S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Universal w 06 Gru 2014, 17:09

Nie rozumiem w tym momencie kolejnych (po stylu zachowania FS) dwóch rzeczy:

a) rzekomego hejtu na Sławka
b) "niemoralności" puszczania forumowego zbioru

Ad. a) - subiektywnej opinii (pleonazm) wyrazić nie można? Od razu musi to być nazwane "hejtem", nazwanie "wątpiących" wręcz sku*wielami bez serca, których jedyną pożywką jest wyszydzenie? Szydery i zjechania z błotem najwyraźniej nie widzieliście. Jeśli twierdzę, że nie podoba mi się, iż ktoś napisał lepsze opowiadanie (do czego mam prawo, a prawem drugiej strony jest się z tym nie zgodzić), a się nie dostał, to mam zawrzeć gębę, bo ktoś postanowił inaczej? Śmieszne.

Ad. b) - niby już wszystko zostało powiedziane, ale kuuurwa... Suwerenna decyzja forum, przecież nikt nie prosi o niczyje błogosławieństwo, więc w czym problem? Forum swoje, autorzy swoje, Fabryka swoje - i się to rozejdzie po kościach, każdy zrobi to, co uważa za stosowne, tort zostanie podzielony. Sławek - widać brak Ci wiary w siebie, jeśli opinie paru osób "spie*doliły radość z wygranej" (mimo, że zdanie wcześniej napisałeś, że niczego nie wygrałeś :suchar:) - ja w tym momencie miałbym w dupie opinie strony przeciwnej, przynajmniej do czasu możliwości zweryfikowania tekstu. Co kto woli.

PS Nikt nikomu nie każe tego czytać, nie?
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gyero-Saski.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez slawek73 w 06 Gru 2014, 18:26

Uni, zapewniam cię, ze gdybyś na dzień dobry został uraczony przez moderatora (sic!) sam wiesz jakim postem, A potem dzieciaki na SB, ze wsparciem kolejnego tyle ze byłego modka podchwyciły temat, tinaczej byś śpiewał... i to żeby przynajmniej tyczylo to moich tekstów, śmiałbym się razem z nimi, ale ja dostałem czysto personalnie, za to ze wgrałem. Ja. ch*j z tekstami. Sławek wygrał świat się kończy. Nieważne co napisał.wazne, ze kiedyś coś tam w nerwach palnął, ch*j z tym ze później przeprosił. Odechcialo mi się pisać, wrzucac czy cokolwiek oceniać na forumie... Ot tak, po prostu. Sorki za błędy, ale mecze posta z telefonu ;)
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Universal w 06 Gru 2014, 19:10

SB? Serio? Mekkę anonów, stulejarzy i świątynię niewybrednych żartów utytłanych w błocie i gównie ( :kupa:)?

Przejrzałem sb od 4 grudnia:

- kpiny, że jesteś prawnikiem, to ich wszystkich podasz do sądu (z zawodów wielu ludzi się śmiano),
- że wyglądasz jak listonosz (z wyglądu wielu osób się śmiano)
- że fajter jesteś i że wszystkim wpie*dolisz (z głupich tekstów wielu osób się śmiano, choćby wspominając silną psychikę Kuballi)
- żeś idiota

Naprawdę, koniec świata. Jakieś dwa miesiące temu przeczytałem pod jednym tekstem, że: jestem ku*wą, hipsterem, komuchem, nazistą, faszystą, pojebem, kolaborantem, tchórzem. Czytałem komentarz, wedle którego zasługuję na śmierć przez powieszenie. Że nadstawiam dupy gwałcicielom (?!), jestem chory psychicznie i w końcu, że jestem "w dupę je*anym śmieciem". No i... bywa.

Image

Na tyle, na ile umiem interpretować cudze teksty (a podobno wychodzi mi to niezgorzej), to stwierdzam, że przesadzasz. Zresztą - wydaj z FS (bądź kimkolwiek innym) coś dobrego i tyle.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez slawek73 w 06 Gru 2014, 21:24

Uni, :D
Załączniki
co zostało.jpg
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Czipi w 06 Gru 2014, 21:34

@slawek73: Powiem tak: wyłonienie dwóch zwycięzców, którym być może w niedalekiej przyszłości uda się wydać książkę, to jedyny pozytywny aspekt całego tego wydarzenia. FabrycznaZona może zyska nowych autorów i w ofercie książek pojawi się coś oryginalnego i świeżego. ;)

Korzystając z okazji - mam kilka pytań, które chciałbym ci zadać publicznie, bo wiele osób może zainteresować się odpowiedzią na nie:

1) Czy FS złożyła ci jakąś propozycję wydawniczą, jeśli tak to jaką?
2) Opublikujesz swoje opowiadanie czy na chwilę obecną FS wymaga od ciebie, żeby praca (co jest dość zrozumiałe) nie została opublikowana?
3) Byłeś/jesteś przygotowany na to, żeby skompletować tekst, który mógłby stać się kolejną książką z Uniwersum stalkera? Tutaj chodzi mi o czy masz jakąś historię czy pomysł, który chciałbyś zrealizować, czy może dopiero zaczniesz zarywać nad nim nocki?

Mam nadzieję, że doczekam się odpowiedzi. :E
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez slawek73 w 06 Gru 2014, 22:00

Czipi, odpowiem, z oczywistych względów, nieco lakonicznie.

Ad. 1: Wygląda na to, że tak. Chyba, że coś źle zrozumiałem.
Ad. 2 i jednocześnie ad. 3: Nie. Nie opublikuję, jako że były to fragmenty większej całości, odpowiednio "dostosowane" pod kątem konkursu. I tak, i nie - czyli pomysł mam od dawna, chciałbym go zrealizować, ale nie byłem przygotowany, aby tekst skompletować, gdyż po pierwsze, o ile po cichu liczyłem na to, że załapię się do antologii, to jednocześnie nie spodziewałem się aż tak daleko idących propozycji ze strony FS. Ergo - w międzyczasie nie pisałem prawie wcale (u mnie to zasadniczo naturalny stan :D, ot czasami stronę czy dwie, podkręcony danego dnia jakimś newsem, opkiem z forum, czy rozmową z kimś ;) Na chwilę obecną materiał mam w kompletnej rozsypce, miszmasz scen, pozaczynane wątki, nie do końca zawiązaną fabułę, postaci do rozpisania itp. Chyba tak jak każdy z Was :D
A jak przyjdzie co do czego, to może rzeczywiście trzeba będzie zarywać nocki i weekendy ;)
Pożyjemy, zobaczymy - specjalnego ciśnienia na bycie pisarzem nie miałem nigdy. To tylko takie marzenie ze szczenięcych lat ;) Uda się je spełnić - super. Nie - nadal będę sobie walcem jeździł :E

Za ten post slawek73 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Czipi.
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Glaeken w 06 Gru 2014, 22:47

Algir napisał(a): Nie rozumiem idei tworzenia wydarzenia na FB i darmowego ebooka - co chcecie tym osiągnąć?

Gwoli ścisłości: wydarzenie na fejsbuku a ebook stalker.pl – to dwie odrębne i całkowicie niepowiązane sprawy.

Nagle FS anulowało antologię :( Szkoda. Trudno. Nie wnikam w powody takiej decyzji choć nie do końca jej rozumiem. Mają pełne prawo decydować co zrobią i jak to zrobią. Tak czy inaczej wracamy do pierwotnego pomysłu sprzed lat. I jako serwis stalker.pl i jednocześnie ludzi którzy wpadli na pomysł wydania e-booka fanowskiego do nikogo pretensji nie mamy, a za hejty pojedynczych użytkowników i jakieś fejbukowe ruchy nie odpowiadamy i nie mamy z tym nic wspólnego. Choć nie ukrywam, że przykrość i niesmak pozostał po takim obrocie sprawy.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Snorky w 07 Gru 2014, 02:43

Glaeken napisał(a):Nagle FS anulowało antologię :( Szkoda. Trudno. Nie wnikam w powody takiej decyzji choć nie do końca jej rozumiem. Mają pełne prawo decydować co zrobią i jak to zrobią.


Ta-tylko obiecanego słowa się nie cofa, jeśli chce zachować się twarz, a FS jej nie zachowało. Bo co za problem wybrane teksty zredagować i skorektorować opatrując je opisem: Teksty fanowskie, od fanów dla fanów. Kto kupi ten kupi, od tak ''poważnego wydawnictwa'' nikt nie oczekuje literatury wysokich lotów(zresztą tym bardziej. że chyba jeszcze takich nie wydali).
No bo czy ktoś wydaną przez nich trylogę Gołkowskiego uznaje za klasyk literatury??? Przecież to literatura fanowska co najwyżej dla tych, którzy grali w 'Stalkera' czy miłośników szeroko pojętej fantastyki naukowej lub post-apo.

Za ten post Snorky otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Snorky
Stalker

Posty: 63
Dołączenie: 04 Lis 2014, 00:54
Ostatnio był: 01 Lut 2018, 03:09
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Kuballa44 w 07 Gru 2014, 02:54

FS polecialo w kulki, ok. A to jedyne wydawnictwo w Polsce?
Może zainteresowani spróbują napisać do innego wydawnictwa. :)
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Czipi w 07 Gru 2014, 14:15

@Kuballa44: Podaj przykład innego wydawnictwa, które ma niezbędną licencję. :caleb:

Mają monopol i z tego korzystają.
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Realkriss w 07 Gru 2014, 15:06

Akurat Kubek ma rację, ci, którzy czują powołanie powinni pisać i próbować się sprawdzić. Nie ma także sensu ograniczania się do jednego uniwersum, a konkursów literackich jest w necie jak mrówków.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Czipi w 07 Gru 2014, 15:21

@Kriss: Z góry założyłem, że mówimy o pisadełkach w klimacie stalkera. Fakt, że można pisać cokolwiek innego uznałem za oczywisty. :caleb:

A jak już w temacie konkursów: Do 31 grudnia Insignis zbiera opowiadanka w Universum Metro 2033, może ktoś się zainteresuje, bo ja po cichu zacząłem już snuć jakiś plan.
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

PoprzedniaNastępna

Powróć do Antologia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości