Legendarny schowek

Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym gry, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
X:\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\appdata\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Re: Legendarny schowek

Postprzez KTS w 19 Maj 2014, 13:27

Kmiotu napisał(a):Wiem co z naszym kodem :).

:

Gdy wchodzimy do sarkofagu niedaleko wejścia znajdują się drzwi do których potrzebny jest kod, tak się składa, że po wpisaniu tego co mamy na tej karteczce w plecaku drzwi się odblokują. W schowku jest chyba jedyny w grze FT200M, Bib Ben, egzoszkielet i inne bajery.


Mógłbyś podać cały kod do tych drzwi?
"Because at this time in the Soviet Union any information about the risks of nuclear power is classified
As far as each man know, soviet reactors are flawless. Nothing ever goes wrong. Nothing Can go wrong."
Awatar użytkownika
KTS
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 27 Paź 2007, 23:49
Ostatnio był: 12 Sty 2024, 00:25
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Legendarny schowek

Postprzez Kmiotu w 19 Maj 2014, 13:42

Kod z kartki to 5947.

Za ten post Kmiotu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KTS, caleb59, Daniu91, Mikail.
Awatar użytkownika
Kmiotu
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 04 Lis 2009, 00:04
Ostatnio był: 16 Lip 2014, 23:49
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 9

Re: Legendarny schowek

Postprzez Sohana w 22 Cze 2014, 21:06

Heh, u mnie byłą dość dziwna sytuacja: Idąc drogą (prosto, środkiem drogi) przez ten posterunek wojskowych przy przejściu ze wsi do fabryki, żołnierze zaczęli do mnie strzelać bez powodu. Ponowne wczytywanie sejwów nic nie dało, więc pozostało mi tylko wybić cały ten burdel. Oczywiście drugiej połowy kodu nie znalazłam przy trupach, więc trochę kicha. No nic, dzięki @Kmiotu za cały kod!
Sohana
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 22 Kwi 2014, 23:36
Ostatnio była: 16 Maj 2023, 01:13
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 21

Re: Legendarny schowek

Postprzez najdrok1 w 27 Cze 2014, 13:42

Czy jest jeszcze sznasa na zakup informacji o tym schowku po przeniesieniu Baru ?, Czy Informator jest w jakimś innym Barze i ma tą opcję dostępną. A druga sprawa czy ten kod od Pustelnika cytuję poradnik "po skończeniu dialogu zaczynamy rozmowę jeszcze raz - o legendarnym schowku. Pustelnik po wyjaśnieniach oddaje nam swoją część kodu - dotyczy tego schowka czy innego? Ja niestety nie mam takiej opcji dialogowej, mogę co najwyzej wziąć potem zlecenie od Pustenika np na zbicie bandytów czy znalezienie zielonego pasożyta. Jeżeli ten kod ma coś wspólnego z tym schowkiem to wszytsko jasne - nie mam bo nie kupiłem informacji, ale jeśli dotyczy innego schowka - to co robię nie tak, że nie ma tej opcji :(. Dla jasności czy biorę opcję, że sam pójdę do Tamy ( tam gdzie zabity naukowiec) czy , że zaprowadzi mnie Pustelnik nie ma później tego dialogu, a jak wrócę z podziemi to także się ta opcja dialogowa nie pojawia.
najdrok1
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 16 Maj 2013, 15:09
Ostatnio był: 27 Cze 2014, 14:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Legendarny schowek

Postprzez dunia69 w 29 Lip 2014, 07:52

Sohana napisał(a):Heh, u mnie byłą dość dziwna sytuacja: Idąc drogą (prosto, środkiem drogi) przez ten posterunek wojskowych przy przejściu ze wsi do fabryki, żołnierze zaczęli do mnie strzelać bez powodu. Ponowne wczytywanie sejwów nic nie dało, więc pozostało mi tylko wybić cały ten burdel. Oczywiście drugiej połowy kodu nie znalazłam przy trupach, więc trochę kicha. No nic, dzięki @Kmiotu za cały kod!


U manie było to samo, w jedną stronę mnie puścili a z powrotem nopasaran. Natomiast wiem kiedy podpadłem wojskowym, z żółtych zaczęli świecić na czerwono, i to też jest niedoróbka. Otóż w magazynach po kropnięciu trzech najemników zamiast udać się na spotkanie z kontaktem Ducha, ja po cichuśku, bockiem, bockiem przez płot chyc i elegancko z tłumikiem najemników wypykałem. Wtem nadleciały wojskowe śmigłowce i wielkie halo,że tu nie wolno biegać. Czmychnąłem szybciutko bez jatki żadnej do kontakta i ze sworą mutantów jak by nigdy nic do bazy. W budyneczku emisja w wyniku której zginęli wszyscy wojskowi. Zdaje się że to mnie obwiniają za ich śmierć. Bo gdybym trzymał się scenariusza to żyli by do dzisiaj :E Tempe trepy.
dunia69
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 26 Lip 2014, 08:09
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 08:32
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Legendarny schowek

Postprzez caleb59 w 29 Lip 2014, 10:31

Przecież kiedy idziemy na countryside z questem na znalezienie naukowca ze skalibrowanym hełmem antypsionicznym to WYRAŹNIE wojskowi dają do zrozumienia przez PDA żeby trzymać się drogi i nie zbaczać - oczywiście zadanie wymaga zejścia w bok ale może trzeba to zrobić trochę dalej by żołnierze nie widzieli? Nie wiem - ja zlazłem prawie od razu i dostałem drugie info na PDA, że zostałem ostrzeżony i już wtedy wiedziałem, że na 90% jak będę wracał będzie strzelanina - tak ma raczej być... Kodu oczywiście przy trupach żołnierzy nie było i dzięki za jego ujawnienie tutaj w temacie...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Legendarny schowek

Postprzez siersciucho w 07 Sie 2014, 14:21

Ponieważ miałem identyczny problem ze strzelającymi wojskowymi jak wypowiadający się w tym temacie postanowiłem trochę pokombinować. Doszedłem do następujących wniosków:
- ewidentnie zbugowane jest wykrywanie położenia Naznaczonego przez wojskowych, przez co nie można poprawnie normalną drogą opuścić posterunku aby nie zrazić do siebie wojskowych,
- poprawne (wojskowi nie będą nas atakować przy następnej wizycie) opuszczenie posterunku powinno być obwieszczone komunikatem "You chose wisely stalker, good luck!", po tym komunikacie nie powinniśmy już dostawać żadnych wiadomości od wojskowych,
- powyższy komunikat otrzymujemy wyłącznie (z tego co testowałem) w miejscu oddalonym o dosłownie parę metrów od bramy (idąc w kierunku bramy), a więc ciągle znajdujemy się w bazie, czyli jesteśmy dalej w czarnej dupie (stoję w tym miejscu na załączonym screenie),
- żeby bezpiecznie opuścić posterunek należy trochę pokombinować, mnie udało się to stawiając UAZa przednimi kołami na progu wejścia do budynku (tak jak na screenie), wskakujemy na auto, potem na szybę, dach, i balkon (?) z tyłu budynku i za ogrodzenie, po czym oddalamy się od posterunku tak aby nie dostać żadnego komunikatu od wojskowych,
- idziemy do przepompowni, potem do kolesia na litere H po pierwszą cześć kodu, potem możemy wrócić na posterunek, wojskowy z drugą częścią kodu stoi w drzwiach budki strażnika
- teraz bez problemu po rozmowie dostajemy drugą cześć kodu
- nie zapominamy potem wykasować wojskowych gdyż jak wiadomo przyjaźni do nas nastawieni już nie będą

EDIT:
Muszę jednak sam siebie sprostować, da się otrzymać ten komunikat idąc normalnie drogą, tylko nie środkiem jak to zawsze robiłem ale lewym poboczem, testowałem kilka razy i zadziałało za każdym razem; a co do powyższych kombinacji i tak opłaca się je wykonać bo będąc na dachu budynku i zaglądając do pomieszczenia przez okno możemy zabrać kombinezon (SEVE Powinności).
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Awatar użytkownika
siersciucho
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 20 Lip 2014, 15:11
Ostatnio był: 22 Lis 2015, 13:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 14

Re: Legendarny schowek

Postprzez Mikail w 04 Lis 2014, 23:29

A jak jest z kupnem tej informacji od informatora w barze - czy po przeniesieniu baru na przedmieścia Prypeci da się go gdzieś jezcze spotkać?
Awatar użytkownika
Mikail
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 20 Wrz 2014, 01:08
Ostatnio był: 27 Lut 2015, 18:55
Miejscowość: Brzóza / Kielce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 4

Re: Legendarny schowek

Postprzez Kosa53 w 20 Wrz 2015, 22:36

Schowek dla kamikaze najlepiej robić podczas deszczu - idealnie widać całą drogę od rury do schowka. Można biegiem pokonać trasę i zero problemów.

Za ten post Kosa53 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive MOS,
Negative PainChiller.
Kosa53
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 20 Wrz 2015, 22:31
Ostatnio był: 10 Paź 2015, 22:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Legendarny schowek

Postprzez Bykec w 15 Mar 2017, 11:04

Nie pamiętam dokładnie w którym momencie, ale do momentu wyjścia z tej dziury z Yantarze i zdobyciu przewodów do PDA na pewno miałem jeszcze zwykłą SEVA.

Gdzie ty chłopie znalazłeś SEVE, ja od x14 do Jantaru śmigam w stroju stalkera.
Pomogłem?
Tak? To kozak mile widziany.
Awatar użytkownika
Bykec
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 01 Lis 2014, 20:43
Ostatnio był: 10 Wrz 2019, 10:50
Miejscowość: Ełk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Poprzednia

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości