Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez Leo0502 w 13 Gru 2015, 17:03

@UP

Eee, aha, kumam. Bethesda zaczęła konkurować z Activision (Call of Duty) i EA (Battlefield) o tytuł najbardziej kolano-napisanej fabuły w grze
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez djcycu w 13 Gru 2015, 19:26

Jak dla mnie Fallout w całej okazałości fajny ale... Fabuła jakaś taka sztywna, z rozmów mało wynika czyli praktycznie nic o świecie powojennego Bostonu się nie dowiadujemy. Smaczków mało, na temat pozostałych krypt wujowe informacje, nie ma tego napięcia podczas czytania raportów z komputerów i holotaśm, prawie każdy terminal rozwalony a te działające zawierają całe "G" albo służą jako sterownik działek wartowniczych. Rozwój miasteczek i osad owszem fajny ale szkoda że całkowicie zależny od nas, że osadnicy nic sami nie zrobią... System ulepszeń broni ciekawy tylko gryzie mnie w oczy to że całkowicie hi-techowe działka laserowe wytworzyć możemy sami ze złomu (sic!). Uszkodzenia broni i ubrań chyba nie istnieją... Nie wiem, ja gram na średnim poziomie trudności i nic nie muszę naprawiać. Całość przypomina mi FarCry. Idź zabij, bierz powtarzające się misje (na szukanie, zabijanie itd), wyzwalaj, obroń itd . Taka moja opinia chociaż FarCry bardzo mi do gustu przypadł a we Falloucie jakoś taki model rozgrywki nie pasuje. Grafika, efekty, pancerze wspomagane i pomniejsze smaczki fajne, w końcu coś nowego i z sensem ale tak naprawdę szału nie ma. Gra się komercyjna do bólu zrobiła niczym wszelkie święta i walentynki... Tak czy siak polecić mogę. Choćby dla frajdy bo mimo suchości to jednak wciąga.

EDYTKA:
Zapomniałem dodać że zwalili ku*ewsko ładowanie gry. 8GB ramu, procek 3.0 no fakt faktem to laptop ale kuźwa bez jaj!
Ostatnio edytowany przez djcycu, 13 Gru 2015, 20:06, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szpagin.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Fallout

Postprzez Pangia w 13 Gru 2015, 19:29

https://www.facebook.com/gdziekogo/post ... 0700640622
:

Kupiłem sobie Fallouta 4. Jest bardzo podobny do Skyrima, który to był bardzo podobny do Fallouta 3, a tamten z kolei potwornie przypominał Obliviona.

W czwartej części, jak we wszystkich poprzednich, gracz wciela się w mieszkańca atomowego schronu, który jest zmuszony wyjść na pobojowisko i radzić sobie z życiem. Różnica pomiędzy poprzednimi odsłonami, a najnowszą, polega na tym, że w tej po wyjściu ze schronu wieje chu*em.

Najfajniejsza część całej gry - dialogi - została sprowadzona do czterech opcji: miłej, niemiłej, sarkastycznej i poddającej pod wątpliwość.

Dlatego teraz dziewięćdziesiąt procent interakcji sprowadza się do schematu:

NPC: W moim ogrodzie/szopie/schronie zalęgły się ghule/potwory/dzikie zwierzęta, czy mógłbyś je dla mnie zaje*ać?

Bohater ma do wyboru wspomniane możliwości:
miłą - "Oczywiście, zaje*ie je dla ciebie",
sarkastyczną - "Przychodzi baba do doktora i mówi <Oczywiście>",
i niemiłą - "Oczywiście, ch*ju".

Kiedyś w tej grze chodziło o to, żeby czytać te dialogi i próbować przewidzieć jak zareaguje rozmówca. Możliwości były uzależnione od inteligencji bohatera - debil potrafił powiedzieć tylko "Ughhh" i "ja zabić ghula", a charyzmatyczny i inteligentny żydek mógł przekonać rozmówcę, że ghule są spoko i żeby wziął u niego kredyt w kapslach.

Teraz po prostu siedzisz i wciskasz "x", żeby na mapie pojawiło się to miejsce, w którym są te je*ane ghule, żebyś mógł je zabić i mieć z głowy.

Do gry wprowadzono też system tworzenia rzeczy.
Nie wiem czy to jest teraz wymóg, jakieś prawo się zmieniło, czy coś, ale w grach wydanych po 2013 nie można po prostu znaleźć pistoletu. Teraz to trzeba przetyrać pół mapy w poszukiwaniu "ciemnej bazaltowej rury" i "oksydowanej tytanowej śrubki" żeby potem zrobić z nich magazynek.

W nowym Falloucie, jak nie będziesz tego dziadostwa ulepszał, zbierał tych śrubek, starych telefonów, rur i innych takich to... się nic nie zmieni, bo system walki jest już tak bardzo zepsuty, że właściwie każdego przeciwnika można pokonać czekając aż zatnie się w jakimś miejscu na mapie i napierdalając do niego z najmniejszej pukaweczki w arsenale.

O systemie budowania domów nie wspomnę, bo mnie mdli.

Ta gra pozostawiła mi głęboką rysę na psychice - wczoraj, w prawdziwym życiu, poszedłem do sklepu kupić trochę gwoździ i trytek. Stojąc przy kasie zobaczyłem klej w tubcę.

"O, zapomniałbym o kleju" - pomyślałem.

Zapłaciłem za wszystko, wyszedłem na plac przed sklepem i zacząłem się zastanawiać, do czego właściwie potrzebuje tego kleju.
Kiedy pokapowałem się co się stało, myślałem, że rzucę się pod sztablarkę - w falloucie cierpiałem na chroniczny niedobór kleju i nie mogłem sobie przyczepiać lepszych celowników do moich pistoletów, nastawiłem się więc, na branie każdego kleju jaki napotkam.

I zostałem jak ch*j z tą tubką kleju i falloutem 4 za 250zł.

Dzięki Bethesdo.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI, Wayathin, Tormentor, Terminus, M3Fis70.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Fallout

Postprzez korniszon w 17 Gru 2015, 12:58

Fallouta 4 przeszedłem i mam jakies 90% ? gry i śmiało mogę powiedzieć zaj***sta gra ale słaby RPG. warto go kupić ale obsydian zrobił by z tego lepszą gre, napewno lepszego RPGa. Teraz czekam na dlc i na jakiegoś genialnego moda np. coś pokroju project nevada z NV.
Awatar użytkownika
korniszon
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 18 Gru 2012, 18:50
Ostatnio był: 26 Sty 2020, 18:04
Miejscowość: Zabrze
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Fallout

Postprzez djcycu w 17 Gru 2015, 19:25

No właśnie podobne mam zdanie. Gra w dechę ale pod względem fabuły leży. Potencjał ma, może moderzy coś jeszcze doczarują ewentualnie jakieś DLC.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Fallout

Postprzez Leo0502 w 17 Gru 2015, 20:46

djcycu napisał(a):(...) ewentualnie jakieś DLC.

djcycu napisał(a):jakieś DLC

djcycu napisał(a):DLC

(Cyca widzę stać na takie rzeczy) I wszystko jasne, fabuła będzie w DLC, których łączna wartość będzie minimum równa wartości edycji kolekcjonerskiej Fallouta 4, tylko nie dadzą Pip-boya. A o samej idei DLC nie będę wam truł, wszyscy wiedzą na czym to polega, a temat jest o grze Bethesdy i trochę samej Bethesdzie
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: Fallout

Postprzez djcycu w 17 Gru 2015, 20:57

Wiedziałem że was to poruszy :D Czy mnie stać? Stać... Bo pracuję ale szkoda mi dać :P Wolał bym to dostać w cenie gry a ewentualne DLC jako rozwinięcie fabuły o nowe wątki, lokacje itd. Coś na wypasie! Żebym nie żałował ani centa. Można by i na zasadzie dodatków znanych z M
oHAA (Spearhead) albo CoD United Offensive. Tak według mnie powinny wyglądać DLC no albo jakiś pack itemów za niewielkie pieniądze. DLC w obecnej krasie jakie widuję to jest jakaś kpina...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Fallout

Postprzez Putinoscorbin w 24 Gru 2015, 10:16

Siemka, kiedyś w temacie o Fallout pytano o zawalony Bunkier Bractwa. Nikt nie wiedział o co chodzi, ale ja niedawno znalazłem odpowiedź. W zamyśle twórców Fallouta każde miasto po upływie czasu w grze miało zostać najechane przez mutki. Miało być tak z Necro, Hub, Shady Sands, Adytum oraz właśnie z Lost Hills. Nigdy tak długo nie czekałem w grze na takie zdarzenia, ale jest pewien mod o nazwie Fallout Fixt, dzięki któremu można m. inn. ustawić czas najazdu na daną lokacje. Kojarząc fakty, i czytając readme + kilka stron o tym modzie, w którym ludzie wspominają o tej mapie, doszedłem do w/w rezultatu. Pozdrawiam :)

Za ten post Putinoscorbin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mito.
Awatar użytkownika
Putinoscorbin
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 30 Gru 2012, 11:40
Ostatnio był: 01 Kwi 2018, 13:41
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Re: Fallout

Postprzez mayer99 w 08 Lut 2016, 16:04

Pomimo mojej sympatii do Fallout 4, chociaż istotnie do gry wybitnej sporo jej brakuje, znalazłem fajny filmik parodiujący produkcję Bethesdy ;) . Sporo w tym prawdy??
[YouTube] https://www.youtube.com/watch?v=91v1y1DoOjA [/YouTube]
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: Fallout

Postprzez Imienny w 11 Kwi 2016, 11:54

Odtworzony w Falloucie 4 trailer do 1 sezonu The Walking Dead. Trzeba przyznać, że ciekawie wyszło. Jak na możliwości gry. :P
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Fallout

Postprzez jalkavaki w 28 Kwi 2016, 19:16

Dziś do F4 wyszedł "Survival mod". Z opisu wychodzi coś na wzór Misery :)
Tak na szybko co zapamiętam:
- save tylko podcza snu
- to na czym śpimy ma znaczenie do wypoczęcia (śpiwór, łóżko, materac etc.)
- zwiększone obrażenia
- brak szybkiej podróży
- zmniejszony udźwig
- stimpaki i naboje mają wagę
- głód, choroby, zmęczenie, pasożyty :!: itp.
- lekarstwa na ww.
- prochy osłabiają
- adrenalina (im więcej jej tym większe obrażenia, ładujemy ją zabijając, spada gdy śpimy)
- towarzysze już sami się nie leczą
- wolniejsze leczenie stimpakami i żarciem
I wiela więcej. Całość można przeczytać w meny gry->pomoc->przetrwanie.
Nie wiem jak Wy, ale coś czuję, że majówkowe wieczory spędzę gdzieś na pustkowiach Massachusetts :D
Ostatnio edytowany przez jalkavaki, 28 Kwi 2016, 19:31, edytowano w sumie 1 raz
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Fallout

Postprzez Dżuz w 28 Kwi 2016, 19:20

Prze'eż ta gra to guano większe niż Dark Souls. Współczuję :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości