CryZone: Sector 23

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

CryZone: Sector 23

Postprzez patmil18 w 09 Lut 2011, 17:12

Z racji, iż bardzo często przeglądam stronkę PurePC.pl, zajrzałem 15 minut temu a tu taki news:
Ciekawa modyfikacja S.T.A.L.K.E.R. na engine Crysis no i radocha bez granic, że zrobią stalkera na silniku CryEngine.
Link: http://www.purepc.pl/rozrywka/ciekawa_modyfikacja_stalker_na_engine_crysis
Intel Core i5 2500K 3.30 @ 4.0 Ghz | MSI Geforce GTX 970 | ASRock P67 Extreme4 | Kingston HyperX Genesis 2x2gb 1333mhz | Silverstone Decathlon DA1000 1kw | Cooler Master STACKER 830 Black&Silver | Logitech X-530 5.1 | LG W2261V |
"Каждый хозяин своей судьбы"
Awatar użytkownika
patmil18
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 05 Lis 2010, 21:00
Ostatnio był: 17 Maj 2016, 15:31
Miejscowość: Masz jakiś problem ?
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla na silniku CryEngine !

Postprzez wobes w 09 Lut 2011, 17:24

Wg mnie kiepsko wygląda, nie czuć tego charakterystycznego klimatu. No i jak na to patrzę, to nadal jakoś widzę tam palmy (i bynajmniej nie te na początku filmu widoczne). Poza tym to domalowywanie obiektów przed graczem, może nawet bardziej widoczne niż na X-rayu. Ciekawi mnie też co to jest ten kolorowy szum pod koniec drugiego filmiku. Czyżby jakieś kolorowe promieniowanie? Ogólnie całość prezentuje się średnio.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla na silniku CryEngine !

Postprzez Piłat w 09 Lut 2011, 17:39

To bardziej wygląda jak jakiś dodatek do CRISIS niż nowu S.T.A.L.K.E.R. Na uwagę jednak zasługuje interakcja z otoczeniem. Właśnie tego najbardziej mi brakuje w Zonie. Np. po eksplozji granatu rozwalić mur, bądź jak na na filmiku przystanek autobusowy. To co również przykuło moją uwagę, to ciekawe postacie samych Stalkerów. Z dbałością o większą ilość detali.
Ogólnie gra wygląda cąłkiem ładnie, ale czy tego akurat potrzebujemy w Zonie? Oglądając ten filmik miałem nieodparte wrażenie że oglądam gameplay z FarCry2 albo CRISIS...

Pożyjemy - zobaczymy.

P.S.
Te gołe baby które wyskoczyły z krzaków to jakaś porażka... :facepalm:

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla na silniku CryEngine !

Postprzez patmil18 w 09 Lut 2011, 17:42

To jest jeszcze projekt S.T.A.L.K.E.R'a na silniku z Crysisa, w fazie końcowej może to będzie lepiej wyglądało.
Intel Core i5 2500K 3.30 @ 4.0 Ghz | MSI Geforce GTX 970 | ASRock P67 Extreme4 | Kingston HyperX Genesis 2x2gb 1333mhz | Silverstone Decathlon DA1000 1kw | Cooler Master STACKER 830 Black&Silver | Logitech X-530 5.1 | LG W2261V |
"Каждый хозяин своей судьбы"
Awatar użytkownika
patmil18
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 05 Lis 2010, 21:00
Ostatnio był: 17 Maj 2016, 15:31
Miejscowość: Masz jakiś problem ?
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla na silniku CryEngine !

Postprzez liwkid w 09 Lut 2011, 18:31

Jakoś sie kupy to nie trzyma. W ogóle co Ci ludzie tacy uparci na ten brzydki CryEngine?
| CORE i5-520m 2,4GHz @ 3,16GHz | 4GB DDR3 | NVIDIA GTS 360M 1GB DDR5 | Seagate Momentus 320 GB 7200 RPM SATA-II
Awatar użytkownika
liwkid
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 01 Mar 2008, 00:13
Ostatnio był: 02 Maj 2014, 12:12
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 8

Re: S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla na silniku CryEngine !

Postprzez wobes w 09 Lut 2011, 19:00

Bo wychodzą z założenia, że skoro jedna gra była bardzo ładna na tym silniku, to automatycznie wszystkie inne będą. A to akurat prawdą nie jest.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla na silniku CryEngine !

Postprzez El Diablo w 09 Lut 2011, 19:31

Hmm... klimat trochę dostaje w doope, jakoś tak radośnie i "tęczowo", ale jak wyjdzie to i tak pewnie chętnie zagram z ciekawości jako stalkerowski fanatyk :wink: No i oby nie przesadzili z wymaganiami i... takimi bajerami jak te gołe zombi-laski wyskakujące z krzaczorów bo to już przegięcie było :facepalm:
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53

Re: S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla na silniku CryEngine !

Postprzez M3Fis70 w 09 Lut 2011, 20:05

Piłat masz rację, najciekawsza wydaje się interakcja z otoczeniem i... złapać tak Monolitowca za szyję ^^ (no ale w exo to trochę nie możliwe) albo zombie xD
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla na silniku CryEngine !

Postprzez patmil18 w 09 Lut 2011, 22:06

Powiem jedno zagrałbym i tyle :D
Intel Core i5 2500K 3.30 @ 4.0 Ghz | MSI Geforce GTX 970 | ASRock P67 Extreme4 | Kingston HyperX Genesis 2x2gb 1333mhz | Silverstone Decathlon DA1000 1kw | Cooler Master STACKER 830 Black&Silver | Logitech X-530 5.1 | LG W2261V |
"Каждый хозяин своей судьбы"
Awatar użytkownika
patmil18
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 05 Lis 2010, 21:00
Ostatnio był: 17 Maj 2016, 15:31
Miejscowość: Masz jakiś problem ?
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla na silniku CryEngine !

Postprzez djcycu w 10 Lut 2011, 16:55

To jest mod Crysisa a nie Stalkera... Zaimplementować taki silnik do Stalkera to jak kombinowanie konia pod górkę... Nie było by nic głupszego. Kolesie skonwertowali modele, zrobili mapki, ustawili interakcję stalkerów by się pokrywało z oryginałem i voila! Jednak zmienili by jeszcze shadery no i troszeczkę zachowanie broni bo powiem wam szczerze że nie lubiłem i nie lubię zachowania broni w Crysisie. Dziwnie podskakuje i dziwnie brzmi poza tym zmiana magazynków i takie tam dzieją się trochę szybko jak na takie rzeczy... Poza tym po jakiego grzyba nam silnik Crysisa w stalkerze? Potem będziecie biadolić jak porozpieprzacie wszystkie budynki i otoczenie że się nieklimatycznie i pusto zrobiło... Cry Engine jest wyłącznie przystosowany do FPS i tylko do dżungli czy podobnych rzeczy bo to było założeniem twórców Crysisa. Za to zwolennicy pięknej grafiki zawsze narzekają. Wyjdźmy na świeże powietrze może a najlepiej do lasu i tam się nastalkerujesz w pięknym i klimatycznym otoczeniu. Mi się zawsze staromodnie wykonany Stalker podobał i wolał bym aby nikt nie pakował w niego cudów z kosmosu... I proszę mi tu nie pisać tekstów że świat idzie z postępem i grafika także bo widziałem niejedną pięknie wyglądającą grę gorszą fabularnie czy klimatycznie od niejednego brzydko wykonanego graficznie hitu. Stalker SoC był graficznie moim zdaniem lepszy od CS i CoP tak więc w tym całym Cry Engine upadł by na ryj... Prócz tego mod jaki zobaczyłem na filmikach zakrawa na jakąś Cry Narodnaya Solyanka z tymi kolorami jakie użyto pod artefakty i inne... :facepalm:

PS: Najśmieszniejsze jest to że kilka osób w tym temacie bębni że to oficjalny Stalker a przecież od dawna wiemy że ten cały Cry Engine był plotką jakiegoś napaleńca i GSC tak naprawdę tworzy nowego X-Ray...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Bambosz107.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla na silniku CryEngine !

Postprzez Tyler Durden w 10 Lut 2011, 17:12

cryengine po prostu nie pasuje pod te klimaty , zachowanie broni jak już wyżej zaznaczono jest kulawe niczym pinokio na szczudłach , latające drzewa itd . Chętnie zobaczyłbym moda na frostbite z bad company 2 budynki przynajmniej by nie padały jak mongolskie chaty , dźwięki również brzmiały bardzo przyzwoicie. Stalker bez xray'a to już nie stalker . Gdyby nie plastikowość UE3.0 modderska brać mogłaby stworzyć coś ciekawego i to bez wyrywania sobie włosów z głowy ( edytor crysisa w sumie też jest dosyć przystępny dla początkujących)
Awatar użytkownika
Tyler Durden
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 06 Lut 2011, 14:23
Ostatnio był: 05 Gru 2011, 23:46
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla na silniku CryEngine !

Postprzez liwkid w 10 Lut 2011, 19:28

djcycu napisał(a):Mi się zawsze staromodnie wykonany Stalker podobał i wolał bym aby nikt nie pakował w niego cudów z kosmosu... I proszę mi tu nie pisać tekstów że świat idzie z postępem i grafika także bo widziałem niejedną pięknie wyglądającą grę gorszą fabularnie czy klimatycznie od niejednego brzydko wykonanego graficznie hitu. Stalker SoC był graficznie moim zdaniem lepszy od CS i CoP tak więc w tym całym Cry Engine upadł by na ryj... Prócz tego mod jaki zobaczyłem na filmikach zakrawa na jakąś Cry Narodnaya Solyanka z tymi kolorami jakie użyto pod artefakty i inne... :facepalm:


Oto właśnie sedno sprawy. Stalker zawsze był X-Ray i pozostanie. Btw, możecie bluzgać i pluć się, ale Crysis to szit jest i nawet ta "super" grafika go nie ratuje. A robienie TC do Crysisa to pomyłka, chyba, że ich akcja dzieje się w dżungli na wyspie i korzysta się z gotowych modeli waniliowych. W tedy wszystko sie jakoś kupy trzyma.

Przykładem świetnych gier na "starym" engine są serie HL2 i gry od Valve. Każda następna od 2004 ma jeszcze lepszą grafikę - na tym samym silniku (of corz dopicowanym o szczegóły). I of corz, kazda wciaga Crysisa nosem :)

Jakoś bliżej zawsze było imo sorsowi do stalkerowych kilmatow.
http://www.moddb.com/mods/raindrop/videos/na#imagebox
| CORE i5-520m 2,4GHz @ 3,16GHz | 4GB DDR3 | NVIDIA GTS 360M 1GB DDR5 | Seagate Momentus 320 GB 7200 RPM SATA-II
Awatar użytkownika
liwkid
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 01 Mar 2008, 00:13
Ostatnio był: 02 Maj 2014, 12:12
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 8

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości