Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Omnibus w 26 Cze 2013, 21:02

https://www.humblebundle.com/

Kolejne "płać ile chcesz"
Wszystkie te gry mają wersję pe-cetową i andkową.
Polecam zwłaszcza frozen synapse- świetna strzelankowa strategia turowa, i stealh bastarda.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Reklamy Google

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez CONAN w 18 Lip 2013, 17:54

Dead Trigger - czyli w skrócie wybijanie zombiaków :E


Shadowgun: Deadzone - Sieciowa strzelanka z dobrą grafiką polecam :)
:

"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 01 Wrz 2021, 15:38
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Dark Dante w 18 Lip 2013, 21:29

Głowy nie dam ale wydaje mi się że Minecraft też został wydany na mobilne.
Zona ma swoje tajemnica, Ty musisz je poznać.

Dark Dante
Wygnany z Zony

Posty: 180
Dołączenie: 29 Kwi 2013, 18:48
Ostatnio był: 28 Cze 2015, 23:23
Miejscowość: Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 12

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Kpuc w 18 Lip 2013, 22:11

Jeżeli nudzą was strzelanki, wyścigi a lubicie gry z fizyką to oto moje propozycję.

Sprinkle + Sprinkle Junior (8zł) - https://play.google.com/store/apps/deta ... nkle&hl=pl

Puffle - (free) https://play.google.com/store/apps/deta ... ffleLaunch

Where's My Water (3zł każdy
Wheres my mickey
Where's My Valentine - (demo) https://play.google.com/store/apps/deta ... _GOO&hl=pl
Where's My Perry )

Turbo Grannies - (3zł) https://play.google.com/store/apps/deta ... nies&hl=pl

Cut the Rope ( 3zł
Cut the Rope Experiments
Cut the Rope Time Travel ) https://play.google.com/store/apps/deta ... aid.google

Speedx - to już klasyka (free) https://play.google.com/store/apps/deta ... dx3d&hl=pl

Into The Dead - (free) https://play.google.com/store/apps/deta ... f.DR&hl=pl

FPse - emulator PSx- koszt 12zł - najlepszy z możliwych. https://play.google.com/store/apps/deta ... fpse&hl=pl
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez CONAN w 18 Lip 2013, 22:59

Dark Dante napisał(a):Głowy nie dam ale wydaje mi się że Minecraft też został wydany na mobilne.

Jest Minecraft na Androida grałem osobiście i całkiem spoko , jest coś ala Minecraft powiem że nawet lepsze nazywa się Survivalcraft.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.candyrufusgames.survivalcraft&hl=pl
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 01 Wrz 2021, 15:38
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Szpagin w 19 Lip 2013, 00:44

A właśnie, mam pytanie. Jak wygląda sprawa z emulacją starszych konsol na Androidzie? O ile oczywiście mogę się o to spytać, bo kwestia nie jest do końca legalna, ale o linki nie pytam, więc wątpię, czy ktoś będzie się o to czepiał. Planuję kupić sobie niedługo telefon (prawdopodobnie Sony Xperia T) i generalnie nie jestem zainteresowany jakimś mainstreamowym syfem pokroju Angry Birds. Wiem, że na SNES'a, GBA i PSX wyszła masa fajnych gier, szczególnie jRPG'ów (jakoś ten gatunek zaczął mnie ostatnio kręcić), ale też platformówki, gry akcji itd. Jeżeli ktoś ma doświadczenie, to chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda kwestia płynności (podobno przy emulacji PSX i N64 mogą wystąpić spowolnienia) oraz sterowania ekranem dotykowym - o ile w RPG'ach nie powinno być problemów, to czy da się grać w bardziej dynamiczne gry?
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Sony95 w 22 Lip 2013, 17:22

Jest wiele fajnych gier na androida, niestety większąść ich jest płatna :/ .
Ale ciekawych gier jest od groma pograsz ze dwa tygodnie i zrezygnujesz zawsze nudzą jedna zaleta to że aktualizują gry co jakiś tydzień dodajäc nowe rzeczy.
Niestety jak chcesz niewiadomo jakie gry to na androidzie takich nieznajdziesz, narazie w jaką długo gram to Road Trip fajna ale nie za specjalna.
Minecraft PE 7.2 aktualnie jest bardzo rozbudowany o ile grasz w MC.
Awatar użytkownika
Sony95
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 07 Gru 2009, 16:43
Ostatnio był: 28 Gru 2021, 00:20
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 18

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez jandas w 25 Sie 2013, 10:39

Z darmowych gier na Androida polecam:

  • Swing Shot - zabawna gra akcji, w której budujemy własne konstrukcje i zrzucamy z nich zwierzęta przeciwnika
  • Cartoon Wars - strategia, w której 2 drużyny wysyłają na siebie kreskówkowych żołnierzy
  • Solitaire Deluxe - kolekcja 16 pasjansów
  • Alchemy - gra logiczna, w której łączymy różne elementy ze sobą by uzyskiwać coraz to nowsze elementy
  • One touch Drawing - gra, w której musimy odrysować różne figury jednym pociągnięciem palca
  • Top Eleven - menadżer piłkarski, w którym opiekujemy się własnym klubem piłkarskim
  • Dragon, Fly! - skaczemy smokiem po wzgórzach
  • Drag Racing - wyścigi równoległe w 2D
jandas
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 25 Sie 2013, 10:38
Ostatnio był: 25 Sie 2013, 11:57
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 0

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Szpagin w 22 Gru 2013, 00:21

Dead Space
Pierwsza poważna gra, w którą zagrałem na nowym telefonie. Klimatem bardzo przypomina pierwowzór z dużych platform, grafika jest niezła, a walki (polegające, jak w oryginale, na odcinaniu kolejnych kończyn) są emocjonujące. Jeśli chodzi o fabułę, mobilna wersja, wbrew nazwie, nie jest portem pierwszej części, a oddzielną grę, bezpośrednim wprowadzeniem do drugiej części. Grę ukończyłem w niecałe 4 godziny - biorąc pod uwagę, że niektóre współczesne gry na kompa/konsolę są niewiele dłuższe, nie uważam tego za zły wynik.

Jeśli chodzi o wady, pewnym problemem jest sterowanie: o ile poruszanie się, celowanie (przeciąganie palcem po odpowiednio lewej i prawej połówce ekranu) czy strzelanie ("tapnięcie" po prawej stronie) działają w porządku, to podniesienie przedmiotu przez naciśnięcie pojawiającej się nad nim ikonki zbyt często powodowało, że postać niepotrzebnie strzelała. A wiadomo, jak to w survival horrorze, naboje są tu towarem deficytowym. Idzie się jednak do tego przyzwyczaić. Do tego dodałbym trochę zbyt słabe wykorzystanie takich elementów serii, jak próżnia (pojawia się w dwóch fragmentach), czy skoki w stanie nieważkości (niewiele częściej, tym bardziej, że w ciekawy sposób zrealizowano je przez wycelowanie i potrząśnięcie telefonem).

Aktualnie gra kosztuje 30 złotych - trochę sporo, jak na produkcję mobilną, ale dość łatwo można dorwać ją w promocji. Gorąco polecam fanom horrorów oraz ludziom, którzy szukają na komórki innych gier, niż każualowych pierdółek.

Google Play
Kod QR:
:

Image
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Gatling w 22 Gru 2013, 13:26

World of warcraft- to jest prawdziwa gra dla graczy, a nie to wszystko co inne jest

Gatling
Wygnany z Zony

Posty: 9
Dołączenie: 15 Lis 2013, 23:11
Ostatnio był: 22 Gru 2013, 23:16
Miejscowość: Planeta na ugandzie
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: -7

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Kpuc w 22 Gru 2013, 14:01

Szpagin napisał(a):A właśnie, mam pytanie. Jak wygląda sprawa z emulacją starszych konsol na Androidzie? O ile oczywiście mogę się o to spytać, bo kwestia nie jest do końca legalna, ale o linki nie pytam, więc wątpię, czy ktoś będzie się o to czepiał.


Kupujesz emulator ja polecam ten z swojego postu wyżej, zgrywasz płytę ze swoją oryginalną grą z psx, wrzucasz obraz płyty na kartę w telefonie, odpalasz program on szuka gier i pokazuje się lista, uruchamiasz i grasz. Zaletą emulatora jest to że można zapisywać kiedy się chce wiec jak musisz nagle przerwać grę to zapisujesz jej stan i wyłączasz ;) Co do legalności to w przypadku emu na pc była zawsze info by posiadać własny egzemplarz psx, w przypadku emu na telefon nic takiego nie wyskakuje a przy uruchomieniu program sam pobiera wszystkie potrzebne pliki. Myślę że jeżeli było by coś nie tak to dawno by go usunęli ze sklepu google play.

Emu działało mi dobrze w sensie odpowiedni framerate na (Qualcomm Snapdragon MSM8255, 1.4 GHz, Adreno 205, 512MB RAM) jednak były problemy z dźwiękiem. Teraz na Galaxy S2 (Dual-core ARM Cortex-A9, chipset Orion, 1.2 GHz, ARM Mali 400 MP4, 1024MB RAM) gry emulowane działają bardzo dobrze i brak jakichkolwiek problemów.

Sony Xperia T względem SGS2 posiada lekko większy zegar procesora i nowszy model układu graficznego, tak więc musi to latać ;)


ps. Jedyna wada to sterownie, gry zostały zaprojektowane pod pad'a a nie ekran dotykowy. Warto kupić pad od ps3, instalujemy w telefonie aplikacje która "naciska" za nas rejony ekranu gdy my naciskamy button na padzie.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Gry na urządzenia mobilne (Android, iOS itp)

Postprzez Szpagin w 22 Gru 2013, 15:07

:arrowu: Dzięki, ale trochę spóźniłeś się, bo już od jakiegoś czasu mam telefon i bez problemu da się emulować PSX, DS'a, nawet niektóre gry na PSP chodzą dobrze. Jedyny problem to N64, ale jakoś nigdy nie kręciły mnie gry na tą konsolę. A co do sterowania, to na dotykowym jakoś tragicznie nie jest, a większość emulatorów ma wbudowane wsparcie dla zewnętrznych kontrolerów (jeden pewnie niedługo będę kupował, choć niekoniecznie pada od PS3 - szukam raczej czegoś bardziej kompaktowego).
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości