ELEX - Postapokaliptyczne RPG twórców Gothica i Risena

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

ELEX - Postapokaliptyczne RPG twórców Gothica i Risena

Postprzez Kałach w 02 Lip 2015, 14:39

Image
Źródło: Eurogamer

    Elex to nowa gra RPG od studia Piranha Bytes, odpowiedzialnego za popularne serii Gothic i Risen. Tytuł zmierza na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One i ukaże się na przełomie 2016 i 2017 roku.

    Z informacji na oficjalnej stronie produkcji wynika, że akcja toczy się w „nowym, postapokaliptycznym uniwersum science-fiction”. Gracz trafi do otwartego świata, pełnego „oryginalnych postaci, zmutowanych potworów, głębokich wyborów moralnych i potężnej akcji”.

    „To zdecydowanie najbardziej ambitny z dotychczasowych projektów Piranha Bytes i Nordic Games” - czytamy na stronie wydawcy.

    „Elex będzie mroczne, bezkompromisowe, złożone. Już teraz uwielbiamy ten projekt” - zapewnia Reinhard Pollice z Nordic Games. „Pierwszy pokaz odbędzie się na Gamescomie.”

    „Wspaniale jest wiedzieć, że przy pracach nad Elex mamy kreatywną wolność, co jest dla nas bardzo ważne” - dodaje Björn Pankratz, reżyser z Piranha Bytes. „Nie możemy się już doczekać, by pokazać całkiem nowe uniwersum, materiały i szereg możliwości.”

    ELEX to skrót od „eclectic, lavish, exhilarating, xenial”, czyli „eklektyczny, pełen przepychu, radosny, gościnny”. Jaki ma to związek z grą - tego nie wiemy.

    To obecnie wszystkie szczegóły na temat Elex. Poniżej jedyna grafika koncepcyjna.
:

Image



Mega się jaram tą zajawką,nie dość że to gra od mistrzów klimatu - Piranha Bytes, to jeszcze mój ulubiony gatunek - postapo :D

A wy czekacie?
Image

Za ten post Kałach otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol, Decimus76.
Awatar użytkownika
Kałach
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 06 Sty 2013, 13:39
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 11:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 27

Reklamy Google

Re: ELEX - Postapokaliptyczne RPG twórców Gothica i Risena

Postprzez Leo0502 w 02 Lip 2015, 14:50

ELEX to skrót od „eclectic, lavish, exhilarating, xenial”, czyli „eklektyczny, pełen przepychu, radosny, gościnny”. Jaki ma to związek z grą - tego nie wiemy.

Nie wiemy o czym będzie gra, ale mamy już tytuł. Ciekawe... co z tego wyniknie
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: ELEX - Postapokaliptyczne RPG twórców Gothica i Risena

Postprzez vandr w 02 Lip 2015, 16:03

Kałach napisał(a):ELEX to skrót od „eclectic, lavish, exhilarating, xenial”, czyli „eklektyczny, pełen przepychu, radosny, gościnny”. Jaki ma to związek z grą - tego nie wiemy.


Ironiczny, głomby. M

Może być fajnie.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: ELEX - Postapokaliptyczne RPG twórców Gothica i Risena

Postprzez Terminus w 02 Lip 2015, 19:38

Jaram się jak Stary Obóz po przelocie smoka.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: ELEX - Postapokaliptyczne RPG twórców Gothica i Risena

Postprzez Woland w 02 Lip 2015, 21:26

Zapowiedzieli że użyty zostanie silnik Genome Engine.
Pozwala to mieć nadzieję na minimalne wymagania na poziomie G3/Risen2/Risen 3 :)
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: ELEX - Postapokaliptyczne RPG twórców Gothica i Risena

Postprzez vandr w 02 Lip 2015, 21:34

Miało Cię tu nie być.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Woland, L_E_W_Y.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: ELEX - Postapokaliptyczne RPG twórców Gothica i Risena

Postprzez Woland w 02 Lip 2015, 21:36

Wróciłem na chwilę bo jedna gierka i mi się zrąbała i pliskam o pomoc w stosownym dziale, a tu to tak mimochodem :E
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: ELEX - Postapokaliptyczne RPG twórców Gothica i Risena

Postprzez Red Liquishert w 02 Lip 2015, 22:42

Jak system walki będzie tak zesrany jak w Risenach (dostajesz po plerach podczas przewrotu z 5 metrów, twój cios nie przerywa animacji ataku przeciwników, a ich już tak) to dzięks, postoję :caleb:
No ale jaram się, no, czuję się niczym Bezimienny tuż przed pójściem na górę z Bromo... znaczy, Nadją :suchar:
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: ELEX - Postapokaliptyczne RPG twórców Gothica i Risena

Postprzez paintball_0 w 03 Lip 2015, 00:17

Grafika koncepcyjna przedstawia kolesia z mieczem na plecach na tle chłopskich chatek, a w informacji prasowej gadają coś o postapokalipsach i science-fiction. Ciekawe jak będzie się miało jedno do drugiego. Gamescom 2015 zaczyna się 5 sierpnia. Jarać to się niespecjalnie jaram, bo mi się to wszystko za bardzo kojarzy z Oblivionem z bronią palną. Ale erpegów sci-fi z otwartym światem nigdy za wiele. Czekam.

Natomiast tytuł gry uważam za nędzny, beznadziejny, przekombinowany, nie wpadający w ucho i wzięty bóg wie skąd i na co. Nie podoba mi się również czcionka z której jest on zbudowany i w co stylizowany. Wygląda słabo i nisko budżetowo. Tyle tytułem narzekania na pierdoły. :)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: ELEX - Postapokaliptyczne RPG twórców Gothica i Risena

Postprzez Terminus w 03 Lip 2015, 00:53

paintball_0 napisał(a):Grafika koncepcyjna przedstawia kolesia z mieczem (...) a w informacji prasowej gadają coś o postapokalipsach i science-fiction. Ciekawe jak będzie się miało jedno do drugiego.

Była taka gra Arcanum, była seria Might&Magic i jakoś dało się połączyć te klimaty.
mi się to wszystko za bardzo kojarzy z Oblivionem z bronią palną

Nie wiem co Ci się tu kojarzy z Fallout 3? :suchar:

Natomiast tytuł gry uważam za nędzny, beznadziejny, przekombinowany, nie wpadający w ucho i wzięty bóg wie skąd i na co. Nie podoba mi się również czcionka z której jest on zbudowany i w co stylizowany. Wygląda słabo i nisko budżetowo.

A mnie się czepiają, że to niby ja zawsze marudzę :E
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: ELEX - Postapokaliptyczne RPG twórców Gothica i Risena

Postprzez Gizbarus w 03 Lip 2015, 05:17

Terminus napisał(a):Była taka gra Arcanum, była seria Might&Magic i jakoś dało się połączyć te klimaty.


Dodałbym do tego też serię Wizardry (w przynajmniej siódmą i ósmą część, które znam), gdzie ten miks także udał się zaskakująco dobrze.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: ELEX - Postapokaliptyczne RPG twórców Gothica i Risena

Postprzez paintball_0 w 03 Lip 2015, 09:20

Wszystko zależy od balansu sił. Na jakim poziomie stanęła technologia w tym świecie i jak potężna jest tutaj magia? Kto rozwija te dziedziny? Czy się przeplatają, czy istnieją w separacji? W jakim stopniu rozwinięto broń palną? Odpowiedzi na te pytania chciałbym poznać.

W pierwszej chwili po przeczytaniu newsa pomyślałem, że to będzie hard science-fiction z rozwiniętą technologią. Ale teraz myślę, że to będzie coś w rodzaju magicznego steampunka. Że będą jakieś gnomie samopały i krasnoludzkie czołgi, a apokalipsę wywołały wojny czarodziejów. Czyli kompletnie nie moje klimaty. Zasadniczo to ja nie lubię fantasy. Poza kilkoma wyjątkami. Zdecydowanie wolę sci-fi i liczyłem że ta gra będzie sci-fi. Stąd moje porównanie do Fallouta 3. Że niby goście od Gothica postanowili zrobić coś zupełnie nowego. A zrobią pewnie magię i sterowce.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości