Ceny samochodów

Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym gry, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
X:\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\appdata\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Ceny samochodów

Postprzez djcycu w 22 Lip 2014, 20:24

Nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam ewentualnie proszę o zamieszczenie odpowiedzi na to pytanie w FAQ. Mianowicie pytam gdzie i jak zmienić cenę samochodów które możemy kupić od Barmana? Rozumiem że to zona i że posiadanie auta to rarytas ale trochę dużo to kosztuje jeśli się nie nerdzi tylko normalnie prowadzi rozgrywkę.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Ceny samochodów

Postprzez apg2312 w 23 Lip 2014, 00:22

Ceny pojazdów możesz sobie pozmieniać w pliku
gamedata/config/misc/items/vehicles.ltx
Musisz albo wypakować sobie pliki db z patcha, albo pobrać rozpakowaną gamedatę np. stąd :
viewtopic.php?f=136&t=24127
Właśnie dla takich sytuacji ją wypakowałem i zamieściłem :)
I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?
Awatar użytkownika
apg2312
Tropiciel

Posty: 322
Dołączenie: 28 Wrz 2009, 21:41
Ostatnio był: 18 Wrz 2019, 08:49
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Ceny samochodów

Postprzez djcycu w 23 Lip 2014, 01:49

Zmieniłem właśnie w tym pliku ceny i nie działa. Trzeba jeszcze coś zrobić czy efekt otrzymam dopiero po ponownym rozpoczęciu gry?
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Ceny samochodów

Postprzez LECH w 23 Lip 2014, 14:09

A samochód dany do ucieczki z Doliny Mroku, dwa czekające w Mrocznym Wąwozie + traktor to mało? Nie trzeba w ogóle "nerdzić". Informuję, że da się przejechać autem północnym wyjściem z Doliny, przez złomowisko. Jeszcze znalazłem 2 czy 3 kanistry w Wąwozie.
Awatar użytkownika
LECH
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Cze 2011, 20:40
Ostatnio był: 21 Sie 2023, 17:50
Miejscowość: Jarocin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 10

Re: Ceny samochodów

Postprzez djcycu w 24 Lip 2014, 14:35

Wiem że jest masa aut w Mrocznym Wąwozie (zapomniałeś że są 3 Uazy i Moskwicz jeszcze) ale po co mi w grze reszta aut kiedy muszę się ograniczać do tego co znajdę? SEVA jako zaawansowany kombinezon bojowo naukowy whuj taniej wychodzi w kosztach od jakiegoś przerdzewiałego rzęcha co razi w oczy, kasę na auto uzbierać można dopiero pod koniec głównego wątku więc jaki w tym sens? I tak wszędzie takim autem nie wjadę a na długie lokację chciałbym pojechać z gratami które "wystają" mi z plecaka już. Chciałem sobie kupić RAFa albo Kamaza bo jazda w tej grze ogranicza się tylko do Uaza (nie zgubi bagażnika bo ma go na stałe). Ładą i Moskwiczem jeździć ze szpejem w bagażniku się boję a nie każda mapka uśmiecha się do łażenia na piechotę.

A żebym na nooba nie wyszedł to nie chciałem zrobić sobie aut w cenie 1 rubel za sztukę tylko obniżyć do np takiego ZAZa do 35000 a traktor do 17000. Ani on nie ma kopa, ani bagażnika chyba i w dodatku pali jakby go smażyli.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive LECH.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Ceny samochodów

Postprzez LECH w 24 Lip 2014, 14:58

Aż przejadę sie po Mrocznym Wąwozie jeszcze raz, bo wychodzi na to, że dwa sprawne UAZ-y wziąłem za wraki. :P
Awatar użytkownika
LECH
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Cze 2011, 20:40
Ostatnio był: 21 Sie 2023, 17:50
Miejscowość: Jarocin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 10

Re: Ceny samochodów

Postprzez djcycu w 24 Lip 2014, 15:14

Żeby ci rozjaśnić mniej więcej położenie tych aut to patrz na południe w linii prostej od wejścia do jaskiń. Jest tam taki jakby posterunek i tam stoi Uaz w ładnym stanie, Moskwicz z dachem no i chyba wcześniej można spotkać pordzewiałą wersję Uaza. Całkowicie w tył lokacji masz też zadbanego Uazika. Aut co racja to racja, jest od groma ale szkoda że nie wrzucili jeszcze gdzieś Kamaza (najlepiej w jakąś opuszczoną wioskę w garażu jeszcze dla niepoznaki z pustym bakiem) Rafika, Zaporożca którego nawet kupić nie można no i kultowej Łady. Łada po tuningu też u bandziorów mogła stać. Taki progress by był czyli im dalej w rozgrywce tym lepsze wozy idzie znaleźć a że po jednym egzemplarzu to nic. Ważne że jest! :)

PS: Moskwicz (nie licząc ominiętego Zaporożca) według configu pali najmniej ze wszystkich samochodów.

EDIT:

Udało mi się zmienić ceny samochodów. To było jednak w pliku który podał APG. Niestety nie jest tak bajecznie jakby się mogło wydawać. Żeby kupić określony samochód trzeba niestety mieć tyle ile barman sobie krzyczy ale po wyborze spawna i zakupie z konta ściągnie nam tyle ile ustaliliśmy w pliku więc wymóg posiadania 150 000 przy zakupie Łady można potraktować jako zabezpieczenie :P
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Ceny samochodów

Postprzez apg2312 w 25 Lip 2014, 13:04

Był już na ten temat wątek (do poprzedniego patcha), teraz go znalazłem :
viewtopic.php?f=136&t=23273
Trzeba edytować plik odpowiadający za kupno aut.
string_table_enc_vehicles.xml
Ale tym to ja już profilaktycznie wolę się nie bawić...chociaż w sumie kopię bezpieczeństwa zawsze idzie zrobić :)
I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

Za ten post apg2312 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu, Pangia.
Awatar użytkownika
apg2312
Tropiciel

Posty: 322
Dołączenie: 28 Wrz 2009, 21:41
Ostatnio był: 18 Wrz 2019, 08:49
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości