S.T.A.L.K.E.R. - książki

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez SilentJay w 17 Maj 2013, 17:08

Wiadomo coś o następnych tytułach, które mają być wydane w tej serii ?
Awatar użytkownika
SilentJay
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 17 Maj 2013, 17:00
Ostatnio był: 23 Lip 2022, 19:40
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Meesh w 17 Maj 2013, 17:21

Tak.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez SilentJay w 17 Maj 2013, 18:05

Tylko tyle, że będą czy coś więcej?
Awatar użytkownika
SilentJay
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 17 Maj 2013, 17:00
Ostatnio był: 23 Lip 2022, 19:40
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 2

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Meesh w 17 Maj 2013, 18:09

Kurde, tylko tyle mogę powiedzieć ;) - cytując oficjalną linię FS: "Kolejne książki już wkrótce!"
... sory. Jak tylko będzie coś oficjalnego wiadomo, to dam znać :D
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.

Za ten post Meesh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive SilentJay.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez mikolaj w 17 Maj 2013, 19:02

Już nie mogę się doczekać kolejnych części.
"Ołowiany Świt" pod względem klimatu pobił wg mnie nawet "Metro 2033".
"Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła"
/Chan/ - Metro 2033
Awatar użytkownika
mikolaj
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 13 Maj 2013, 18:45
Ostatnio był: 16 Cze 2021, 16:26
Miejscowość: Oleśnica
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Glaeken w 17 Sty 2014, 14:26

Wczoraj udało mi się kupić w Warszawie (!!!) całą trylogię o Ślepym Noczkina w oryginale w jednej z rosyjskich księgarń i powiem jedno... i w końcu na własnej skórze przekonałem się jak zostały wydane. Twarda okładka, dominująca czerń, ładne ilustracje na okładce (pomijam czy są związane z treścią czy nie bo jeszcze nie czytałem), strony zszyte a nie sklejone ( u nas już tego się nie robi :( ), wszystko skromnie i solidnie bez zbędnych elementów - autor, tytuł, znak radioaktywności, ilustracja, nazwa marki, streszczenie na tylnej okładce... dziękuję i do widzenia. Jedyne wady to jakość papieru w środku - prawie toaletowy oraz odblaskowy (dyskotekowy :D) tytuł oraz imię i nazwisko autora - zupełnie niepotrzebne i tak typowo ruskie ( no po prostu bljat musi coś błyszczeć!;) ) Ale ogólnie wrażenie jest bardzo pozytywne! Aż się chce wziąć do ręki i czytać. Może to i oldschool ale wolę właśnie tak - klimat! klimat! i jeszcze raz klimat!

ImageImage

Tak na marginesie, jeszcze przed Nowym Rokiem byłem w Rydze i kupiłem tam kolekcjonerskie, rozszerzone wydanie Metra 2033 + 2034 Głuchowskiego w jednym. Okładka holograficzna - w zależności od kąta patrzenia raz tytuł z obrazkiem z metra 2033 a raz inny obrazek z tytułem 2034. I znowuż książka skromnie wydana, dominująca czerń, twarda oprawa, zszyte a nie sklejone strony, znakomita jakość papieru w środku, na wewnętrznej okładce mapa metra, na drugiej wewnętrznej wszystkie okładki dotychczas wydanych książek z uniwersum. Wady? Brak! Ideał! No dobra, jakbym miał się doczepić to jest ciężka, gruba i do podróży niezbyt się nadaje.

ImageImageImage

Poniżej ogólne porównanie gabarytów... zwróćcie uwagę, że polskie wydania już zaczynają się gnieść... no i te "posiekane" tytuły i nazwiska na grzbiecie - przy próbie przeczytania można zwichnąć szyję :(

Image

Nie znam się na zachodnich standardach ani rynku wydawniczym, rozumiem, że książka musi wyróżniać się na półce, tak aby zwracała uwagę wszystkich a nie tylko fanów czy miłośników którzy i tak je odszukają. No ale gdyby postawić obok książki rosyjskie i polskie... bez mrugnięcia okiem wybrałbym rosyjskie ! Bez zbędnych logotypów, napisów, oczojebnych kolorów, zupełnie nie powiązanych z tematem sponsorów i innego badziewia. Jest wszystko co być powinno oraz skromnie i gustownie zaprojektowane.

Reasumując: Z całym szacunkiem dla naszych wydawców ale na tle Rosjan wypadamy jak tania, wymalowana dziwka z rozmazanym makijażem, ubrana w podróbki markowych ciuchów z lumpeksu która próbuje zwrócić na siebie uwagę wszelkimi możliwymi sposobami. A tuż obok stoi gustownie i jednolicie kolorystycznie ubrana pani w zbyt błyszczących kolczykach (szuby i zołoto ;) ) Tak czy inaczej - oldschool wygrywa. Czy naprawdę tak trudno pogodzić elementy marketingu z wyczuciem artystycznym ?

p.s.: w rozmowie z pewnym sprzedawcą książek rosyjskich dowiedziałem się, że jeden z rosyjskich wydawców próbował podkupić u drugiego rosyjskiego wydawcę pewną panią decydującą o ogólnym wydaniu książek. Ponoć łapówkę dostała w gotówce w kilku kartonowych pudłach :D Nie dziwię się!

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal, Gizbarus, Voldi, Kudkudak.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Soviet w 17 Sty 2014, 14:38

przy próbie przeczytania można zwichnąć szyję


Jak układasz książki w piramidę jak plebs to na pewno.

na tle Rosjan wypadamy jak tania, wymalowana dziwka z rozmazanym makijażem, ubrana w podróbki markowych ciuchów z lumpeksu która próbuje zwrócić na siebie uwagę wszelkimi możliwymi sposobami.


Dobrze, że wielgachne, srebre, brokatowe, gimbusiarskie napisy takie nie są.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez KoweK w 17 Sty 2014, 14:59

Mi by się bardziej podobały polskie okładki, gdyby nie pewne drobiazgi... :P Te srebrne, odblaskowe napisy na rosyjskich książkach wyglądają kiczowato i zlewają się z tłem. :D Ale wydanie Metra rzeczywiście gniecie konkurencję.

Teraz przeczytaj i powiedz jak bardzo Meesh przerobił Ślepą Plamę. :suchar:
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Glaeken w 17 Sty 2014, 15:10

Soviet napisał(a):
Jak układasz książki w piramidę jak plebs to na pewno.

Wiem, że tak nie myślisz a jedynie prowokujesz ;) No ale ok.
Wskaz mi choć jedną książkę gdzie tak "posiekano" na grzbiecie tytuł i nazwisko autora? A książki są z rożnych okresów i rożnych wydawnictw polskich, także kilka brytyjskich.

:

Image


A z tymi brokatowymi, dyskotekowymi napisami obaj macie rację - to jest wadą i wygląda tandetnie :(
Ostatnio edytowany przez Glaeken 17 Sty 2014, 15:17, edytowano w sumie 4 razy
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Terminus w 17 Sty 2014, 15:10

Glaeken a widziałaś nowe wydanie książek P.K.Dick'a wydawnictwa Rebis?
Solidna książka w twardej oprawie, szyta, niezłe ilustracje Siudmaka.
Można?
Można
Obawiam się, że uniwersum Stalkera potraktowano trochę po macoszemu. Nowy autor, nieznany rynek to robimy wszystko możliwie szybki i budżetowo.
A potem kontynuujemy layout serii ;-)

A co do składu napisów na grzbiecie - czepiacie się inżynierze Mamoń :P.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Glaeken w 17 Sty 2014, 15:17

Okładki pierwszych, ruskich książek serii też wyglądały jak g...o :( A później było lepiej... ale i gorzej tez. Zmieniało się logo marki, ilustratorzy (czasem były to przerobione zdjęcia), miałem też w ręku kilka wydań serii w miękkiej okładce. To nie jest tak, że zawsze równo trzymali poziom.... niestety. Na przykład, poniżej zmienione logo i układ tytuł-autor:

:

Image
Image


A tu przykłady okładek z dupy:
:

Image
Image


Te co kupiłem to akurat wydane zostały w najlepszym dla serii okresie... jeśli chodzi o zewnętrzny design.

Termi, Rebis ostatnio miażdży konkurencję jeśli chodzi o jakość wydań fantastyki. Cykl Diuna też został świetnie wydany, podobnie różne cykle Glena Cooka. No ale to klasyka gatunku i najwyższa półka fantastyki - powinny tak być wydane.

p.s.: zwróćcie uwagę jak Insignis wydaje metra. 1 do 1. Podobnie ruscy - konsekwentnie ten sam styl. Niezależnie od tego z jakiego kraju jesteś, w jakim języku czytasz, jako kolekcjoner od razu wzrokowo widzisz czego na półce brakuje. Bardzo mi się to podoba. Pomijam fakt, że okładki mogą się podobać lub nie.
Pisałem już o tym w artykule, ze nawet GSC się wku*wiło, że poziom książek ich marki jest nierówny.... mimo iż przez pewien czas zarówno serię Metro jak i S.T.A.L.K.E.R. w Rosji wydawało dokładnie to samo wydawnictwo ;)
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Glaeken w 17 Lut 2015, 00:01

Ci którzy znają język rosyjski może zaciekawić ta informacja:

http://stalker.pl/2015/02/16/knigi-pl-nowy-partner-naszej-strony/
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

PoprzedniaNastępna

Powróć do Droga Donikąd

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość