[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Grzesiu10 w 25 Lip 2017, 19:22

@Fenix
W takim razie moja rada, nie rób nic. Ten pentium jeszcze dość długo da radę a jak już wspomniałem wcześniej na Ryzenie możesz zaobserwować spadek wydajności.
Grzesiu10
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 05 Wrz 2010, 15:39
Ostatnio był: 16 Sie 2019, 20:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Mito w 25 Lip 2017, 21:05

Jeżeli chodzi o tego Pentiuma, to ma on bardzo ładną wydajność jednego wątku i w sumie to przyrost kilkunastu procent możnaby mieć po przesiadce na i3-7350 lub i7-7700k. I mowa tu wciąż o ok. 20%, jeśli wierzyć PassMarkowi. Ryzen jeden wątek ma wydajnościowo dość podobny do tego Pentiuma.

Z perspektywy Stalkera i innych jednowątkowych gier... dla nich wydajność jednego rdzenia G4560 i Ryzenów jest dość podobna, a przeprowadzając drobny overclocking na obu i tak uzyska się prawie identyczne rezultaty jednego wątku. Przy czym oba powinny być co najmniej absolutnie wystarczające dla Stalkera - prędzej problemy sprawi Ci użycie karty graficznej. Na chwilę obecną w celu zwiększenia wydajności w Stalkerze możesz delikatnie procesora podkręcić.

W tym wypadku decyzja na temat przesiadki na Ryzena to tylko i wyłącznie kwestia innych gier, tych nowszych. Zdecydowanie mogę jednak powiedzieć, że praktycznie każdy Ryzen powinien otrzymywać sporego kopa do wydajności wielowątkowej, kiedy połączysz go z szybszymi pamięciami.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez mkdante381 w 25 Lip 2017, 23:56

Nie ma kurde patcha
Dezom w łbie sie przewraca
Coś tam grzebią po godzinach
Utak3r najwięcej tam rozkminia
A że jest na wakacjach
To też w takich sytuacjach
Nie ma kurde patcha
Dezom w łbie sie przewraca

LA nie istnieje
OS:Windows7 Ultimate 64Bit CPU:Intel(R) Core(TM)2 Extreme CPU X9770 @ 3.20GHz 12MB OC-ed 3.60GHz (Cooler: Spartan 3 PRO HE 1024 + Arctic Silver 5) GPU:Gigabyte AMD Radeon R9 270X OC 2GB DDR5 256 bit Memory:8GB RAM DDR3 G.SKILL 8GB (4x2GB)1333MHz RIP JAWS X CL 7-7-7-21@1400MHz CL 7-7-7-23 PSU:COOLERMASTER GX-650W (780W MAX) 12V-52A 80PLUS Motherboard:Asrock P45R2000-WiFi Socket 775 Case:SILENTIUMPC BRUTUS 410 PURE BLACK BT-410 Audio:SOUND BLASTERX G1 External optic drive:Lite-On eHAU-324 Monitor:IIYAMA XB2483HSU-B1 Mouse:A4Tech evolution X747 Brown Fire Keyboard:TRACER Battle Heroes Squadron Pad:Xbox360 Wireless for PC (and Xbox 360)
Profil Steam:http://steamcommunity.com/id/mkdante381/
Wymuś Youtube na innych stronach tylko w HTML5, nie flash player http://pastebin.com/AS8Xp6BV

Za ten post mkdante381 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mito.
Awatar użytkownika
mkdante381
Tropiciel

Posty: 261
Dołączenie: 07 Mar 2012, 13:02
Ostatnio był: 16 Sty 2021, 23:40
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez KoweK w 26 Lip 2017, 01:29

Nie ma patcha dopóki nie wpłacicie donejtów na szampon do włosów dla dezodora :pogarda:
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mkdante381.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez mkdante381 w 26 Lip 2017, 02:04

Pietia Chudy napisał(a):
:

Każdy lubi celny strzał z cichacza :D
Na tym etapie chyba już widywałem tłumiki u handlarzy. Postój przy takim, powczytuj grę do skutku, powinien mieć w asortymencie, chociaż niekoniecznie taki, jaki byś chciał (do każdego naboju jest inny tłumik).


Z innej beczki: ktoś wie, na jakim etapie jest robienie ostatecznego patcha do LA DC?
wyjdzie za rok, za dzień, za chwilę...?

Ostatecznego patcha nie było dla zwykłej wersji, a co dopiero do wersji DC...
OS:Windows7 Ultimate 64Bit CPU:Intel(R) Core(TM)2 Extreme CPU X9770 @ 3.20GHz 12MB OC-ed 3.60GHz (Cooler: Spartan 3 PRO HE 1024 + Arctic Silver 5) GPU:Gigabyte AMD Radeon R9 270X OC 2GB DDR5 256 bit Memory:8GB RAM DDR3 G.SKILL 8GB (4x2GB)1333MHz RIP JAWS X CL 7-7-7-21@1400MHz CL 7-7-7-23 PSU:COOLERMASTER GX-650W (780W MAX) 12V-52A 80PLUS Motherboard:Asrock P45R2000-WiFi Socket 775 Case:SILENTIUMPC BRUTUS 410 PURE BLACK BT-410 Audio:SOUND BLASTERX G1 External optic drive:Lite-On eHAU-324 Monitor:IIYAMA XB2483HSU-B1 Mouse:A4Tech evolution X747 Brown Fire Keyboard:TRACER Battle Heroes Squadron Pad:Xbox360 Wireless for PC (and Xbox 360)
Profil Steam:http://steamcommunity.com/id/mkdante381/
Wymuś Youtube na innych stronach tylko w HTML5, nie flash player http://pastebin.com/AS8Xp6BV
Awatar użytkownika
mkdante381
Tropiciel

Posty: 261
Dołączenie: 07 Mar 2012, 13:02
Ostatnio był: 16 Sty 2021, 23:40
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez astrogator w 26 Lip 2017, 22:50

mkdante381 napisał(a):
Pietia Chudy napisał(a):
:

Każdy lubi celny strzał z cichacza :D
Na tym etapie chyba już widywałem tłumiki u handlarzy. Postój przy takim, powczytuj grę do skutku, powinien mieć w asortymencie, chociaż niekoniecznie taki, jaki byś chciał (do każdego naboju jest inny tłumik).


Z innej beczki: ktoś wie, na jakim etapie jest robienie ostatecznego patcha do LA DC?
wyjdzie za rok, za dzień, za chwilę...?

Ostatecznego patcha nie było dla zwykłej wersji, a co dopiero do wersji DC...



Ostatecznym patchem do "zwykłej" wersji był DC. Teraz czekamy na ostateczny patch to ostatecznego patch'a.
(Dzida bojowa składa się z przeddzidzia dzidy bojowej, śróddzidzia dzidy....(nie strielat') :D ).
---------------------
Darth ReX napisał(a):Przecież na ryzenie nic nie crashuje, co to za herezje?


IMHO pomerdały mu się procesory. DC crash'uje (podobno) na grafikach Radeona a nie na procesorach AMD.
Piszę "podobno" bo gram na lapku z I7 i kartrą Radeon HD8500M i jakoś do Prypeci normalnie dotarłem (dalej nie mam chwilowo czasu), oczywiście z poprawką na wyłaczenie countryside po podniesieniu levitriona. :-) Sejwa miałem daleko i nie chciało mi się wracać... :-)
---------------------
Wirowmaker napisał(a):No szczególnie przykry jest widok płonących ognisk ... w solidnych i bezpiecznych miejscach w LA możemy znaleść wiele takich miejsc. Przykładem jest wysypisko od strony kordonu od razu jak wbijamy, na początku stalkerzy byli ale poszli po odstrzeleniu snajpera, raz przyszło tam trzech bandytów ... i na tym koniec .... bunkier i fajna baza stoi pusta tylko wiatr z zony i anomalia obok dają znać że to coś istnieje. Nie chodzi mi o zagospodarowanie każdego jednego ogniska i każdego domu stalkierami :D chodzi o życie które rozwijało się nawet w normalnym Cieniu Czarnobyla zaznaczam orginalnym!!!! Bandziory w kordonie ciągle nękali starą fabrykę, w pobliżu mutanty się po respiły i czasem zaczepiały stalkerów czy bandytów... To samo wysypisko jak dla mnie najbardziej martwe ... jak narazie tam nic się nie dzieje! Ucieszył by mnie widok stalkerów po wypełnionym zadaniu w dolinie mroku przejęcia bazy bandytów a oni dalej siedzą w tym nędznym obozie, tak samo agroprom :D siedzi 2ch kozaków na całą bazę xD. Monolici dostali wpierdy od wojska ?? To czemu ich tam nie ma ?? :D troszku przeczy to logice nawet jak ich wybiłem i zrobiłem lab to i tak powinni się tam zjawić :) i nie zgodzę się że zona to nie stalingrad :D jest nim wojsko wali do wszystkich, wolność vs powinność, każdy ma pukawkę :D wszędzie śmierdzi wojskowymi ich skorodowanym sprzętem hehe :D

Ja rozumiem pierwotne założenia, bo łatwo przegiąć pałkę więc dla wszystkich zrobił bym tak, życie porównywalne z orginalnym Cieniem Czarnobyla który mam obok na półeczce ;] tam wyważone to zostało niemal do perfekcji.



Ech.... Co Ty (wielokropek) wiesz o...

Bobrowałes kiedyś po opuszczonym rosyjskim (postradzieckim) miasteczku? Gdzie jedyne kilka osób siedzi w kuchni hotelu w centrum? I gdzie łazisz soboie jak po Prypeci, po mieszkaniach, warsztatach, magazynach, biurach... Na basenie (krytym) wszystkie okna są powybijane (wygląda to jak ten magazin z CoP z w Prypeci) a w piwnicach mnóstwo rur, ciemno , jedna latareczka (Twoja) i woda kap, kap, kap...
Tam nie było żadnych pijawek (no bo nie mogło być). kilka razy się obejrzałem przez ramie... ;> W opuszczonych miastach własnie dlatego nie ma ludzi bo są... Opuszczone. :-) Nie ma nieskończonej liczby bandytów. Jak ich wybijesz to koniec. Podnieś poziom trudności. Bedziesz musiał zmienić styl gry z RAMBOmode na FRODOmode. :-)
Albo poczekać aż ktoś zrobi Stalkera w wersji multiplayer... MrrrrMniamMinam... :-)

Wiem że chciało by się więcej questrów pobocznych. Cóż, nie mam ani czasu ani umiejętności zeby dołączyć to teamu i trochę powymyślać.
Nie zapomnijcie że oni to robią ZA DARMO i WE WŁASNYM WOLNYM CZASIE!.
Jak się komuś nie podoba to won i kupić sobie Fallouta. :-D

Ja mam frajdę bo sobie własnie mogę połazić po chyba najwierniej oddanej w komputerze realistycznej scenerii.
Możecie mi wierzyć albo nie, ale (oczywiście z poprawką na realia wynikające z fabuły takie jak anomalie, mutanty, artefakty - piszę tylko o scenografi) to STALKER idealnie odwzorowuje to co ma odwzorować: Opuszczone rosyjskie miasta, miasteczka i wioski.

over & out.


PS do moderatorów.
Celowo zamiesciłem PEŁNY cytat z poprzednika bo odnoszę się do jego treści a ten był już ładne kilka dni temu.

Uwagi moderatora:

Edytuj swoje posty, nie pisz jednego pod drugim! - caleb59
astrogator
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 14 Maj 2017, 21:10
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 12:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 6

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Mito w 26 Lip 2017, 23:48

astrogator napisał(a):
Darth ReX napisał(a):Przecież na ryzenie nic nie crashuje, co to za herezje?


IMHO pomerdały mu się procesory. DC crash'uje (podobno) na grafikach Radeona a nie na procesorach AMD.


Czyli, w celu wyjaśnienia, crashowanie na kartach graficznych AMD było powszechnym zjawiskiem, ale tylko w Lost Alpha i tylko i wyłącznie po wypuszczeniu DC. Problem był rozdyskutowywany kilka stron tego tematu wcześniej, chyba parę osobnych tematów na ten temat też było. Jeżeli dobrze pamiętam, to problem został naprawiony (chyba właśnie w 1.4002) lub co najmniej znaleziono opcje powodujące crashe.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez mkdante381 w 29 Lip 2017, 06:43

Crashe naprawiło AMD w najnowszych sterownikach. Ja zgłaszałem buga krótko po wydaniu DC, ale woda nadal migocze...
Wojskowy jednak jest zadowolony, ale ma coś z oczyma(oczami?)
Image
A teraz :u3:
OS:Windows7 Ultimate 64Bit CPU:Intel(R) Core(TM)2 Extreme CPU X9770 @ 3.20GHz 12MB OC-ed 3.60GHz (Cooler: Spartan 3 PRO HE 1024 + Arctic Silver 5) GPU:Gigabyte AMD Radeon R9 270X OC 2GB DDR5 256 bit Memory:8GB RAM DDR3 G.SKILL 8GB (4x2GB)1333MHz RIP JAWS X CL 7-7-7-21@1400MHz CL 7-7-7-23 PSU:COOLERMASTER GX-650W (780W MAX) 12V-52A 80PLUS Motherboard:Asrock P45R2000-WiFi Socket 775 Case:SILENTIUMPC BRUTUS 410 PURE BLACK BT-410 Audio:SOUND BLASTERX G1 External optic drive:Lite-On eHAU-324 Monitor:IIYAMA XB2483HSU-B1 Mouse:A4Tech evolution X747 Brown Fire Keyboard:TRACER Battle Heroes Squadron Pad:Xbox360 Wireless for PC (and Xbox 360)
Profil Steam:http://steamcommunity.com/id/mkdante381/
Wymuś Youtube na innych stronach tylko w HTML5, nie flash player http://pastebin.com/AS8Xp6BV

Za ten post mkdante381 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive trolololo.
Awatar użytkownika
mkdante381
Tropiciel

Posty: 261
Dołączenie: 07 Mar 2012, 13:02
Ostatnio był: 16 Sty 2021, 23:40
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Eleventh w 30 Lip 2017, 10:44

Cześć,

znalazłem chwilę wolnego czasu i postanowiłem pograć trochę w LA DC (1.4002), niestety mam problem z prześwietlonym niebem, które jest praktycznie całe białe. Próbowałem ustawiać inaczej suwaki w ustawieniach (korekcja gammy, kontrast), ale bezskutecznie.

Następnie zmieniałem takie ustawienia w konsoli:
r2_sun_lumscale_amb 0.4
r2_sun_lumscale_hemi 1.
r2_tonemap_adaptation 2.
r2_tonemap_amount 1.
r2_tonemap_lowlum 0.3
r2_tonemap_middlegray 0.6

Pamiętam, że kiedyś mogłem manipulować "r2_sun_lumscale", ale teraz nie ma takiej możliwości.

Czy jest ktoś mi w stanie pomóc? Z góry dziękuję za pomoc! :wódka:
Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez AvichiV w 06 Sie 2017, 02:39

Nie mogę odpalić lost alphy w jakichś sensownych ustawieniach graficznych i 60fps. Oczywiście wyłączam wszystkie cienie trawy i reszte tego szajsu mocno obciążającego a i tak jest dupa. Mam gtx 980 + i5 4690k + 8gb ram. Co ciekawsze zużcie karty i procka bez względu na ustawienia graficzne nigdy nie przekracza 20-30% :v Ktoś wie co tu nie gra?
AvichiV
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 08 Lut 2015, 20:19
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 23:28
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Pilot w 06 Sie 2017, 11:12

Stwierdzasz, że bawiłeś się "suwakami" graficznymi. Usuń plik "user(cośtam)", a wtedy ustawienia graficzne wrócą do tego, do czego twórcy mieli zamiar byś grał bez większych problemów.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Keldorn WistBlade w 07 Sie 2017, 00:59

AvichiV napisał(a):Nie mogę odpalić lost alphy w jakichś sensownych ustawieniach graficznych i 60fps. Oczywiście wyłączam wszystkie cienie trawy i reszte tego szajsu mocno obciążającego a i tak jest dupa. Mam gtx 980 + i5 4690k + 8gb ram. Co ciekawsze zużcie karty i procka bez względu na ustawienia graficzne nigdy nie przekracza 20-30% :v Ktoś wie co tu nie gra?



Nie wiem co za geniusz bawił się optymalizacją tego moda tudzież na czym oni tego moda testowali ale podobno zmiana suwaków powoduje pogorszenie wydajności, brzmi jak abstrakcja ale jednak.

Jeśli już zmieniasz suwaki to radzę NIE włączać sun ray i cieni trawy. Shadow map ustaw na medium, co do reszty to nie wiem czy mają jakieś znaczenie w wydajności. Ewentualnie MSAA i grass density.
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości