Informacje nt. książki

Re: Informacje nt. książki

Postprzez Algir w 25 Paź 2014, 10:02

Przeczytałem Czerep Mutanta i na chwilę obecną mam przesyt tej serii. Na pewno w wydaniu Noczkina: casualowa zona, każdy z PDA, jeszcze tylko brakuje loadingów między mapami... Normalnie, czekałem aż Ślepy/Kulawy zacznie wczytywać save ;)

Zaletą jest humor - książka jest napisana leciutko (bez przesady - ale kilka fragmentów było fajnych), dialogi nie zgrzytają (tzn, nie czuję, że każdy gada jak Yoda - wiem, ruska gramatyka (nieśmiertelne: Ty widział u Wolfa dziengi?)), brakuje natomiast dobrych opisów i klimatu. Niby jest fabuła, ale mocno rozmyta i nie wciąga. Klimat słabiutki - książki Meseha, pomimo innych głupstw, są dużo lepsze pod tym względem. W CM jest Zona w wersji light. Dla mnie słabo.

CM po prostu mnie znudził - w skali liczbowej 2/10. Ta książka mogłaby się rozgrywać w każdym innym miejscu/świecie. Przez cały czas nie mogłem pozbyć się wrażenia, że ta cała Zona jest tu doklejona na siłę.

O ile Meesh próbuje kombinować i podejmuje jakieś wysiłki, by wyjść spoza dekoracji (wychodzi to tak sobie, ale warto docenić starania), to CM jest czymś zupełnie odwrotnym: Noczkin przerabia książkę na grę. Zero wysiłku: myk, myk i do kasy.
Algir
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 27 Maj 2014, 19:47
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 20:55
Kozaki: 26

Reklamy Google

Poprzednia

Powróć do Czerep Mutanta

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość