Konkurs FS

Konkurs FS

Postprzez Algir w 02 Lip 2015, 21:23

Jakiś czas temu pojawiła się zajawka nowego konkursu firmowanego przez nasze ulubione wydawnictwo - nagroda jakby odrobinę skromniejsza, ale przez to bardziej realna:
http://fabrykaslow.com.pl/aktualnosci/k ... pleks-7215

Tylko bez hejtu - było minęło, jest nowe rozdanie.
Algir
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 27 Maj 2014, 19:47
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 20:55
Kozaki: 26

Reklamy Google

Re: Konkurs FS

Postprzez Universal w 02 Lip 2015, 22:03

Myślałem nad tym, ale uniwersum mnie odrzuca. Eksperymenty na ludziach, krety plujące śluzem, IV Rzesza itp. mnie zwyczajnie odrzucają w takiej wersji postapo. Brak mi umiejscowienia poszczególnych elementów w polskiej rzeczywistości, z perspektywy czasu odrzuca mnie swego rodzaju sztuczność i "wysilone" elementy, jak ww. IV Rzesza czy ci od krzyża. Brak mi typowo polskiej specyfiki, tylko kilka stereotypów typu "butny, odważny Polak". Niby mógłbym to naginać pod siebie... Ale zdecydowanie wolę stalkera. Albo inne uniwersa, niekoniecznie postapo.

Ponadto po poprzedniej antologii i tym konkursie zweryfikowałem swoje podejście do konkursów. Po prostu nie umiem pisać na konkretny termin - wychodzi mi kiepsko i nawet jeśli mam dobry pomysł, to go nieadekwatnie spisuję. To już wolę się pieścić z jednym tekstem, co sobie powoli robię. Bardzo powoli :E

Nowe rozdanie nowym rozdaniem, ale po ostatniej... antologii jakoś mnie do siebie zniechęcili. Jakkolwiek pewną sympatię do FS mimo wszystko odczuwam - głównie za Wędrowycza, choć za (średnio udanego moim zdaniem) Kołodziejczaka (mimo, że uważam jego Rzeczpospolitą jakąśtam za średnią, to jednak pewnym sentymentem darzę). I mimo tego, że niektórzy twierdzą, iż to m.in. przeze mnie nie ma antologii (pozdrawiam gorąco) :suchar:

Red, Ty coś piszesz do tej antologii?
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Konkurs FS

Postprzez Czipi w 02 Lip 2015, 22:08

(...) Wydawnictwo zastrzega sobie prawo nienominowania nagrody głównej.

Tym razem konkurs na pewno zakończy się zgodnie z regulaminem. :suchar:
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: Konkurs FS

Postprzez Terminus w 02 Lip 2015, 23:35

Wg mnie to się nadaje do działu "Chómor :}". ;-)
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Konkurs FS

Postprzez Red Liquishert w 03 Lip 2015, 00:10

Uni, teraz się o konkursie dowiaduję. Znaczy, cośtam na początku roku było przebąkiwane pół żartem-pół serio, ale to pierwsza oficjalna zajawka, widzę.
No nic, bierę się z tym za bary. W końcu się do nich wpakuję :caleb:
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Konkurs FS

Postprzez Algir w 03 Lip 2015, 07:09

Universal napisał(a):Myślałem nad tym, ale uniwersum mnie odrzuca. Eksperymenty na ludziach, krety plujące śluzem, IV Rzesza itp. mnie zwyczajnie odrzucają w takiej wersji postapo. Brak mi umiejscowienia poszczególnych elementów w polskiej rzeczywistości, z perspektywy czasu odrzuca mnie swego rodzaju sztuczność i "wysilone" elementy, jak ww. IV Rzesza czy ci od krzyża. Brak mi typowo polskiej specyfiki, tylko kilka stereotypów typu "butny, odważny Polak". Niby mógłbym to naginać pod siebie... Ale zdecydowanie wolę stalkera. Albo inne uniwersa, niekoniecznie postapo.

Książkę przeczytałem jakiś czas temu - fajna powieść przygodowa z prościutką fabułą (dla mnie to zaleta, nie wada) i nawet nieźle zarysowanymi postaciami (Osłaniajata mnie!). Dodatkowo w kilku miejscach podobała mi się od strony literackiej - szkoda, że autor nie rozwinął niektórych wątków. Książka na plus, chociaż trochę krótka - po przeczytaniu pozostaje wrażenie, że autor mocno się śpieszył w końcówce.

Universal napisał(a):Po prostu nie umiem pisać na konkretny termin - wychodzi mi kiepsko i nawet jeśli mam dobry pomysł, to go nieadekwatnie spisuję.

Udział w konkursie to bardzo dobra motywacja do pisania - świadomość, że ucieka nam termin, zmusza do wytężonej pracy. A brak motywacji i wieczne odkładanie "na później" to zmora młodych autorów - konkurs to dobra okazja, by nauczyć się pisać systematycznie. Tak więc: atakuj! Do końca sierpnia zostało jeszcze dużo czasu - można napisać kilka takich opowiadań.

Universal napisał(a):Nowe rozdanie nowym rozdaniem, ale po ostatniej... antologii jakoś mnie do siebie zniechęcili. Jakkolwiek pewną sympatię do FS mimo wszystko odczuwam - głównie za Wędrowycza, choć za (średnio udanego moim zdaniem) Kołodziejczaka (mimo, że uważam jego Rzeczpospolitą jakąśtam za średnią, to jednak pewnym sentymentem darzę).


Fabryka to fajne wydawnictwo - zwróć uwagę, że od pewnego czasu stawiają na nieznanych autorów, często na amatorów. Zaczęło się od Michała (teraz to już autor z dorobkiem), potem Bartek Biedrzycki, w przyszłym roku M.Podlewski (lub jeszcze w tym - nie wiem dokładnie), jakaś dziewczyna od Kompleksu 7215, Sławek coś tam spamuje na FB ;).
Ogólnie, po debiucie Meesha, coś zaskoczyło i młodzi autorzy dostają swoją szansę publikacji w FS - należy koniecznie podkreślić, że to baaaardzo pozytywne działanie wydawnictwa. FS ze swojej strony robi bardzo dużo, by promować młodych autorów - dlatego warto brać udział w ich konkursach.

Red Shoahert napisał(a):No nic, bierę się z tym za bary. W końcu się do nich wpakuję :caleb:

I tak trzymać!
Algir
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 27 Maj 2014, 19:47
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 20:55
Kozaki: 26

Re: Konkurs FS

Postprzez Universal w 03 Lip 2015, 08:34

Ale po co mam robić na odpie*dol coś na co nie mam pomysłu ani chęci? :P Ja zacznę pisać sam z siebie, ale najwcześniej na początku sierpnia :P

Ok, mi też się nawet nieźle Kompleks czytało, ale nie aż tak, żeby sięgać po drugą część. Mnie to uniwersum zwyczajnie nie interesuje. Nie ma podstawowej dla mnie zalety Metra Głuchowskiego - to nie Rosja. Gdyby to nie było metro moskiewskie czy petersburskie, też by mi powiewało, bo to te postradzieckie smaczki mnie trzymają bardziej, niż, bo ja wiem, Fallout.

Akurat na mnie terminy nie działają mobilizująco. Wręcz przeciwnie - zostawiam na ostatnią chwilę. Dlatego teraz mam zaległości na zajęciach i nie wyrobiłem się na wspomniany wyżej konkurs mimo całkiem dobrego pomysłu :P Pomysłu który zrealizuję, ale później. Jest drugi w kolejce, leży z tyłu głowy i dojrzewa. Cały czas sobie eksperymentowałem (np. ostatnie), a dawno już nie napisałem dłuższego tekstu który bym skończył i z którego byłbym zadowolony. Tyle, że to tak szybko nie przyjdzie i chyba wypadałoby, żebym nad nim dłużej posiedział, niczym nieskrępowany, by nie było jakiejś wtopy :)
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Red Liquishert.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Konkurs FS

Postprzez KOSHI w 03 Lip 2015, 09:12

Skoro ma nie być hejtu, to daruje sobie wstęp. Uni w zasadzie powiedział wszystko. Jestem natomiast ciekawy kto będzie weryfikował opki? Poprzednio wstępny przesiew robił Meesh. Jak tu to ma wyglądać? Będzie go robił autor uniwersum, czy jakiś zespół z FS. Pytam z ciekawości, bo Kompleksu nie znam, ani uniwersum i raczej pisać nic nie będę z wiadomych dla większości przyczyn. Jeśli coś wiesz Algir, to daj znać. Zawsze więcej info to lepiej dla zainteresowanych.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Konkurs FS

Postprzez Algir w 03 Lip 2015, 18:20

Nie wiem nic więcej - na FB jest strona konkursu, więc można zapytać o szczegóły.

Odnośnie tego uniwersum: nie wiem, czy jest potrzeba, by je dokładnie poznać. Wiadomo przecież, że w naszym regionie postapo to: wódka, kałasznikowy, mutanty, bloki z płyty, tunele (w dowolnej kolejności). Ogólnie, znane klimaty ;)
Algir
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 27 Maj 2014, 19:47
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 20:55
Kozaki: 26


Powróć do Antologia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość