S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez KoweK w 11 Gru 2014, 03:01

Teraz widać gdzie FS ma nie tyle co fanów, co po prostu całe uniwersum... na uboczu delikatnie mówiąc.

https://www.facebook.com/fabryka/posts/ ... 1832278774

Jak widać wydanie skromnego e-booka tutaj nie było problemem.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 11 Gru 2014, 09:00

Nie było problemem, bo najwyraźniej ludzie porządnie pisali było co wydać.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez znudzony123998 w 11 Gru 2014, 11:06

Nie sądzę by ten pomysł z antologią wogulę wypalił :/
UWAGA!!!

Przed przeczytaniem powyższego postu skonsultuj się z Administratorem bądź Moderatorem forum. Niewłaściwe zrozumienie postu zagraża twemu życiu bądź zdrowiu.
Awatar użytkownika
znudzony123998
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 10 Cze 2014, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2014, 16:15
Miejscowość: Zona
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Fort-15
Kozaki: 6

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Gizbarus w 11 Gru 2014, 17:30

Teraz naturalnie będzie zganianie winy na piszących, że "teksty były słabe" - jasne, a zupa za słona. Przecież to jedna z podstawowych wymówek, które stosuje się w wydawnictwach, jeśli łagodnie chce się powiedzieć "nie opłaca się nam wywalać na to forsy". Tylko po co w takim razie mydlić wszystkim zainteresowanym oczy przez ostatnie trzy czy cztery miesiące? Prościej byłoby powiedzieć "sorry, nie ma mowy, dolany się nam nie będą zgadzać więc albo wydajemy to bez żadnych profitów dla was, albo wcale".

Kącik teorii spiskowych dla Anemika i jemu podobnych - za jakiś czas wydadzą pewnie opowiadania łudząco podobne do nadesłanych, hehehe :suchar: :suchar:

A tak już poważnie - świńskie zachowanie z ich strony, ale czego oczekiwać po rodakach. Ja cieszę się z jednego - nie będę musiał zakładać fejkowego konta na fejsbuku jako autor :suchar: :caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez KoweK w 11 Gru 2014, 17:43

Gizbarus napisał(a):nie będę musiał zakładać fejkowego konta na fejsbuku jako autor :suchar: :caleb:

Możesz wyjaśnić? Bo nie wiem o co chodzi.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Gizbarus w 11 Gru 2014, 17:46

Ta, swego czasu zacząłem żartować, że jeśli jakimś cudem dostanę się do Antologii, to założę fejkowe konto na pejsbuku, pod nazwiskiem i imieniem "autora", czyli mojego pseudo literackiego. No, ale koniec końców chwila sławy mnie ominęła, więc kolejny raz Pejsbuk nie dał rady chwycić mnie swymi mackami :suchar: :E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Snorky w 12 Gru 2014, 16:07

Meesh napisał(a):Nie było problemem, bo najwyraźniej ludzie porządnie pisali było co wydać.


Skoro FS chciała wydać antologię na tzw. wysokim poziomie literackim powinna zlecić ją zawodowym pisarzom s.f., których nie brak na naszym rynku, a nie ogłaszać konkurs dla fanów obiecując im w dodatku gruszki na wierzbie i szumnie zapowiadać termin wydania.

Za ten post Snorky otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI, Gość.
Awatar użytkownika
Snorky
Stalker

Posty: 63
Dołączenie: 04 Lis 2014, 00:54
Ostatnio był: 01 Lut 2018, 03:09
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez KoweK w 14 Gru 2014, 14:03

Gizbarus napisał(a):swego czasu zacząłem żartować, że jeśli jakimś cudem dostanę się do Antologii, to założę fejkowe konto na pejsbuku, pod nazwiskiem i imieniem "autora", czyli mojego pseudo literackiego.


fake konto != fanpage
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Wiewi0r w 14 Gru 2014, 15:53

Kowek, nie można mieć fanpage'a bez konta osobowego-admina. :caleb:
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez utak3r w 09 Sty 2015, 11:53

Kowehlu 1 napisał(a):Zresztą nie dziwie się temu, bo uważam, że seria literacka tego uniwersum zawsze stała na wyższym poziomie od stolkera.


To jest ciężkie niedopowiedzenie. Książki wydane w serii M2033 są na poziomie nieporównywalnie wyższym, niż książki wydane w serii Stalker (przynajmniej na polskim rynku, zbyt słabo znam rosyjski, żeby próbować czytać ichnie).

Cała sytuacja to kpina, ale nie będę się rozpisywał, bo wszystko zostało już napisane przez poprzedników. Antologia fanowska to antologia fanowska, konkurs to konkurs - a poważne wydawnictwo to poważne wydawnictwo. Idźmy własną drogą i będzie dobrze.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez KoweK w 09 Sty 2015, 14:43

W temacie fanowskiego zbioru opowiadań lekka cisza z naszej strony, ale niech nikt nie myśli, że porzuciliśmy ten pomysł. Powoli robi się regulamin (z prawdziwego zdarzenia) i wtedy otwieramy rekrutację.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Voldi w 30 Sty 2015, 13:42

Aloha, starodupcy. Na wstępię - retajred jestem, bo od pół roku sukcesywnie, acz z wielkim bulem żyję bez internetów, toteż na foruma nie wchodzę. W chwili wolnego polazłem ciągnąć łajfaj i przejrzałem cały powyższy temat, korzystając z chwili, gdy ciągnąłem na dysk filmy z chomikuja i nie miałem co ze sobą zrobić.

Przykro, w pierwszej chwili. Ale cóż. Do tematu się nie wtrącam za bardzo, wyróżnionym przez FS gratuluję - czy widziałem forumowe dzieło Sławka to już nie pamiętam, więc nie będę ani hejtował, ani pisał psalmów pochwalnych (a w duszy mi organy grajo :caleb: ). Myślę, że zostało powiedziane dość i - nie powiem - ciekawi mnie ta propozycja Kowunia (retajred?! łaj?!), choć wydaje mi się, że jakieś przebąkiwania o antosi forumowej "zanim Meesh zawitał na foruma" słyszałem. Szkoda, że nie jestem na bieżąco, bo z chęcią wziąłbym udział. Tak jak i w konkursie o Spełniaczu. Swoją drogą, fajnie, że to w sumie dzięki mnie i paru świrom coś się ruszyło (konkurs literacki o Wisielcu, rozdanie symbolicznych dyplomików jego zwycięzcom na premierze OŚ, pamiętne czasy... :) ).

Nawet nie wiem, co wam powiedzieć. Jak uda mi się dostać internet, to z pewnością wszystko przeczytam. Co do mnie osobiście, z forum do anto poszły dwa opki - "O jeden blok za daleko" po gruntownej przebudowie i "Pospiesz się", które wg. mnie było chyba najbardziej prawdziwe, bo napisane pod wpływem impulsu związanego z życiem osobistym. Wysłałem też jedno, które napisałem ot tak i miałem dać na forum, ale pojawiła się propozycja od FS no i poszło tam. Nie wiem, może kiedyś wrzucę i tu, a może będę je dalej kisił z nadzieją na lepsze czasy. Jedno przeszło u Meesha, fajnie. Ale się nie udało. Nie czuję zawodu, właściwie wszystko mi było jedno, czy się uda, czy nie. Choć z cichą nadzieją, że może jednak coś z tego będzie. Pożyjemy, zobaczymy.

Cała ta rozpiska mogłaby się streścić poniżej, ale tak dawno się nie odzywałem, że musiałem natłuc parę zdań bez sensu. Czekam, jak potoczą się dalsze losy. Szkoda, że pewnie nie będzie mi dane w jakimkolwiek literackim przedsięwzięciu foruma uczestniczyć, z powodu braku internetu... Nawet mój jedyny kontakt poza forumowy - niejaki pan Skwierawski (dla wtajemniczonych, hihi :caleb: ) nie pojawia się tu od dawna. Ale gdyby jednak, gdybym dowiedział się o czymkolwiek związanym z wydaniem czegokolwiek i jakkolwiek - od razu w to wchodzę, bezapelacyjnie! I innych też zachęcam. Nie chcąc rozkręcać kolejnego bulu dópy - ludki kochane, mamy co pokazać. Walczmy o to! Niech coś po nas zostanie. Dla potomnych. Iks de.

Cóż... chciałbym tu wrócić. Kiedyś. Brakuje mi was :P
Image

Za ten post Voldi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, slawek73.
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

PoprzedniaNastępna

Powróć do Antologia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości