Opinie nt. książki

Podwozie też było złe?

Tak.
23
64%
Tak,
13
36%
 
Razem głosów : 36

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Grzechu300 w 13 Wrz 2014, 15:48

Terminus napisał(a):Przecież to jest zabawne jak kolejny raz ktoś pisze, że "mówienie o bólu dupy jest nudne" i o po raz czterechsetny podnosi argument o złym tłumaczeniu "prypeć-kabana".

Nigdy się kabanów nie czepiałem, przepraszam bardzo. :caleb:

A argument z dupą jest równie trafny jak "zrób lepsze" albo "zazdrościsz autorowi".

BTW - Jestem odbiorcą, czytelnikiem, nie autorem, w rzyci mam ile się pisarz napracował nad jednym rozdziałem, skoro rzeczony rozdział jest dla mnie słaby.
I czepiać się o to mam prawo - nie muszę głaskać go po głowie, że cokolwiek napisał i raczył się z nami tym podzielić.
Lajf is brutal end full of zasadzkas.

To, że ktośtam rzuca kur*ami na autora to inna sprawa - nie znam Meesha osobiście, wydaje się w porządku sądząc po jego wypowiedziach na różnych nagraniach audio/audycjach w radiu oraz po zdjęciach z fanami.

Choć czasami jego gimbofani są dziwni, ale przecież to nie jego wina. :suchar:

Dla mnie to do rany przyłóż człowiek - i szacunek dla niego, że pisze i wydaje.
Ale nie zmienia to faktu, że jak coś jest marnie zrobione w danej książce, to jest - autor jest świeży, więc kolejne dzieła powinny piąć się do góry w ocenach, gdy jego warsztat pisarski ulegnie poprawie.

Mam je wszystkie - i będę je dalej kupował. Nie jest to solidny kawał literatury, i często zawodzą odbiorcę, ale czyta się je przyjemnie. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Reklamy Google

Re: Opinie nt. książki

Postprzez slawek73 w 13 Wrz 2014, 16:13

Grzechu, argument z bólem sam wiesz czego, jest jak najbardziej uzasadniony w kontekście forum LITERATURA, zawalonego od góry do dołu opowiadaniami TYCHŻE STĘKACZY. Widzisz tę subtelną różnicę?

A z "osobnikami", którzy z definicji nie czytają, bo cytuję "nie lubią książek", ja z kolei, z definicji nie wchodzę w polemikę na temat literatury. Z równie oczywistych względów.
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Iwaszka w 13 Wrz 2014, 16:20

slawek73 napisał(a):Grzechu, argument z bólem sam wiesz czego, jest jak najbardziej uzasadniony w kontekście forum LITERATURA, zawalonego od góry do dołu opowiadaniami TYCHŻE STĘKACZY. Widzisz tę subtelną różnicę?


Nie jest uzasadniony w żadnym wypadku. Osoba która wymyśliła to jakże chu*owe określenie powinna zapie*dalać na galerach, być smagana siermiężnymi batogami oraz pić dziennie hektolitry końskiej zwały ew. zwykłej uryny. Ten gówniany tekst zawładnął mózgami wszystkich ludzi nie potrafiącymi jakkolwiek przyjmować krytyki. Gdzie się nie spojrzysz, gdy tylko ktoś coś skrytykuje od razu wyzwiska o ból dupy.

Ból dupy jest chu*owy i przereklamowany. Trzeba być żałosnym dziadem, żeby zasłaniać się tak niewyszukanym argumentem.

Już wole stare "zazdrościsz" niż ten cały ból i inne gówna made by gimbaza.

Za ten post Iwaszka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal, Kudkudak.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Opinie nt. książki

Postprzez slawek73 w 13 Wrz 2014, 16:21

Iwaszka - doprawdy?
Uzasadnij proszę :P

Za ten post slawek73 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Iwaszka.
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Kubuś_Puchatek w 13 Wrz 2014, 17:55

Algir napisał(a): Może ktoś pójdzie po rozum do głowy i zrozumie, że jeżeli coś było hitem u Ruskich, nie koniecznie osiągnie sukces w Polsce. Dlatego, jeżeli Wam się nie podoba, mówcie o tym głośno -- może Meesh (lub jakiś inny autor) się przełamie i zacznie tworzyć książki bardziej ambitne. Tylko czy Wy je wtedy kupicie? Czy dacie radę przebrnąć? Czy po prostu jeb...cie w kąt, by potem pisać na forum: żal/nuda/dowolne określenie gimbusiarskie


Gdyby Ołowiany Świt był choć w połowie tak dobry, jak książki wymienionych przez Ciebie autorów (i autorek, polecam "Gdzie dawniej śpiewał ptak" Kate Wilhelm) to kupiłbym taką książkę. Niestety nie jest.
Kilka tygodni temu oglądałem Drugi brzeg w Empiku i... nie kupiłem. Z kilku powodów. OŚ był słaby, a te kilka kartek które przeczytałem (plus relacje z forum) nie napawały optymizmem, że będzie lepiej. Drugim powodem była cena. 30 zeta? Za niewiele więcej w bookrage Wszechświat Zajdla można było dostać kilka o wiele lepszych książek.
Jeśli Meesh chce pisać dla "gimbusiarzy", to OK, ale nie wmawiajcie mi, że jest to literatura wysokich lotów.

slawek73 napisał(a):Algir:

"krzyczcie i tupcie, że nie o takiego Stalkera wam chodziło." - najzabawniejsze jest to, że im faktycznie nie o takiego Stalkera chodzi. Im chodzi o przeniesienie na papier GRY, rozumiesz? Klimatycznej, baaardzo klimatycznej, ale jakby na to nie patrzec gry, czyli uniewrsum z definicji zamkniętego na cztery spusty, UMOWNEGO, nie dajacego sie rozwinąć. Ergo - domagają sie literatury z głębią, ale jednocześnie odzwierciedlajacej paczke nienaruszalnych skryptów z pliku o nazwie stalker. I zwróc uwage na taki fakt : Meesh napisał swoją Zonę - źle, Noczkin - ich Zone- też źle :omatko:
To nie sa czytelnicy. Niestety.

Mam gdzieś, czy książki Meesha i Noczkina (w moim przypadku tylko OŚ) przypominają zonę ze stalkera. Tak samo jak czarnobylska zona nie przypomina zony z "Pikniku", tak i książki mogą luźno, czasami nawet bardzo luźno, nawiązywać do gry. Tak więc proszę o nieuogólnianie (jakie "Im"?).
Meesh ma własną wizję zony? Bardzo dobrze! Szkoda tylko, że przełożenie jego wizji na papier szwankuje.
Ostatnio edytowany przez Kubuś_Puchatek, 13 Wrz 2014, 18:07, edytowano w sumie 1 raz
Kubuś_Puchatek
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 16 Lip 2014, 16:15
Ostatnio był: 10 Lut 2018, 18:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Terminus w 13 Wrz 2014, 18:04

A to ktoś w tym wątku w ogóle dyskutuje o literaturze? Na palcach jednej ręki można policzyć posty odnoszące się do książki. Reszta to wzajemne żale i wyzwiska, gdzie książka jest tylko pretekstem.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Kubuś_Puchatek w 13 Wrz 2014, 18:11

Terminus napisał(a):A to ktoś w tym wątku w ogóle dyskutuje o literaturze? Na palcach jednej ręki można policzyć posty odnoszące się do książki. Reszta to wzajemne żale i wyzwiska, gdzie książka jest tylko pretekstem.

I dlatego jak takie posty filtruję. Wątki odwiedziłem, aby przekonać się, czy warto kupować kolejne książki z serii (nie zaprzeczysz, że jednak na te 20 stron, klika obiektywnych (subiektywnych?) recenzji było) i stwierdziłem, że nie. Poczekam, aż będą w promocji za 9,99 w virtualo lub innej ebookowej księgarni ;)
Kubuś_Puchatek
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 16 Lip 2014, 16:15
Ostatnio był: 10 Lut 2018, 18:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Terminus w 13 Wrz 2014, 18:23

Dlaczego miałbym zaprzeczać? Poza tym kto twierdził, że te książki to wybitna literatura? Pisałem chyba parę razy przy okazji OŚ co mi się w nim nie podoba, choć książkę ogólnie mi się, fanowi Lema i Dicka, czytało dobrze. Awantury zaczynają się gdy zaczyna się krytyka pozamerytoryczna - wystarczy spojrzeć jakie wartościowe wpisy (także te krytyczne) przeszły bez echa a po jakich zaczęła się kłótnia i czego dotyczyła.
Moje krótkie, stronnicze podsumowanie wczorajszej dyskusji:
Image
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Meesh, User 100, Kudkudak, Grzechu300.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Meesh w 14 Wrz 2014, 13:40

Naprawdę nie widzę powodu, żebyście mieli przechodzić do wymian osobistych. Jednym się podoba, innym nie - o co ten krzyk? Przecież nikt do czytania (ani tych, ani innych książek) nie jest ustawowo zmuszany.
Nigdy nie twierdziłem, że OŚ to jakieś cudo na kiju i że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów STALKERa. Podobnie ani razu nie dałem do zrozumienia, że usiłuję forsować jedyną słuszną wersję czegokolwiek - zarówno piszę, jak i tłumaczę tak, jak uważam że powinno to być napisane i przetłumaczone.
Naprawdę, polecam wszystkim wyrzucenie na luz. Szczególnie tobie, Termi, bo jesteś zbyt poważnym chyba człowiekiem (za takiego w każdym razie Cię miałem) żeby zniżać się do tego poziomu.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.

Za ten post Meesh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Grzechu300.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Opinie nt. książki

Postprzez KoweK w 14 Wrz 2014, 14:52

Meesh napisał(a):Podobnie ani razu nie dałem do zrozumienia, że usiłuję forsować jedyną słuszną wersję czegokolwiek


Image

...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Iwaszka w 14 Wrz 2014, 17:38

Nie dysponuje super zdolnościami w zakresie rysunku do tego naglił mnie czas którego za dużo nie mam wolnego. No i bym zapomniał - takich zakutych, łysych pał nie rysuje się łatwo - więc to też był bonusowy czynnik utrudniający zadanie.
Image
Image

Uwagi moderatora:

Złoty strzał. - xKoweKx

Za ten post Iwaszka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive atikabubu, Realkriss, Kudkudak, Gość, Terminus, caleb59,
Negative Meesh, User 100.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Meesh w 14 Wrz 2014, 18:39

Jak to było? "Tango down!", tak?
Żenada straszliwa, panowie i chłopcy. Że-na-da.

Uwagi moderatora:

I na tym kończym offtopa. - xKoweKx
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

PoprzedniaNastępna

Powróć do Drugi brzeg

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość