Gothic

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Gothic

Postprzez The Witcher w 05 Maj 2013, 14:47

No właśnie największą przewagą Gothica jest fabuła i świetnie wykreowane postacie wraz z głównym bohaterem. W Skyrimie jest pierdyliard wątków, ale żaden nie jest porządnie rozwinięty, z całej gry nie zapamiętałem żadnej postaci, no i bohater. Zawsze wolałem opcje gotowego, wyrazistego bohatera.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Reklamy Google

Re: Gothic

Postprzez Kudkudak w 05 Maj 2013, 15:00

Zgadzam się. Każdy chyba wie, kto to Diego, Gomez i Lester. A zna ktoś imiona postaci z TES-a? Nie dość że utrudniały one zapamiętanie ich poprzez nazwy z dupy i wieloliterowe nazwiska, to jeszcze dialogi były tak drętweeeee....i nie chodzi mi teraz o to że nie było podkładu - po prostu gadali bardzo ogólnie, a pierwsze wizyty w Starym Obozie każdy zapamięta ahhhh...tak, stary Bezimienny był najlepszy, choć jego stary duch daje o sobie znać miejscami. BTW, gry Bethesdy od zawsze takie są - fabuła prosta jak drut, ale misje poboczne, ciekawostki, zagadki, znajdźki, wątki itd. - no jest tego sporo. To tak jak z CoP - fabuła durna i bez sensu, ale misje poboczne miodne :P Chociaż...Wrzód i tak pobija TES-a na całą skalę :E
Image
Image Image Image Image Image

Za ten post Kudkudak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive lukebuka.
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Gothic

Postprzez Ranger801 w 28 Maj 2013, 18:44

Pierwsza część jest jedną z najbardziej klimatycznych gier w jakie grałem, druga już niezbyt. W trójkę gra się też fajnie ale to już nie to samo :D
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Re: Gothic

Postprzez Woland w 09 Kwi 2014, 16:13

Odpaliłem jedynkę Gothica!
Wystarczyło zainstalować... i po prostu grać :E

Już tłumaczę.
Kiedy walczyłem z Gothiciem by odpalić, próbowałem różnych patchów itp. miałem stare sterowniki karty graficznej.
A teraz zagrałem po prostu na zaktualizowanych sterach które kiedyś któreś z kolei dostały wsparcie od nviidii dla Gothica.

Ogólnie już działa w pełni poprawnie (^.^)
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Gothic

Postprzez StefanStrielok w 21 Kwi 2014, 13:43

Gothic, według mnie najlepsza gra poza Stalkerem w jaką grałem. Nie chodzi mi o grafikę, lecz o fabułę. Masa zbroi, mieczy ciekawych zadań. To gra którą kocham ;)
Gothic 1:
Świetna fabula, ciekawe zadania, miła atmosfera, świetne zbroje i miecze, artefakty to jest to co w grach uwielbiam ;)
Gothic 2:
Poprawiona grafika według mnie najlepsza z części również świetna fabuła nowa mapa, nowe zadania, nowe uzbrojenie cudo ;)
Gothic 3:
Dobra grafika, nowe uzbrojenie, artefakty zadania, lecz to nie ten sam Gothic, owszem lubię w niego grać ale to nie jest to samo ;(
Gothic Multiplayer:
To rzecz którą poprostu kocham ;) Są serwery DM. Rozgrywka polega na zabijaniu graczy, według mnie świetne, lecz nie to jest najlepsze. Gothic Role Play, rozgrywka polega na tym że odgrywamy role. Są tam frakcje np Bandyci, straż, najemnicy. Polega to na tym że odgrywamy role jednego z członków, bądź dowódcę. Jest to poprostu świetne polecam to wszystkim miłośnikom Gothica ;)
Awatar użytkownika
StefanStrielok
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 31 Mar 2012, 18:22
Ostatnio był: 21 Lis 2021, 00:29
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: Gothic

Postprzez Terminus w 09 Maj 2014, 06:39

15 sierpnia b.r. ma wyjść Risen III, który wg zapowiedzi zbliża się klimatem i zmianami w gameplayu z powrotem w stronę klasycznego Gothica I-II. Czyli koniec piractwa.
Na razie dostępny tylko trailer [taki obie] bez pokazania gameplaya.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gothic

Postprzez Soviet w 09 Maj 2014, 07:34

Trzy miesiące do premiery i jeszcze żadnego screena z rozgrywki, do tego Cenega nie robi dubbingu... Jakoś marnie to widzę :).
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Gothic

Postprzez BJ Blazkowicz w 09 Maj 2014, 08:15

Miejmy nadzieję że nie oprą się mocno na 1 która była zje*ana po całości. 2 dawała dużo więcej radości z grania i miała lepsze dialogi i mechanikę.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 21:57
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Gothic

Postprzez The Witcher w 09 Maj 2014, 15:03

Jak się nie grało w Gothica 1 i 2 to się takie głupoty wypisuje. :caleb: Dwójka była bardzo fajna, ale jedynka jest według mnie lepsza, może właśnie dlatego że bliższa klimatem do pierwszych Gothiców. To już subiektywna sprawa, ale nie rozumiem gadania że Risen był "zje*any po całości". Bardzo dobry system walki, klimat, grafika, dobre dialogi ( a nawet fantastyczne jeśli porównamy do G4 czy ZB... ). Mimo że gra miała swoje wady to bardzo daleko jej do totalnego gniota. Naprawdę ciężko tej gry fanom dwóch pierwszych części przygód Bezimiennego nie polubić.

Mimo małej ilości informacji czy screenów na nowego Risena czekam z niecierpliwością, jak na każde RPG od Piranha Bytes. Wiem, że się nie zawiodę.
Ostatnio edytowany przez The Witcher, 09 Maj 2014, 15:08, edytowano w sumie 1 raz
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Gothic

Postprzez TowarzyszTaras w 09 Maj 2014, 15:07

Pewnie się zastanawialiście, czemu polacy i rosjanie tak bardzo uwielbiają pierwszą część gothica?

Odpowiedź jest oczywista, ta gra przypomina nam coś podobnego. W starym obozie mamy życie w obozie koncentracyjnym (wspomnienia przodków). Wszędzie strażnicy, ty zapylasz z kilofem i jesz suchy chleb, a strażnicy regularnie się znęcają nad kopaczami. Masz jeszcze możliwość dołączyć do w pewnym sensie polonii, czyli nowego obozu. Chlanie, ćpanie, regularne obijanie mordy, wyzysk klasy roboczej, groźna mafia. No kurcze, aż coś to przypomina. Jest też obóz na bagnach, siedzą tam hipisi schizofrenicy którzy palą trawę i mają nadzieje zniszczyć dymem magiczną barierę (oni wiedzieli o substancjach smolistych i chemtrails!!!!). Najpierw wszyscy nas nie lubią, potem nas lubią, a potem znowu nie lubią. Pod koniec gry zabijamy dużego fioletowego pełzacza z siódmej gęstości i przysypuje nas gruz (stalker splagiatował to zakończenie)

W drugiej części mamy do wyboru albo iść do zakonu, albo do konserwatywnych rycerzy albo do liberalnych wieśniaków. I zabijamy smoki. A w dodatku odwiedzamy krainę inkuw, super.

A 3cia część to już jakieś wyzwalanie miast, tylko oczywiście samotnie, bo przecież jedna osoba bez problemu potrafi wyrżnąć całe miasto w kilkanaście minut.
Image
POMOGŁEM? DAJ SOGA NIE BONDZ ŻYD
TowarzyszTaras
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 09 Maj 2014, 12:54
Ostatnio był: 25 Sie 2014, 23:50
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: -3

Re: Gothic

Postprzez zdzicho w 09 Maj 2014, 15:14

TowarzyszTaras napisał(a):A 3cia część to już jakieś wyzwalanie miast, tylko oczywiście samotnie, bo przecież jedna osoba bez problemu potrafi wyrżnąć całe miasto w kilkanaście minut.


Image

Gra to gra, nie musi być wszystko jak w realu, tak samo filmów nie ma co przyrównywać do realu że np. gość wsiada do samochodu i odpala samochód w sekundę. Film to film, gra to gra
Świat gothica 1 pod magiczną barierą to jest alegoria naszego świata, gdzie ludzie dzielą się na społeczności, obozy, i każdy ma swoje zasady, a cel jeden, żeby wyj*bać barierę i stąd spie*dolić choćby miało się zapie*dalać z filiżanką robiąc podkop.
Awatar użytkownika
zdzicho
Modder

Posty: 567
Dołączenie: 19 Cze 2009, 20:02
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 20:07
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 500

Re: Gothic

Postprzez TowarzyszTaras w 09 Maj 2014, 15:30

zdzicho napisał(a):Image

fajny myszołuw kotek
Ostatnio edytowany przez TowarzyszTaras, 23 Maj 2014, 17:46, edytowano w sumie 1 raz
Image
POMOGŁEM? DAJ SOGA NIE BONDZ ŻYD

Za ten post TowarzyszTaras otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
TowarzyszTaras
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 09 Maj 2014, 12:54
Ostatnio był: 25 Sie 2014, 23:50
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: -3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości