Just Cause

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Just Cause

Postprzez Infernal w 29 Mar 2008, 00:41

Chciałbym przedstawić tę niesamowitą gierkę przy której spędziłem dłuuugi czas jaki poświęcam tylko niektórym grom. Jest to gra akcji a'la GTA, ale w paru rzeczach urozmaicona, a w niektórych odchudzona. Polecam grę z paru powodów. Klimat jest po prostu zaje... fajny. Klimaty równikowe, czyli w taką pogodę jaką gwarantuje natura teraz to są wakacje przed monitorem. :) Ogromny świat, większy niż w GTA SA. Minusem jest małe urozmaicenie terenu. Gdy przemierzałem mapę to było dżungla, dżungla, dżungla i parę miast i wioch po drodze. Jednak podróż zajęła mi pół godziny sedanem po autostradzie. Mimo iż podróż naziemna kuleje, gdyż po pewnym czasie rzygać sie chce na widok jakiegokolwiek drzewa, to podróż innymi pojazdami to czysta przyjemność. Krajobraz zapiera dech w piersiach. Góry, równiny, kaniony, doliny, wzgórza i nawet wulkany! Podróż jakimś wolnym samolotem to czysta przyjemność i można przelatać nawet dwie godziny podziwiając widoki i jeszcze nie będziemy mieli dość. Od siebie dodam to gdy pierwszy raz latałem to nie wysiadłem z samolotu przez 3 godziny ;) Łodzie to również majstersztyk. Od wolnych łodzi rybackich do wodnego odrzutowca. Podziwianie zróżnicowanej linii brzegowej baaaardzo uspokaja. Pogoda. Nie mamy już tak, iż jak zaczyna padać to zaraz pada wszędzie, jakby wszystkie chmury burzowe zwaliły się w jeden zakątek Ziemii. Dzięki braku takiego czegoś jak "odległość rysowania" możemy z daleka wypatrzeć chmury burzowe i w porę uciec przez pluchą lub okrążyć miejsce opadów. ;) Dosyć spory arsenalik i jak to wiadomo w takich grach to wyrzutnia rakiet mieści nam sie w jednej kieszonce :P Fabuła. No cóż. To jest niestety najgorszy element gry. Działamy jak tajny agent (sic!) i mamy obalić skorumpowany rząd na wyspach San Esperito. Mimo iż fabuła, przyznam, jest troszku żałosna to misje już nie. Radzę często robić save game ;) Kwestia wyboru skąd zaczniemy, jak dostaniemy się na teren misji (niektóre miejsca to fortece nie do przebycia) i wybór uzbrojenia to element kluczowy. Nie ma już GTA, gdzie wjeżdżamy sobie wozem byle jak i biegniemy do celu. W ten sposób szybko spotkamy się z głównym menu. Poziom trudności jest w niektórych misjach wyj*biście duży i trzeba trochę ruszyć mózgownicą. Niestety ilość tych misji też nie jest wybitna, ale spędzimy nad nimi trochę czasu. Oczywiście mamy też misje poboczne, na które sam nie miałem siły. Zdecydowanie za dużo ich było. Po przejściu mamy swobodną grę i nie będziemy sie nudzić. Możemy wraz z rebelią i rosyjską mafią (nie będę zdradzał szczegółów ocb.) możemy podbić całą wyspę. Schemat jest taki:
Rebelia vs policja/wojsko
Mafia vs gangsterzy
Za każdym razem trzeba wywołać małą wojnę zabijając członków wrogiego ugrupowania (fani GTA SA wiedzą ocb. ) w danym obszarze blisko wsi, miasta lub bazy wojskowej. Gdy podbijemy parę takich ośrodków na danym skrawku terenu na specjalnej mapie to reszta powinna się poddać. No z wyjątkiem tego, że jak podbijemy wsie to raczej baza wojskowa nie skapituluje. Najlepiej zaczynać od miast i baz wojskowych. I nie polecam tego olewać, bo często możemy mieć problem z władzami, a na naszym terenie zbytnio nam nic nie zagraża. A jak ścigają to rebelia szybko się nimi opiekuje. ;) No i w tej grze nie ma cheatów co często według mnie psuje grę. O trainerach nie słyszałem. No i śmieszne wymagania. Jak na taką grafikę to wymagania są żałośnie niskie. Ogólnie powiem, że to taka mniejsza wersja Crysisa według mnie. :) Gra daje też parę tricków jak wysadzanie granatów w powietrzu. Mamy też pistolet z linką i hakiem więc możemy podczepić sie nawet do samolotu i podróżować na gapę ze spadochronem (kwestia tylko czy trafimy w samolot). Podczepić się można do każdego pojazdu. Czasami możemy pooglądać widoki przyczepionym do samochodu. Dużo takich tricków zobaczycie na filmiku poniżej. No i też realistyczne zachowanie pojazdów. Przyczepność jest niska i przy większych prędkościach łatwo wypaść z trasy. No i motorowerem nie prowadzi się tak dobrze jak crossem. Teraz czas na minusy. Zdecydowanie za mała ilość pojazdów. Przynajmniej samochodów jest śmiesznie mało. Fabuła jak już wspominałem. Monotonia terenu na lądzie. No i to chyba wszystko. Jak widać minusów niewiele, a plusów dużo :D Polecam każdemu kto ma za słaby sprzęt na nowsze gry, ale i gracze z lepszym sprzętem powinni zasmakować tej gry ;) Cena gry jest już niska, więc legalność to nie problem :)
To co głównie chciałęm pokazać jest na trailerze. :)
Trailer
Ode mnie gra ma 9/10. Polecam każdemu. :)
Ratuj dżender - dzieci precz ze szkół!

Infernal
Wygnany z Zony

Posty: 508
Dołączenie: 02 Paź 2007, 17:29
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 01:40
Kozaki: 3

Reklamy Google

Postprzez SithLord w 31 Mar 2008, 15:20

Gra ciekawa. Niestety mam w niej bug'a na najwyższych ustawieniach, a mianowicie, gdy jadę samochodem tworzy się przed moim autkiem "strefa cienia". Ogólnie gra dobra i warta polecenia.
Image

Stalker Clear Sky <- Nadzieja na lepszego stalka
Awatar użytkownika
SithLord
Stalker

Posty: 153
Dołączenie: 04 Wrz 2007, 20:50
Ostatnio był: 08 Lip 2008, 16:48
Kozaki: 0

Postprzez Infernal w 31 Mar 2008, 15:22

Dziwne, grałem na najwyższych ustawkach, jedynie 800x600 (rozdzielczość mi specjalnie nie przeszkadza w grach) i nie miałem nic takiego...
Ratuj dżender - dzieci precz ze szkół!

Infernal
Wygnany z Zony

Posty: 508
Dołączenie: 02 Paź 2007, 17:29
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 01:40
Kozaki: 3

Postprzez adin w 31 Mar 2008, 18:23

jeżeli ta grę gra się tak jak wygląda ona na tym filmiku to ja obstawiałbym dla niej maksimum 2/10 (dwa punkty za grafikę na zachętę).
O co tu chodzi? typ biega po odrzutowcu? przeskakuje z samochodu na samochód podczas zderzenia? wyskakuje w górę i otwiera spadochron? hahahah, dawno czegoś takiego nie widziałem
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Postprzez Infernal w 31 Mar 2008, 18:29

Wiesz, bieganie jak kucyk z krainy tęczy w GTA mnie znudziło. I w grze nie zawsze chodzi o realizm. I w sumie parę razy obejrzałem trailer i G on mówi o grze tak właściwie. Chodziło o pokazanie możliwości.
Ratuj dżender - dzieci precz ze szkół!

Infernal
Wygnany z Zony

Posty: 508
Dołączenie: 02 Paź 2007, 17:29
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 01:40
Kozaki: 3

Postprzez adin w 31 Mar 2008, 18:39

A mi jednak się wydaje że to kolejny 'hit' pokroju Boiling Point :wink:
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Postprzez SandFighter w 31 Mar 2008, 18:47

Wiesz, Boiling Point byłby dobry gdyby nie psujące rozgrywkę bugi i niemiłosiernie wyśrubowane wymagania sprzętowe. A Just Cause, to raczej taka nowoczesna kowbojka w stylu Desperado na dzikim zachodzie okraszona ciekawymi sekwencjami pojedynków. Nic nowatorskiego, bo Bullet Time był w Max Payne z 2001 roku, także były tam dodge jumpy i ostrzeliwanie się w locie.
SandFighter


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez Bartas w 26 Kwi 2008, 22:09

Ode mnie dostaje 8+/10
Mianowicie za szybką akcję jak na grę tego typu, zajebiaszcze efekty, grafikę, grywalność, ogromny świat w moich ulubionych klimatach oraz za tricki jakie Rico robi bez żadnych problemów. Misje ciekawe, ale troszkę za mało. Poza tym może się po dłuższej sesji znudzić. Czekam z niecierpliwością na Just Cause 2.

PS: i tak cenię tę grę sobie wyżej niż tandeckie i przereklamowane GTA. Choć też lubię sobie w niego popykać od części GTA VC to szajs. Liczę, że GTA IV będzie lepsze niż 2 poprzednie części.
Image
Bo inne horror-mody to chu*nia...
Wyjdzie jak go skończę
Awatar użytkownika
Bartas
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 21 Paź 2007, 19:13
Ostatnio był: 24 Cze 2011, 19:07
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Postprzez Matthew w 27 Maj 2008, 11:19

@up: GTA 4 będzie najlepszą częścią. To jest już oficjalnie ogłoszone :-). Na plejstejszyn3 wyszła i jest jednym z największych sukcesów w histori gier komputerowych. Tworcy zbijają majątek na nowej części. Gra jest świetna, oferuje wiele wiele wiele wiele wiele wiele. Czyli tyle ile GTA 1, GTA 2, GTA 3, GTA:VC, GTA:SA i do tego daje duuuużo wspaniałości i możliwości od siebie. Do tego wersja na PC ma być nawet lekko podrasowana, odrobine lepsza,niż na konsole.

A co do Just Cause: Grałem w demo i tylko w demo. Miałem możliwość dostania pełnej wersji, ale po demku, odmówiłem. Fajne te akrobacje, latnie,i ogólnie rozmach działań naszego bohatera, ale nie podobała mi się cała reszta ! Jakieś nijakie strzelanie, ta jazda samochodami, nawet poruszanie się na nogach Szanownego Pana Bohatera. Dalej, wrogowie i obywatele, jacyś nijacy. Niewiem czemu tak mi się to wszystko "namalowało". Podchodziłem do demka kilka razy, 3-4 może, i za każdym razem gra mnie do siebie nie przekonała. Gra była męczeniem się.

Mi się nie podobało 4/10
" Złota Kula wypełnia tylko najskrytsze życzenia, tylko takie, które muszą się spełnić, bo inaczej nie ma już po co żyć!".

" Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!".
Awatar użytkownika
Matthew
Stalker

Posty: 79
Dołączenie: 24 Maj 2008, 09:57
Ostatnio był: 25 Gru 2011, 14:47
Miejscowość: Piła
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Postprzez maciekt w 27 Maj 2008, 11:31

.
maciekt
Tropiciel

Posty: 346
Dołączenie: 30 Cze 2007, 15:46
Ostatnio był: 14 Lip 2019, 21:25
Kozaki: 1


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości