GTA

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: GTA

Postprzez kaczor_1991 w 04 Maj 2015, 17:08

Dobra Panowie, zamiast zrzędzić - to jak, jacyś chętni potłuc się w sieci?
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Reklamy Google

Re: GTA

Postprzez Kpuc w 04 Maj 2015, 17:15

Iwaszka napisał(a):
Nie ma to jak obwiniać innych za swoje braki wiedzy.

Laptop nawet nie skomentuje ...
Coś nie mogę uwierzyć że grasz w ARMA3 na full na tym lapku

Wiesz - minimalne to minimalne, ale po coś si e podaje takie wymagania. Skoro spełniam je wszystkie to powinno chociaż między 25 a 30 klatkami/s chodzić.

Najciekawsze jest to, że lag jest po 10 minutach nie zależnie od ustawień rozdzielczości i jakości tekstur itp. zgodzę się, że wygląda to jak zapchany RAM, jednak w innych przypadkach - np. wspomniana ArmA 3 w potyczce w mieście podczas intensywnej wymiany ognia z dużą ilością AI (50+) zapycha RAM, a GTA jest na stabilnym 80%.

Co do ArmY jeszcze - owszem miałem problemy na wysokich przy standardowej konfiguracji mojego Lenovo Y580 - jednak wymiana dysku na SSD przyniosła zmiany i w Armie i w BF4 (polecam każdemu co ma tego laptopa, stockowy dysk to najgorsze gówno jakie widziałem, neetbooki mają lepsze...).

Więc co nazywasz niewiedzą? Że ktoś sprawdza wymagania minimalne i mu nie chodzi mimo, że je spełnia?
Czyli jak ktoś pójdzie (np ktoś chce zrobić komuś prezent) do sklepu po pudełkową wersję, przeczyta wymagania i stwierdzi, że na minimalne się łapie (a niektóre łapie nawet zalecane) i kupi tą grę to jest DEBILEM?

Jak dotąd jak widzisz gram w topowe gry jak wspominałem:
BF4, ArmA3, FC3/4, NFS Rivals, MGS V, Skyrimy z modami... Jakoś nie było problemów mimo, że to laptop (o panie bogu stacionarek i wszechwiedzący mistrzu z nieskalanym, zrodzonym w ogniu i władczym 16GB RAMu)

Więc wsadź swoje mądrości w DUPĘ i idź cieszyć się tym, że Ci działa. Mogłeś GRZECZNIEJ napisać, żebym dokupił sobie RAMu (co i tak zrobię, bo faktycznie 4 robi się mało i to bardziej w przypadku programów do renderowania niż gier które dalej ciągną na 4).

Czytałeś w ogóle konfiguracje z linka który wstawałeś sam?
Procesor/Taktowanie: Core i5 650 3.2 GHz(2 rdzenie, 4 wątki)
Pamięć RAM: 4 GB
Karta graficzna/Wersja sterowników: GTS 450 1 GB/350.12
Ustawienia graficzne:nisko/srednie
Konsumpcja vRam: 1100 m/1024
Wersja gry: Pudełko
FPS: 30-40
Rozdiałka: 1920x1080
Czyli on też kłamie??? - pewnie ta jak ja z ArmĄ 3, bo nie mam nic innego do roboty mając 23 lata niż siedzenie na Stalker.pl i kłamanie jakie gry mi chodzą w wysokich detalach.

Nie wiem ile fps dla ciebie to płynna gra jak ja mam w Bf4 40-60fps na i5-4690k 4.4GHz, 16GB, GTX770 który bez wątpienia jest o wiele wydajniejszy od tego laptopa.

Dla mnie stabilny FPS to powyżej 30. I tyle mam w wszystkich tytułach wymieniony przeze mnie - które mam ustawione zazwyczaj na High, niektóre opcje na Ultra - jedyne co zawsze trzymam nisko to Antyaliasing oraz wku*wiające opcje jak rozmywanie tła itp (nienaturalne gówna - kto lubi ten lubi, ja jestem na to uczulony).



I po co ta ironia, złośliwość i wypijanie kozaków ? Typowe dla 3letniego PRRRR tupiącego nóżkami bo ktoś powiedział nie.

Twój brak wiedzy dalej promieniuje, wyśmiewasz się z 16GB RAM które mam jeszcze dajesz pogrubienie (pozdro z podłogi) a nie masz bladego pojęcia w jakim celu one są u mnie zainstalowane. Chyba każdy gracz oprócz ciebie wie że 8GB RAM do gier to max na dzień dzisiejszy, nie ma takiej gry która by wykorzystała więcej. Zużycie pamięci RAM w GTAV na PC to między ~2 a 3GB NA MAKSYMALNYCH DETALACH PRZY 1080I o ile nie mamy wycieków pamięci co obserwując forum zdarza się nielicznym.

Jak już wspomniał @caleb59 minimalne informują o tym że gra się uruchomi na takiej konfiguracji przy najniższych ustawianiach, to rekomendowane pokazują dopiero jaki sprzęt zapewni dobre wrażenie z gry.

Optymalizacja w GTA jest dziwna i po to dałem link do forum by nie strzelać z tyłka i przepisywać internet ale dla tego byś miał źródło.

Co gorsza kłamiesz bezwstydnie, najpierw piszesz że masz ARMA3 na full a teraz że jednak masz wyłączone to i tamto, ze wymieniłeś dysk, że masz 30fps... Śmiechłem, na full to na full przy 60fps. To jak na tych aukcjach allegro ,,sprzedam w pełni sprawny telefon ... Telefon się nie włącza''

Ps. Żaden ale to ŻADEN twórca gier nie jest w stanie sprawdzić każdej możliwej konfiguracji dla swojej gry.

kaczor_1991 napisał(a):Dobra Panowie, zamiast zrzędzić - to jak, jacyś chętni potłuc się w sieci?

http://pl.socialclub.rockstargames.com/ ... krzys87_pl
Image

Za ten post Kpuc otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Iwaszka.
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: GTA

Postprzez Iwaszka w 04 Maj 2015, 21:09

I po co ta ironia, złośliwość i wypijanie kozaków ? Typowe dla 3letniego PRRRR tupiącego nóżkami bo ktoś powiedział nie.

Ty wytykasz "niewiedzę" z dupy, to ja sobie ironizuje.

Twój brak wiedzy dalej promieniuje, wyśmiewasz się z 16GB RAM które mam jeszcze dajesz pogrubienie (pozdro z podłogi) a nie masz bladego pojęcia w jakim celu one są u mnie zainstalowane.

Brakiem niewiedzy jest to, że nie wiem po co masz 16GB RAM? No w sumie nie wiem po co tyle masz, nie znam Cie i nie wiem czym się zajmujesz - ale wciskanie mi, że nie wiem po co w ogóle takie ilości są to jakaś kpina.
Śmieszny jesteś.

Chyba każdy gracz oprócz ciebie wie że 8GB RAM do gier to max na dzień dzisiejszy, nie ma takiej gry która by wykorzystała więcej.

A czy ja pisałem gdziekolwiek, że jest inaczej? Chcesz mi pojechać to chociaż znajdź jakiś powód a nie zarzucasz mi coś czego nie napisałem ani nie przejawiałem objawów takiego myślenia. Słabe.

Zużycie pamięci RAM w GTAV na PC to między ~2 a 3GB NA MAKSYMALNYCH DETALACH PRZY 1080

Znowu dzięki za wyczerpujący wykład, tak jak bym o tym nie wiedział.

Jak już wspomniał @caleb59 minimalne informują o tym że gra się uruchomi na takiej konfiguracji przy najniższych ustawianiach, to rekomendowane pokazują dopiero jaki sprzęt zapewni dobre wrażenie z gry.

Yhm.

Optymalizacja w GTA jest dziwna i po to dałem link do forum by nie strzelać z tyłka i przepisywać internet ale dla tego byś miał źródło.

Jedyne co sensownego napisałeś w swoim poście.

Co gorsza kłamiesz bezwstydnie, najpierw piszesz że masz ARMA3 na full a teraz że jednak masz wyłączone to i tamto, ze wymieniłeś dysk, że masz 30fps... Śmiechłem, na full to na full przy 60fps. To jak na tych aukcjach allegro ,,sprzedam w pełni sprawny telefon ... Telefon się nie włącza''

Kto pisze, że full to 60fps? Ja mam komfort grania przy STABILNYM 30 i tak często było przyjęte jako standard, że 30fps to bez ścinek.
To, że mam wyłączoną ostrość głębi i antysrantylajsingi :TM: ustawiony góra na x4 to moja sprawa. Mimo to reszte mam na High i Ultra więc o co Ci chodzi? Gdzie tu kłamstwo? Nie znam nikogo kto ustawia WSZYSTKO na ultra bo to rzadko kiedy jest możliwe...

ze wymieniłeś dysk

Coś złego, że upgradeowałem swojego lapa?

Za ten post Iwaszka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive trolololo,
Negative Kpuc.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: GTA

Postprzez thainoodles w 08 Maj 2015, 02:39

Ja zaryzykowałem i kupiłem piątkę mimo że nie miałem wielkich nadziei na to że w ogóle zadziała na moim średniawym laptopie. No i się zdziwiłem, bo śmiga bardzo dobrze nawet na nieco podwyższonych detalach, optymalizacja jest miliard razy lepsza niż w czwórce. A sama gra jest genialna, w weekendy nołlajfje i zarywam nocki nonstop napieprzając, sama eksploracja mapy jest tak miodna że urywa dupsko razem z pośladami. Gra warta każdej złotówki
thainoodles
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 14 Lut 2011, 10:28
Ostatnio był: 18 Wrz 2016, 22:51
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 25

Re: GTA

Postprzez Adik w 08 Maj 2015, 23:58

A jakie masz wyposażenie komputera ? Myślę że każde info odnośnie działania gry na danym sprzęcie, pomoże innym użytkownikom przy kupnie gry :) Ja kupuję swoją kopię za 12 dni :D Gra trochę na laptopie i tak po prostu jeździłem i się bawiłem i mam z tego fun. Ale jednakże w 100% wypowiem się jak zagram na swoim PC.
"Hey man you know I'm really okay,
The gun in my hand will tell you the same" - The Offspring - Bad Habit

Za ten post Adik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive thainoodles.
Awatar użytkownika
Adik
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 14:21
Ostatnio był: 18 Kwi 2024, 08:50
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 86

Re: GTA

Postprzez thainoodles w 09 Maj 2015, 03:39

Mój lapek to typowy sprzęt biurowy za cholerę nie przeznaczony do grania, od dawna zbieram się do złożenia jakiejś mocnej stacjonarki ale jakoś nie mogę się zebrać. W każdym razie w środku siedzi

2.0Ghz dwurdzeniowy procek AMD (nie wiem dokładnie jaki model)
4GB RAM
zintegrowany Radeon HD 8400 z 512MB
Windows 8.1
Gra działa zadziwiająco dobrze, oczywiście czasami potrafi zmulić kiedy na ekranie dzieje się dużo rzeczy no i wiadomo że żadnych wodotrysków graficznych nie mam włączonych, ale rozdzielczość ustawiłem całkiem wysoko i gra się naprawdę przyjemnie :) Rockstar odwaliło naprawdę kawał dobrej roboty przy robieniu porta na PC.

Co do samej gry - jest naprawdę fenomenalna, wystarczy powiedzieć że w weekendy zarywamy z dziewczyną nocki nonstop naparzając i praktycznie nie wychodzimy z domu. :E Nie będę się rozpisywał o zaletach, w zasadzie jest tylko jedna rzecz która nie do końca mi odpowiada, bohaterowie są nieco monotonni i bezpłciowi, w czwórce postaci były naprawdę świetnie napisane, zwłaszcza Niko i Dwayne, no i sam fakt że jest kilku bohaterów też mnie nie przekonuje.

Z kolei ja jestem miejskim zwierzem i już w czwórce zachwycałem się tym jak udało im się oddać klimat NY i jak to miasto było żywe, w piątce jest jeszcze lepiej, Los Santos jest fenomalnie oddane i ma świetny klimat, dodatkowo dla mnie smaczku dodaje fakt, że w końcu w autobusach podróżują ludzie, tramwaje też są mega i pomimo tego że są powolne jak cholera to często z nich korzystam jak jade do domu zapisać. :E

Za ten post thainoodles otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Iwaszka.
thainoodles
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 14 Lut 2011, 10:28
Ostatnio był: 18 Wrz 2016, 22:51
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 25

Re: GTA

Postprzez paintball_0 w 11 Maj 2015, 07:40

iCEnhancer dla gta 5




Nie mogę uwierzyć jak absurdalnie malowniczy jest świat tej gry. Gdzie byś nie poszedł jest przepięknie. Dotychczas myślałem że niemożliwy jest taki poziom detali w jakiejkolwiek grze z otwartym światem. Mówię tutaj o poziomie detali stworzonym ręką level designera a nie o bezpłciowych i bezdusznych generatorach terenu. Patrzę na tę grę i przypominają mi się ręcznie malowane lokacje z Commandos 2.

Włącz Oculus Rift, ustaw sobie kamerę na widok FPP i rozpuść się w wirtualnej rzeczywistości lepszego świata. Kiedy VR wyląduje na sklepowych półkach WTEDY dopiero się zacznie umieranie przed komputerami...
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: GTA

Postprzez Mila w 31 Lip 2015, 20:02

A ja z pytaniem raczej z innej beczki. No i dotyczące GTA IV. Mianowicie, w czym leży problem, że gra przycina się na najwyższych, mając kartę graficzną 2GB GF 740M, procek Intel 2x2,7Ghz i RAM 4GB? Ogólnie w ustawieniach na lajcie powinienem cisnąć na full, ale czy to nie za mało ramu? Dodam, że to laptop. System x64 Win 8.1.
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: GTA

Postprzez caleb59 w 31 Lip 2015, 20:15

W tym, że Twój sprzęt do wydajnych nie należy a GTA 4 to optymalizacyjny gniot, który przeszedł do historii gier wideo jako jeden z najgorszych portów na PC...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: GTA

Postprzez Mila w 31 Lip 2015, 20:57

No ale jakieś szczegóły? Wiem, że GTA IV ma "fantastyczną" optymalizacje, ale gra się nawet okej. Podobnie mam z GTA V, z tym, że tam dopiero mam pokaz slajdów jak trochę gra pochodzi. Tak, to nawet na najniższych się nie tnie. Z początku. A takie The Crew, Fallout 3, ETS 2, War Thunder, WoT (którego dziś usunąłem) i wiele więcej nowszych gier, chodzi bez problemu na średnio-wysokich ustawieniach.
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: GTA

Postprzez The Witcher w 31 Lip 2015, 21:49

GTA IV jest po prostu spieprzone (na moim sprzęcie - i7 4790k, 8GB RAM, GTX 970, SSD potrafi się ciąć), a do GTA V masz za mało RAMu. Po odpaleniu gra zaczyna zużywać go coraz więcej aż w końcu brakuje wolnej pamięci i stąd ten pokaz slajdów. Do GTA V trzeba już mieć te 6GB, a i to czasami mało bo gra ma niezałatane memory leaki.

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mila.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: GTA

Postprzez Mila w 31 Lip 2015, 22:53

A, no to tak jak przypuszczałem. To z tym nie będę mieć problemu, bo spokojnie w swoim laptopie mogę rozbudować RAM do bodajże 12GB. Tylko pytanie - jaki będzie pasować. :D Ale to pytanie nie na ten temat.

EDIT: I dzięki za odpowiedź, Witcher. ^^ :wódka:
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość