Hearts of Iron

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Hearts of Iron

Postprzez trolololo w 16 Gru 2016, 22:56

Gracie w jakiegoś HoI-a? "Przed chwilą" wyszeła aktualizacja do "czwórki" i DLC skupiające się na Brytyjskiej Wspólnocie Narodów. Ponadto poprawiono szereg błędów, zmieniono nieco interfejs, i od teraz widać dokladnie prowincje w mapie "zwykłej".
Najbardziej mnie cieszy jednak znana w polskim drzewku uzbrojenia wojsk lądowych. Dokładnie to wszystko zostało ładnie nazwane. Zamiast "Broń Piechoty II" mamy "Wz. 38 Mors", a zamiast "Pojazdów Piechoty" - "Ursus A". Zmieniono statystyki niektórych sprzętów, min. współczynnik twardości lekkich czołgów. Ponadto od teraz broń przeciwlotnicza realnie wpływa na skuteczność dominacji w powietrzu. Co o tym myślicie?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Hearts of Iron

Postprzez Wheeljack w 17 Gru 2016, 00:26

Miałem grane. Hoi4 to kupa pod wieloma względami, od przesadnego uproszczenia, przez super wydajny :u3: silnik do tych nieszczęsnych szwabów bez swastyki i takim :u3: soundtrackiem, nic tylko pomyśleć, że wojna to była niczym wycieczka do lichenia, a dookoła biegali sarenki. Dopóki nie wydadzą 23587209 dlc to nie dotykam. Poza tym po kilku godzinach okazuje się, że nie ma kim grać, bo do wyboru jest kilka grywalnych państw, z czego jedno to szwaby, przydałoby się jakieś narzędzie do modyfikacji rozkładu sił albo wogle random world jak w europce.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 13 Wrz 2023, 13:49
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Hearts of Iron

Postprzez trolololo w 17 Gru 2016, 00:46

Eee tam.
Muzyka ta gra tylko Niemcom, i Autryjakom, a to i tak muzyka z... DLC na propagandowe piosenki (nie żałuję że nie mam). Silnik mi nie przeszkadza, stwierdzam nawet że bardziej wydajny niż w Europie Szwaby że swastyką to najpopularniejszy mod na workshopie, zresztą jakby była "oficjalnie" to gra mogłaby mieć problemy, szczególnie w Niemczech (Hitler w edycji niemieckiej siedzi w cieniu, i nie nazywa się hilterem! :facepalm: ) Do wyboru są wszystkie istniejące wtedy państwa, i jedno z nich to Polska, a drugie to ZSRR :u3: . Poza tym zawsze możesz sobie państwo uwolnić, i pograć jako taki Egipt, Białoruś, czy nawet Malaya. Możesz grać nawet jako Bhutan, Mongolia, czy Menjing (taki mongolski wypierdek koło Manczukuo). Fakt, przydałby się się Custom nations, czy nawet random world (:u3). Ale ten cały ausz... Klauszwitz engine całkiem ładnie się moduje. Jest maaaasa modów zmieniających sytuację na mapie, czy nawet przenoszace w innym epokę. Jestem pewien że takie narzędzie jest, ale nie powiem ci gdzie. Zwyczajnie grałem na modach dających modyfikować nacje.
Gra może była super uproszczoną 10 paczy temu, teraz jest po prostu przystępna.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Hearts of Iron

Postprzez Szagart w 18 Gru 2016, 01:03

To mój pierwszy HoI (tzn. czwórka) i rzeczywiście mechanizmy są zbyt proste przez co można dostać cholery, do tego to nieszczęsne DLC i głupia sztuczna inteligencja przeciwnika komputerowego...gra sama w sobie bardzo mi się podoba po mimo tych minusów, bo można sobie różnorako układać historię, ale za kilka nowych drzewek do zaściankowych państw nie będę płacił 15 euro, kogoś tu chyba trochę poniosło. Lubię tą grę ale nie aż tak, pomimo przegrania 150h i miłych eksperymentów historycznych 15 euro za kilka drzewek to przesada.

Edit. Jak włączyć tą propagandową muzykę? Bo w opcjach nie widzę.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Hearts of Iron

Postprzez PainChiller w 18 Gru 2016, 11:58

Grałem kiedyś w pierwszą część (Kiedy nazywało się jeszcze "Europa Universalis: II Wojna Światowa") I jak zagrałem w IV, nie byłem zawiedziony. Jeśli chodzi o muzyke, to jest to pierwsza klasa (jak każda gra paradoxu), a na poziom trudności nie narzekam. jeśli ktoś mówi że HoI4 jest łatwe, to niech zagra kampanie polską w '39 na najwyższym poziomie trudności ;)

Gra faktycznie bardzo uproszczona, ale i tak daje dużo przyjemności. Ogólnie to polecam :)
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Hearts of Iron

Postprzez trolololo w 18 Gru 2016, 15:01

Propaganda to DLC. Ale wydaje mi się, że można własnoręcznie wgrać do folderu z muzyką.

To DLC ma jedną fajną zaletę - umożliwia "normalną" grę marionetkami, takimi jak Indie. Ale na razie poczekam z jego zakupem. Jeśli czegoś w mechanice mi brakuje, to opcja zarabiania na eksporcie bronii. Można by było np. za karabiny skupywać wolfram. Albo za ropę kupować ciągniki artyleryjskie. Przydałoby się to np. Czechosłowacji, lub Iranowi, a modów póki co brak. No i jakiś pieniądz by się przydał. Fajnie byłoby też żeby zrobić trochę bardziej zbalansowana ilość surowców. Złoża ropy w Iranie, Iraku, i Rumunii nie umywają się do tego, co można znaleźć w górach Kaukazu. Arabia ma może trzy jednostki ropy, Oman jedną, a Jemen nie ma nic. Gumy w Brazylii prawie nie ma, tak samo jak Ropy w Kanadzie. Dla porównania można spojrzeć na kolonie Holenderskie, i Singapur. Przecież ilość Gumy, i Stali przekracza tam zdrowy rozsądek, w porównaniu do innych krajów. Tak samo jeszcze te Węgry... masakra. Na takie rzeczy jak zły balans są mody, ale moderzy nie mogą wyręczać deweloperów :facepalm: .
Można byłoby też coś zrobić z optymalizacją, bo jeśli nie wyeliminuje się Anglii, Francji, lub dwóch innych potęg, to ilość dywizji powoduje solidny spadek FPS około roku 43`, co boli szczególnie w przypadku grania Chinami.

A najbardziej w tej grze lubię rysowanie długich, wieloetapowych planów ofensywnych, z potencjalnymi liniami odwrotu, i obserwacja skutków.
Najbardziej wkurzająca jest z kolei Sahara... kto grał wie o co chodzi.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości