Half-Life

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Half Life

Postprzez paintball_0 w 09 Gru 2012, 10:08

Szpagin, obecnie sprzedają się nie tytuły dla dojrzałych graczy, tylko tytuły przepełnione akcją i przemocą. Przypomnij sobie jak sam byłeś mały. Wolałeś się chwalić kolegom, że oglądasz dobranockę, czy filmy sensacyjne? ;) FPSy i gry akcji to praktycznie gry dla dzieci, w których cenzuruje się seks, realistyczną przemoc i przekleństwa. Popatrz choćby na spolszczenia. ;)

Wygrał HL bo zwyczajnie jest najdłużej na rynku i miał czas, żeby wsiąknąć w świadomość graczy.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Reklamy Google

Re: Half Life

Postprzez Szpagin w 15 Sty 2013, 23:36

Właśnie ukończyłem Black Mesa. Powiem jedno - gra jest trudna jak cholera. Nie tylko w kontekście współczesnych produkcji - odpaliłem sobie potem oryginalnego Half-Life'a z 1998 i tam było jakby łatwiej. Np. rozdział "We've got hostiles" - w BM na normalnym poziomie trudności ginąłem tam non stop, w HL padłem może cztery razy, z czego raz przez zwykłą nieuwagę (zapomniałem kucnąć, gdy przechodziłem pod jakimś wentylatorem).

Wracając do samego moda, twórcy wykonali kawał dobrej roboty. Po pierwsze, wcale nie czuć, że ma się do czynienia z fanowską modyfikacją. Zadbano nawet o takie detale, jak głosy łudząco podobne do oryginalnych (mam tu na myśli przede wszystkim dra Kleinera i Eliego Vance'a - jakbym słyszał aktorów z HL2).

Jeśli chodzi o budowę map, Black Mesa nie jest stuprocentowo wierny oryginałowi - niektóre fragmenty są przerobione, na przykład na początku mamy sekwencję, w której walczymy z zombi za pomocą flar. Mi akurat przypadło to do gustu, bo dawało jakąś dozę innowacji.

Pod względem graficznym nie jest źle. Source ma już swoje lata, ale w porównaniu z oryginałem wygląda naprawdę współcześnie. Dźwiękowi nie mam nic do zarzucenia - pełen profesjonalizm.

Właściwie tylko jedna rzecz mocno mnie wkurzyła: mechanika skoku. W oryginale było to nieintuicyjne, bo aby wskoczyć na większość obiektów, trzeba było używać kombinacji spacji i klawisza control. W BM dochodzi jeszcze znany z HL2 sprint. Efekt? Bardzo często (szczególnie w późniejszych etapach) trzeba jednocześnie używać kombinacji w+shift+ctrl+spacja. Idę o zakład, że osoba, która to wymyśliła, miała więcej niż pięć palców.

Ogólnie polecam moda każdemu fanowi strzelanek, szczególnie tych starszych. Dla mnie to była nie tylko nostalgiczna podróż do czasów, gdy chodziłem do podstawówki (HL był pierwszym FPSem, w jakiego grałem), ale też mile spędzony czas przy niezłej, dopracowanej produkcji. Czekamy tylko, aż wydana zostanie reszta gry - w obecnej wersji brakuje poziomów rozgrywających się w świecie Xen.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Half Life

Postprzez ViS w 07 Mar 2013, 22:15

Wiadomo może, kiedy wyjdzie poziom XEN do Black Mesy, bo albo nie umiem szukać, albo jeszcze nic nie wiadomo :E
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Half Life

Postprzez Omnibus w 08 Mar 2013, 16:31

niestety na razie nic na ten temat twórcy nie powiedzieli :| Jedyne co to możesz mieć pewność że nad tym pracują

BMS jest niesamowita grą. Nie grałem w oryginał wcześniej tylko we wszystkie dwójki. Ale nie wiem czemu ale mi ta gra złoiła emocjonalny zamiennik du***a. Nie ma narracji, a kilkanascie scen mnie wręcz wzruszyło. + świetny soundtrack, grafike,darmowość,pomysły rozrywka...
Gra wymiata
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Half Life

Postprzez Ilja w 01 Kwi 2013, 15:44

HL2 EPISODE 3 OFICJALNIE ZAPOWIEDZIANY!!111 http://storestteampowered.com/app/4411/
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Re: Half Life

Postprzez Glaeken w 01 Kwi 2013, 15:46

To go dodaj do koszyka ;)
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Half Life

Postprzez Pangia w 01 Kwi 2013, 16:01

Ilja napisał(a):HL2 EPISODE 3 OFICJALNIE ZAPOWIEDZIANY!!111 http://storestteampowered.com/app/4411/

Ryzykowne zagranie. Ludzie już tak długo czekają na Ep3, że niekoniecznie ten dowcip może im się spodobać. Ale ja się zaśmiałem :)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Half Life

Postprzez wobes w 01 Kwi 2013, 16:10

Okrutny żart. Niech się lepiej za robotę wezmą.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Half Life

Postprzez KoweK w 01 Kwi 2013, 16:13

Na pewno nikt nie zauważył braku kropki po store oraz podwójnego t.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Half Life

Postprzez Pangia w 01 Kwi 2013, 17:13

No właśnie nie zauważyłem i tu się zhańbiłem - a jakby tam było coś gorszego niż tylko dowcip o Ep3? Jakiś wirus czy coś innego... Nie no, zaczynam histeryzować jak Woland.
Ale niewiele się pomyliłem - myślałem, że Valve sobie taki dowcip zrobiło :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Half Life

Postprzez ViS w 02 Lip 2013, 11:04

Po sukcesie jakim była premiera Black Mesa postanowiono odświeżyć dodatki: Opposing Force, oraz Blue Shift.
http://www.moddb.com/mods/operation-black-mesa
http://www.moddb.com/mods/guardduty
Jest odpowiedzialna za to inna ekipa (Tripmine Studios) niż w przypadku Black Mesy. Patrząc po łobroskach jeszcze długa droga przed nimi, ale i tak przy odrobinie chęci wydadzą swoje dzieło szybciej niż dezowory. :E
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Half Life

Postprzez impulse_101 w 02 Lip 2013, 21:13

Nie ma to jak przenosić grę z silnika retro na drugi silnik retro.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości