Opinie nt. książki

Podwozie też było złe?

Tak.
23
64%
Tak,
13
36%
 
Razem głosów : 36

Re: Opinie nt. książki

Postprzez KoweK w 31 Lip 2014, 17:07

slawek73 napisał(a):Kowex, ale to uniwersum ma właśnie to do siebie, że musowo je od nowa niemal budować. Bo tak naprawdę, co o nim wiadomo na pewno? Parę lokacji, kilka rodzajów anomalii, artefaktów i mutantów, kilka frakcji i eta wsio. No i drugi wybuch w 2006 . Tyle.

Tylko tyle? Nawet jeśli to "mało" to autor sam przyznaje, że tworzy swoją Zonę - bez frakcji, które są elementarną częścią uniwersum. Nie ma żadnej gadki na ten temat, frakcje w S.T.A.L.K.E.R.ze są nie dodatkiem, nie pieprzem do gówna, a jest fundamentem.

Universal, w 2571 zajdziesz dalej w fabule. 2205 chyba się wywala już na wysypisku.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Reklamy Google

Re: Opinie nt. książki

Postprzez slawek73 w 31 Lip 2014, 18:30

Kowex - w zyciu się nie zgodzę. Dla mnie NAJWIĘKSZY absurd w Stalkerze. NAJWIĘKSZY. Jestem w stanie zaakceptowac Monolit, ich istnienie wydaje mi się wręcz logiczne. Bandyci, wojsko - j.w. ...Ale Powinność i Wolność?! Na siłę wpieprzone w uniwersum. I jaki kuźwa fundament?! Fundament CZEGO? Zony? No proszę cię...
frakcje jako takie, były logiczne w Gothic. W Stalkerze - są... Śmieszne? Jak Bóg da wytrwałość i natchnienie, to te dwie bandy (P i W) będę ośmieszał, negował, deptał w każdym "utworze" jaki na niwie Stalkera popełnię ;) Tak mi dopomóż Bóg :)
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Grzechu300 w 31 Lip 2014, 18:56

slawek73 napisał(a):Jestem w stanie zaakceptowac Monolit

Od kiedy Monolit jest frakcją? Przecież członkowie (większość) nie ma nawet pojęcia, że im służy. ;)
slawek73 napisał(a):Bandyci, wojsko

To też nie są frakcje - wojsko to wojsko, a bandyci to luźne grupy. To, że "Czyste Niebo" przedstawia ich jako frakcje służy uporządkowaniu "wojen frakcji" (największy idiotyzm w stalkerach btw)
slawek73 napisał(a):Ale Powinność i Wolność

Akurat te twardo siedzą w uniwersum - mają logiczne i fajne historie. To, że członków w grach jest sto milionów w każdej z nich to już inna bajka.
Sam jestem przeciwnikiem frakcji w Strefie, ale te akurat pasują jak ulał. Choć jak dla mnie liczyłyby maksymalnie po 20 członków. ;)

Co do kanonu - jak można w ogóle mówić o jakimkolwiek kanonie? Zona jest zmienna, niestała, zaskakuje nowymi anomaliami/tajemnicami tp - więc kanon siłą rzeczy nie istnieje. ;)
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Iwaszka.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Opinie nt. książki

Postprzez slawek73 w 31 Lip 2014, 19:13

Grzechu - dlatego właśnie o monoliciarzach, woju i bandytach wspomniałem. Bo ich istnienie jest... w jakiś sposób logiczne ;)
Zresztą takim samym bezsensem są dla mnie komuniści i faszyści w Metrze: aby było do kogo strzelać. I tyle.
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Opinie nt. książki

Postprzez KOSHI w 31 Lip 2014, 20:02

Ależ pie*dolicie piAAAnnnęęę!!! Ogień jedziemy!!!

Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Adam w 31 Lip 2014, 20:09

Gdyby Monolit nie był frakcją/ugrupowaniem, to nie mieli by wydzielonych, wspólnych kombinezonów i naszywek. Ubezwłasnowolnienie członków nie jest żadnych argumentem, tak czy inaczej jest to grupa zrzeszająca stalkerów ;)

Powinność i Wolność moim zdaniem pełni rolę takich Montekich i Capulettich, taki ogień i woda, praktycznie istniejący w każdej grze, a w stalka się wpisują. Jedni chcą zniszczyć Zonę, inni nie, ciekaw jestem jaka inna frakcja mogłaby być zamiast nich :P
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Buschu w 01 Sie 2014, 00:12

Zamiast Pijawki, chłeptokrwija i innych juchociagów proponuję dobrego, starego "wąpierza".
A frakcje? Są fajne, ale w zupełnie innej formie. Wspólna ideologia, jeden cel, słuchanie się przywódcy, ale Woroninowi czy innemu Łukaszowi nie ciężą pieniądze w sejfie, wiec nie kupuje każdemu kompletu kamuflażu lub jego braku i kamizelki "żeby wyglądali tako samo"- we frakcji są ludzie, ale w tym, co maja, strzelają z tego, co maja, i jest ich maks. 30 w całej Strefie, a nie min. 30 w bazie !
"Tra ta tara tam ta ta tam tam taratatam"
-Gruby z "Zielonego Słonika"
Awatar użytkownika
Buschu
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 28 Maj 2014, 21:50
Ostatnio był: 05 Gru 2014, 08:35
Miejscowość: Zabrze
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 2

Re: Opinie nt. książki

Postprzez lehoslav w 01 Sie 2014, 10:58

Meesh napisał(a):W pełni popieram, i gdyby w tłumaczeniu PL był "krwiopijca", to bym go pewnie nie ruszył... jakkolwiek nieodmiennie mi się kojarzy ze starym komiksem Tadeusza Baranowskiego :E


Wiesz, jak już mowa o skojarzeniach, to akurat "juchociąg" pewne skojarzenia budzi. I to takie raczej mało pasujące do przerażającego mutanta ;)
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)

Za ten post lehoslav otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Karo Zilla.
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Meesh w 01 Sie 2014, 11:28

Skojarzenia są dokładnie takie jakie miały być, bo inaczej nie zagrały by suchary o stalkerze Pietrowie i duża część stalkerskich kawałów.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.

Za ten post Meesh otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Pangia.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Mila w 01 Sie 2014, 12:23

Mi osobiście inne nazwy nie przeszkadzają. Juchociąg... mi się kojarzy z jednym, a nie z chujociągiem, więc raczej jest okej. :D To samo tyczy się reszty nazw. Może i prypeć-kaban taki nie trafiony, bo mi chyba jako jedyna nazwa nie bardzo przypadła do gustu. Czemu tak, to nie wiem. Ale jak pisałem - reszta mi nie przeszkadza, bo fajnie przeczytać coś, co inaczej brzmi w grze.
Do bojowników, którym wielce przeszkadza nazewnictwo bohatera książki i samego autora: weźcie korektor, zamarzcie te "juchociągi", "prypeć-kabany", itp. i wpiszcie sobie nazwy mutków i artów z gry. ;)

Za ten post Mila otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Karo Zilla.
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Karo Zilla w 01 Sie 2014, 12:24

Popieram odpowiedź wyżej. ;) :E

Uwagi moderatora:

Dałaś kozaka, więc post jest zbędny. - Wheeljack
Siadam i myślę: "O czym mam pisać?” – i nagle to przychodzi. Jest już pierwsza linijka, a cała piekielna reszta płynie za nią...
Awatar użytkownika
Karo Zilla
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 28 Lip 2014, 23:23
Ostatnio była: 16 Sty 2015, 20:16
Miejscowość: Reaktor nr 4
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: -4

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Grzechu300 w 01 Sie 2014, 13:19

Adam napisał(a):Gdyby Monolit nie był frakcją/ugrupowaniem, to nie mieli by wydzielonych, wspólnych kombinezonów i naszywek

Stalkerzy też mają identyczny model kombinezonu - a to dlatego, że gra by nie wydoliła, gdyby każdy npc miał inaczej wyglądajacy szpej. Przecież nawet w opisie "Sunrise Suit" jest powiedziane, że to samoróbka. A jakoś "seryjnych" samoróbek jeszcze nie spotkałem. ;)

A naszywki są do tego, żeby sobie łba nie odstrzelić nawzajem - jak widzisz symbol, znaczy że stalker. A nosić na sobie może nawet full natowski szpej. :P
Mila napisał(a):Mi osobiście inne nazwy nie przeszkadzają.Ale jak pisałem - reszta mi nie przeszkadza, bo fajnie przeczytać coś, co inaczej brzmi w grze.

Też mi nie przeszkadzają, mimo, iż używam innych - to są nazwy którymi posługuje się Miszka, a nie jakiśtam "kanon". Fakt, niektóre głupio brzmią, niektóre nie - jak ktoś się choć trochę tematem stalkerstwa interesuje to wie, że co stalker - to żargon. ;)
Nie ma co nazewnictwa krytykować, nawet jak jest słabe.

To, że ktoś później wrzeszczy i pomstuje, że "jak, że w książce to było inaczej, ty nic nie wiesz, nazwy są takie a nie inne, Meszu inaczej pisał" to już jego sprawa - widać, że się przysłowiowe "g***o" zna. :)
A niestety tak się zdarza.
Ostatnio edytowany przez Grzechu300, 01 Sie 2014, 13:22, edytowano w sumie 1 raz
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

PoprzedniaNastępna

Powróć do Drugi brzeg

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości