 2017, 12:57

Mam pytanie dotyczące pewnej misji. Nie chcę zakładać nowego wątku, bo chyba nie potrzeba. Chodzi mi o misję: Go deeper into mines. Idę sobie deeper into mines i nagle dostaję z tyłu w łeb i GAME OVER. Kilka razy zdarzyło się, że dostałem w łeb, pojawiło się game over ale przeniosło mnie gdzieś indziej - patrzyłem na jakiegoś bandytę, ale był napis game over i nic nie mogłem zrobić poza wczytaniem gry. Gdzieś tam czytałem że jest to związane z zabiciem Sin`ów w Kordonie. Zabiłem ich. Czy to oznacza rozpoczęcie gry od nowa :/ ?
Anthony
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 31 Mar 2017, 12:07
Ostatnio był: 09 Kwi 2017, 17:02
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Mito w 04 Kwi 2017, 14:08

Właściwie tak - ale możesz popróbować w Barze u Barmana naprawić stosunki z frakcją Grzech przed lezieniem głębiej do kopalni.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez HitFan w 04 Kwi 2017, 15:01

Anthony napisał(a):Gdzieś tam czytałem że jest to związane z zabiciem Sin`ów w Kordonie. Zabiłem ich. Czy to oznacza rozpoczęcie gry od nowa :/ ?

W sumie nie musisz od nowa. Zagadaj do Barmana, dasz mu forsę i poprawi Twoje stosunki z Grzechem
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Leo0502 w 04 Kwi 2017, 15:12

Czołem!
Chciałbym przekazać swoją uwagę twórcom "Los Angeles" ( :pogarda: )

Przedstawię sytuację: baza Bandytów, noc, opróżniam sejf Dzikowi. Bandyci w pierwszej chwili nie widzą mnie, pewnie dlatego, że jest ciemno, no spoko. Zabijam paru, idę dalej, a kolejni dalej zajęci swoimi sprawami, niewzruszeni, że ich kumple się z kimś strzelają. JA mam tłumik na broni.

Podobny przypadek: nieco później, już jasno na dworze, wbijam do X-18. Załatwiam trzech, potem znowu jakiś trzech, i znowu kolejna partia Monolitowców. Też broń z tłumikiem, przeciwnicy też nie szczędzą amunicji i słychać ich na pół kilometra. A ich towarzysze reagują postawą bojową dopiero po zobaczeniu mnie albo trupa.

Wniosek: NPC nie reagują na strzały towarzyszy/członków grupy/oddziału ani na zobaczenie przez nich przeciwnika; tłumik jest OP :caleb:

Ave!
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Necrontyr w 04 Kwi 2017, 17:43

Leo0502 napisał(a):Czołem!
Chciałbym przekazać swoją uwagę twórcom "Los Angeles" ( :pogarda: )

Przedstawię sytuację: baza Bandytów, noc, opróżniam sejf Dzikowi. Bandyci w pierwszej chwili nie widzą mnie, pewnie dlatego, że jest ciemno, no spoko. Zabijam paru, idę dalej, a kolejni dalej zajęci swoimi sprawami, niewzruszeni, że ich kumple się z kimś strzelają. JA mam tłumik na broni.

Podobny przypadek: nieco później, już jasno na dworze, wbijam do X-18. Załatwiam trzech, potem znowu jakiś trzech, i znowu kolejna partia Monolitowców. Też broń z tłumikiem, przeciwnicy też nie szczędzą amunicji i słychać ich na pół kilometra. A ich towarzysze reagują postawą bojową dopiero po zobaczeniu mnie albo trupa.

Wniosek: NPC nie reagują na strzały towarzyszy/członków grupy/oddziału ani na zobaczenie przez nich przeciwnika; tłumik jest OP :caleb:

Ave!

To tłumik w Stalkerze działa? Grałem w rózne wersje i zawsze jak kogoś zabiłem uzywając tłumików to wszyscy wiedzieli. Nawet jak pierwsza ofiara stała gdzieś sama na uboczu. Co do obozu bandytów to strzelałem bez tłumika i też niezbyt reagowali xD
Necrontyr
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 06 Lip 2013, 13:41
Ostatnio był: 12 Sty 2018, 23:03
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 3

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Leo0502 w 04 Kwi 2017, 17:56

Necrontyr napisał(a):To tłumik w Stalkerze działa? Grałem w rózne wersje i zawsze jak kogoś zabiłem uzywając tłumików to wszyscy wiedzieli. Nawet jak pierwsza ofiara stała gdzieś sama na uboczu.

Żeby zadziałał, pierwszy strzał musi być w głowę, bo zauważy postrzał, a oponenta nie mogą zobaczyć towarzysze, bo zaalarmuje ich trup. Strzelanie w nocy jest bardzo efektywne z tłumikiem
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Necrontyr w 06 Kwi 2017, 19:57

Panowie pomocy, jak zwiększyć udźwig postaci bo te 50 kg jest nie do przekroczenia w zwykłych pancerzach a w egzo biegać sie nie da. WIem że robiło sie to w pliku actor ale jego też nie ma bo ten mod jest pokraczny: nie ma wielu plików, savy i logi są w folderze z grą zamiast w Moje Dokumenty a w logach jak wywali bug i tak sie nic nie zapisuje xD Jesli nie da sie zwiększyć udźwigu to jak włączyć bieganie w egzo. Skrzynia wódki i szekle za pomoc
Necrontyr
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 06 Lip 2013, 13:41
Ostatnio był: 12 Sty 2018, 23:03
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 3

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez caleb59 w 06 Kwi 2017, 20:07

                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Marcus_Polonus w 06 Kwi 2017, 20:10

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Zero szacunku do gry...
:

Potrzebujesz dwa pliki i unpacker do SoC'a:
1. system.ltx w gamedata\config oraz,
2. actor.ltx w gamedata\config\creatures.

1) Szukasz sekcji
Kod: Zaznacz wszystko
max_weight      = 50
i zmieniasz tą wartość na jaką chcesz.
2) Szukasz sekcji
Kod: Zaznacz wszystko
max_walk_weight            = 60
i zmieniasz tą wartość na jaką chcesz, ale nie niższą niż w punkcie 1.
Image

Za ten post Marcus_Polonus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Necrontyr.
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Necrontyr w 06 Kwi 2017, 20:48

Marcusie, nie moja wina że schrzanili system ulepszania itemów, wiele opcji nie przynosi żadnych korzyści a niektóre jeszcze pogarszają parametry nie dając nic w zamian xD Na dodatek każdy szanujący sie mod do stalkera jak ma ulepszanie eq to w egzo zawsze jest opcja wzmacniania serwimotorów. Niestety rozpakowanie plików nic nie dało, po wprowadzeniu zmian ciągle jest to samo a robiłem to już wiele razy w innych modach, tyle że wtedy te pliki były rozpakowane :(

Co do moda od kolegi to niestety nie działa z wersją 1.03. No trudno. to skoro nie da sie zwiększyć udźwigu to może da sie jakoś zmusić by egzo nadawało sie do biegania? :D
Necrontyr
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 06 Lip 2013, 13:41
Ostatnio był: 12 Sty 2018, 23:03
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 3

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Marcus_Polonus w 06 Kwi 2017, 22:46

W jednym, jak i drugim wypadku, musisz jakoś rozpakować zawartość gry - z tego, co wiem, niektóre unpacker'y dedykowane do Cienia mogą zadziałać, ale raz zrobił to kumpel kawał czasu temu więc nie chcę wprowadzić w błąd i pleść jakiś bzdur.

To, co masz w modach jest już jakoś "zmodyfikowane" :D Będziesz mógł próbować na siłę przywrócić taki plik do stanu wyjściowego (wzorując się na SoC'u), albo poszukaj kogoś, kto trochę bardziej się zna na Lost Alpha'ie - jak tam czekam na nową wersję.

Inna sprawa, ulepszanie sprzętu w LA nie jest tak bardzo konieczne, ale jak już się ogarnie, jakie ulepszenie, co daje, to robi fajnie :E


PS. Nie zapomnę nigdy mojego "snajperskiego" Spas'a-12 - jeden strzał na wszystko. :facepalm:
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Necrontyr w 07 Kwi 2017, 09:07

Marcus_Polonus napisał(a):W jednym, jak i drugim wypadku, musisz jakoś rozpakować zawartość gry - z tego, co wiem, niektóre unpacker'y dedykowane do Cienia mogą zadziałać, ale raz zrobił to kumpel kawał czasu temu więc nie chcę wprowadzić w błąd i pleść jakiś bzdur.

To, co masz w modach jest już jakoś "zmodyfikowane" :D Będziesz mógł próbować na siłę przywrócić taki plik do stanu wyjściowego (wzorując się na SoC'u), albo poszukaj kogoś, kto trochę bardziej się zna na Lost Alpha'ie - jak tam czekam na nową wersję.

Inna sprawa, ulepszanie sprzętu w LA nie jest tak bardzo konieczne, ale jak już się ogarnie, jakie ulepszenie, co daje, to robi fajnie :E


PS. Nie zapomnę nigdy mojego "snajperskiego" Spas'a-12 - jeden strzał na wszystko. :facepalm:

Jak już pisałem (może nie zauważyłeś) rozpakowanie tych plików i wprowadzenie zmian nic nie dało a robiłem to wielokrotnie w innych modach, może dlatego że zawsze były rozpakowane a nie spakowane jak tu.
drugie nie ma czego ogarniać w systemie ulepszeń. Jest zwyczajnie skopany, wiele opcji nie wprowadza ŻADNYCH zmian a niektóre tylko OBNIŻAJĄ I POGARSZAJĄ parametry przedmiotu przez co jest jeszcze gorszy niż na początku


A tak na marginesie co do Wyspy Sracza, znalazłem to miejsce na lokacji Wieś, wielki dół pełen anomalii a na środku dwa ziemne słupy, jeden z sraczem a drugi z drzewem. jak sie dostać na wyspe z sraczem? Za cholere nie da się tam wskoczyć. jest jakiś sposób by tam wejść?
Necrontyr
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 06 Lip 2013, 13:41
Ostatnio był: 12 Sty 2018, 23:03
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości