Sniper Elite

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Sniper Elite

Postprzez Pangia w 28 Lis 2015, 23:30

Ponieważ epicko się nudzę i pilnie potrzebuję czegoś, co mnie zajmie chociaż na chwilę (nie tylko z powodu nudy), pomyślałem o wysmarowaniu tematu o serii Sniper Elite.
Swego czasu grałem w jedynkę na pirackiej wersji, gra nawet mi się wtedy podobała, ale teraz gdy patrzę na grafikę, to jak nie jestem jakimś pederastą w tej dziedzinie, że bez Ultra HD nie podchodzę do monitora, tak jednak już dość mocno mnie ona odstręcza – na tyle, że chociaż chwilowo na Steamie kosztuje tylko 2 euro, to jednak wolę poczekać na promocję z DLC „Kill Hitler” do V2. Poza tym strasznie wkurzało mnie to, że można się zabić własnym potykaczem, co praktycznie dyskwalifikowało go jako metodę zabijania wrogów, bo niemożliwym wręcz było zmuszenie jakiegokolwiek NPC do przejścia przez niego przez np. rzucanie kamieniami.
W V2 poprawili grafikę, zachowanie AI (jest nieco bardziej przewidywalne i bardziej skłonne do współpracy pod względem rzucania kamieniami) i ogółem gra się całkiem przyjemnie… o ile ma się grę prześwietloną na wylot. Gra jest po prostu przesrana pod względem liczby skryptów, co w grze, w której z założenia powinieneś planować kilka ruchów do przodu i dobrze się rozejrzeć na 100 metrów przed siebie przed zrobieniem kroku jest straszną lipą – obserwujesz budynek przed sobą i jest pusty, po czym przechodzisz 50 metrów i nagle w oknie respi się snajper, którego strzały w dodatku AI kompletnie ignoruje, tak jakby normalnym było, że koleś osłaniający z Mosinem/G43 jakiś ważny strategicznie punkt strzela sobie do wron.
Poza tym wyraźnie da się wyczuć, że mapy są podzielone na swoiste sektory, w których po pierwsze, AI spoza danej części mapy będzie ignorować wszystko, co się dzieje wokół ciebie i po drugie, AI z niego nie wyjdzie. Najczęściej takie coś widać, gdy stawia się w przejściu potykacz, rzuca kamieniami i nagle żaden żołnierz nie chce podejść do źródła dźwięku, a zatrzymuje się w połowie drogi i odwraca, szukając hałasu kilkadziesiąt metrów dalej w przeciwnym kierunku. Denerwuje regeneracja zdrowia zamiast systemu z leczeniem się bandażami i apteczkami w pierwszym SE, trochę za dużo typowego dla Call of Duty holiłudu (vide druga misja, gdzie całe skradanie ch♥j szczela, bo dajemy się złapać na podsłuchiwaniu radia i zbiega się cała chmara Niemców do zabicia), Welrod czasami zalicza tak idiotyczne pudła, że szlag trafia na miejscu (albo po trafieniu w głowę przeciwnik się odgina, po czym wykrywa gracza i woła wszystkich w okolicy), wysadzenie czegokolwiek powoduje natychmiastowe odkrycie pozycji gracza, a same eksplozje potrafią zabić tylko nas samych (z wyjątkiem dynamitu) i w dodatku fala uderzeniowa nie koliduje z budynkami, więc jeśli się ukryjemy za ścianą, żeby uniknąć obrażeń od wybuchu granatu, to srogo się zawiedziemy. Ale jak już w końcu obczai się, gdzie spawnuje się jaki przeciwnik i gdzie kto chodzi, to da się czerpać z SE V2 całkiem sporo przyjemności.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Sniper Elite

Postprzez Szagart w 29 Lis 2015, 15:53

Dwójka mi się podobała, ale jakoś nie chcę jej instalować, polecam trzecią część. Obecnie tą część mam na steam mam a teraz na steam jest promocje na tą część. Jakby ktoś chciał zagrać w trójkę zapraszam na priv.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Sniper Elite

Postprzez Poldzer w 30 Lis 2015, 16:47

W v2 nie grałem zbytnio chwilę tylko u kolego trochę. Za to część pierwsza nawet podobała, tylko te strzelanie takie jakieś nijakie. Za to epicko podobała mi się jakaś tam misja, gdzie trzeba zdjąć jakiegoś snajpera z wysokiego budynku, gdzie się jebitne rekordy na dystansach łapało. No i ta beka gdzie widać, że pocisk mija NPC, o jakieś 30cm, a gra zalicza jako trafienie :E.
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Sniper Elite

Postprzez Adam w 30 Lis 2015, 17:27

Grałem w dwójkę i nawet spoko, fabuły nie oceniam, bo trochę oklepana, warto zagrać dla bullet-time'ów ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Sniper Elite

Postprzez caleb59 w 16 Mar 2016, 13:20

                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cysiu.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Sniper Elite

Postprzez Universal w 16 Mar 2016, 13:50

Super, że można strzelać w jądra i dostać za to bonusowe punkty. Fajnie, że to bodajże będzie Kreta/Sycylia. Szkoda, że cząsteczki, grafika i animacje dalej siedzą w zeszłym dziesięcioleciu. Pewnie się zainteresuję, jak będzie w bundle'u :caleb:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Sniper Elite

Postprzez Pangia w 16 Mar 2016, 14:17

Teraz z kolei zagapili się na serię Assassin's Creed. Za to pewnie dalej nie będzie można wyłączyć „skupienia”, czyli dodatkowego przybliżenia podczas wstrzymywania oddechu, które na dłuższą metę robi się denerwujące, bo mocno utrudnia strzelanie bez skupienia, bo trzeba wziąć inną poprawkę przy celowaniu.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Sniper Elite

Postprzez Imienny w 16 Mar 2016, 14:27

Universal napisał(a): grafika i animacje dalej siedzą w zeszłym dziesięcioleciu.

Jak ulał pasuje to pewnej gry z drugiej połowy 2015 roku, tylko nie jestem w stanie sobie przypomnieć której. :suchar:

Tymczasem 2 recenzje Sniper Elite (v2 i v3). Przyjemnie się ogląda, może nawet w nieokreślonej przyszłości skuszę się na te gry, chociaż "kampienie" z wykorzystywaniem karabinów wyborowych jakoś średnio mi wychodziło i zawsze dostawałem wtedy baty.



Informacje znalezione w sieci (premiera planowana jest na 3 kwartał tego roku):
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/szy ... ite-4.html
http://wccftech.com/sniper-elite-4-rele ... e-details/
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Sniper Elite

Postprzez Universal w 16 Mar 2016, 16:53

Dwójkę przeszedłem ze względną przyjemnością, trójka mnie znudziła. Prawdopodobnie dlatego, że nie zauważyłem różnicy w rozgrywce, a nie lubię przechodzić dwa razy tego samego, jeśli nie trzyma naprawdę wysokiego poziomu lub ja nie jestem fanbojem danego tytułu :caleb:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Sniper Elite

Postprzez lukebuka w 16 Mar 2016, 20:00

Najnowsza część wygląda w mechanice skradania się identycznie, jak w SprinterCell: Blacklist. Zważywszy na to, że wspomniany tytuł wyszedł jakieś 3 lata temu, nie wróżę najnowszej odsłonie "Elytarnego sznajpera" jakiegoś ogromnego sukcesu w sprzedaży. Zrobiliby coś innowacyjnego, a nie zgapiają od innych tytułów. :/

Za ten post lukebuka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Sniper Elite

Postprzez caleb59 w 15 Cze 2016, 14:34

                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Sniper Elite

Postprzez Imienny w 16 Cze 2016, 21:39

Premiera planowana była na koniec tego roku, jednak ze względu na Battlezone VR (inny projekt Rebellion Developments) zostaje przesunięta na luty 2017.
http://www.eurogamer.pl/articles/2016-0 ... zlego-roku

Fragment rozgrywki ze Sniper Elite 4
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości