Pytanie o samochody

Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym gry, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
X:\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\appdata\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Re: Pytanie o samochody

Postprzez Pangia w 28 Maj 2014, 17:44

@J-J
To na dole to chyba też Moskwicz.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Pytanie o samochody

Postprzez J-J w 28 Maj 2014, 18:58

Pangia napisał(a):@J-J
To na dole to chyba też Moskwicz.


Poszperałem trochę, i znalazłem. Drugie zdjęcie to ZAZ 965 "Garbaty", również zwany zaporożcem
Image


Powracam również do pytania zadanego na początku: Czy ktoś znalazł samochody opisane przeze mnie w pierwszym poście?
Awatar użytkownika
J-J
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 17 Mar 2014, 23:57
Ostatnio był: 01 Lut 2021, 21:17
Miejscowość: Zewnętrzne Rubieże
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 8

Re: Pytanie o samochody

Postprzez djcycu w 28 Maj 2014, 22:01

Tak to jest właśnie Zaporożec z mojego opisu (ZAZ - Zaporizhia Avtomobilebudivnyi Zavod czyli Zakład budowy samochodów w Zaporożu). Był on w alphach które posiadały już szczątkową fabułę, nawet w SoC jest wzmianka u szeregowego Trusi że wyremontował sobie Zaporożca i mu dowódca go odebrał. Stał on potem pod główną bramą od strony stawu (w alphach) :) Poza tym chyba nawet widać z czego wylatują części kiedy rozbijecie np Kamaza, widać wtedy koła z tegoż właśnie Zaporożca :D

Traktor można znaleźć w Darkscape a dokładniej przy wyjściu z podziemi grzeszników. Idź w stronę Doliny Mroku i szukaj po wioskach.

A co do samochodów o których pisałeś to niestety nie... Jest jeden level testowy. Przejdź sobie do folderu bins i poszukaj sobie pliku ai_test. Przenieś go sobie do głównego katalogu gry i odpal go. Będziesz na poziomie testowym i będziesz mógł przejechać się wszystkimi autami oprócz BTR (tam go nie znalazłem). Wystarczy że po wczytaniu poziomu wpiszesz w konsoli demo_record 1 i przelecisz się tam gdzie są samochody. Wciskasz ENTER i będziesz przeteleportowany tam :) Miłej zabawy.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Pytanie o samochody

Postprzez J-J w 29 Maj 2014, 15:15

Trochę szkoda, bo liczyłem że będą one gdzieś np w Prypeci i dało by się nimi jeździć. Podoba mi się zwłaszcza Uaz-465. No trudno, ale wypróbuje ten poziom testowy :D
Awatar użytkownika
J-J
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 17 Mar 2014, 23:57
Ostatnio był: 01 Lut 2021, 21:17
Miejscowość: Zewnętrzne Rubieże
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 8

Re: Pytanie o samochody

Postprzez djcycu w 01 Cze 2014, 16:35

Ha! Znalazłem jednak Zaporożca w LA. W testowym levelu można się nim przejechać :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Pytanie o samochody

Postprzez gorg w 12 Wrz 2014, 08:26

Witam
Pytanko raz jeszcze o spalanie.
Zmodyfikowałem sobie fuel_consumption przy Moskwiczu i wszystko pieknie działa, auto nie traci paliwa :) Ale gdy zrobiłem taka samą modyfikację przy BTR'ze niestety ine działa. Wóz pali jak smok.
W vehicles.ltx, veh_btr_script_u_01.ltx i veh_btr_u_01.ltx ustawiłem fuel_consumption na 0.0 i niestety nie przyniosło to żadnego efektu.
Chodzi mi o tego BTRa, którego dostajemy od wojskowych pod Sarkofagiem, do wsparcia ich drużyny.
Druga sprawa. Chciałem sobie kupić BTRa u Barmana (jest teraz już w tej drugiej lokacji) i nie mam opcji kupna samochodu przy rozmowie z nim, to normalne czy cos w grze się nakrzaczyło?

Używam Lost Alpha v1.3002 Patch. Nie chcę wgrywać najnowszego patcha, bo ponoć sejwy są niekompatybilne.
Awatar użytkownika
gorg
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 12 Wrz 2014, 08:17
Ostatnio był: 17 Wrz 2014, 12:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Pytanie o samochody

Postprzez ramirez12 w 13 Wrz 2014, 13:19

Z BTR'em od wojskowych nic nie poczniesz ponieważ jest to pojazd związany z misją , gdy byś kupił od barmana BTR'a wszystko było by jak trzeba (czyli nic by nie palił). Co do kupna to może być tak że kupiłeś już auto kiedyś od barmana i półki go nie zniszczysz to nie będzie on chciał ci sprzedać nowego , jeśli to nie jest powód to winny na pewno jest ten patch który moim zdaniem jest bardzo wadliwy , sam musiałem grę zaczynać na nim od nowa na etapie spotkania z doktorem.
Awatar użytkownika
ramirez12
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 30 Sty 2013, 22:59
Ostatnio był: 07 Gru 2018, 13:14
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 12

Re: Pytanie o samochody

Postprzez gorg w 14 Wrz 2014, 22:13

Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem, że zmiany w plikach nie dają rezultatu bo to "pojazd questowy".
Co do kupowania pojazdów od Barmana to wcześniej żadnego nie kupiłem, chciałem teraz kupić BTRa, bo - patrz to, co napisałem linijkę wyżej :)
Nic to, trzeba zacząć grę na najnowszym patchu od nowa :/
Ew. może mnie ktoś poratować jakimś średniozaawansowanym sejwem, żebym nie musiał tracić masy czasu od nowa? No chyba, ze ten najnowszy patch na tyle zmienia fabłę (o ile w ogóle) że warto pograć od zera.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
gorg
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 12 Wrz 2014, 08:17
Ostatnio był: 17 Wrz 2014, 12:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Pytanie o samochody

Postprzez siersciucho w 14 Wrz 2014, 22:57

Jeśli nie dołączyłeś nigdy do Powinności to polecam rozwalić Sinów w Kordonie w misji ratowania Lisa, i potem pójść właśnie tą ścieżką, innych zmian w fabule raczej nie ma.
Awatar użytkownika
siersciucho
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 20 Lip 2014, 15:11
Ostatnio był: 22 Lis 2015, 13:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 14

Re: Pytanie o samochody

Postprzez ramirez12 w 15 Wrz 2014, 20:02

zmian nie ma raczej żadnych a do powinności dało się dołączyć już wcześniej na poprzednich patchach. Ścieszka powinności to tylko raptem kilka zadań więc nic nie stracisz jeśli zaczniesz od czyjegoś zapisu.

PS napisz na PW jeśli jeszcze jest ci potrzebny to wyśle ci jakiś swój.
Awatar użytkownika
ramirez12
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 30 Sty 2013, 22:59
Ostatnio był: 07 Gru 2018, 13:14
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 12

Re: Pytanie o samochody

Postprzez gorg w 17 Wrz 2014, 12:06

Gram od nowa i przyznam się, że gra znów mnie wciągnęła od początku. Także sejwów już nie potrzebuje, dzięki ;)
Awatar użytkownika
gorg
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 12 Wrz 2014, 08:17
Ostatnio był: 17 Wrz 2014, 12:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Pytanie o samochody

Postprzez Pepec9124 w 17 Wrz 2014, 17:38

Da się obracać samochody serią z karabinu. Trzeba tylko uważać żeby nie przesadzić bo wybuchnie.
i3 2100 8GB RAM GTX 550 Ti W 8.1
Pepec9124
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 25 Maj 2014, 15:20
Ostatnio był: 27 Kwi 2015, 19:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość