Sniper Elite

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Sniper Elite

Postprzez Pangia w 18 Wrz 2016, 16:56

A ja nadal twierdzę, że wystarczy pograć w SE V2 – kolejne części nie różnią się w zasadzie niczym w mechanice rozgrywki poza tym, że są łatwiejsze.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Sniper Elite

Postprzez Soviet w 18 Wrz 2016, 17:36

A jak już się przeszło SE V2, to co wtedy?
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Sniper Elite

Postprzez Wave w 18 Wrz 2016, 17:53

Pandzia, no to powiedz teraz to wszystkim, którzy grali w kolejne asasyny, by poznać dalsze losy Ezio.
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

Re: Sniper Elite

Postprzez Pangia w 18 Wrz 2016, 18:42

>implikowanie że w SE fabuła ma jakiekolwiek znaczenie
> :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Sniper Elite

Postprzez caleb59 w 18 Wrz 2016, 18:55

W pewnym sensie (choć słabym) fabuła jest bo obserwujemy kampanię drugowojenną oczami Karla Fairburne'a i jego losy zaczynające się od V2, przez 3 aż do obecnie 4, kiedy Niemcy wkroczyli dopiero do Włoch i nie narobili jeszcze ambarasu - nie wiadomo też czy w grze zostanie wykorzystana postać Mussoliniego, DLC z Hitlerem będzie na pewno bo to swoista tradycja serii hehe...

Jakieś tam tło historyczne gra ma, a że jest odpowiednio nagięte na potrzeby gry (samotny snajper odmieniający bieg wojny) to już inna sprawa...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Sniper Elite

Postprzez Wave w 18 Wrz 2016, 19:58

>cytowanie poprzedniego posta
> :u3:

:u3: :u3: :u3:

Z pewnością jest pewna część osób, którzy będą grać w tę grę, by śledzić dalsze losy Karla. Poza tym, jeśli kogoś jarała V2, to będzie grał w trójkę i czwórkę dla kilku nowych rozwiązań i zmienionego teatru działań.

EDIT

Calebusio poprawił pandziowe cytowanie posta... :u3:...
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

Re: Sniper Elite

Postprzez Pangia w 18 Wrz 2016, 20:02

Wave napisał(a):>cytowanie poprzedniego posta

Że co proszę...? :u3:
Caleb, no błagam cię. Przecież 99% ludzi gra w to tylko dlatego, żeby postrzelać nazistom w jaja.
Wave napisał(a):Poza tym, jeśli kogoś jarała V2, to będzie grał w trójkę i czwórkę dla kilku nowych rozwiązań i zmienionego teatru działań.

chyba ty :tm:
Jeżeli ktoś lubi 3 razy kupować to samo za coraz to większe pieniądze, to zapraszam :u3: Ja jednak mam inteligencję i nie zawaham się jej użyć :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Sniper Elite

Postprzez Wave w 18 Wrz 2016, 20:12

Hm, to jak dali dwójkę za darmo to jakoś dziwnie duży był odsetek ludzi, którzy zwyczajnie chcieli ponapieprzać w coopie i multi, a nie skupiać się na odstrzeliwaniu genitaliów. :u3:

Masz csgo, już kupiłeś to samo. :u3: :suchar: Kto mówi o kupowaniu już? Albo w ogóle kupowaniu... :realcaleb: Wystarczy czekać na solidne promocje. Jak na razie czwórka mnie nie jara. Zdecydowanie za mały skok względem trójki, chociaż i tak kiedyś zagram.
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

Re: Sniper Elite

Postprzez caleb59 w 18 Wrz 2016, 21:14

Oglądając ten długi gameplay (chociaż nie cały bo zdecydowanie był jak dla mnie za długi) wydaje mi się, że w 4 lokacje mogą być większe niż w 3 i mieć więcej różnych ścieżek co pomoże w taktycznym podejściu do misji - moje słowa potwierdził też jeden z developerów podczas gameplay'u - co prawda nie ma się co sugerować bo przedstawiono zaledwie część jednej z misji i nie wiadomo jak będzie z innymi ale raczej jestem dobrej myśli...

W sumie to od zawsze podobały mi się gry z tej serii nie tylko dlatego, że można strzelać przeciwnikom w jajca ale przede wszystkim można się fajnie poskradać i pokombinować bo często lepiej kogoś załatwić nożem z bliska albo celnym strzałem w łeb z wytłumionego pistoletu Welrod niż strzelać ze snajperki jak gamoń będąc otoczonym przez wroga...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Sniper Elite

Postprzez Pangia w 18 Wrz 2016, 21:24

caleb59 napisał(a):W sumie to od zawsze podobały mi się gry z tej serii nie tylko dlatego, że można strzelać przeciwnikom w jajca ale głównie można się fajnie poskradać i pokombinować bo często lepiej kogoś załatwić nożem z bliska albo celnym strzałem w łeb z wytłumionego pistoletu Welrod niż strzelać ze snajperki jak gamoń będąc otoczonym przez wroga...


Owszem, jest to fajne, ale Rebellion w żadnej części tego nie wybalansował jak trzeba – pod tym względem nieco poszedł w realizm tj. gracz pcha się przez całą mapę, żeby strzelić ze snajperki raz i uciec. Tyle że nie da się uciec po cichu i trzeba się wdać w jakąś idiotyczną masakrę rodem z Call of Duty. Przynajmniej tak jest w V2, bo o ile pamiętam w jedynce strzelanie ze snajperki nie kończyło się tym, że przeciwnicy mieli cię wycelowanego jak nie przymierzając w Stalkerze, tylko po prostu byli uważniejsi na otoczenie, ale nie powodowało to, że podejście w jakieś niewidzialne kółko otaczające AI natychmiast odkrywało twoją pozycję dla wszystkich na mapie, mimo iż siedzisz w gęstych krzakach albo w ogóle za ścianą budynku. A na dłuższą metę takie skrytobójstwo jednak męczy, bo myślisz sobie „ku*wa, mam niecałe 3 magazynki do pistoletu w zapasie i 100 pestek do snajperki, z której nawet nie mogę strzelić”.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Sniper Elite

Postprzez caleb59 w 18 Wrz 2016, 21:31

Nie pamiętam jak było w V2 ale w 3 było zdecydowanie więcej miejsc z tzw. zagłuszaczami, czyli jakieś wybuchy w tle, które maskowały odgłos strzału ze snajperki - kwestia to zrobić dobry rekonesans lornetką i tak się ustawić by powalać przeciwników na dystans a inni nie kapnęli się, że kolega z oddziału dostał właśnie kulkę, trzeba obserwować trasy patrolowe i starać się sukcesywnie eliminować pojedyncze cele albo kiedy jeden na drugiego nie patrzy bo to też bez sensu zabić przeciwnika, kiedy jego kumpel parę metrów dalej stoi do niego przodem i wszystko widzi - wtedy nawet zagłuszacze nie pomogą...

Ale muszę Ci przyznać rację - gra bywa niezbalansowana bo często można uważać a i tak nie wiadomo skąd ktoś się kapnie ale może takie uroki pseudo otwartego świata i większej ilości przeciwników w lokacji - mam na myśli cały czas część 3...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Poprzednia

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość