Free to Play

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Free to Play

Postprzez czołg w 18 Sie 2016, 18:22

Ja polecam world of tanks i inne gry z wargamingu

Za ten post czołg otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive DarthAvalon.
czołg
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 19 Gru 2014, 13:53
Ostatnio był: 03 Mar 2020, 22:54
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Free to Play

Postprzez PainChiller w 18 Sie 2016, 20:29

War Thunder. Najlepszy symulator czołgu, samolotu (i nie długo) okrętów. Gra bardzo przyjemna, ale dośc wymagająca
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Free to Play

Postprzez Herezja w 19 Sie 2016, 00:23

Path of Exile - diablo 2 na sterydach (prawdziwe free to play - bo nic poza upiększaniem postaci za żywą gotówkę nie kupisz czyli choć byś wydał nie wiadomo ile to nie będzie to miało wpływu na to jak Ci się gra - zero premium punktów itp itd).
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Free to Play

Postprzez Bezzebnouszny w 19 Cze 2017, 20:10

Nie rozumiem, właśnie ogromną zaletą Path of Exile jest system handlu - zupełnie odmienny od Diablo 2 (O Diablo 3 już w ogóle nie mówię, bo Blizzard zabrania motzno).
Kupować możesz przedmioty, a przede wszystkim handlować orbami, wykorzystywać je mądrze i odpowiednio łączyć według receptur - by uzyskać optymalne wyniki.
Ponadto to co Odróżnia Path of Exile to waluta którą są orbs, w większości gier walutą jest złoto - które szybko staje się bezużyteczne, developerzy radzą sobie z tym na różne sposoby, lepiej lub gorzej. Najlepiej wybrnął z tego Blizzard w World of Warcraft, gdzie za wirtualną walutę kupić możesz klucz (czy jak to tam się zwie) na następny miesiąc, za wirtualną walutę WoW - do tej pory płaciłeś za to powszechnie akceptowalnym pieniądzem :-)
Natomiast w PoE nie ma golda, są orbsy które nie są zaliczane do Currency, a do Items - ponieważ każdy z nich ma jakieś zadanie i rzeczywiście będzie przez Ciebie używany - dlatego też handel przypomina bardziej system barterowy. W PoE gdy chcę kupić np Exalted Orbs nie boje się blokady konta jak w Diablo 3, sam do zakupów wykorzystuje https://odealo.com, zwłaszcza teraz przed wyjściem Fall of Oriath - nowego dodatku do PoE - który podwaja zawartość

PoE zjada Diablo 3 pod wieloma względami, może i graficznie Diablo 3 jest lepiej dopracowane, ale znowu przez swój depresyjny klimat nie będzie odpowiadał tak sporej grupie ludzi. Dużo lepsza grywalność, trade nie jest ścigany jak w D3. Ponadto D3 jest nudny do porzygu, po prostu klikasz i wciskasz klawisze. Ponadto wszystko do PoE wychodzi teraz dodatek Fall of Oriath - w zasadzie podwajający zawartość, a do biednego Diablo 3? Dodają postać Nekromanty....
Ostatnio edytowany przez Bezzebnouszny, 24 Cze 2017, 09:08, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Bezzebnouszny
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 19 Cze 2017, 20:03
Ostatnio był: 24 Cze 2017, 09:08
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 0

Re: Free to Play

Postprzez Herezja w 19 Cze 2017, 23:00

W POE aktualnie wkurza mnie to, że choć za sponsorowałem GGG zaistnienie w ogóle bo opłaciłem close betę (listopad 2012 o ile pamiętam) to praktycznie zero jakichkolwiek plusów z tej sytuacji nie mam (nawet dodatkowego titla na forum czy tym bardziej dostępu do tej bety, która aktualnie trwa) jak by to miało umniejszyć ich aktualny dochód.

Co by nie był offtop to aktualnie Crossout jest ciekawą grą. Połączeniem mad max-a z world of tank.
Open beta i w pełni darmowa. https://crossout.net/en#/
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Free to Play

Postprzez Bezzebnouszny w 20 Cze 2017, 04:14

Obejrzę gdy wstanę, może będzie to jakieś urozmaicenie. Generalnie jednym z nie wielu, a bardziej istotnych atutów małych firm jak GGG jest szybkość w podejmowaniu decyzji - coś czego Blizzard nie ma od dawien dawna. Poczekam na ten Fall of Oriath, zbyt wiele czasu i wirtualnych pieniędzy zainwestowałem w zabawę z Orbs.
Dzięki za link :-)
Awatar użytkownika
Bezzebnouszny
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 19 Cze 2017, 20:03
Ostatnio był: 24 Cze 2017, 09:08
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 0

Re: Free to Play

Postprzez trolololo w 20 Cze 2017, 07:03

Słyszałeś może o Planetside 2?
Świetna strzelanka na masową skalę ( do dwóch tysięcy graczy na mapę, a jest ich sześć) w pięknej grafice.
Gra dzieje się w przyszłości, gdzie trzy różniące się znacznie frakcje prowadzą wojnę o panowanie nad zasobami pewnej odległej planety.
Gra jest Free to Play. Niby można wykupić konto premium, które daje ci jakiś czas skórki, oraz raz w miesiącu 500 "golda", czyli tyle ile byś zdobył grając przez jakieś pół miesiąca.
Polecam obczaić, bo to jedyna gra w swoim rodzaju.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Free to Play

Postprzez Herezja w 20 Cze 2017, 11:03

Grałem w Planetside 2. Gra w sumie ujdzie ale właśnie nadmiar osób na jednej planszy powoduje to, że praktycznie nigdy nie widziałem różnic w sytuacji. Czy żyłem czy umierałem wszystko pozostawało bez nawet minimalnej różnicy.

Co by nie był offtop to z darmowych strzelanek dostępnych na rynku jest jeszcze Renegade X której pierwowzorem jest Command & Conquer: Renegade.
Strzelanka z pierwszej osoby bazująca na 2 frakcjach walczących w Command & Conquer Global Defense Initiative (GDI) lub Brotherhood of Nod. Bazująca na silniku Cry Engine (o ile pamiętam)
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Free to Play

Postprzez hunt w 28 Cze 2017, 15:49

Polecam grę TERA. Jest to koreańskie MMORPG.
Awatar użytkownika
hunt
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 06 Kwi 2016, 12:10
Ostatnio był: 15 Sie 2017, 09:38
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 5


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości