Bugi/niedociągnięcia

Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym gry, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
X:\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\appdata\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez kewin007 w 23 Lip 2014, 13:38

Wypakowałem bo zwiększyłem sobie udźwig i poszerzyłem oświetlenie latarki. Z tym że to chyba nie powinno wpływać na fabułę, Czy jednak takie drobne zmiany już mogą zaszkodzić grze? ;) Pytam z czystej ciekawości bo mogę zrobić tak że wgram tylko gamedate ze sploszczenia i 3 pliki na te dwie modyfikacje. Jednak nie uśmiecha mi się później po raz 5 zaczynać nowej gry. Więc moje pytanie czy mogę normalnie grać z tymi dwoma modyfikacjami, tylko wywalić reszte gamedaty. Czy niestety jedyne pliki jakie mogę mieć w gamedacie to pliki sploszczenia? ;)
Awatar użytkownika
kewin007
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 23 Kwi 2012, 14:11
Ostatnio był: 28 Lip 2020, 19:46
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez Cromm Cruac w 23 Lip 2014, 15:09

Nie musisz mieć w kat. gamedata wszystkich wypakowanych archiwów gamedata.db*. Wystarczy, że wrzucisz tam tylko spolszczenie i zmodyfkowane przez ciebie pliki. Dokładnie tak, jak w innych Stalkerach
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kewin007.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez Dżuz w 23 Lip 2014, 23:34

Nie wiem czy już coś podobnego było zgłaszane czy nie, ale od pewnego czasu nie idzie grać. Od pewnego czasu, czyli od momentu gdy zacząłem używać pojazdów do przemieszczania się po Zonie. A czemu nie idzie grać? Bo zwyczajnie gra zawiesza się co chwilę. Nie wywala do pulpitu z jakimś bugtrapem, tylko ekran staje się nagle czarny i kupa... A dzieje się to bardzo często, gdy jadąc samochodem, uderzę w jakąś przeszkodę. Gra nagle na chwilę przycina, a potem ekran staje się czarny i gra przestaje reagować. Jedyne rozwiązanie to ctrl+alt+del... :/

I powiem szczerze, że jak jestem cierpliwy, to kur*icy już od tego dostaję :[

Czasami, ale sporadycznie, takie zwiechy mają też miejsce przy ładowaniu poziomu, gdy przechodzę z jednej lokacji do drugiej. Z tym, że tu to akurat pikuś, bo gra robi automatyczny zapis, więc nie trzeba się wiele wracać z rozgrywką :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez Stalker153 w 24 Lip 2014, 12:55

Jakiś czas temu ulepszyłem sobie Akm 74/2, żeby mogło mieć granatnik. Ulepszyłem, a później nawet nie patrząc czy jest czy nie, nie miałem znaczka ulepszenia. Teraz przychodzę do Pietruchy, chcę naprawić moje Akm, ale przy okazji widzę, że jest nieulepszony, a że miałem kasę to ulepszyłem go sobie drugi raz i jeszcze raz poszedłem linią granatnika. Po ulepszeniu drugi raz, spojrzałem do ekwipunku i zauważyłem, że zdjęło mi celownik, oraz że nie mogę go założyć. Pobiegłem na górę do wyjścia wyjąłem broń miała granatnik jak i celownik, chociaż w ekwipunku miała założony tylko granatnik, a celownik był zdjęty. Dodam, że w międzyczasie ulepszeń wgrałem moda na udźwig. Taki bug przyjazny, ale jednak bug ;)
Stalker153
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 03 Maj 2013, 16:02
Ostatnio był: 11 Lis 2015, 16:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez djcycu w 24 Lip 2014, 14:08

Tam jest chyba problem w drzewku ulepszeń. Granatnik, celownik i tłumik idzie założyć nawet bez ulepszeń. Wklepałeś uchwyt na granatnik i zamontowało tobie jak i mi stały celownik optyczny. Też się z tym spotkałem. Ogólnie troszkę te ulepszenia broni są okrojone. Za mało modyfikacji można dokonać mimo że drzewko jest ogromne. Jednym słowem to jest od picu jak i modyfikacje kombinezonów :P

Kolejny błąd jaki zauważyłem to poprawa odrzutu w pukawkach. Zamiast je zmniejszyć to pokazuje na czerwono że odrzut wzrasta po założeniu ulepszenia.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez siersciucho w 24 Lip 2014, 23:19

Nie wiem czy było/nie było. Ah ten BTR... Pojazd z misji pomocy wojakom. Przy każdym wychodzeniu z niego dostaję uderzenie które zabiera mi około 20% życia oraz zaczynam mocno krwawić. Widać że BTR wtedy podskakuje, więc to zapewne jest tym spowodowane. Mniemam iż nie jest to normalne.
Awatar użytkownika
siersciucho
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 20 Lip 2014, 15:11
Ostatnio był: 22 Lis 2015, 13:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 14

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez bober w 31 Lip 2014, 15:50

Nowy bug do serii "lekkich" niedociagniweć.
Po zakończeniu jednej z misji Wolności- zaginiona grupa na Placu Budowy - jako nagrodę za wykonanie całości questu dostaje się RG6.
1/ Próba odbioru nagrody po rozmowie kośczy się :
Kod: Zaznacz wszystko
Expression    : fatal error
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : script_engine.cpp
Line          : 75
Description   : <no expression>
Arguments     : LUA error: ....e.r. - lost alpha\gamedata\scripts\la_helper.script:1393: attempt to compare number with boolean

2/ Zamienione dialogi z Iwancowem - kwestie Iwancowa wypowiada nasz Bohater i vice versa.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bober
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 25 Paź 2009, 20:08
Ostatnio był: 20 Mar 2016, 16:21
Miejscowość: Turek
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 15

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez LECH w 03 Sie 2014, 22:33

Pokonałem wszystkich przeciwników na Arenie i otrzymałem kartę VIP, mimo tego nie mogę otworzyć drzwi do Areny a Ukorok po spytaniu go o "Chce pogadać o statusie VIPa." serwuje crash.

Kod: Zaznacz wszystko
Expression    : 0
Function      : CPhraseDialog::SayPhrase
File          : PhraseDialog.cpp
Line          : 152
Description   : No available phrase to say, dialog[bar_arena_guard_vip]
Awatar użytkownika
LECH
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Cze 2011, 20:40
Ostatnio był: 21 Sie 2023, 17:50
Miejscowość: Jarocin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 10

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez siersciucho w 04 Sie 2014, 09:40

Na jakim patchu grasz? Z loga 1.3003
fixed crash to desktop after final arena battle

Nie przeszedłem jeszcze Areny nigdy, więc nie pomogę więcej.
Awatar użytkownika
siersciucho
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 20 Lip 2014, 15:11
Ostatnio był: 22 Lis 2015, 13:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 14

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez LOST_YOLO w 05 Sie 2014, 20:27

po zabiciu tuzinów pijawek i snorków, nie "wylosowałem" żadnej przyssawki ani stopy snorka. Ver. 03.
LOST_YOLO
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 29 Lip 2014, 21:26
Ostatnio był: 10 Sie 2014, 08:27
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez bober w 06 Sie 2014, 11:47

Na wersji 002 mam to samo. Ale nie o tym . W nowej bazie Powinności można kupić Wojskowy Kombinezon Pancerny ( czy jakoś tak) za - o ile dobrze pamiętam 80 000 Ru i Skat 9M za ca 35000 Ru. Parametry mają dokładnie takie same , parametry ochrony , wygląd , kształt , kolorystyka etc - nie do odróznienia. Mała , a jakże istotna różnica polega na tym , że WKP jest upgrade'owalny , a Skat nie. Czy tak ma być - taka mała niespodzianka dla oszczednych :E ? Czy coś pozostało z vanilii nie usuniete.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bober
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 25 Paź 2009, 20:08
Ostatnio był: 20 Mar 2016, 16:21
Miejscowość: Turek
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 15

Re: Bugi/niedociągnięcia

Postprzez Imienny w 06 Sie 2014, 11:58

Co do kombinezonu (ważna informacja, możliwe rozczarowanie :) ):
:

Kombinezon w moim odczuciu nie jest warty aż tyle - jedno uderzenie dzika zmniejszyło wytrzymałość i parametry o 1/4. A jak spotkałem 2 monolitowców, to nie mieli z Naznaczonym żadnego problemu (po 4 trafieniach jest gorszy od kurtki, którą dostajesz na początku) - lepiej zainwestować więcej w Wojskowy Kombinezon Pancerny - dla mnie najlepszy kombinezon serii S.T.A.L.K.E.R.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

PoprzedniaNastępna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości