GTA

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: GTA

Postprzez Kpuc w 29 Wrz 2013, 07:30

Mapa w GTA SA była bardziej zurbanizowana, w V są rejony i to spore gdzie nic niema, i nie mówię tu tylko o lasach tylko o górach przez to mapa w V wydaje się taka mała http://www.igta5.com/images/gta-v-map-s ... -small.jpg

W V oczywiscie również spada czapka z łepetynki :)


To o czym pisałem R* skupił się na MP i uciekł mu kawałek czasu, tego czasu który powinien skupić się nad SP i wypełnić braki ... sklepy/banki/jubilerów ... Dodać więcej opcji kastomizacji naszej postaci, w SA tego była mnogość a tutaj zrobili to chyba na odwal. W dodatku dodanie gier w grze to chyba nie trefiony pomysł, no nie powiem że to nie jest fajne ale kto w to grał więcej niż raz ?

Mnie strasznie zniechęciła ta gra przez fizykę jazdy, to pierwsze GTA które znudziło mi się po kilku dniach grania ;/ No ale cóż sportowe nisko zawieszone auto z oponami na asfalt podjeżdża bez trudu pod prawie pionową ścianę gdy terenówka ma z tym wielki problem :facepalm:

Jeżeli chodzi o misie to ta cześć GTA miażdży wszystkie inne, może fabuła nie jest tak dobra jak w SA i ogólnie nudzi a do tego jest strasznie krótka ale różnorodność jest pierwsza klasa, tutaj niema żadnej powtarzalności, oczywiscie nadal jest sporo misji jedz i zabij albo ukradnij i uciekaj, ale zawsze robimy to w inny sposób i przy użyciu rożnych metod i środków a wprowadzanie 3 bohaterów daje możliwość twórcą dać nam zrobić misje z jak najciekawszych/najtrudniejszych stron. Dzięki temu każdą z postaci mamy do zrobienia rożne zadania i mini gierki przed sama główną misją.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Reklamy Google

Re: GTA

Postprzez Pangia w 29 Wrz 2013, 13:45

JESTEM IDIOTĄ I NIE UMIEM UŻYWAĆ SPOILERÓW:

No to jak to jest w końcu z GTA V? Bo z jednej strony w sumie ciągnie mnie do tej gry, ale raczej na zasadzie „Ale fajnie, nowe GTA”, nic więcej. Widziałem parę gameplayów i jedno, co rzuciło mi się w oczy, to idiotyczny model jazdy – auta jeżdżą jak przyklejone do asfaltu, utrata kontroli jest dość trudna, a po wywaleniu się dwukrotnie z pełną prędkością w drzewo auto ma ledwo wgięty zderzak -.- W GTA IV już miałoby koło zagięte do środka i źle by było nim skręcać, a tu gówno, efekt jak w grze z serii „Coś-tam Racer” za 9,99.
Ponadto mniej lub bardziej intencjonalnie poczytałem nieco o fabule (głównie to, co ludzie dopisują nt. postaci z poprzednich gier) i jeśli to prawda, że ginie mój ulubiony protagonista z Liberty City (plus jego była dziewczyna-ćpunka), a w dodatku protagoniści wyrzynają się między sobą, to pie♥dolę takie granie.

Teraz kilka odniesień do poprzednich gier.
Ktoś mówił, że fabuła jest tylko dodatkiem do samej gry. No, nie. Vice City czy San Andreas miały całkiem przyzwoitą fabułę (zwłaszcza SA, które ogółem jednak nie bylo wzorowane na żadnym filmie), która w miarę trzymała się kupy i człowiek nie miał wrażenia, że cała ta historia ciągnie się w nieskończoność, a w dodatku nie wie, po co robi to, co robi. W SA najpierw chodziło o „zdobycie respektu wśród ziomków” i przejęcie terenu całego LS przez własny gang. Później chodziło o zdobycie forsy. W międzyczasie pojawił się Toreno i CJ skupił się na odwalaniu czarnej roboty, żeby uwolnić swojego brata z więzienia. A później to tylko zaj♥bać grubasa :)
A co robimy w GTA IV? Przyjeżdzamy za namową kuzyna do USA spełnić swój amerykański sen, żeby później wyciągnąć jego tłustą dupę z długów, jakie narobił sobie u każdej możliwej rodziny mafijnej w LC. Niko przez całą grę narzeka, że robi to, co robi, i choć mu się to nie podoba, to musi, bo nie ma pieniędzy. Dlaczego zatem fabuła nie kończy się po napadzie na bank? Tymczasem ciągnie się dalej i kończy się nagłym zwrotem akcji i ginie któraś z osób, na której Niko zależało. Ach. Na koniec wku♥wiony Niko wyrzyna wszystkich odpowiedzialnych za to, by w outro powiedzieć, że jednak jego życie jest do dupy.
A San Andreas? W SA chce się grać i to pomimo, iż grę się zna już na pamięć, wiesz, w którym miejscu wypada jaki przeciwnik, jaką ma broń, co mówi i ile ma HP, a mimo to nie nudzi się, a przynajmniej nie tak bardzo jak IV. Założę się, że główny wpływ miały na to misje – w IV polega to na wzięciu samochodu, pojechaniu na miejsce, zabiciu wszystkich i albo powrocie do zleceniodawcy, albo spie♥doleniu przed policją, w SA jest przynajmniej różnorodność – a to włam do willi, a to kradzież auta i utopienie jakiegoś faceta, a to zabicie świadka chronionego przez FBI, a to podłożenie narkotyków prokuratorowi… A nie tylko bawienie się w czarnucha z peemką niczym w wiadomościach.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive RadekNioch, The Witcher, Tajemniczy,
Negative KoweK.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: GTA

Postprzez Kpuc w 29 Wrz 2013, 14:16

Model zniszczeń jest mniej widowiskowy przy małych stłuczkach niż w poprzednim GTA (choć przy większych odpadają głownie tylko większe elementy i bardzo lekko zgina się karoseria) ale za to mechanicznie przy stosunkowo małych prędkościach można zablokował kolo. Przy zderzeniach mających czas podczas szybkiej jazdy są 3 opcję, albo wypadamy przez szybę i śmierć na miejscu (tutaj niema mowy o turlaniu zwłok przez 800 metrów a koleś wstaje z połową życia i się otrzepuje), odpada koło/ła i cześć karoserii albo auto wybucha.

Skoro sam sobie spolerowałeś
:

to tak on ginie w dość masakrycznym wydaniu skopany z buta po gębie, ...ale jego ćpunka nie, chyba że w następnej misji gdy trezor się urwił ... ogólnie skoro chcesz sobie psuć fabułę to Trevor wybija prawie całą ich frakcję przez co później jak tylko się napotka na pojedyncze zespoły to go gonią i ostrzeliwują.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: GTA

Postprzez Pangia w 29 Wrz 2013, 14:32

:

Ta ćpunka, Ashley, to niby ginie po jakiejś orgii z… Trevorem.

Ku♥wa, nie lubię tego poje*a Trevora. Ani śmieszny, ani potrzebny, tylko zwykły debil.
A co do frakcji, o której mówiłeś, Kpuc - jak oni się, do cholery, pojawili w Los Santos, skoro Liberty City jest na drugim końcu USA? R* zaczął się gubić we własnej historii czy co?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative vandr, Kudkudak.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: GTA

Postprzez Kpuc w 29 Wrz 2013, 15:01

Ja mam dopiero 58% ogólnej gry z czego 40 parę misji fabularnych z 69, możliwe że się to stanie dopiero. Co do Trevora to jak zagrasz to może zmienisz zdanie, mi się on właśnie najbardziej spodobał, po nim Michael i na końcu Franklin. Dlaczego ? Jest nieprzewidywalnym debilem potrafiącym zawikłać najprostsze sprawy pasującym do świata GTA popaprańcem. Michael czy Franklin to "parówy" jak maja pojechać zawieść 5 patyków to pojadą i zawiozą a Trevor tak nie postąpi, pojedzie da kasę ale jak nie usłyszy dziękuje to obetnie ucho, porwie żonę, wysadzi dom, rozjedzie psa i nasika na kwiatki - wymyśliłem to ale to oddaje jego zachowanie.
:

Ogólnie postacie kontrastują ze sobą i to jest dobrze połączone aż możne za dobrze, mamy tutaj 3 stereotypy, murzyn złodziej, 40 paru letni gangster próbujący się zmienić skłócony z rodziną i brudas wariat z odludzia demolujący wszystko.


ps.
:

Co do motocyklistów to właśnie nie pamiętam by coś było wyjaśnione oni chyba chcieli przejąc działalność Trevora ... Nie skupiałem się nad tym
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: GTA

Postprzez Pangia w 29 Wrz 2013, 15:47

Kowek - no nie mów, że nie grałeś w GTA IV. Ta gra ma prawie 6 lat, nie ma mowy, żebyś się przez ten czas nie natknął na cokolwiek związanego z fabułą. Chyba, że chodzi o tekst z protagonistą - wtedy winszuję, że wiesz, który protagonista jest moim ulubionym. Zaznaczam, że było ich trzech.
Kpuc napisał(a):Michael czy Franklin to "parówy" jak maja pojechać zawieść 5 patyków to pojadą i zawiozą a Trevor tak nie postąpi, pojedzie da kasę ale jak nie usłyszy dziękuje to obetnie ucho, porwie żonę, wysadzi dom, rozjedzie psa i nasika na kwiatki

Nie wiem, nie przemawia to jakoś do mnie. No bo powiedzmy sobie szczerze - kto by z takim człowiekiem chciał robić jakiekolwiek interesy? Chyba że miałby pracować jako płatny morderca, ale wtedy zachodzi obawa, że poza celem wymorduje pół miasta i każdego gliniarza, jaki na niego spojrzy.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: GTA

Postprzez Kpuc w 29 Wrz 2013, 16:05

To jest tylko gra, to ma dawać emocje i frajdę. To czy ktoś chce robić interes czy nie zależy od danego kontekstu gry a gra jest wyrobem fikcyjnym, by coś wyjaśnić muszę
:

przyjeżdża sobie Japończyk do LS on nie zna tutaj ludzi a chce ubić interes bo inaczej zginie, Trevor się napatacza w barze i go zgarnia...Dalej się samo dzieje.


Nie miałeś nigdy takich nachalnych "kumpli" z wyższych klas w szkole ? Trevor jest właśnie kimś takim.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: GTA

Postprzez Pangia w 29 Wrz 2013, 16:15

Kpuc napisał(a):Nie miałeś nigdy takich nachalnych "kumpli" z wyższych klas w szkole ? Trevor jest właśnie kimś takim.

Na szczęście nie, i raczej mieć nie będę, bo jestem w ostatniej klasie technikum :P Chyba, że jakiś dureń mi się napatoczy na studiach (ale nie wiem, czy pójdę, ale to nie temat o przyszłości).
No ale w sumie to dalej nie wiem, czy jest coś takiego, co sprawiłoby, że GTA V jest naprawdę warta uwagi - nie dlatego, że to następne GTA. Bo czytam opinie tu, na YT, na innych forach i w sumie to każdy mówi co innego.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: GTA

Postprzez Universal w 29 Wrz 2013, 16:21

Pangia napisał(a):
:

Ta ćpunka, Ashley, to niby ginie po jakiejś orgii z… Trevorem.

A co do frakcji, o której mówiłeś, Kpuc - jak oni się, do cholery, pojawili w Los Santos, skoro Liberty City jest na drugim końcu USA? R* zaczął się gubić we własnej historii czy co?


Jeśli dobrze rozumiem, chodzi o The Lost. Jeśli grałeś w EFLC (Episodes From Liberty City), to

:

przecież pod koniec The Lost and Damned gang rozpadł się, siedzibę w LC spalono, a członkowie gangu się rozjechali na wszystkie strony, Klebitz pogonił Ashley w cholerę. Dlaczego więc nie mogliby się znaleźć w Los Santos?

A tu fragment z Wikii GTA, który jak mi się zdaje - tłumaczy skąd się wzięli w LS. I wyjaśnia udział Ashley w orgii.
:

At some point between 2008 and 2013, Johnny, Terry, Clay, Ashley and several other members of the Lost MC relocated to Blaine County, where they set up a new base of operations. The gang would then become heavily involved in drugs and arms trading. Ashley and Johnny got back together, and Johnny himself also got addicted to meth like Ashley. The gang also became affiliated with Trevor Phillips, but the relationship seemed shaky as Trevor would often have sex with Ashley, much to Johnny's dismay.

Sometime in 2013, Johnny confronted Trevor again for having sex with Ashley. Trevor, who have just found out about Michael De Santa's survival, finally snapped after Johnny's smack talking, and retaliated by beating him to death. Ashley, along with Ron Jakowski and Wade Hebert, watched in horror as Trevor repeatedly stomped the glass pieces on Johnny's head. He then left with Ron and Wade, leaving Ashley to mourn over Johnny's body. The rest of the Lost MC, including Terry and Clay, would soon be wiped out by Trevor as well. Should the player decide it, Ashley can be killed as well. Regardless if the player killed Ashley or not during the mission, a news report from Weazel will later reveal that Ashley died after having participated in a crack orgy.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: GTA

Postprzez Kpuc w 29 Wrz 2013, 16:42

Grać grałem ale to było lat temu i mało co pamiętam.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: GTA

Postprzez Pangia w 29 Wrz 2013, 17:33

Universal napisał(a):Jeśli dobrze rozumiem, chodzi o The Lost. Jeśli grałeś w EFLC (Episodes From Liberty City)

Ze względu na wrażliwość niektórych na spojlery powiem, że nie chodzi o The Lost, ale masz rację, dziwne, że nie skojarzyłem tego pomimo, iż nie tylko grałem w EFLC, ale też The Lost and Damned najbardziej mi się podobał.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: GTA

Postprzez GTR w 01 Paź 2013, 16:49

Grał ktoś już w GTA:Online? Jak na początek słabo, nawet bardzo. Robienie postaci jest dziwne (wybieranie przodków, jaka była w rodzinie matki jej dominacja, to samo u ojca) i nie przyjemne. Potem zostałem rzucony w Los Santos z 7,500$ na koncie, z pistoletem i ot - róbta co chceta. Sub-Urban zamknięty, Posonbys otwarte ale nic tam się nie da kupić, a gra tak niedopracowana że marynarkę można kupić w Ammo-Nation. Coś mówili że będzie około 500 misji, rabowanie banków ale ja nigdzie tego nie widzę, i jednak wracam do singla bo ten jest mistrzowski.

Anyway, jak coś się poprawi to mówcie.
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości