Half-Life

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Half Life

Postprzez meJKu w 04 Lip 2013, 00:21

ViS napisał(a):Po sukcesie jakim była premiera Black Mesa postanowiono odświeżyć dodatki: Opposing Force, oraz Blue Shift.

Toć te projekty są tworzone mniej więcej od tego samego czasu co Black Mesa. Twórcy po prostu są jeszcze bardziej niepoważni niż ci od LA i raz na jakiś czas wracają do projektów, żeby dodać model broni czy dwa. Albo po prostu porwali się z motyką na słońce i efekty widać ; )
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 680
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Mar 2024, 17:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Reklamy Google

Re: Half Life

Postprzez Dżuz w 12 Lip 2013, 19:17

No ten, tego, jak by to powiedzieć... Z "lekkim opóźnieniem", ale ukończyłem tę kultową, ponadczasową, rewolucyjną, bla bla bla, itd. itp. grę. Część drugą, gwoli ścisłości. I co mogę powiedzieć? Gra dupy nie urywa :/ Pewnie wielu zagorzałych fanów, będzie za chwilę chciało przywalić mi łopatą, albo coś w ten deseń, ale ta gra jest zwyczajnie nijaka.

Liniowa, to po pierwsze. To dałoby się jakoś przeboleć, bo jest sporo liniowych gier, które mimo to wciągają na długie godziny i zapadają w pamięć na lata. Bronią się choćby fabułą. Niestety fabuła w HL2 jest tak nudna, że nawet nie pamiętam już o czym ta gra opowiada. Może to przez dość szybkie niejednokrotnie tempo. Nie wiem. No ale skoro nie fabuła, to może chociaż bohaterowie? No cóż, na tym polu twórcy też się nie popisali. Typowi amerykańscy bohaterowie, z tekstów których aż kipi patosem. Jakiś goguś Barney i kompletnie bezpłciowa Alyx Jakaśtam. A główny protagonista całego tego show? Nie wiem jak można się zachwycać typem, z którego ust nie pada ani jedna kwestia. No chyba, że coś mi umknęło.

No dobra. Fabuła nie, bohaterowie nie, to może chociaż klimat? Tutaj jest już trochę lepiej, za sprawą choćby map. To znaczy wielu może się podobać. Ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony mamy ciekawe lokacje, jak choćby miasto z ostatnich kart opowieści, a z drugiej niezbyt przyciągające kanały czy autostradę. No i rzecz, która najbardziej irytuje, to tempo, przez które nie możemy tym lokacjom dłużej się przyjrzeć. Grafika jakoś w oczy nie kuje mimo upływu lat więc byłoby się czemu poprzyglądać, ale niestety nie ma na to czasu. Szkoda.

A ta wychwalana i opiewana w pieśniach fizyka otoczenia? Okej, może te prawie dziesięć lat temu to było coś niespotykanego, ale dziś to już jakoś nie robi na mnie wrażenia. Jakieś grawityguny-sruny...? I tak przez większą część gry używałem broni palnej, mimo iż kule latają jak po sznurku i brak podrzutu lufy, a niemożność przybliżania widoku doprowadza do szału.

Podsumowując. Próba zbudowania klimatu i miejscami wciągająca naparzanka (miejskie potyczki pod koniec gry, które jako jedyne zrobiły na mnie wrażenie), to trochę za mało żebym pamiętał tę grę. Pamiętał pozytywnie. Ot, momentami wciągająca akcją gra, dobra do relaksu i poćwiczenia szybkiego ruszania myszką, i nic poza tym. Nie mam większej ochoty do niej wracać.

Moja ocena: 6,5/10 :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image

Za ten post Dżuz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive pronx18, Kudkudak, The Witcher.
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Half Life

Postprzez Darth ReX w 12 Lip 2013, 20:14

Myślę, że twoim problemem Dżuz jest patrzenie na tę grę przez pryzmat dzisiejszych produkcji. I tu problem w tym, że HL2 to nie jest dzisiejsza produkcja. W 2004 wiele mechanizmów było typowych dla starych strzelanin. Stąd brak przybliżania widoku itd. A co do fabuły, no cóż... HL1 nie miał jej praktycznie wcale, drugi silił się na stworzenie ciekawych wątków. W efekcie podoba się to tylko fanom (należę do nich). A co do fizyki, to jednak zwróć uwagę, że ona napędza tę grę. Kilka miejsc nie pozwala pójść dalej bez zabaw z Havokiem. No i w 2004 nie było niczego ciekawszego, niż zabójstwo wroga sedesem.
I nie łopatą. Łomem.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||

Za ten post Darth ReX otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Soviet, Omnibus.
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Half Life

Postprzez Szpagin w 13 Lip 2013, 00:38

Rozumiem twoją opinię. Zareagowałbym pewnie tak samo, gdybym te sześć czy siedem lat temu nie zagrał pierwszy raz. Pewne rzeczy się zmieniły i w porównaniu ze współczesnymi produkcjami, Half-Life 2 rzeczywiście znacząco odstaje. W swoim czasie był jednak tytułem ze wszech miar innowacyjnym. Grafika powalała. Etapy były zróżnicowane, jak w mało której produkcji. No i fizyka. Dzisiaj to, rzeczywiście, nic specjalnego, ale wtedy nie było innej gry, gdzie można było rzucać wybuchającymi beczkami we wrogów, nie mówiąc już o zagadkach logicznych (w strzelance! Dziś jest to właściwie nie do pomyślenia). Może to przez nostalgię i chęć powspominania czasów późnej podstawówki/gimnazjum, ale co jakiś czas wracam do gry i czerpię z niej lepszą zabawę, niż z większości współczesnych FPS'ów. Dla mnie Half-Life 2 jest ukoronowaniem klasycznych pierwszoosobowych strzelanek, rozpoczętych jeszcze przez Wolfensteina. Dlaczego? Rok później wyszła gra, która na nowo zdefiniowała ten gatunek gier - Call of Duty 2. Może to nostalgia, ale autentycznie uważam, że Half-Life 2 jest najlepszą grą wszechczasów.

Wersja skrócona: jakbyś zagrał w 2004 czy 2005, to pewnie mówiłbyś zupełnie inaczej ;)
Image

Za ten post Szpagin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Darth ReX.
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Half Life

Postprzez BartusiekS w 13 Lip 2013, 00:49

A ja jeszcze dopowiem, że fabuła jak na FPSa jest wręcz bardzo rozbudowana, zwłaszcza jeśli patrzeć przez pryzmat wszystkich części. Na poparcie moich słów, streszczenie historii całego uniwersum:

http://hlstory.hl2-pl.info/timeline.htm
Uwaga, spoilery zakończeń wszystkich części!
BartusiekS
Stalker

Posty: 67
Dołączenie: 07 Lut 2010, 16:21
Ostatnio był: 09 Lip 2023, 16:20
Miejscowość: Oświęcim
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Half Life

Postprzez M3Fis70 w 21 Lip 2013, 18:23

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2 ... 1374328845

To sporo wyjaśnia na temat nowej fabuły, jednak jedno wiem... raczej nie zagram.
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: Half Life

Postprzez Pangia w 21 Lip 2013, 18:36

@up
Image
Co do rozmówki o HL2:
Dżuz napisał(a):I tak przez większą część gry używałem broni palnej, mimo iż kule latają jak po sznurku i brak podrzutu lufy, a niemożność przybliżania widoku doprowadza do szału.

Bo nie umiesz. Z pomocą przybliżenia wbudowanego w kombinezon możesz zdejmować przeciwników z zadziwiająco dużych odległości za pomocą głupiego USP Match (domyślnego pistoletu), a Magnum to właściwie snajperka.
Powinieneś zagrać też w pierwszą część - swoją drogą, 19 listopada wypadnie 15. rocznica wydania Half-Life'a. Stawiam 1 sucharka - :suchar: - że w ten dzień wyjdzie jakieś info o zapewne ostatniej części serii.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Half Life

Postprzez M3Fis70 w 21 Lip 2013, 20:59

Serio 15 lecie? To ładnie. Cóż możesz mieć rację co do info. Liczę na coś.
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: Half Life

Postprzez meJKu w 01 Paź 2013, 20:00

Image
Half-Life 3 oficjalnie(?) zapowiedziany? ; )
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 680
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Mar 2024, 17:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Half Life

Postprzez Soviet w 01 Paź 2013, 20:13

I want to believe.

Pewnie im się skończył trademark i musieli odświeżyć lub coś głupiego w tym stylu :P

Z drugiej strony, rejestrowanie nazwy "Half-Life 3" nie ma większego sensu, skoro posiadają już samo "Half-Life". Dziwna sprawa.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Half Life

Postprzez Pangia w 01 Paź 2013, 20:25

Ja wam mówię, poczekajmy do listopada, wtedy wszystko się okaże. Chyba, że Valve będzie naprawdę AŻ tak głupie, żeby zmarnować 15-lecie HL-a i nie dać nawet 1 screena czy jakiegokolwiek info o… czymkolwiek właściwie - HL3, L4D3, Source 2… Mają trochę projektów na głowie.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Half Life

Postprzez Szpagin w 01 Paź 2013, 21:40

Niewiele na to wskazuje. Valve nie musi robić gier, by na siebie zarabiać. Dzięki Steamowi zgarniają miliony, w zeszłym tygodniu zapowiedzieli wejście na rynek konsolowy (Steambox i SteamOS - wbrew temu, co piszą niektórzy, jakoś nie wierzę, by mogli zagrozić Microsoftowi na desktopach). Wtedy pojawił się opublikowany na "wiarygodnym" serwisie, jakim jest 4chan, post rzekomego pracownika Valve zdradzającego, że trzecią zapowiedzą będzie Source 2 i nowa gra, będąca tytułem startowym nowej platformy. Zamiast tego pokazano pada (który jakoś mnie nie przekonuje - panel dotykowy nie zastąpi myszki i analoga, ale chętnie bym to wypróbował), więc nie traktowałbym tych rewelacji zbyt poważnie. Choć z drugiej strony, nie jest to głupi pomysł: HL3 jako exclusive na Linuksa na bank dałby powód choćby do wypróbowania platformy.

Jeżeli HL3 powstanie, mam nadzieję, że pod względem rozgrywki będzie to HL2 na nowym silniku. Wiecie, fizyka, zagadki, apteczki, brak ograniczenia do dwóch broni na raz itd. Niestety, obawiam się, że część pójdzie do piachu. Ostatnia część, Episode 2, została wydana w 2007 roku. To prawie generację temu. Szmat czasu, teraz wśród graczy mamy wielu dorosłych z niewielką ilością wolnego czasu oraz dzieciaki z deficytem uwagi. Tym niemniej, gry nawet nie zapowiedziano, więc po jaką cholerę lamentuję?

Edit: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2013/10/04/half_2d00_life-3-trademark-listing-was-a-hoax.aspx
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość