S.T.A.L.K.E.R. - książki

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez ZIOM5000 w 22 Mar 2010, 21:47

Słuchajcie! To moja propozycja. Udostępnijcie mi w jakiś sposób tekst tych książek lub książki. Chyba, że mi się uda kupić ;p

Ja i moja mama znamy dobrze język rosyjski i z chęcią dla całego forum przetłumaczę parę z nich na polski. Hmm może zaniósłbym to do jakiegoś wydawnictwa, pokazał im, wyjaśnił sytuację. Może zainteresują się wydaniem książki. :wink: Jak nie - po prostu wrzucę to w PDFie albo dokumencie Office Word na forum i wsio ryba.

Jak na razie przejrzę tą stronę internetową i spróbuję Wam wyjaśnić, ale już jutro - chory jestem, chcę spać :wink:


Hmm na stronce goście komentują po rosyjsku : Nie radzę - będziecie rozczarowani. Bohater jest jak nadczłowiek, zostaje ranny, zakłada bandaż i po paru minutach biega, skacze, walczy... i wiele takich. Do tego 10 osób uznało to za przydatne ;p

Ja jako fan serii stalkerowskich pewnie i tak kupię, ale zostaliśmy ostrzeżeni :wink:
Image <--- One nadchodzą!
Awatar użytkownika
ZIOM5000
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 13 Lis 2008, 20:52
Ostatnio był: 11 Wrz 2011, 23:20
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Method w 06 Maj 2010, 15:03

Dla kolegi wyżej - http://stalker-book.com/news
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Magnus14 w 23 Cze 2010, 00:36

Jeśli jest ktoś nadal zainteresowany to przetłumaczyłem jedną książkę w całości i drugą połowie.

Pozdrawiam
Nie trać wolności dołącz do powinności!
Awatar użytkownika
Magnus14
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 26 Maj 2010, 13:06
Ostatnio był: 20 Sty 2013, 20:26
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 8

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez lukass w 23 Cze 2010, 11:49

Jeśli jest ktoś nadal zainteresowany...

To, zdaje się, pytanie retoryczne :D
A tłumaczyleś z translatorem czy znasz tak dobrze cyrylicę?
Właściwie to nie wiem na co jeszcze czekasz - daj próbkę.... albo od razu całość!
Mam pirata!
Awatar użytkownika
lukass
Ekspert

Posty: 827
Dołączenie: 25 Paź 2009, 13:18
Ostatnio był: 07 Sie 2010, 12:16
Ulubiona broń: --
Kozaki: 45

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez echelon w 23 Cze 2010, 12:35

Poczytać dla spróbowania można. Mówi się, że nie ocenia się książki po okładce, ale jak patrzę na tamte okładki gdzie widzę jakąś gołą dupę z jakąś armatą stojącą na obcasach gdzieś na terenie zony, to nie ma szans żeby to nie był jakiś chłam. Do tego jak tam widać to jest jakaś dłuższa seria głupawych czytadeł co tylko utwierdza mnie w moim przekonaniu.
Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono;
Bezużyteczne, śmieszne posiąść tajemnice
Byleby jeszcze raz gorączką tęsknot płonąć
Nim podmuch jakiś strzepnie chwiejne potylice
Awatar użytkownika
echelon
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Mar 2010, 21:28
Ostatnio był: 30 Kwi 2021, 12:38
Miejscowość: Stalowa Wola
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 41

S.T.A.L.K.E.R. książka.

Postprzez Wysiedlony w 28 Lip 2010, 00:22

Pod koniec kwietnia byłem w Katyniu (krótko po katastrofie prezydenckiego samolotu). W Smoleńsku w pewnym centrum handlowym kupiłem sobie książke Stalker прятки на осевой. Niestety nie znam rosyjskiego ale znam cyrylice więc potrafie mniej więcej przeczytać, że jest to coś w rodzaju "prjatki na osewoj" (?). Ktoś może wie co oznacza tytuł albo nawet przeczytał lub wie o czym jest książka? Ja niestety raczej jej nie przeczytam :( http://stalker-book.com/preview/pryatki_b.jpg (link do okładki)
Wysiedlony
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 05 Lut 2010, 21:51
Ostatnio był: 05 Maj 2014, 22:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Darkon w 01 Sie 2010, 18:01

Ostatnio wszedłem w posiadanie książki z serii stalker w języku niemieckim. jest to numer pierwszy o podtytule Todeszone (w wolnym tłumaczeniu: strefa śmierci). Z niemieckiego jestem całkiem niezły i jeśli byłaby wystarczająca liczba chętnych mógłbym zamieszczać kolejne rozdziały tej książki w naszym rodzimym języku. Czekam na odpowiedź towarzysze z Zony. :wódka:
Uśmiechnij się! Jesteś w ukrytej snajperce!
"Bycie w Wolności to twoja Powinność" - Grave

Image
Awatar użytkownika
Darkon
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 25 Mar 2010, 22:45
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 12:45
Miejscowość: To tu, to tam...
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Bambosz107 w 01 Sie 2010, 18:06

Chętni zawsze się znajdą :) Pytanie tylko, czy starczy Ci samozaparcia i zapału, aby to przetłumaczyć?
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Axideus w 01 Sie 2010, 18:13

Rany strasznie mnie wnerwia to jak w polsce stalker leży w porównaniu do rosji :mad: .Tam to mają książki, arty a nawet filmy z zony.Niestety wszystko po rosyjsku i nikomu nie chce się tego tłumaczyć :mad: .Pomysł użytkownika nade mną nie jest taki głupi gdyby nie to że to tylko jedna książka, a w rosji są ich setki.Poza tym nie wiadomo czy ta książka jest warta zachodu.Bo jeśli kiepska to po co ją tłumaczyć.Trza by było na ruskich forach się popytać o książki i
które według nich najlepsze.Niestety ja za chiny nie czaje rosyjskiego dlatego, ktoś inny musiałby się tego podjąć :( .

Uwagi moderatora:

I mody mają... Każden jeden w fazie produkcji albo porzucony :E I pracuj nad interpunkcją, bo będzie warn jak nic! - ati
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez lukass w 01 Sie 2010, 18:57

Więc na co jeszcze czekasz, napisz książkę, zrób moda, nakręć film. W Rosji to wszystko nie bierze się z powietrza.
Mam pirata!
Awatar użytkownika
lukass
Ekspert

Posty: 827
Dołączenie: 25 Paź 2009, 13:18
Ostatnio był: 07 Sie 2010, 12:16
Ulubiona broń: --
Kozaki: 45

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Darkon w 02 Sie 2010, 16:20

Axideus napisał(a):.Pomysł użytkownika nade mną nie jest taki głupi gdyby nie to że to tylko jedna książka, a w rosji są ich setki.


Co do twoich wątpliwości. Będę dalej działał w tej sprawie, a nawet moja siostra zapewniła mi już część drugą z serii. Najpewniej w następnym tygodniu zamieszczę prolog pierwszej książki.
Uśmiechnij się! Jesteś w ukrytej snajperce!
"Bycie w Wolności to twoja Powinność" - Grave

Image

Za ten post Darkon otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Axideus.
Awatar użytkownika
Darkon
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 25 Mar 2010, 22:45
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 12:45
Miejscowość: To tu, to tam...
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: [PYTANIE] S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Axideus w 02 Sie 2010, 16:34

Nie no dobrze, że chcesz je tłumaczyć :) . Marze żeby przeczytać dobrą książkę o tematyce stalkerskiej.
Co do posta lukass'a: Owszem masz racje ale zapominasz że jesteś tu dłużej niż ja więc teoretycznie powinieneś być dłużej ode mnie fanem. Gdzie twoje ksiązki i filmy? Gdzie twoja grafika? Ja tylko sceptycznie podchodzę do tego tematu, ale dobrze że znalazł się chodź jeden fan który zna ruski i nie strach mu tłumaczyć książek :) . Brawa dla niego. Masz coś ode mnie na zachętę :wódka:.
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

PoprzedniaNastępna

Powróć do Droga Donikąd

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość