Problem z samochodem

Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym gry, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
X:\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\appdata\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Problem z samochodem

Postprzez Nietoper w 24 Lis 2016, 00:24

Witam! Moj problem dotyczy samochodu, dokładnie UAZa. Do tej pory działał bez zarzutów, we wszystkich lokacjach, do momentu, gdy przejechałem do Instytutu Agropromu wracając z fabryki (misja dla Powinności z pijawkami), przy okazji zbierając pozostawione wcześniej rzeczy.

Problem polega na tym, że nie mogę wejść do samochodu od strony kierowcy, możliwe jest tylko od strony pasażera, ponadto podczas otwierania drzwi jakby tekstury prawych drzwi łączyły się z teksturami pojazdu (ciężko to opisać...). Miałem jeszcze problem, który niemożliwiał jazdę w ogóle (samochód albo jechał sam do tyłu, albo nie chciał kompletnie ruszyć- dodam że naprawiony w pełni plus zatankowany) ale jakoś po restarcie gry i wejściu z prawej strony ruszył.

Jest jakaś solucja żeby naprawić wchodzenie z lewej strony? Piszę o tym, bo gdy "zepsują" mi się drzwi i z prawej strony to będę miał problem, bo wiozę chyba kilkaset kg w bagażniku...

I jeszcze, czy da się zespawnować UAZa? Może rozwiązaniem byłoby zespawnowanie nowego, przerzucenie rzeczy i zniszczenie starego?

Pozdrawiam i dziękuję za przeczytanie ;)
Nietoper
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 06 Lut 2014, 16:48
Ostatnio był: 21 Sty 2018, 23:27
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Problem z samochodem

Postprzez caleb59 w 24 Lis 2016, 10:53

Jeśli chodzi o kwestię samochodów to radzę ich unikać i najlepiej nie korzystać z nich wcale bo są zabugowane i wymagają poprawek, przy okazji patcha Developer's Cut powinny zostać naprawione ale trzeba czekać...

Na tę chwilę jeśli nie pomaga wczytanie poprzedniego zapisu gry to masz problem...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Problem z samochodem

Postprzez Nietoper w 24 Lis 2016, 17:47

Rozumiem. Generalnie jestem zadowolony z UAZa, nie miałem z nim problemów do tej pory. A wiadomo kiedy ten patch ma się pojawić? Orientacyjnie oczywiście. I jest jakiś sposób na zespawnowanie samochodu? Czytałem gdzieś o jakimś modzie do spawnowania ale nie wiem czy obejmuje to pojazdy czy tylko itemy same bądź postaci.

Przy okazji chciałbym zapytać o inny problem, tj gdy biorę misję od innego stalkera poprzez PDA i ją wykonam, ta nie znika z listy aktywnych zadań ani z mapy. Tak powinno być? I czy ewentualnie da się jakoś odrzucić aktywną misję (chodzi o to, żeby znikła z listy aktywnych zadań...). Dodam, że gram ze spolszczeniem.
Nietoper
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 06 Lut 2014, 16:48
Ostatnio był: 21 Sty 2018, 23:27
Kozaki: 1

Re: Problem z samochodem

Postprzez caleb59 w 24 Lis 2016, 17:54

Poczytaj tutaj: http://stalker.pl/2016/06/19/lost-alpha ... nformacje/

Odnośnie spawnu: http://www.dezowave.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=1725

Co do zadań w PDA - osobiście już nie pamiętam jak sprawy wyglądały, prawdopodobnie to jakiś drobny błąd lub niedopatrzenie, które zostanie najpewniej załatanie w patchu Developer's Cut...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Nietoper.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Problem z samochodem

Postprzez Nietoper w 24 Lis 2016, 19:23

Dzieki, pomogło w sprawie UAZa. Tzn zrobiłem skrypt z linku który podałeś, podmieniłem skrypt "ui_main_menu.script" i dzięki temu mam menu spawnu (plus przy okazji menu debugowania ale tym się nie zajmowałem). Zrobiłem nowiutkiego UAZa, przerzuciłem graty, starego zniszczyłem i wszystko bangla ;)

Dzięki za pomoc! ;)
--------------
Tak się jeszcze zastanawiam, czy jest możliwość dodania ręcznie bagażnika do BTRa? Gamedatę wypakowałem (robiłem to pierwszy raz i rozumiem, że pliki trzeba wypakować programem który pojawiał się tu na forum do folderu gamedata, a następnie usunąć spakowane pliki *.db?) i są tam pliki konfiguracyjne do samochodów. Niby na próbę zmieniłem wartość w pliku vehicles dla BTRa, przy "trunk" było false, zmieniłem na true (wzorując się na ustawieniach od UAZa), plus pojemność bagażnika z 0 zmieniłem na chyba 27.

Ktoś już to robił do tej pory? Bo po tych zmianach nadal mam bagażnik zaciemniony w menu BTRa (spodziewałem się, że po zmianie z false na true odblokuje mi go). Ewentualnie byłbym wdzięczny za każde wskazówki.

Pozdrawiam.

EDIT
Jednak to co zmieniłem odblokowywuje bagażnik w BTR... Po prostu robiłem kopie zapasowe plików i podmieniłem przypadkowo na ten sprzed zapisu zmian w pliku. Mój błąd, przepraszam za zamieszanie.

EDIT 2
Czy jest możliwość, aby otworzyć klapę (okno?) w BTRze? Po wejściu do środka obie są zamknięte, przez co nic nie widać. Jedyną opcją jest przełączenie kamery na widok z trzeciej osoby. Może potrzebne są jakieś modyfikacje w plikach? Byłbym wdzięczny za każdą podpowiedź.

Uwagi moderatora:

Edytuj swoje posty, nie pisz jednego pod drugim - caleb59
Nietoper
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 06 Lut 2014, 16:48
Ostatnio był: 21 Sty 2018, 23:27
Kozaki: 1

Re: Problem z samochodem

Postprzez caleb59 w 28 Lis 2016, 20:22

Coś Cie chyba drogi kolego fantazja zbyt mocno ponosi z tymi zachciankami, daj sobie spokój i po prostu graj, o tak zaawansowane prośby powinieneś pytać ekipę dez0wave a nie nas tym bardziej, że finalna wersja LA jeszcze nie jest gotowa...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości