GTA

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: GTA

Postprzez RadekNioch w 23 Wrz 2013, 13:18

@Terminus - Sytuacja murzyna na posyłki jest niewiarygodnie ciekawa, zwłaszcza że można ją zobaczyć inaczej niż na tych wszystkich hollywoodzkich filmach. I to przyciąga ludzi m. in. do GTA SA.

@Kpuc - Jak chcesz dobierać fryzury itp. to kup sobie jakieś simsy chyba że odrzucają Cię tak jak mnie ;) W tej grze chodzi o fajną fabułę a nie możliwość dostosowania postaci do siebie :)

EDIT: Ale racja z tymi stacjami benzynowymi i budynkami.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Reklamy Google

Re: GTA

Postprzez Kpuc w 23 Wrz 2013, 14:36

Simsy mnie nie kręcą, chodzi tylko o to że jak już coś zrobili to mogli dać choć z 5 opcji wyboru. To samo na plaży, są sklepy i wiszą ciuchy, są trojaki z okularami i wszystko statyczne, tylko maski można kupić... Na trailerze widać jak Franklin wychodzi z jednego z tych sklepów i zakłada okulary. Jak dla mnie to mogli sobie jeszcze dać z kilka miesięcy i dopicować całość bo to tylko psuje cały efekt.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: GTA

Postprzez RadekNioch w 23 Wrz 2013, 14:39

A przy okazji tych kilku miesięcy zrobić jeszcze wersję komputerową i wydać szybciej :D Mnie też simsy nie kręcą i masz sporą rację co do tego że gra jest niedopracowana.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: GTA

Postprzez The Witcher w 23 Wrz 2013, 15:50

No ale to tak nie działa, premiera jest związana również z rozpoczęciem kampani marketingowej, więc nikt tu nie chciał żadnych opóźnień.

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive RadekNioch.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: GTA

Postprzez exid w 24 Wrz 2013, 19:46

RadekNioch napisał(a):masz sporą rację co do tego że gra jest niedopracowana.


Napisał to użytkownik, który w GTA grał tylko na YT.

Jesteś LOLEM ROKU gościu.

Co innego wyrażać swoją opinie na forum po tym jak się ograło tytuł a co innego jest pisać bzdury po tym jak sie obejrzało jakiś stream.

Gwoli ścisłości: tytuł nie jest niedopracowany. Jest dopracowany jak psia mać. To że ma spadki frameratu czy gdzieś kiepską teksturę wiąże się z faktem że jest to gra wyprodukowana na 8 letni sprzęt z ramem 512. To raz.
Dwa: gra wygląda obłędnie. Mapa jest ogromna a nic się nie doczytuje. Nawet gdy aktywujesz misję to nie ma czarnego ekranu a gra rodem z Max Payne'a 3 przechodzi z gameplay'u w cutscenkę.
Efekty świetlne wyglądają obłędnie, teren jest bogaty w szczegóły na poziomie wielu wysokobudżetowych korytarzowych gier. Interakcji jest mnóstwo i są różnorodne. W żadnym poprzednim GTA, nawet SA te dodatki nie były tak różnorodne i dopracowane. Możesz zbierac odpady radioaktywne albo polować na zwierzynę w lesie.
Misje są kunsztem funu i zajebistości którego do tej pory Rockstar nie osiągnęło w żadnej swojej grze. Każda jest inna. Większość wprowadza nowe elementy gameplay'u, jak radar, termowizja, pływanie w kanałach, więc jakim cudem chcesz tutaj się z kimś zgadzać że gra jest niedopracowana? Oczywiste jest że ma sporo błędów, ale nie ma gier które ich nie mają. Trzeba być niezłym idiotą żeby narzekać na grafikę, bo po pierwsze, to najładniejsza gra od Szkotów (nie Anglików), a po drugie to Grand Theft Auto- gra która nie stawia na grafikę, żeby gimby sie jarały, a na content, świetną fabułę i klimat.
Next: model jazdy jest lepszy od tego w 4. Też byłem sceptycznie nastawiony do tego jak widziałem urywki streamu przed premierą, ale po tym jak zagrałem i się przyzwyczaiłem to mogę stwierdzić że jest lepszy. Auta nadal prowadzi się z dozą bezwładności. Gdy stuningujesz samochód i poprawisz jego przyczepność, poprawisz jego zachowanie na drodze, co ułatwi ci kontrolę podczas pościgu, a te w tej części są o wiele trudniejsze. Policja spawnuje się częściej, długo szukają, jest bardzo szybka i potrafi łatwo zatrzymać spychając na pobocze. W dodatku czuć prędkość o wiele lepiej niż w 4. Widać że jedzie się czymś na miarę Zondy, gdzie w przypadku poprzedniej części mogłeś jechać szybko, a nadal wydawało się to wolno i ślamazarnie, auta jadąc 40 kmph wpadały w 100 metrowy poślizg co było największą bzdurą. Nie chcę być zrozumiany źle- bardzo lubiłem ten pływający model jazdy ale ten w V jest inny i może naprawdę się spodobać. Warunek to pamiętać że to wciąż tylko gra, więc trzeba mieć na uwadze że model jazdy jest arcade'owy, bo taka jest cała gra.

Co do zarzutów że grze brakuje pary i "czegoś". No okej, ale to jest zapewne zarzut pojawiający sie po 40 godzinach grania, z czego zapewne nie wszystko zostało odkryte bądź zaliczone, więc trochę bullshit, ale mogę się poniekąd zgodzić. Trzeba pamiętać że wiele rzeczy mogło zostać wycięte ze względu na fakt, iż może się lepiej sprawdzać w grze wieloosobowej, która startuje X.1. Rockstar sam oświadczył że będzie systematycznie urozmaicał rozgrywkę wieloosobową o nowy content. Więcej sklepów, więcej napadów na bank, któe prawdopodobnie będzie można powtarzać w nieskończoność zdobywając coraz więcej pieniędzy.


GTA to gra dla ludzi z dozą kreatywności. Dla przykładu znalazłem sobie jakiegoś japończyka którego stuningowałem wg reguł JDM i cwiczę drifting na lotnisku Trevora, by potem robić to dla funu z ziomkami. albo masteruję czyste przejazdy po dokach, by potem stworzyć tam wyścig między kontenerami i wygrywać hajsy od znajomych :kotek:

Na zakończenie fotka
Image
Image
Awatar użytkownika
exid
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 18 Mar 2023, 00:39
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: -5

Re: GTA

Postprzez RadekNioch w 24 Wrz 2013, 19:51

Pomyśl o tym że pomimo iż sam nie mam gry, to grałem w nią gdzie indziej :caleb: Film oglądałem tylko po to żeby dowiedzieć się jak toto się kończy.

GTA V dodało masę rzeczy (w tym bugów) ale pozbyło się wielu fajnych rozwiązań z poprzednich części. To jest jej problem.

Co do sterowania - spoko, ale każda ocena jest subiektywna i nie każdemu musi się podobać/nie podobać. Ja tylko mówię co mi się nie podoba i tyle. I nikogo nie nazywałem lolem roku bo nie mam do tego prawa dopóki ktoś mnie nie urazi swoją wypowiedzią, a ja nic o Tobie nie mówiłem. Pozdro
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: GTA

Postprzez exid w 24 Wrz 2013, 20:24

Tzn że jak? przeszedłeś całą grę u kogoś innego? czy pograłeś 3 godzinki?
Problem w tym że łatwo jest pograć chwile i popisać na forum że gra jest niedopracowana, co jest oczywiście bzdurą.
Rockstar większość błędów wyeliminował. Pisanie że jest ich dużo to grube nadużycie. Jedyny bug jaki dostrzegłem to znikanie samochodów w garażu, a to pewnie zostanie usunięte wraz z jakimś patchem. Postacie ani razu nie spadły mi poza textury co było największą bolączką czwórki. Jasne że sie tekstury nie wczytują czasem, albo widać pop-up ale nadal to najładniejszy sandbox jaki wyszedł na konsole.

Tytuł LOLA ROKU nadal dzierżysz za obejrzenie zakończenia. Przecież ty w grę napewno jeszcze zagrasz i przejdziesz, więc po kiego wafla to zrobiłeś? Na jakim ty chcesz być czasie?

Za ten post exid otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Gizbarus.
Awatar użytkownika
exid
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 18 Mar 2023, 00:39
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: -5

Re: GTA

Postprzez RadekNioch w 24 Wrz 2013, 20:32

Powodów, dla których obejrzałem zakończenia jest kilka. Po 1. grę będę mógł mieć w rękach dopiero za jakiś rok. Po 2. nie wiem czy będzie mi się chciało to kupować gdy się okaże że i tak wszyscy się tym znudzą. Bo przecież czym się zachwycać? Tym że Rockstar opanował przełączanie postaci? Tym "zarąbistym" modelem jazdy? Fabułą która jest taka se? Grafiką która mało uległa poprawie i tylko dlatego niektórzy uważają że jest lepsza bo w czwórce nie było lasów?

Bugi były, są i będą. I nikt oraz nic tego nie zmieni bo to normalne, i normalne jest to że gdy eliminują jakieś błędy to dodają nowe. I nie tego czepiam się najbardziej.

Tak, teraz znajdź kolejny powód dla którego nazwiesz mnie lolem roku. Bo przecież wszystko co powiem złego o GTA V jest złe, prawda? No, dajesz, wiem że będzie kozaczek wypity i nic tego nie zmieni :P

P.S. Ale ja się pytam po co kolejne mega kłótnie na tym forumie? Nie można uszanować czyjegoś zdania? Tym postem kończę ten temat, stop offtopa z mojej strony.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: GTA

Postprzez kknjnkj w 24 Wrz 2013, 21:20

Jak ktoś robi pierwszą misję to pod mostem w lodzie jest obcy kolejny easter egg tylko uwaga jak już znajdziecie obcego to misja nie udana więc jak komuś się chce tyle jechać to może po misji
kknjnkj
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 26 Sie 2013, 13:01
Ostatnio był: 02 Maj 2014, 10:33
Miejscowość: zadupie czarno byla :)
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: -20

Re: GTA

Postprzez Generał Golonka w 24 Wrz 2013, 21:23

Teraz jak wyszło zacne GTA V, zaczynam odczuwac "tęsknotę" za moim PS3. ;_;
Generał Golonka
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 02 Maj 2012, 19:24
Ostatnio był: 23 Maj 2020, 13:52
Miejscowość: Dziwna
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 29

Re: GTA

Postprzez exid w 24 Wrz 2013, 22:24

RadekNioch napisał(a):Powodów, dla których obejrzałem zakończenia jest kilka. Po 1. grę będę mógł mieć w rękach dopiero za jakiś rok. Po 2. nie wiem czy będzie mi się chciało to kupować gdy się okaże że i tak wszyscy się tym znudzą. Bo przecież czym się zachwycać? Tym że Rockstar opanował przełączanie postaci? Tym "zarąbistym" modelem jazdy? Fabułą która jest taka se? Grafiką która mało uległa poprawie i tylko dlatego niektórzy uważają że jest lepsza bo w czwórce nie było lasów?


:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Nie ma czym się zachwycać? Aha, no sorry, ja miałem czym się zachwycać przez 40 godzin. Rozumiem że to nie jest call of duty 357 i super nowe skrypty i nowe zaje*iste AI dla ryb i psa. A powiedz mi, co ty wiesz o fabule że mówisz że jest taka se?

Pytanko: chodzisz jeszcze do liceum?

Uwagi moderatora:

A ty dalej swoje, panie-dojrzały-bo-mam-ponad-25-lat-hoho?
Awatar użytkownika
exid
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 18 Mar 2023, 00:39
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: -5

Re: GTA

Postprzez RadekNioch w 25 Wrz 2013, 06:55

Gdybym nic nie wiedział o fabule, nie wypowiadałbym się.

To ostatnie zachowam dla siebie bo nie muszę udzielać tego typu informacji.

P.S. Kurna znowu offtop :facepalm:
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości