Max Payne

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Max Payne

Postprzez Michu w 03 Cze 2012, 22:25

Mimo wszystko widać że to Max Payne, brak mrocznego klimatu z Nowego Jorku? Wspominałem o tym, i w sumie jakie odczucia mam tutaj... hmm póki co... całkiem dobre. Klimat nadal jest 'brudny', tylko że w innej otoczce.

Jeżeli chodzi o wrażenia z rozgrywki - miodzio, dawno mi się tak dobrze nie strzelało. Czuć jak się pakuje kulkę w gościa, do tego voice acting i cut scenki również miodzio - ale tutaj nie można było się spodziewać czegoś innego, w końcu to R*. Wymagania sprzętowe, tak jak myślałem... bez problemu na średnio wysokich jadę chociaż sprzęt dwu letni i to ze średniej półki.

I nie, nie mam 5 FPS.
30 :P
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Reklamy Google

Re: Max Payne

Postprzez KoweK w 04 Cze 2012, 00:14

Rzeczywiście klimat jest bardzo brudny w ostatnich rozdziałach gry, gdzie Max już jest łysy... Słoneczko, palemki, sterylne pomieszczenia. Mało tego, sam walkthrough do tej gry wraz z cutscenkami trwa ok. 8 h. O parę godzin za mało wg mnie. A same cutscenki wyglądają jakby były wyjęte z GTA.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Max Payne

Postprzez Kpuc w 04 Cze 2012, 02:02

Sama gra jest bardzo dobra 6/6 ale ta gra to tak naprawdę film interaktywny, mnie to nie bardzo przypada do gustu, JA CHE GRAĆ! A nie oglądać film.

Klimat ? No może jest, ale nie ten co powinien, klimat GTA a nie Max Payne - Cała fizyka poruszania się postaci żywcem wycięta z GTA, również dobrze mogli by to zaadoptować Bullet time do GTA, Niko Payne :E
Cały czas mam wrażenie że gram w Splinter Cell. - Nie wiem dlaczego, ale tak mam. Do tego Max był chudym kolesiem a tu mamy napakowanego Pudziana,
nt. Max Payne 2:

Max po śmierci Mony/ ogólnie po zakonczeniu MP2 przez ostatnie 5 lat siedział w barze, i pił alkohol, jakim cudem zdobył ciało i tak się napakował ? Może tu ja czegoś nie rozumiem, może on przez 5 lat w barze wyciskał butelki na ławeczce :E

Jestem w 8 rozdziale a jest ich 14scie. Bardzo krótkie są te rozdziały! Założę się ze wycinając filmiki, gra starczyła by na 4h na najwyższym poziomie trudności.
Moim zdaniem nie udało im się zrobić dobrej kontumacji.

Co do optymalizacji, to jest bardzo dobra. Gram na maksymalnych ustawieniach, oprócz wygładzania gdzie mam ustawione x8 a max to x16 - wywodzi się to z tego że moja karta graf. ma tylko 1,25GB pamięci. A przy x16 zapotrzebowanie to 1,5GB
Na maszynie:
Phenom 2 x4 995 3,2GHz,
16GB DDR3 1600MHz,
GTX470 1,25GB,
SSD Corsair Force GT,
Windows 7x64,
Mam 60fps do 4 rozdziału, od 5tego mam 50fps do 8smego... 1440x900 (720p)

Uwagi moderatora:

Spoilerów wrzucać nie umiesz? Poprawiam. I od kiedy to 1440x900 to 720p? lol. - xKoweKx
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Max Payne

Postprzez Darth ReX w 06 Cze 2012, 22:59

Mam problem z Maxem Paynem 3. Posiadam Acera 5750, a w nim wbudowanego GF GT 540M. Używam sterowników 301.42WHQL. Max Payne 3 nie chce obsługiwać innych trybów, niż DX9. Wie ktoś, czym jest to spowodowane? Podpisy pod filmikami na YT, konkretnie pod tym: http://www.youtube.com/watch?v=uxfiuOLen9Y sugerują, że nie jestem jedyny z tym problemem. OS to oczywiście Windows 7 64bit.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Max Payne

Postprzez kis104 w 07 Cze 2012, 00:02

Ogólnie jestem niby dopiero w 5 rozdziale a nie podoba mi sie naprawde malo rzeczy. Ogl z gory do teraz nie oceniajac fabuly ktorej do konca jeszcze nie zglebilem a sama mechanike i gameplay mozna spokojnie wystawic 9/10. Czemu brak tego 1 punktu? Przez wszystkie akcje typu zwisanie na helikopterze i prucie do typkow, wskakiwanie przez okna nie bedac nawet drasnietym i inne tego typu akcje ktore nijak mi do Maksa nie pasuja, patrzac na 2 poprzednie czesci. Poprzednie byly bardziej nastawione na ciezki klimat, historie o milosci (a w dwojce nawet o milosciach mozna powiedziec) no i oczywiscie strzelaniny w systemie Bullet Time.
W Max Payne'ie 3 mamy tylko to ostatnie bo nijak nie da sie zbudowac PRZYNAJMNIEJ rownie ciezkiego klimatu jak w poprzednich czesciach (ktore rozgrywaly sie w mroznych Stanach), w slonecznym Sao Paulo, ktore wypelnione jest kolorami na lewo i prawo.
Tak czy inaczej widac ze to dalej MP, dalej jest dobrze, i dalej sie gra przyjemnie. Filmiki sa swietnie wyrenderowane, optymalizacja ZNACZNIE lepsza niz w GTA IV ktore na kompie do dzisiaj nie przeszedlem przez czeste scinki na obojetnie jakich wymaganiach. W MP 3 tego nie ma.
A jesli ktos bedzie mial z tym problem i np nie bedzie umial przestawic ustawien Grafiki (gdy gra nie wyczytuje karty graficznej) niech pisze albo PW albo tutaj to wytlumacze, bo mozliwe ze tylko ja taki problem mialem ; )

Uwagi moderatora:

A gdzież polskie znaki się podziały? Pisz po polsku! - Cysiu
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 12 Paź 2020, 11:22
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Max Payne

Postprzez Kpuc w 07 Cze 2012, 00:06

Darth ReX napisał(a):Max Payne 3 nie chce obsługiwać innych trybów, niż DX9.


A do instrukcji to nie można spojrzeć ?

Do skrótu dodaj ''-dx11'' lub do commandline.txt w katalogu gry.



kis104 napisał(a):Ogólnie jestem niby dopiero w 5 rozdziale

Ta gra rozkręca się dopiero od 11 rozdziału, ja zacząłem dopiero w 11 korzystać z dobrodziejstw spowalniania czasu. Do 11 gra się sama przechodzi, i mamy 3 min filmu a 1 grania. Szkoda że nie zrobili 14 takich rozdziałów jak te ostatnie.

Fajna akcja jest na cmentarzu, klimat i cała reszta jest.. dojdziesz to sam zobaczysz. :)
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Max Payne

Postprzez meJKu w 22 Wrz 2012, 12:59

No więc zakupiłem sobie Maks Pejna 3 i przeszedłem. Pora na jakąś mała recenzję. BEDOM SPOJLERY.

Do gry byłem nastawiony sceptycznie, aż do momentu jej odpalenia. Pierwsze wrażenia? Fajniusie menu, tyle opcji do wyboru, ogólnie port wygląda na dobrze zrobionego. Gra się wczytuje, boże jakie to ładne. Pierwsza gra od 2007 roku (Crysis), która zrobiła na mnie wrażenie pod względem grafiki. Każdy detal bije po oczach, nie ma miejsca na coś niedopracowanego.

Gameplay: strzelanie daje dużą satysfakcję, jak i samo zabijanie przeciwników. Strzały w głowę, nogi itp, wszystko ma swój urok. Jedynie co mnie denerwowało to to, że strzelanie w cokolwiek innego niż głowa mijało się z celem, po prostu marnowało się amunicję. Podoba mi się zmiana z ilością broni do dwóch. Nadaje to odrobinkę realizmu grze, a widok jak Max trzyma broń dodatkową w lewej ręce, a strzela z pistoletu w prawej wygląda fajnie.

Muzyka: tutaj się nie zawiodłem, bo ten aspekt gry trzyma klimat poprzednich części. Jest charakterystyczny theme, jak i cały 'rytm' z poprzednich części podczas gry. Nie ma co się rozpisywać, muzyka po prostu jest dobrze dobrana.

Grafika: Epic. A za animację należą się brawa na stojąco.

Fabuła, klimat: no i tutaj już jest "tylko" dobrze. Widząc retrospekcje jakie zrobił Rockstar zadawałem sobie tylko pytanie: "czemu ku*wa nie zrobiliście całej gry w tym klimacie?", bo po prostu klimat w retrospekcjach bił po oczach. Co nie zmienia faktu, że Sao Paulo zostało dobrze zrobione i byt Maxa w tym mieście ma jako taki sens. Sama fabuła mnie jako tako pozytywnie zaskoczyła, nie ma typowego happy endu, przez całą grę Max przeżywa kolejne porażki i załamania. Chociaż sam udział Maxa w tym wszystkim nie ma jakiegoś większego sensu, niby motywował się tym, że nie chciał znowu zawieść kolejne osoby w swoim życiu. Standardowo skończyło się na tym, że 90% osób z którymi pracował zginęło tragicznie i Max znowu przeżywał swoje wewnętrzne dramaty. Postacie strasznie mi się spodobały, Passos jako kompan równie głupi co Max, Giovanna jako dziewczyna w potrzebie i takie tam dalej.
Trochę szkoda, że skupili się w jego wspomnieniach na postaci Michelle, zamiast Mony.

Podsumowując, Max Payne 3 to udana kontynuacją, ale mam nadzieję, że definitywnie kończy wątek tej postaci. Już po MP2 chciałem, aby dano mu spokój, ale i taka kontynuacja może być. Rockstar ponownie nie zawiódł, dostarczył fanom grę pełną akcji, dobrej historii i pełnej smaczków z poprzedniej części (gra na fortepianie, motyw uciekania z płonącego budynku itp.).
Plusy:
-grafika, animacje
-gameplay
-postacie
-historia
-'smaczki'
-postać Max Payne i oryginalny głos
-długość kampanii
-muzyka
-poziom trudności
-dialogi
-narracja
Minusy:
-to nie ten sam klimat, ni to noir ni to dramat
-wymagania
-mały wybór broni
-brak istotnych wspomnień z poprzednich części

Ocena końcowa: 9/10. Definitywnie najlepsza gra ostatnich lat.

EDIT: Wiele osób narzekało na przerywniki, które często się pojawiały. Mi akurat się spodobały, bo liczyłem na historię w tej grze, a one tylko jej nadawały odpowiedniej narracji.

Za ten post meJKu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Terminus, Darth ReX, Papa Mobile.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 680
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Mar 2024, 17:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Max Payne

Postprzez Fred w 23 Wrz 2012, 11:51

xKoweKx napisał(a):Rzeczywiście klimat jest bardzo brudny w ostatnich rozdziałach gry, gdzie Max już jest łysy... Słoneczko, palemki, sterylne pomieszczenia. Mało tego, sam walkthrough do tej gry wraz z cutscenkami trwa ok. 8 h. O parę godzin za mało wg mnie. A same cutscenki wyglądają jakby były wyjęte z GTA.


Pozwolę sobie zauważyć, że na przejście Max Payne bądź Max Payne 2 dziś potrzebowałbyś właśnie w przybliżeniu 8h. To nie gra jest znacznie krótsza, tylko my, gracze, znacznie lepsi i szybciej nam idzie. Jakby MP3 wyszedł w rok lub dwa po wyjściu MP2 nie narzekalibyśmy na długość gry.

Co do samego MP3 to na pewno go kupie i postawie na mojej półce obok MP1 i MP2, nie jestem tylko pewien w jakiej wersji. Część pierwszą i drugą mam specjalnie kupowane w Anglii bo nie mogłem znieść polskiej wersji językowej.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Re: Max Payne

Postprzez KoweK w 23 Wrz 2012, 19:56

Fred napisał(a):Pozwolę sobie zauważyć, że na przejście Max Payne bądź Max Payne 2 dziś potrzebowałbyś właśnie w przybliżeniu 8h. To nie gra jest znacznie krótsza, tylko my, gracze, znacznie lepsi i szybciej nam idzie. Jakby MP3 wyszedł w rok lub dwa po wyjściu MP2 nie narzekalibyśmy na długość gry.

Tylko zauważ, że to było 8 h czystego gameplayu (np. w moim przypadku, bo omijałem wszystkie cut-scenki i komiksy - wiem, głupota, ale za drugim podejściem wszystko obejrzałem). MP3 gdyby miał opcję omijania tych wstawek filmowych zajmowałby przeciętnemu graczowi pewnie z 5-6 h.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Max Payne

Postprzez Fred w 23 Wrz 2012, 22:07

Nie miałem okazji grać w MP3, ale jeśli tak rzeczywiście jest, to faktycznie szału nie ma i R* zawalił z lekka. Tak nawiasem mówiąc jako osoba, która nie grała, a jedynie oglądała trailery, gameplay'e i screeny to stwierdzam, że gra strasznie trąci Die Hard z Brucem Willisem.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Re: Max Payne

Postprzez meJKu w 24 Wrz 2012, 09:43

xKoweKx napisał(a):zajmowałby przeciętnemu graczowi pewnie z 5-6 h.

A ja nie mam zamiaru tak na to patrzeć, bo te scenki to była ważna cześć gry. I to mi się podoba właśnie, że gra ma taką filmową narrację.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 680
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Mar 2024, 17:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Max Payne

Postprzez Ghost326 w 25 Wrz 2012, 20:56

Powoli przymierzam się do kupna trójki (PC) i chciałbym spytać tych co grali o opinię.
Cóż, przynajmniej nie mamy żadnych psychicznych dziwaków, wyganiających złe duchy z wódki. Wyobraź sobie coś takiego: „O Panie, przegnaj złe duchy! Zostaw tylko czysty spirytus sanctus!
Ghost326
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 19 Sie 2012, 00:56
Ostatnio był: 04 Kwi 2015, 02:44
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości