Half-Life

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Half Life

Postprzez impulse_101 w 13 Lis 2012, 23:55

Ravenholm, zatarasowany tunel na Highway 17 wszystko pełne zombie, Canals z rozkładajacymi sie torsami, ogólnie wiekszość opuszczonych lokalizacji. W epizodzie jest tego dużo wiecej, moment gdy czekając na windę walczy się razem z Alex przeciw zombiakąom w praktycznie całkowitych ciemnościach ...myśle że to sa motywy typowe dla rozgrywek z gatunku horroru. Zgoda że zombie sa dośċ komiczne ale odmiana fast czy poison już o wiele mniej. A co do headcraba to potrafi zaskoczyć będąc przyczajonym gdzieś w szybie wentylacyjnym. To że większość graczy nie odczuwa strachu to inna kwestja ale czy taki doom3 z swoimi potworami o 6cio poligonowej facjacie rabiace 'bleee agrrr' są jakoś bardziej straszne?
Ostatnio edytowany przez impulse_101, 14 Lis 2012, 19:08, edytowano w sumie 1 raz
Image

Za ten post impulse_101 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK.
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Reklamy Google

Re: Half Life

Postprzez paintball_0 w 14 Lis 2012, 08:46

Akurat flaki i ciała to elementy gatunku Gore, który został podczepiony pod horror mimo że często wcale nie straszy.

Ale fakt, w HL bywają straszne momenty. Całe Ravenholm to jeden wielki koszmar. Zatarasowany tunel to istne 28 dni później. Chciałbym umieć robić takie lokacje. :(

Tak swoją drogą seria HL to kwintesencja FPSa.

Aha, jak już tu jestem. Przeszedłem Black Mesę. Mod pierwsza klasa. Szczerze mówiąc sądziłem, że będzie trochę lepszy. Dużo powycinali, gra zyskała na płynności ale, pamiętając oryginał, grało mi się jak w streszczenie. W każdym razie to najlepszy mod do strzelanki, jaki znam i w jaki kiedykolwiek grałem.

Wszystkie te nawiązania do historii serii, rozmowy NPCów, fabularne wątki poboczne, G-Man i ogólne wrażenie, że w każdy metr kwadratowy włożono całe serce. Dzięki takim dziełom i ludziom je tworzącym zawsze wraca mi wiara w człowieka. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Half Life

Postprzez Realkriss w 14 Lis 2012, 09:56

Mnie też wspaniale się grało w tego moda, żałowałam tylko, że tak się szybko skończył i tak nagle...
Nie grałam w oryginalną pierwszą część, ale podczas grania w moda mój Chłopak siedział mi na głowie i cały czas opowiadał, jak to było w oryginale, na co mam zwrócić uwagę, jak on to pamięta. Kurde, czuję się, jakbym i tamten przeszła. Chyba muszę zagrać jeszcze raz bez narratora :E

BTW, czy wy też tak macie, że po prostu MUSICIE przejść Half Life raz na jakiś czas?
Ja dwójkę to przynajmniej raz na rok obligatoryjnie. Niech ktoś napisze, że ma tak samo, bo będę się czuła jak dewiant :D
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Half Life

Postprzez Szpagin w 14 Lis 2012, 10:54

Ja także raz na jakiś czas wracam do "dwójki" i Epizodów. Nie ma co, HL2 jest (przynajmniej moim zdaniem) najlepszą grą, jaka kiedykolwiek powstała, a dodatki też nie są złe (no, może trochę krótkie).

Mam jednak pewne obawy co do trzeciej części. Czy zbytnio jej nie uwspółcześnią? Byłbym zawiedziony, gdyby wrzucono automatyczne leczenie, ograniczenie liczby przenoszonych broni do dwóch itd. Mimo wszystko czekam, jestem fanem gry i od lat czekam na kontynuację.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Half Life

Postprzez paintball_0 w 14 Lis 2012, 13:23

Tak sobie myślę nad HL i wymyśliłem, że z tą grą wszystko jest możliwe. ;) VALVe równie dobrze może zostać przy obecnej filozofii rozgrywki, w której gracz cały czas ma cały arsenał pod ręką, jak i wymyślić pretekst dla którego Gordon od tej chwili może nosić tylko dwie pukawki. I to pretekst bardzo prosty: kombinezon mu się zepsuł i "system automatycznego magazynowania ekwipunku" przeszedł na off-line. I już. ;) Niby ep2 kończy się cliffhangerem i prawdopodobnie zaczniemy trójeczkę od tego samego miejsca, ale to nic nie szkodzi. Jest mnóstwo świetnych momentów, podczas których reguły gry mogą ulec zmianie. Osobiście pasuje mi tak jak jest, bo dzięki konieczności leczenia dbam o stan zdrowia, a dzięki posiadaniu pełnej zbrojowni dbam o to, żeby optymalnie wykorzystać dostępną amunicję. No i zawsze jest ta świadomość, że w każdej chwili może się na mnie zwalić cokolwiek i bez uprzedzenia. W każdym innym fpsie przed większą walką miałbym możliwość wymiany broni na inną. W HL co jakiś czas znajduję skrytki z amunicją i ciekawe lokacje, więc co większe walki nie są wcale takie oczywiste.

Istotnym elementem serii zawsze była eksploracja, co kłóci się ze współczesną filozofią parcia naprzód bez zastanowienia.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Half Life

Postprzez KoweK w 14 Lis 2012, 15:08

Realkriss napisał(a):BTW, czy wy też tak macie, że po prostu MUSICIE przejść Half Life raz na jakiś czas?

Akurat drugi Half Life jest jedyną grą, którą ukończyłem kilka razy - poza dwoma pierwszymi częściami Max Payne'a, do których również wracam z dużą ochotą. A tak to żadnej innej gry nie ukończyłem dwa razy. Nie wiem, czy mam liczyć Zew Prypeci, który przechodziłem ok. 3 razy (w tym jeden raz "dla przyjemności"), ale to było przede wszystkim dla robienia poradnika oraz video-solucji.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Half Life

Postprzez impulse_101 w 14 Lis 2012, 21:04

Przypomniał mi sie pewien fail z hl2 gdy przechodziłem go pierwszy raz. Byl taki motyw z dźwigiem na którym opuszają nam buggiego, jest oskryptowana chwila w której lina sie urywa a my spadamy na dach. Byłem święcie przekonany ze to jest koniec i nawet nie starając sie przewrócic go na koła pognałem na piechotę dalej. Cały czas twardo maszerowałem, walczyłem z mrowkolwami na calej dlugości plaży biegnąc i strzelajac byle dotrzeċ do nastepnego kafaru łupiacego w ziemie. Nie było łatwo ale dalem radę, dotarłem do bazy rebeliantów. Wszystko poszło idealnie, zestrzeliłem gunship i wtedy podszedł do mnie jeden z rebeliantów mówiac 'ok mr. freeman, now get in to the car' ...zbladlem. Save przy dźwigu byl z przed wieków więc musiałem ponownie zapierdzielać plażą pełną mrówkolwów na piechote zeby przewrócić buggiego na kola i chwile pózniej tym razem juz za kierownica wrócić tą samą plaża do bazy rebeliantów aby zaskoczył skrypt. W końcowym rozrachunku wyszło ze sprawiłem sobie dobre 2h rozgrywki dodatkowo :D
Image

Za ten post impulse_101 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK.
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Half Life

Postprzez Szpagin w 08 Gru 2012, 11:53

http://www.gamerevolution.com/news/halflife-2-named-game-of-the-decade-by-vgas-16441

Podczas gali Video Game Awards, która odbyła się dziś w nocy, Half-Life 2 zdobył nagrodę dla gry dekady (w sensie: najlepsza gra w latach 2002-2012, bo właśnie od 2002 są przyznawane nagrody), pokonując takie tytuły, jak World of Warcraft, Portal, Batman: Akrham City czy Mass Effect 2. Jak dla mnie - w pełni zasłużoną.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Half Life

Postprzez meJKu w 08 Gru 2012, 12:47

Już same pozostałe nominacje powodują, że tej gali nie powinno się traktować poważnie. Wii Sports, ME2, czy Portal? Dajcie ludzie spokój, tutaj HL2 praktycznie konkurencji nie miało.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 680
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Mar 2024, 17:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Half Life

Postprzez KoweK w 08 Gru 2012, 16:55

A dlaczego nie wymieniłeś Arkham City? :P To chyba najlepsza przygodowa gra akcji jaka kiedykolwiek powstała. Ale wg mnie stoi na równym poziomie w moim osobistym rankingu z HL2 mimo że to różne gatunki. :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Half Life

Postprzez Szpagin w 08 Gru 2012, 18:05

@meJku: Wii Sports to może i gówienko, które trudno brać na poważnie, ale równocześnie jest ogólnoświatowym fenomenem i chyba jedynym powodem, dla którego Wii, konsola będąca właściwie Gamecube'em z kontrolerem ruchu, nie tylko przetrwała na rynku dłużej niż rok, ale i stała się najpopularniejszą konsolą stacjonarną ever. No i sporym problemem dla Nintendo, bo firma jest obecnie kojarzona tylko i wyłącznie z grami dla całej rodziny, co raczej nie zapewni im rynkowego sukcesu (przychód w przypadku konsol generują opłaty licencyjne od producentów gier, a najlepiej sprzedają się dziś nie tytuły dla dzieci, a bardziej dojrzałych graczy).
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Half Life

Postprzez meJKu w 08 Gru 2012, 18:11

@Kowek, bo w Arkham City akurat nie grałem i się nie wypowiadam ; )

@Szpagin, co nie zmienia faktu, że ta lista to jakaś porażka, bo w ciągu ostatnich 10 lat wyszło co najmniej XX lepszych tytułów niż to co tam wymieniono.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 680
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Mar 2024, 17:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości