ArmA

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

ArmA

Postprzez Kilroy w 04 Gru 2006, 17:17

Image


Armed Assault zapowiada sie dosyc dziwnie. Niektorzy pisza, ze to swietna gra itp. itd. Kiedy zobaczylem filmik prawie spadlem z krzesla, bo zobaczylem grafike i interfejs. Wyglada tak jakby dla tworcow gry czas sie zatrzymal. Moze grywalnosc i dobra, a mozliwosci spore ale mam mieszane uczucia co do tej gry. :|
Kilroy
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 04 Gru 2006, 15:53
Ostatnio był: 30 Sty 2008, 16:29
Miejscowość: Norwegia
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Jedic w 04 Gru 2006, 17:50

wiesz co? grafika i interfejs jest podobna do jej poprzednika (z nowowczesnymi bajerami oczywiscie) czyli dla niewiedzacych Operation Flashpoint - gry która dla mnie byla po prostu MAJ-STER-SZTYKIEM. uwielbialem sie w to zagrywac, ze wzgledu na trudnosc, realizm, i ogolny pomysl na gre. grafika nie byla najwazniejsza i mysle, ze tu bedzie podobnie. tak czy siak napewno kupie. (no moze wczesniej zagram w demo :P)
Awatar użytkownika
Jedic
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 27 Lis 2005, 20:13
Ostatnio był: 21 Gru 2008, 18:32
Miejscowość: Warszwa
Kozaki: 0

Postprzez Kilroy w 04 Gru 2006, 18:46

Oczywiscie, ze grafika to nie wszystko ale jednak pszydaloby sie troche innosci i swiezosci. Poza tym OFP tez jest dla mnie THE BEST ( gram w nia codziennie ) :D i oczywiscie kupie.
Kilroy
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 04 Gru 2006, 15:53
Ostatnio był: 30 Sty 2008, 16:29
Miejscowość: Norwegia
Kozaki: 0

Postprzez ponio11 w 04 Gru 2006, 19:29

Z tego co mi wiadmomo w grze plansze sa bardzo duze siegajace nawet po kilka kilomwtrow kwadratowych.Wiem bo gram w to wlasnie :)Super gra godna polecenia dla kazdego maniaka gier FPP oraz wojennych zmagan ;]
Image
;))))
Awatar użytkownika
ponio11
Tropiciel

Posty: 388
Dołączenie: 29 Paź 2005, 15:34
Ostatnio był: 22 Lut 2023, 15:49
Miejscowość: Lubartów (Lubelskie)
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Armed Assault I i II

Postprzez SaS TrooP w 16 Mar 2008, 00:30

Kto grał w tą najlepszą na świecie grę? Następcę ciut mniej genialnego OFP, drugiej gry tego ziemskiego padołu? Nie masz lepszej. Kto w nią grał i kto by chciał pograć ze mną na multi?

Ma ona dość sporo bugów, bo na protesty community premiera została ustalona za szybko i gra ma niedociągnięcia, których OFP nie miał, ale patche wszystko razem naprawiają.

Co jest w niej genialne:
- OGromne mapy. Tylko erpegi mają większe. Sahrani (głównej mapy jeszcz powierzchni nie liczyłem), ale NIE MA większych!
- To jest ultrasymulator pola walki, ale nie musi taki być, zależy, jaką trudność wybierzesz, gdyż gra oferuje dowolne ustalanie trudności.
- Parędziesiąt broni i pojazdów. Wszystkimi można pojeździć/popływać/polatać.
- Piękna grafika.
- Możliwość modyfikowania otoczenia w 90%, co jest niespotykane dotąd w żadnej innej grze.
- Realistyczny i świetie dopracowany system rozkazów, max 50 ludzi w oddziale, kązdy z własnymi umiejętnościami i psychiką. Możliwość dowodzenia z kamery 1-szo i 3-cio osobowych (omyślnie w grze) lub w systemie RTS (ale wtedy długo nie pożyjesz, bo nie możesz sam walczyć).
- Ultra realistyczne AI, celność mordercza (trochę lepiej wyszkolony wróg może cie zdjąć z AK-74 z 500 metrów w głowę, gdy biegniesz do niego bokiem).
- Naprawdę mocny silnik graficzny, obsługujący tysiące metrów kwadratowych bez lagów.
- Trzy strony konfliktu: USA, AWS (komuchy, ale dobre) i KKAS (rojaliści).
- Trzy kampanie: Główna moim zdaniem do dupy, ale pozostałe nadrabiają zaległości i są niemal genialne (ale kampania CWC z OFP rulez)
- 16 misji pojedynczych + zbrojowna (to tajemnica, nie powiem co to)
- Gra jest tak zaprogramowana, że otoczenie i AI zmienia się i NIE UŻYWA SIĘ TAM ŻADNYCH SKRYPTÓW takich jak w np. CoDzie. Tam NIC nie jest ustawiane.
Przykład: KKAS atakuje siły AWS w mieście. Wszyscy są twoimi wrogami i musisz prześlizgnąć się przez miasto. Ulicy broni BRDM 2 i np. 5 żołnierzy AWS. Ty masz ukraść dokumenty. Kiedy skradasz się im za plecami, walczą z siłami KKAS na skrzyżowaniu. Gdy masz docsy i wracasz, zostali pobici, BRDM zniszczony i jeden z oddziału zabity. Pozostała czwórka SAMA podejmuje decyzję o ewakuacji i spotykasz ich przekradających się w innej części miasta w celu ucieczki lub uderzenia na zaplecze KKAS (atak od tyłu zwykle powoduje panikę żołnierzy, a KKAS zbyt dobry nie jest). Sądzę, że taki rpzykłąd wystarczy.
- Bardzo dobra fabuła, zwłaszcza w kampanii Royal Flush.
- Prawie każda misja zawiera minimum dwa zakończenia.

Ochłonęliście. No to teraz najlepsze:

- Ta gra ma najbardziej rozwiniętą scenę moddingową świata. Jest również NAJBARDZIEJ PODATNĄ na modyfikowanie. W sieci czeka na was TYSIĄCE dodatków od żołnierza z latarką bo bronie, skrypty, budynki, żołnierzy pozajdy aż po wielkie gigowe mody. Ta gra nie wymaga modów total conversion i wyspy. Gdy podliczano FTP OFP, okazało się, że NAJWIĘKSZA BAZA ADDONÓW DO OFP MA 1,2 TERABAJTA. Nie ma nigdzie indziej większej. ArmA jest jescze młoda, ale będzie miała więcej. Sam uczę się robić dodatki, a jest to całkiem proste, a gdy umiesz, jesteś Bogiem!!!

- Genialny edytor misji wbudowany w grę, który ma niemal nieoraniczone możliwości dzięku prostocie użytku oraz dokładnie 6567 komendom zwanymi COMREF. Sama gre ze wzgelu na to co pisze wyżej (zachowanie AI) za często i tak ich nie wymaga, chociaż robią super efekty. W tej grze bullet time można osiągnąć 15 literowym zdaniem.

- Super Multiplayer. W ciągmu minuty wyliczyłem tryby: Dm, TDF, CTF, TDM + CTF, Sector Control, Capture the Island, Co-oP, Sniper DM, RPG (tak, o to właśnie chodzi), A-life (simsopodobne) etc. Jest ich dużo więcej i wiele występuje tylko w tej grze np. właśnie A-life, RPG, Capture the Island (jeden z moich ulubionych).

- I to co najważniejsze chyba: Inteligentne towarzystwo. Zero tibijczyków, pilaków, spamerów, cheaterów etc.

Zapewne mi nie wierzycie. To jest boskie uwielbienie do tej gry, ale ŻADNA INFORMACJA NIE ZOSTAŁA SPREPAROWANA, ANI NAWET NACIĄGANA. Podaję:

http://www.armedassault.info

To tam jest FTP do OFP z Terabajtem danych, największy serwis.

Forum tegoż serwisu, możęcie posłuchać twórców addonów

A tu jeszcze screen z dzisiaj. Kandyduję do klanu RAAB, jutro mam test, a to po dotarciu na Pico de Perez, 757 m n.p.m., nawyższej góry sachrani tylko z kompasem i mamą na ogromnym terenie. Biegłem GODZINĘ przez 20 naszych ziemkich kilometrów w trafiłem w wymagany obszar 100 metrów kwardatowych. Mogę być z siebie dumny. A oto screen z góry:

http://i160.photobucket.com/albums/t198/sastroop/sasdawn.jpg

To chyba wszystko na teraz, a i tak parę kwestii zostało. Bo ta gra nie ma po prostu kokurencji. Niektórzy jak np. BF czy Half Life i STALKER trzymają się mocno, ale po prostu padają, mimo, że to świetne gry, a nawet mistrzowskie bym rzekł. Obejrzyjcie, przemyślcie.

Za ten post SaS TrooP otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Soczek.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Postprzez popo w 16 Mar 2008, 04:07

Wziąłeś pod uwagę liczne bugi takie jak np. Gdy wysadzimy most na którym są pojazdy, to zostają one w powietrzu, co dosyć utrudnia zaliczenie misji w której mamy je w ten sposób zniszczyć...Wole Operation Flashpoint
W moich kręgach już wielu odpadło.
Awatar użytkownika
popo
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 25 Lis 2007, 13:49
Ostatnio był: 29 Sie 2008, 23:21
Miejscowość: Bronx wita
Kozaki: 0

Postprzez Freezen360 w 16 Mar 2008, 08:08

Gra była by fajna gdyby nie to że (przynajmniej u mnie) gdy strzelałem do przeciwnika to kule zamiast lecieć dość prosto to one leciały tak krzywo że często wystrzeliwałem cały magazynek w wroga który stoi kilka metrów :mad:
Freezen360
Tropiciel

Posty: 254
Dołączenie: 08 Cze 2007, 16:08
Ostatnio był: 19 Gru 2016, 20:45
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez SaS TrooP w 16 Mar 2008, 13:36

Popo, takiego buga w żciu nie miałem. Na jakim patchu grałeś, bo powiedziałem, że bugi są, ale są ciągle naprawiane.

Freezen, jakiś dodatek albo broń? Bo systemy HD (high Dispersion, an nie Definition), czyli Szeroki Rozrzut są wprowadzane przez niektóre addony i mody co powoduje, że celność jest wręcz boska, tzn całe magazynki na jednego wroga.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Postprzez Freezen360 w 16 Mar 2008, 17:37

Grałem na czystej wersji, bez addonow, problemem Popo spotkałem się raz ale za drugim razem było w porządku.
Freezen360
Tropiciel

Posty: 254
Dołączenie: 08 Cze 2007, 16:08
Ostatnio był: 19 Gru 2016, 20:45
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez SaS TrooP w 16 Mar 2008, 18:16

Hmm... to ciekawe, muszę o tym powiedzeć BISowi. I jeszcze strzelałeś szybko na pojedynczym czy szybko na ciągłym?
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Postprzez klawisz w 16 Mar 2008, 19:38

Kupiłem tę grę bo gdy spojrzałem na grafikę to pomyślałem: będzie chodzić jak Battlefield 1942. Niestety stoi dziś nieużywana na półce :(

Zagrałem raz ale tak bardzo złej grafiki i takiego przycinania to nie miałem w żadnej innej grze.

Może są jakieś specjalne patche/configi/mody, które dają możliwość płynnej gry na:

Intel Pentium IV 2.8 GHz
512 Mb DDR RAM
GeForce FX5200 128 Mb

Byłbym wdzięczny :P
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 18:38
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Postprzez Freezen360 w 16 Mar 2008, 20:46

SaS TrooP napisał(a):Hmm... to ciekawe, muszę o tym powiedzeć BISowi. I jeszcze strzelałeś szybko na pojedynczym czy szybko na ciągłym?


Próbowałem ogniem pojedynczym i ciągłym ale i tak nie pomagało, kule lecą w bok...
Freezen360
Tropiciel

Posty: 254
Dołączenie: 08 Cze 2007, 16:08
Ostatnio był: 19 Gru 2016, 20:45
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości