Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Terminus w 03 Lip 2012, 09:59

Coraz więcej ludzi mam smartfony, tablety itp i gra w gry stworzone na te platformy. Poza rozreklamowanymi hitami pokroju Angry Birds są tam różne ciekawe tytuły, którymi możemy się dzielić w tym wątku.

Na początek:
Age of Wind 2 (Android) - gra przypominająca okrojone Pirates! Sida Maiera. Pływamy żaglowcem po Morzu Karaibskim, robimy proste misje, walczymy z piratami lub uczciwymi kupcami. Gra bardzo prosta ale dająca dużą frajdę dzięki sterowaniu okrętem przy pomocy żyroskopu, czyli cała komórka, tablet służą za koło sterowe.
Szybkie, dynamiczne bitwy, nie przeszkadzająca w grze prosta oprawa 3D i fugi J.S. Bacha jako tło muzyczne.
Polecam.

Link do gry na stronie sklepu play.google
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kontroler.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez jalkavaki w 03 Lip 2012, 10:47

Polecam Neuroshima Hex. Strategia turowa w postapokaliptycznym świecie. Cztery armie, każda o innych możliwościach, wadach i zaletach. Problemowe mogą być początki, kiedy to nie znamy do końca możliwości wszystkich jednostek. Poza tym wciąga, każda rozgrywka jest inna.
Do kupienia oraz za darmo wersja Lite.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Messiah w 03 Lip 2012, 11:52

wszystko to fajans, nie znalazłem jeszcze fajnej gry na Andka która by mnie wciągnęła. Jak jeszcze miałem telefony z Windows Mobile, oo to tam się działo, porty z PC, Age of Empires, Warcraft, Starcraft, GTA ;]
Na tych całych Androidach starsznie mnie wkurza brak klawiatury (dlatego nie gram, ja lubię starą szkołę, klawiatura lub dotyk+klawa, jak to miałem w P535 albo w HTC Touch Pro 2). W ogóle to wd mnie Windows Mobile na który tak narzekali jest 9999x lepszy od tego Andka i tych całych ajfonuf :P I zasanawiam się nad sprzedaniem samsunga i kupnem jakiejś nowości z Windowsem Phone, ale znowu taki Galaxy SIII i jego potężne wnętrze, a na takim WP to pewno bedzie zwykły proc 800 i nara... eh

Można niby emulator GBA albo NESa, i jest naprawde wiele zaje*istych gier, wszyscy znają Super Mario, Pokemony, Tanks, Contra :E Ale bez klawy to jest LIPA jak dla mnie bo ciśnęcie tych wirtualnych guziczków tylko drażni ;) Więc wolę poszperać w necie na komórce niż grać :) :kotek:
No i dochodzi fakt że te gry na Andka to jakieś dziwne, starsznie krótkie, strasznie okrojone... za bardzo mnie PC rozpieścił ;) Byle strategia, 5 jednostek na krzyż i narx...
Awatar użytkownika
Messiah
Tropiciel

Posty: 338
Dołączenie: 20 Sie 2008, 20:44
Ostatnio był: 22 Lip 2013, 23:47
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 3

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez szm w 03 Lip 2012, 16:41

Trochę tego jest... Ja osobiście grywam* w gry: FIFA12, Modern Combat 3: Fallen Nation.
A jeśli chodzi o gry mniej rozreklamowane... to polecam Hysteria Project 2. Jest to gra FMV, z gatunku survival horror. Akcja gry toczy się w szpitalu, musimy uciec od mordercy-demona-ducha Cienia, który urządził sobie tam małą masakrę. Gra jest multiplatformowa, wyszła nawet zdaje sięna PSP. Ja grałem w nią na iOS'ie.



*regularnie
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 29 Sty 2023, 18:48
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Prif w 03 Lip 2012, 18:24

Co do portów gier z PeCetów to android nie gęś, swoje porty ma.
Gem RB - programik do odpalania gier opartych na infinity engine... Czyli mamy całą serię Baldur's Gate (mraaaau!) i Icewind Dale. Polecam uważnie czytać wszystko co jest na stronie programu na google.play, inaczej można mieć ogromne problemy z odpaleniem gry.
Free Heroes 2 - App pozwalająca grać na urządzeniach z androidem w Heroes of Might & Magic 2. W przeciwieństwie do Gem RB tutaj już filozofii nie ma z instalacją i odpalaniem gier.
VCMI - To samo co Free Heroes 2 tylko tyczy się Heroes'ów 3. Dodatkowo o ile FH2 jest portem w 100% sprawnym itp itd, o tyle VCMI ma pewne braki w stosunku do PeCetowych bohaterów magii i miecza.
Jest jeszcze parę portów m.in. UFO : alien invasion.

Z gier pisanych pod andka polecam Defender 2. Odmóżdżający tower defense z możliwością kupowania ulepszeń do naszych zamku i broni. Nigdy się nie kończy, ale w zamian nie zmienia się sceneria w tle ani gra nie grzeszy różnorodnością przeciwników.

Polecam też nie ściągać marketowych (czy tam google playowych) emulatorów gameboya, lepiej wstukać w google GameBoid i GBCoid, chociaż to aż dwie appki do emulacji GB za to obie nie mają sobie równych w kategoriach stabilności. Dodatkowo obie apki dają możliwość przyśpieszenia gry do 8 razy (niektóre gry z gb są trochę nudne przy zwykłej prędkości , dwu / trzykrotne przyspieszenie pomaga) .

Prif
Wygnany z Zony

Posty: 57
Dołączenie: 07 Lut 2011, 20:48
Ostatnio był: 05 Sie 2013, 15:09
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 11

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Wayathin w 03 Lip 2012, 21:49

Ja polecam Hawax. Na początku były problemy ze sterowaniem, ale łatwo się przyzwyczaić. Podobno też jest multi.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Kontroler w 04 Lip 2012, 14:32

Nikt jeszcze nie wspomniał o wydanym niedawno Max Payne. Kultowy tytuł, bardzo dobra gra, naprawdę udany port z PC. Sterowanie jest takie, że po godzinie można się przyzwyczaić. Wszystko wygląda identycznie jak by się grało na komputerze, grafika, dźwięk, gameplay, przerywniki filmowe itp. W sumie jedyne co może irytować, to za niski poziom trudności, ale z drugiej strony grać ma się przyjemnie i bezstresowo :). Według mnie, to raczej najlepsza gra na smartphone'y, bo nic innego nie dorównuje fabułą, klimatem i miodnością rozgrywki, a też gra jest długa i nie przejdzie się jej w 1 wieczór.

Max Payne: Wersja Mobilna - https://play.google.com/store/apps/deta ... HBheW5lIl0.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez MatrixSTR w 04 Lip 2012, 16:01

Messiah napisał(a):W ogóle to wd mnie Windows Mobile na który tak narzekali jest 9999x lepszy od tego Andka i tych całych ajfonuf :P I zasanawiam się nad sprzedaniem samsunga i kupnem jakiejś nowości z Windowsem Phone,

Jeśli podobała Ci się funkcjonalność WM 6.5 to lepiej trzymaj się z daleka od WP7. Jest to całkiem inny system, o funkcjonalności zwykłych telefonów...
Messiah napisał(a): oo to tam się działo, porty z PC, Age of Empires, Warcraft, Starcraft, GTA ;]

Warcrafta i Starcrafta uruchomisz programem Stratagus. GTA 1-2 odpalisz przez emulator PSXa FPSe, a GTA3 jest przeportowany.
Natomiast co do sterowania, to polecam zakup Zeemote na Allegro. Tani i w sam raz do emulatorów konsol.
Messiah napisał(a):No i dochodzi fakt że te gry na Andka to jakieś dziwne, starsznie krótkie, strasznie okrojone...
Zależy w jakie gry grasz, większośc darmowych jest właśnie taka jak je opisujesz. Jeśli chodzi o płatne produkcje, to wtedy gry starczają na dość długi czas.

A w temacie to polecam wyżej wspomniany emulator PSXa: https://play.google.com/store/apps/deta ... lator.fpse wart tych 15 złotych :)
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 16 Wrz 2023, 17:02
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Gry na tablet.

Postprzez dienonych w 02 Lut 2013, 18:44

Witam, mam tablet 7 cali firmy Lark Free me 70.6 i szukam jakis fajnych gier, ktore moge pobrac z playshop ;) Chodzi o cos w stylu counetr strike (to juz pobralem). Znacie cos?
w lewo i w dół
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 01 Lip 2022, 22:11
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Kudkudak w 02 Lut 2013, 20:08

Na Androida polecam znakomite World of Goo, w które gram od niedawna i muszę przyznać, że gra jest fantastyczna. Ładna grafika, proste sterowanie i masa funu!

Drugim tytułem jest Survival Run z Bearem Gryllsem( :D ). Według mnie lepsze od Temple Runa, TR2 może przebija, ale ociupinę. Oczywiście gra polega na jak najdłuższym bieganiu :f Mamy tu lepsze pułapki i spadanie ze skał oraz dodatkowy atut - nowy level coming soon.

Ostatecznie można pokusić się na lubianą przeze mnie Super Jumping Finn. Mnóstwo grywalności przede wszystkim.

World of Goo i Super Jumping Finn płatne ( :/ ), kolejno 15 i około 9,5 złotych. Przynajmniej jak ostatnio oglądałem.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez utak3r w 04 Lut 2013, 22:13

Matrix Strefa14 napisał(a):
Messiah napisał(a):W ogóle to wd mnie Windows Mobile na który tak narzekali jest 9999x lepszy od tego Andka i tych całych ajfonuf :P I zasanawiam się nad sprzedaniem samsunga i kupnem jakiejś nowości z Windowsem Phone,

Jeśli podobała Ci się funkcjonalność WM 6.5 to lepiej trzymaj się z daleka od WP7. Jest to całkiem inny system, o funkcjonalności zwykłych telefonów...


Niestety... popieram. Trzymaj się z daleka od Windows Phone, gdyż to właśnie ten system jest najbliższy "ajfonom". Nie ma tu NIC z Windows Mobile.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez KoweK w 26 Cze 2013, 20:39



Kultowa gierka od niedawna dostępna na Androida. Polecam! :D Szkoda, że nie ma takiego samego remake'u na PC. :/
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości