Nagonka na gry komputerowe

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Gry są ZUE

Postprzez Gildon w 03 Kwi 2008, 17:28

Jak w temacie, porozmawiajmy o tym...
Wiele się słyszy w mediach jakie to gry są złe, demoralizują młodzież i woglę masakra...
Parę razy zdarzały się przestępstwa, których wina oczywiście spadała na gry komputerowe.
Jak dla mnie jest to bzdura totalna, tak samo jak kiedyś obwiniało się o wszystko rock'n roll.
Naszych dziadków inni uważali za najgorsze istoty na świecie bo słuchali rocka, tak samo do nie dawna było z telewizją, leczy gdy pojawiły się już realistyczne gry, to politycy(przede wszystkim oni) zamiast działać przeciwko przemocy, starać się coś zrobić, zwalili wszystko na gry.
Na pewno niedługo pojawią się inne rzeczy na które "praworządni" będą chcieli zrzucić winę za ich nieróbstwo, tymczasem idę grac w fallouta, a potem okradnę kiosk, zgwałcę jakąś dziewczynkę i zamorduje sobie z dwie staruszki.
Ave.
Image

Za ten post Gildon otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive desmond.
Awatar użytkownika
Gildon
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 13 Lut 2008, 03:36
Ostatnio był: 20 Wrz 2010, 21:09
Kozaki: 2

Reklamy Google

Postprzez Skret w 03 Kwi 2008, 17:33

Bo niby koleś Kupił Desert Eagle wyszedł na ulice i strzelał do ludzi gdzieś w stanach bo się nagrał za dużo w "Target'a. Koleś od początku miał nas&#ne w głowie.Dla mnie to głupota. Gry to to samo (prawie) co filmy o tej samej tematyce. A tak rozumując to już można na wszystko wine zwalać. Problem nie w grach leży a W "musgach" ludzkich
In googli non est, ergo non est. (jak nie ma w googlach to nigdzie nie ma)
Awatar użytkownika
Skret
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 20:44
Ostatnio był: 27 Lis 2009, 13:19
Miejscowość: Asgard
Kozaki: 0

Postprzez Stalk3r w 03 Kwi 2008, 17:35

Dokładnie! Wszystko zaczęło się od gry "Codename Panzers", że to polacy rozpoczęli II wojnę światową. Ja na to przymykam oko i gram! Teraz wszyscy naiwni dorośli uważają przez te głupie media, że gry to ZUO. Po pierwsze apel do wszystkich dorosłych, i dziadków(tak przy okazji to spotkałem starego człowieka grającego w COD2MP :P). Niech pograją i popatrzą na te gry i patrzą na oznaczenia wieku PEGI! I żadnych pretensji nie będzie, ale jak znać życie to media znowu będą robić aferę z tego, że ktoś zabił przez starego "Counter Strike". No i oni NIGDY się nie mylą...

PS Idę zabić mojego sąsiada kałachem, bo się nagrałem w ZUEGO "Stalkera" :)
Le Slavic Untermensch
Awatar użytkownika
Stalk3r
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 18 Paź 2007, 14:00
Ostatnio był: 24 Cze 2016, 01:41
Miejscowość: Nowhere
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Missile w 03 Kwi 2008, 17:37

Wg mediów gry, które najbardziej zgarszają młodzież to seria GTA, Monhunt i niedawno Bioshock. Jak jest z GTA każdy wie. Bioshock zaś wg niektórych zachęca do zabijania małych dziewczynek. Ręce opadają... Jak dla mnie gry nie mają nic wspólnego z tym, co robimy w życiu. To, że kogoś zabiłem/okradłem/pobiłem itd nie może być spowodowane graniem w gry komputerowe. Ci, którzy zrobili coś złego i zrzucają winę na gry PC robią to tylko po to, aby móc na coś zwalić winę i dostać mniejszą karę. A jak dla mnie to są brednie.
Ostatnio edytowany przez Missile, 03 Kwi 2008, 21:15, edytowano w sumie 1 raz

Missile
Wygnany z Zony

Posty: 452
Dołączenie: 15 Gru 2007, 15:17
Ostatnio był: 15 Kwi 2016, 20:14
Miejscowość: Valhalla
Kozaki: 9

Postprzez Gildon w 03 Kwi 2008, 17:50

Nie dawno czytałem cos bardzo fajnego.
Mianowicie wypowiadał się sprzedawca gier(znajomy, zresztą).
Opowiadał jak kiedys, przyszła do niego jakas babka z kilku(nasto) letnim synem i zaczęła go opieprzac, że dlaczego sprzedał jej taką grę i nie ostrzegał, że dla dzieci nie odpowiednia, że, tu cytuję, "zadzwoni na policję i zamkną mu tą budę", takie tam.
Gosc się wkurzył, opieprzył ją równo i sam zadzwonił na policję.
Przyjechali, gosc opowiedział, że kupuje ona gry dla dorosłych nie patrząc na oznaczenia a potem zakłóca mu porządek w sklepie.
Dostała mandat.

Morał z tej historii jeden:
To nie jest wina sprzedawców, producentów ani samych gier, że młodzież w gra.
A potem jak twierdzą dorośli i media "wychodzi na ulicę i zabija, bo mysli, że to gra".
To tylko ich wina, że olewają oznaczenia i kupują swoim pociechom gierki nie dla nich.
Potem oczywiście gdy taka pociecha(jeśli ma nasrane w dyni, to nie wina gier) pójdzie i pobije kogoś lub okradnie, to oczywiście nie powiedzą rodzice, że to oni popełnili błąd, źle dziecko wychowali, tylko zwalą wszystko na gry i podadzą do sądu.. Najczęściej przegrywają zresztą, i media rozdmuchują, jakie to sądy są ZUE bo wspierają gry...
Takich historii jest bardzo dużo, a winą można obarczyć tylko rodziców i ich pociechy z popieprzonego otoczenia, a nie gry komputerowe.
Image
Awatar użytkownika
Gildon
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 13 Lut 2008, 03:36
Ostatnio był: 20 Wrz 2010, 21:09
Kozaki: 2

Postprzez Microtus w 03 Kwi 2008, 18:43

Nie no niektóre gry są przegięte. A sprzedają te gry dzieciakom w sklepach bez oporów.
Pytali was o dowód? Stalker jest od 16 lat a wiem, że nie wszyscy na forum tyle mają.
Postal 2 jest grą chorą - co nie znaczy, że nie grałem :)
To samo Soldier of Fortune 2 - nie zapomnę jak waliłem z shotguna gościowi w głowę i weszła moja matka (miałem wtedy chyba 19 lat). Na monitorze pojawiły się kawałki czaszki i mózgu a moja matka mało nie zemdlała :)
Starzy g..no wiedzą w co dzieci grają, zwłaszcza, ze piractwo się szerzy.

Ale oczywiście mimo, że grałem w takie gry nikogo bym chyba nie zabił :)
Nie oznacza to, że w grach powinno się pojawiać wszystko i dla wszystkich.
A na argument, że ktoś musiał być chory psychicznie wcześniej żeby potem poszedł zabijać.
Nasilenie/ujawnienie się chorób psychicznych może zostać spowodowane bodźcem (w naszym przypadku np: grą) tu przykładem może być schizofrenia (ujawnia się zazwyczaj w wieku dorastania). Więc czy w grach może być wszystko i dla wszystkich - moim zdaniem nie.

EDIT: fjk - i tu masz rację.
Ostatnio edytowany przez Microtus, 03 Kwi 2008, 18:53, edytowano w sumie 1 raz
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez fjk w 03 Kwi 2008, 18:45

chodzi o ludzie, to że głupieją to wina medió i rodziców, otoczenia najbliższego... a potem tacy debile idą zabijac, psrosto i zwięźle...
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Postprzez Lukass1613 w 03 Kwi 2008, 19:25

Najczęściej jest niestety tak,że w mediach obsmarowują jakąś grę,że namawia do przemocy,pokazuje sex itd.Dziennikarze robią cuda niewidy byle by tylko z gry zrobić zło wcielone.I oczywiście co? Okazje się,że najczęściej ludzie którzy oczerniają gry gó... o nich wiedzą bo : nigdy w nic nie grali i nie mają o tym zielonego pojęcia, ale gadają bo im się tak wydaje albo poprostu ktoś im coś nagadał i starają się wszystko co złe przypisać własnie do gier.Taki to właśnie ciemnogród mamy ;/
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez Fred w 03 Kwi 2008, 19:43

A takie zadymy z różnymi grami to tylko zwiększają ich popularność.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Postprzez Scurko w 03 Kwi 2008, 20:11

Racja. Jeśli według nich gry robią z mózgu puzzle a z du@# wiórki dla chomika, to niech się dwa razy zastanowią (albo lepiej więcej razy, bo może się nie udać). Najlepiej to zakazać młodzieży grania na kompie, oglądania tv.... za chwile przeżucą się na muzę :(
Oni zrobią wszystko dla kariery i kasy, nie obchodzi ich co my mamy do powiedzenia
A co do gier brutalnych.... na czele postal 2 i 50Cent bulletpruff (widziałem trailer i się zastanawiam po co komu takie badziewie...)

Pozdrowienia. :wink:
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Postprzez Fred w 03 Kwi 2008, 20:25

Nie można zapomnieć o takim klasyku jak SoF i o jednej z głośniejszych produkcji (przynajmniej w anglii) Rock Stara czyli Manhunt.

ED: 300 (trzysetny) post.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Postprzez Towarzysz Lenin w 03 Kwi 2008, 21:03

Tak, gry są zue, kreskówki są zue, metal to zuo, w tym kraj tylko to co full katolickie nie jest zue :mad: . Czytajcie takie artykuły z CD-Action i pokazujcie je rodzicom... u mnie to odniosło pozytywny skutek!

Towarzysz Lenin
Wygnany z Zony

Posty: 409
Dołączenie: 25 Sie 2007, 18:15
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:41
Miejscowość: Pokój 771.
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości