WARHAMMER 40K

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: WARHAMMER 40K: SPACE MARINE

Postprzez Iłja w 03 Kwi 2013, 19:35

Jaka uważacie jest najlepsza rasa do DoW1 (z dodatkami)?

BLOOD FOR THE BLOOD GOD, SKULL FOR THE SKULL THRONE!!!


Czy muszę to tłumaczyć?
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Reklamy Google

Re: WARHAMMER 40K: SPACE MARINE

Postprzez Jachu w 03 Kwi 2013, 19:42

Jak dla mnie Nekroni. Mają darmową piechotę oraz część ich jednostek może powstać zza grobu po śmierci.

Zresztą tak wyglądała jedna z moich taktyk, w grze: produkuję dużą armię, wysyłam na bazę wroga, niszczę co tylko zdołam, a po całkowitym zniszczeniu mojej armii, wysyłam Lorda Nekronów który ją wskrzesza, przy pomocy artefaktu. :E
«Врагов надо истреблять!»
Awatar użytkownika
Jachu
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 26 Lut 2012, 22:32
Ostatnio był: 03 Mar 2016, 00:43
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 4

Re: WARHAMMER 40K: SPACE MARINE

Postprzez Iłja w 03 Kwi 2013, 20:04

W mojej opinii - marny damage. Zresztą wystarczy raz powalić Lorda Nekronów w twojej bazie i odpowiednio chronić ten teren, a gracz wroga ma problem bo jak tylko go wskrzesi, to on znowu pada.
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: WARHAMMER 40K: SPACE MARINE

Postprzez Omnibus w 03 Kwi 2013, 20:16

taa artyleria to miecz na nekronów. tez ich bardzo lubię za pancerz i wskrzeszanie.
a tak to u mnie jeszcze ex eaqo: Orki (orkz, orkz, orkz, orkz), tau, za niebywałą siłę ognia, i imperial guard.
Zauważyliście u tych ostatnich że oni buduja baze na odwrót? tacy marines: szczelny kordonik wieżyczek a w środku budynki produkujące piechociarzy, IG: kordon: koszary i wiezyczki, srodek: generatory i fabryki pojazdów. własnie za to ich lubię: za mozliwośc zorganizowania wielkieeej linii obrony. I "ładne" jak na grafe sprzed prawie 10 lat czołgi
Przyznam się że jakoś nie lubię tych "kombinujących" frakcji jak chaos i eldarzy. U pierwszych trzeba używac mnóstwa skomplikowanych taktyk, mają mnóstwo zdolności spec- ogółem dużo klikania i mikrozarządzania. o Eldarach nie wspominając
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: WARHAMMER 40K: SPACE MARINE

Postprzez Iłja w 03 Kwi 2013, 20:22

Za to Chaos jest twardy :D Te ich budynki i głosy...

Co do Gwardii... ty jeszcze nie wiesz jacy oni są upierdliwi w Firestorm over Kronus. Basiliski to najlepsza artyleria w grze, roznosząca pojedyńczymi salwami całe drużyny piechoty po drugiej stronie mapy (czuję się jak w WoT trochę ;d), a szturm na ich bazę to koszmar, bo tam każdy budynek strzela. A są tak mocne te budynki, że uszkodzenie wymaga co najmniej ciężkiej broni, więc piechota ma dokumentnie przesrane. No cudo, ci mówię :D Dlatego w modzie lubię nimi grać.
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: WARHAMMER 40K: SPACE MARINE

Postprzez Omnibus w 03 Kwi 2013, 20:49

Taaak niewątpliwie Basiliski ku oczyszczeniu wszechświata w służbie imperatora winny w każdej jego armii być.
A powiem ci co jest lepsze; rzucenie na maksa ulepszonej fali piechoty, a tuz za nimi czołgi ogniowe (nie pamiętam nazwy) i lemann russy. Piękne. Jeszcze lubie to że w gwardia owszem nie jest armia zautomatyzowaną ale większośc ich bohaterów drugorzędnych jak np. komisarz, kapłan dają premie pasywne i małą zdolność (poza psionikiem). W związku z czym nie trza się przejmowac o ich aktywacje na polu walki.w IG trzeba w zasadzie trzeba nauczyć się makrozarządzania i zinfiltrowac pozycje worga. wprawny gracz bedzie wiedział potem jakie ulepszenia dac piechocie i co wysłać na wroga.
+ fajny bohater-odział. bardzo ciekawy pomysł mimo iż mają tego bohatera słabego trochę.
Fajnie się grało w kampani Winter assault. Ta misja z fortecą chaosu, druga z wielkimi okopami, oraz w dodatku soulstorm jak się atakowało bazę gwardii- to było hardcorowe oblężenie.

***

Taka jedna sytuacja mi się przypomniała i nie mogłem sie oprzeć by o niej nie napisać:
Graliśmy z kolegą w DoW2. W takim teamie: Ja-Chaos space marine, kolega- space marine kontra 2 boty tyranidzi... obydwa na expercie. Nie pamiętam po co takie ustawienia daliśmy- chyba dla funu żeby sprawdzic ile wytrzymiemy. Graliśmy na punkty- czyli że przejmujemy punkty które dają pointy i trzeba wyzerowac licznik przeciwnika. Grało się nieźle choc trudno. Kumpel w baze nieźle inwestował, zaś u mnie z ekonomią słabo było. w pewnym momencie do bazy(mocno zużytej, przez chmary wroga koszące moje ofensywy i dośc duży rozrzut mych wojsk) wpadły ze 2 karnifeksy. Po bazie nic nie zostało. No to mysle se "mogiła nic tu po mnie", ALE zostały mi wtedy dwie jednostki: Plague marines i bohater też czempion zarazy. Kolega bronił się, wsparcia udzielał, pomagał jak mógł(mogłem uzupełniac odział w jego bazie), ja łaziłem tymi zaledwie czteroma komandosami a były to chłopy na skwał: jeden z bazooką, wszyscy z bardzo dobrym pancerzem, zas bohater miał cos ala miotacz ognia i wieżyczki, po punktach , przejmowałem je, waliłem w środek wrogiego ataku, broniłem. I wygraliśmy :E . Ja z jednym odziałem i bohaterem kolega z niezłą armią. LoL?

Uwagi moderatora:

Nie pisz posta pod postem - Soviet
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: WARHAMMER 40K: SPACE MARINE

Postprzez Alchemik w 02 Maj 2013, 22:00

Ja mam nadzieję, że DoWIII będzie miał więcej cech jedynki niż dwójki. Dwójka była pod względem fabuły niezła, ale wybór między graniem marinsami, a graniem marinsami... Dopiero w Retribution można było wybrać frakcję. Ja zwykle wolę grać złymi rasami :caleb: . Najbardziej w dwójce brakowało mi Nekronów. Armia która rozwala wszystkich żywych i wali promieniami z Monolitu :E .
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Dawn of War III (i inne gry w uniwersum młotka 40k)

Postprzez Kcpi66 w 11 Kwi 2017, 22:27

Tak se przeglądam foruma, wchodzę w zakładkę inne gry i żadnego takiego teamtu nie widzę. No kurde, biadolicie o śmiesznych animacjach w Mass Effect`cie, a żadnego tematu o dowie 3, który wyjdzie już 27 kwietnia? Dobra, domyślam się, iż na forum poświęconemu stalkerowi jest mniej fanów RTS`ów niż RPG`ów, no ale coś wspomnieć chyba można?!

Dość tego użalania się, przejdźmy do rzeczy. Sądzę, iż na forum jest co najmniej parę aktywnych osób, które miały styczność z uniwersum Warhammer`a 40,000. Więc zapraszam do dyskusji, bo uniwersum jest moim zdaniem nadzwyczaj ciekawe.

No dobra, ale skoro w temacie dow III to powiedzmy coś o nim. Hiperłącze dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć podstawowych informacji.
http://www.gry-online.pl/gra.asp?ID=18299

Moim zdaniem, z tego co widziałem gra może być fajna, tylko mam nadzieję, że tego nie popsują. Trochę przeszkadza zbyt jasna oprawa jak na młotka, powinna być bardziej ponura. Oglądałem parę filmików z zamkniętej bety i wyglądały nieźle. Ale najlepiej będzie sprawdzić to samemu więc zapisałem się do otwartej bety do czego zapraszam wszystkich zainteresowanych. Zapisy są oczywiście prowadzone na oficjalnej stronie Relic`a.

Uwagi moderatora:

Jakiś tam temat był w czeluściach podforum. Połączyłem w jeden główny wątek. - kowek
Niech żyje cesarz!
Kcpi66
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 11 Paź 2015, 20:27
Ostatnio był: 05 Lut 2021, 16:53
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: WARHAMMER 40K

Postprzez Etris w 20 Kwi 2017, 11:04

Znów zrobili kolorową oprawę dla amerykanów. Nie rozumiem tego trendy, by przystosowywać gry do amerykańskiego rynku... Ale tak poza tym, to gra prezentuję się bardzo dobrze. Zagram na pewno. Nie liczę, że przebije 1 część, ale żeby chociaż była bardziej dopracowana niż II. :)
Pozdrawiam - księgowa Ruda Śląska :)
Awatar użytkownika
Etris
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 20 Kwi 2017, 10:59
Ostatnio był: 21 Kwi 2017, 08:42
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 0

Re: WARHAMMER 40K

Postprzez Microtus w 04 Maj 2017, 20:01

Ja czekam na co innego...



Polatajta po jutubie to obaczyta, dużo już gejmplejów i rozmaitych filmów. Hack and Slash w tym uniwersum zapowiada się bardzo miodnie.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: WARHAMMER 40K

Postprzez AbiNek w 06 Sie 2017, 16:13

Witam.

Kocham warhammera, kocham nekronów, i poniekąd wierze, że coś takiego istnieje.
To chore ale przez to, że zagłębiałem się w ten świat czytając wiele artykułów o nich byłem zafascynowany i jestem dalej nekronami.

Co dalej, uważam też, że powinien powstać mod, który mógłby zmienić system obrażeń na realny, na taki opisany w uniwersum. Sami przyznacie, że możliwość zniszczenia drednota pentakami to głupota :facepalm: . Głupota na tyle wielka, że trochę psuje efekt i doznania z gry.

Kto lubi system zachowywania bazy w kampanii po tym gdy wygramy potyczkę na mapce? Mi osobiście bardzo się spodobał ten system ale czasem jest zbyt OP. A AI w DoC czasem prosi o łaskę Imperatora.
Stalker, you wanna vodka? Cam tu de bar if ju interest.
Awatar użytkownika
AbiNek
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 10 Gru 2016, 17:13
Ostatnio był: 17 Lis 2020, 15:45
Miejscowość: Чорнобильська атомна електростанція (ЧАЕС)
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 5

Poprzednia

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość